Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Šta bi bilo,kad bi bilo ?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.10.2007. 18:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U književnosti znanstvene fantastike postoji cijela jedna grana koja se bavi šbbkbb razmišljanjima. Primjerice, kako bi svijet izgledao da su Ameriku otkrili i naselili Kinezi, što bi bilo da je španjolska armada pobjedila Nelsona i poslije zauzela Englesku i vratila pod 'vlast' pape, kako bi se živjelo da je Hitler pobijedio u 2. svjetskom ratu i vladao dalje osvojenim teritorijem....Inače se to nazivaju alternativnim povijestima, i na globalnoj razini ponekad su pravi food for thought ako se želi malo više razmišljati.
Također, neke teorije iz fizike (kvantne) daju naslutiti da postoje paralelni svemiri. Svemiri koji su u ponekim sitnicama drugačiji nego ovaj naš; teorija je takva ta u svakom trenutku nastaje tisuće svemira, s različitim stanjima. Npr, u nekima danas nije padala kiša, ili je padao pljusak, ili je bilo sunčano i sl....Ako ćemo vjerovati tako, onda i ove trivijalne životne situacije možemo promatrati tako sa različitim ishodima i zamišljati/razmišljati što bi bilo da je bilo drugačije. Recimo, jedno jutro se možemo odlučiti na putu do posla kupiti u pekari usput pecivo, a ne u onoj odmah kod posla, i onda u toj pekari upoznat ženu svog života. Ili smrtnog neprijatelja, svejedno. Ili ćemo ipak otići dalje do pekare u kojoj uvijek kupujemo peciva i tamo sresti Peru s posla koji je upravo dobio u kladionicii...
Osobno, nekad sam se tješio razmišljanjima da je neki ja u nekom paralelnom svijetu u kojem su se neke stvari dogodile drugačije sada sretan u ljubavi/studiranju/poslu/društvu/whatever. Sad me više ne muče takve stvari, jer ako i ima nekih drugih svjetova, ja od njih nemam ništa.

Za provjeriti moguće situacije preporučam da pogledate film Sliding doors. Jedna totalno banalna stvar se dogodi ujutro zbog koje priča krene u dva sasma različita smjera. Za one koje vole zgodno žensko lice pride, glumi Gwyneth Paltrow.

Siguran sam da nitko nije pročitao sve gore, al sam bar bio ontopic i neću dobit žutoga Cool

_________________
The voices are back. Excellent.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.10.2007. 20:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mene je ovaj tekst, koji sam pročitala cijeli Very Happy , podsjetio na film u kojem se tip budi i svaki puta sve ispočetka... uf, ne mogu se sjetiti naslova.

Ne volim žaliti za učinjenim, postoje dvije stvari za koje mi je žao, ostalo neka se svi smatraju...

Uostalom, nisam ja kriva što se moj deda vratio iz Amerike... i tako je počela priča.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Elena_Os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1795
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.10.2007. 20:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@ DanicaV jel misliš možda na film "Beskrajni dan" ili u originalu "Groundhog Day" ( Bill Murray i Andie MacDowell) ? Smile


Zadnja promjena: Elena_Os; 10.10.2007. 20:24; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
Carpe diem! Idea Embarassed Embarassed
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.10.2007. 20:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): › Mene je ovaj tekst, koji sam pročitala cijeli Very Happy , podsjetio na film u kojem se tip budi i svaki puta sve ispočetka... uf, ne mogu se sjetiti naslova.


Da nije Beskrajan dan s Bill Murrayem ?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.10.2007. 20:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

aha, hvala... što je najbolje, imam taj film u kolekciji Very Happy , samo je malo nered...

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.10.2007. 8:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Efekt leptira s A. Kutcherom je najbolji film koji prikazuje šbbkbb i kako god je okrenuo priču nije ispalo dobro.. Sad

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.10.2007. 8:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
_Jimmy_
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1375
Lokacija: Legagrad
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 11.10.2007. 8:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Loona je napisao/la: ›
Efekt leptira s A. Kutcherom je najbolji film koji prikazuje šbbkbb i kako god je okrenuo priču nije ispalo dobro.. Sad


da ... gledao sam ... odličan film

_________________
Lock 'n' Load Baby Cool
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fairy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1955
Lokacija: Ššššššume
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.10.2007. 8:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne razmišljam previše o tome.....naravno ponekad me misli odvuku u tome smjeru, ali samo onako rekreativno, ne zamaram se previše jer što je bilo bilo je,,,,,ali svako bih neke stvari drugačije postavila da imam drugu priliku,,

_________________
Riding high, when I was king
Played it hard and fast, cause I had everything
Walked away, won me then
But easy come and easy go
And it would end
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.10.2007. 8:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

... Procitao sve osim zadnjeg reda gdje si vec naveo film.

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: