Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Kućni ljubimci, životinje » Novi kućni ljubimac - tvor?

#1:  Novi kućni ljubimac - tvor? Autor: legica_os Post Postano: 19.03.2007. 13:43

Želim novog kućnog ljubimca....
Imala sam psa,mačku,ribice,kornjače,ježa,papigu i sad trenutno imam nekog čudnog čupavog hrčka...
Ali sam vidjela jednu curku što šeta tvora na uzici i meni se to sad jaaaako sviđa...Ja bi to kupila,ne znam gdje ali bi..
Šta da radim?Kakav bi mi bio novi ljubimac???i gdje bi ga trebala držati(živim u kući i imam dvorište....)..čime se on uopće hrani...

btw ne smrdi,izvađene su mu te žlijezde za smrdljivost Very Happy

#2:   Autor: DonQuijote Post Postano: 19.03.2007. 13:58

legica_os je napisao/la: ›
Želim novog kućnog ljubimca....
Imala sam psa,mačku,ribice,kornjače,ježa,papigu i sad trenutno imam nekog čudnog čupavog hrčka...

čisto iz radoznalosti, što se dogodilo toj plejadi kućnih ljubimaca?

#3:   Autor: tamna strana Post Postano: 19.03.2007. 14:40

legica_os je napisao/la: ›
Želim novog kućnog ljubimca....
Imala sam psa,mačku,ribice,kornjače,ježa,papigu i sad trenutno imam nekog čudnog čupavog hrčka...
Ali sam vidjela jednu curku što šeta tvora na uzici i meni se to sad jaaaako sviđa...Ja bi to kupila,ne znam gdje ali bi..
Šta da radim?Kakav bi mi bio novi ljubimac???i gdje bi ga trebala držati(živim u kući i imam dvorište....)..čime se on uopće hrani...

btw ne smrdi,izvađene su mu te žlijezde za smrdljivost Very Happy


....prijavi se na natjecaj za direktoricu zoo vrta.....pa ceš imati ljubimaca koliko god hoceš.... Smile

#4:   Autor: debeli Post Postano: 19.03.2007. 15:11

Mislim stvarno bi bilo fer da nam kažeš kako su ti svi ljibimci završili u prošlom vremenu. Tvor je divlja životinja, i još jedna mala i nevina beštija kojoj je mjesto u šumi , a ne u kući ili stanu. No to je sad trend mislim da je onaj ljakse Ciganović imo nekog tvora, jadna životinja. I kako to da se tzv zaštitari životinjskih prava ne bune protiv držanja egzotičnih vrsta kao kućnih ljubimaca.

#5:   Autor: legica_os Post Postano: 19.03.2007. 15:55

Evo ovako su završili moji prijašnji kućni ljubimci...

-pas-ne sjećam se baš dobro jer sam bila mala kad sam ga imala,jednom prilikom nakon moga izazivanja me ugrizao za stomak pa je završio kod babe i dede na selu i dan danas je tamo...
-mačke-uglavnom su ili zbrisale ili ih je auto pregazio jer sam imala ludu babu koja je često ostavljala vrata od kapije otvorena...
-ribice-isto kad sam bila manja,netko je srušio akvarij pa se razbio a ribice završile kod susjede..
-kornjače-su bile krasne kad su bile male,a kad su narasle morale su ići u zoo...
-jež-također odlutao zbog moje lude babe..
-papiga-imala moždanu kap ili srčani,ljuljala se i samo srušila na dno krletke....
-hrčak-je još živ ali je pojeo partnericu...

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

#6:   Autor: esseker81 Post Postano: 19.03.2007. 16:45

najbolje ti sebi nabavi neku plisanu zivotinju,tako ces zaj... babu

#7:   Autor: legica_os Post Postano: 19.03.2007. 17:01

baba je pod zemljom.....

#8:   Autor: esseker81 Post Postano: 19.03.2007. 18:04

e pa sory,da sam znao zadrzo bi za sebe

#9:   Autor: legica_os Post Postano: 19.03.2007. 18:09

što bi rekao onaj pingvin iz božićne avanture: "..al kud baš babuuuuuuu"
ma sve 5....
ja želim tvoraaaaaaaaaa

#10:   Autor: LucijaX Post Postano: 19.03.2007. 18:09

legica_os je napisao/la (Pogledaj post): › baba je pod zemljom.....


U tom slučaju nabavi joj krticu.

#11:   Autor: legica_os Post Postano: 19.03.2007. 18:11

LucijaX je napisao/la: ›
legica_os je napisao/la (Pogledaj post): › baba je pod zemljom.....


U tom slučaju nabavi joj krticu.


okanite se moje pokojne babe...nego gdje da tvora nabavim??

btw nisi li ti muško donedavno bila? Rolling Eyes

#12:   Autor: tamna strana Post Postano: 19.03.2007. 18:14

....e legice.....nađi ti sebi jednoga koji smrdi kao tvor.....i nece ti trebati niti jedan kucni ljubimac..... Smile

#13:   Autor: legica_os Post Postano: 19.03.2007. 18:17

tamna strana je napisao/la: ›
....e legice.....nađi ti sebi jednoga koji smrdi kao tvor.....i nece ti trebati niti jedan kucni ljubimac..... Smile


ne,fala.... Sad

#14:   Autor: LucijaX Post Postano: 19.03.2007. 18:19

legica_os je napisao/la (Pogledaj post): ›
LucijaX je napisao/la: ›
legica_os je napisao/la (Pogledaj post): › baba je pod zemljom.....

U tom slučaju nabavi joj krticu.

okanite se moje pokojne babe...
btw nisi li ti muško donedavno bila? Rolling Eyes


Muško, žensko, pingvn ili freza... Isto je to.

Nego, kad su ti već svi ljubimci "uzemljeni", razmisli legice o krtici još jednoč, s njom nema zafrkancije ako ti ne izroni.

#15:   Autor: legica_os Post Postano: 19.03.2007. 18:23

nemam baš zemlje u dvorištu,sve mi je odnedavno zabetonirano tako da ništa od krtice....

#16:   Autor: legica_os Post Postano: 19.03.2007. 18:35

al kad su slatki ti tvorići...


#17:   Autor: ruana Post Postano: 19.03.2007. 18:38

de nemoj mi tvora dovesti u susjedstvo, bolje si ti stvarno nadi nekog koji smrdi ko tvor, mozes ti njega i setat na uzici,briga nas. al imat tvora ko ljubimca neznam odakle ti to pada na pamet, nemas 10 godina,vec 20. al i pricala si da imas neke teske starce da ti daju zabrane, neznam kak bi reagirali na tvora u kuci, ajd bolje razmisli malo....

#18:   Autor: legica_os Post Postano: 19.03.2007. 19:08

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a pogledaj kaki je cakaaaaaaaaaaaaaaaaaaaannnnnnnnnnnnnnn

#19:   Autor: kromosom Post Postano: 19.03.2007. 20:12

legica_os je napisao/la (Pogledaj post): › Evo ovako su završili moji prijašnji kućni ljubimci...

-pas-ne sjećam se baš dobro jer sam bila mala kad sam ga imala,jednom prilikom nakon moga izazivanja me ugrizao za stomak pa je završio kod babe i dede na selu i dan danas je tamo...
-mačke-uglavnom su ili zbrisale ili ih je auto pregazio jer sam imala ludu babu koja je često ostavljala vrata od kapije otvorena...
-ribice-isto kad sam bila manja,netko je srušio akvarij pa se razbio a ribice završile kod susjede..
-kornjače-su bile krasne kad su bile male,a kad su narasle morale su ići u zoo...
-jež-također odlutao zbog moje lude babe..
-papiga-imala moždanu kap ili srčani,ljuljala se i samo srušila na dno krletke....
-hrčak-je još živ ali je pojeo partnericu...

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy


razmisli o tome, raspitaj se po forumima o ljubimcima jer nije sve jednostavno kako izgleda. čitao sam o njima, treba dosta pažnje kao i svim životinjama. ja sam kupio kornjače dobro se educirao o njima i sada uživaju. nemoj ništa uzimati bez znanja jer je to sam mučenje žibvotinje. isto da si se prije kupnje kornjače raspitala malo vidiila bi da će jednog dana male lijepe kornjačice postat zvijeri od 25 cm.

#20:  Re: novi kućni ljubimac-tvor??? Autor: Anita_os Post Postano: 19.03.2007. 20:15

Preslatki su... Zasto ne? Ako imas novaca za kupiti im sve sto treba i dovoljno vremena da ne bude tužan, puno volje za naučiti ga svašta..super! I ja bi nešto takvo, ali bas i nisam doma pa bi jadan umro od tuge..a baš da ga nosim sa sobom uvijek..nema smisla Rolling Eyes
Ja sam imala zamorca pa sam uvijek imala grižnju savjesti kad bi ga ostavljala samog..a nemam uvijek živaca i volje za maziti ga ili šta već..Sad nažalost ne mogu imati ništa takvo jer imam nesocijaliziranog terijera koji ne bi bio ni malo nježan prema bilo čemu malom dlakavom!
Vjerujem da se tvorovi mogu naručiti ako ih nema, u Pet centru. Probaj vidjeti.
Evo par informacija;

Većini ljudi se na spomen riječi „tvor“ u glavi stvori slika crne životinje podignutog kitnjastog repa i sa bijelom prugom duž leđa. Obično u toj mentalnoj slici crno bijeli reponja lansira mlaz smrdljive tekućine prema neprijatelju. Ta simpatična dvobojna zvjerčica je zapravo smrdljivac. Tvor je nešto sasvim drugo. Tvor i smrdljivac nisu jedna te ista životinja. Pripadaju istom rodu zvijeri, ali su članovi dviju različitih porodica.
Tvorovi su mesožderi, pripadaju među zvijeri i u prirodi se hrane malim glodavcima, žabama i ptičjim jajima. Zbog svojeg simpatičnog izgleda vrlo su privlačni kao kućni ljubimci. No, izgled, kao što je poznato, nije dovoljan. Kao i svaki kućni ljubimac i tvor ima svoje specifične potrebe. Ukoliko niste spremni prilagoditi se tome, nemojte kupovati tvora za kućnog ljubimca!
Tvorovi u prosjeku žive oko 7-8 godina, mogu živjeti i dulje, a nažalost, i kraće – radi niza bolesti kojima su podložni, te radi lošeg držanja i postupanja, te nekvalitetne i neprilagođene prehrane.

Prije nego se odlučite na nabavku tvora, potrebno je znati neke osnovne činjenice :

· Tvorovi mogu gristi i većinu je potrebno socijalizirati kad ih se nabavi

· Pobrinite se doznati imate li u blizini veterinara koji je educiran o tvorovima i aktivno radi s njima

· Potrebno ih je redovno cjepiti protiv štenećaka koji je smrtonosan za njih. Cijepi se sa 8 tjedana starosti, pa još jednom sa 12 tjedana, a potom otprilike svakih 18 mjeseci

· Mesojedi su i zvijeri, a ne glodavci kao što mnogi pomisle kad ih vide. Zato ih treba hraniti kvalitetnom hranom za tvorove (Totally Ferret) koja mora biti dostupa 24 h dnevno. Svježa voda mora biti dostupna 24 sata dnevno

· Ženke treba kastrirati kad navrše oko 5 mjeseci jer, za razliku od pasa i mačaka imaju produljen ciklus tjeranja, uslijed čega može doći do bolesti koštane srži i smrti (kastracija – kirurško odstranjivanje jajnika, jajovoda i maternice to sprečava)

· Svi tvorovi, a osobito mužjaci, IMAJU specifičan miris koji se uvelike smanjuje kastracijom. Krivac za taj miris su žlijezde u koži koje pod djelovanjem hormona luče masnoću. Kastracijom životinja gubi velik dio mirisa.

· Tvorovi imaju analne žlijezde iz kojih, kad su prestrašeno, mogu ispustiti tekućinu neugodnog mirisa

· Potrebno je prilagoditi životni prostor u kojem će se kretati kako se ne bi zavukli iza nekog kućanskog aparata pošto se jako vole zavlačiti i u najmanje rupe (1,5 cm x1,5 cm)

· Očekuje vas i kupnja kaveza koji će tvoriću služiti za spavanje i boravak kada niste kod kuće i ne možete nadzirati njegovo kretanje i igru. Tvorovi su velike spavalice, spavaju i drijemaju čak do 20 sati dnevno, pa im zato treba lijep i velik prostor koji će objediniti i spavaonicu i blagavaonicu i toalet. Kavez mora biti dalje od radijatora, prozora i izvora buke (TV i sl...)

ima svašta i ovdje:
Tvor kao kućni ljubimac

PS:Ruana se buni a pogle joj avatar! Laughing

#21:   Autor: legica_os Post Postano: 19.03.2007. 20:47

nema veze,makar mi zasmrdio cijelu sobu ja ga želim imati...al mi nije jasno zašto spava 20sati na dan..to mi je malo pretjerano...

#22:   Autor: debeli Post Postano: 19.03.2007. 21:17

Mislim da ti oni podaci nisu baš vjerodostojni, i onaj iz crtića i onaj sa slike su tvorovi samo što je jedan sjevernoamerički , a drugi europski. Po navikama su slični našim kunama i lasicama, znači prije bi pojeo nešto krvavo nego otvarao konzervu. To za analke je istina, pa i psi ih imaju zar ne. A bila je neka emisija na TV-ju, gdje su došli snimati tvora koji je nakon 2 min zdimio u woofer, i kao dodji mali dodji. Quratz nije htio van ni kad su raspalili baseve, kad drugi kadar tip totalno drukcija frizura, a vani drugo godišnje doba. Tolko o buci, beštija se zavuče tamo gdje je sigurna. I ne zaboravite to nije kučni ljubimac to je zvijer, a i štetočina jer će iz obijesti izgristi sve što mu dođe pod zube.

#23:   Autor: legica_os Post Postano: 19.03.2007. 23:07

debeli je napisao/la: ›
Mislim da ti oni podaci nisu baš vjerodostojni, i onaj iz crtića i onaj sa slike su tvorovi samo što je jedan sjevernoamerički , a drugi europski. Po navikama su slični našim kunama i lasicama, znači prije bi pojeo nešto krvavo nego otvarao konzervu. To za analke je istina, pa i psi ih imaju zar ne. A bila je neka emisija na TV-ju, gdje su došli snimati tvora koji je nakon 2 min zdimio u woofer, i kao dodji mali dodji. Quratz nije htio van ni kad su raspalili baseve, kad drugi kadar tip totalno drukcija frizura, a vani drugo godišnje doba. Tolko o buci, beštija se zavuče tamo gdje je sigurna. I ne zaboravite to nije kučni ljubimac to je zvijer, a i štetočina jer će iz obijesti izgristi sve što mu dođe pod zube.


zbog tebe se počinjem predomišljati....grrr

#24:   Autor: energy Post Postano: 10.05.2007. 14:42

moj ga prijatelj ima( mislim da je jedini u osijeku), predivna je zivotinjica koja ima karakter.
nije tocno da ce izgristi stvari jer nije glodavac.nikakvu stetu ne napravi osim sakrivanja stvari, u tome uziva.
izuzetno je razigran i zanimljiv ali kao kucni ljubimac zahtjevan.morate se baviti njime bar par sati dnevno.
ne smrde nego imaju blago mosusasti miris a nikakve zljezde mu se ne vade nego se kastrira jer u vrijeme parenja malo neugodnije mirisi.
definitivno nije ljubimac za djecu i neogdovorne ljude.
"izdrzavanje" je dosta skupo jer treba veterinrsku njegu i cjepljenja kao pas a hrani se posebnom hranom za tvorove koja je puno skuplja od psecih i macjih. mora se jako paziti da ne jede voce ili povrce te slatkise jer je mesozder.
ja ga obozavam i uzivam se igrati s njim a poze kada spava su mu za umrijeti od smijeha...

#25:   Autor: bazooka_joe Post Postano: 10.05.2007. 14:55

Tvorovi očito imaju jednu blagotvornu osobinu po forume: mame lurkere iz tame Razz

#26:   Autor: debeli Post Postano: 23.05.2007. 14:45

eto nesto za nasmijat se:
http://www.porkolt.com/funny/seriously/ferret/jalapeno/pepper-39487.html

#27:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 23.05.2007. 14:59

Za sve vas koji volite "cakane zivotinje", a ne zelite da uginu nakon godinu dana - postoji cincila.

Postoje ljudi koji ih uzgajaju kako bih ih kasnije pretvorili u kaput Vlatke Pokos, ali ima i onih koji ih drze jer su dobri kucni ljubimci. Mekani, mazni, veseli... doduse, glodavci, stoga treba paziti na namjestaj ;-)

#28:   Autor: legica_os Post Postano: 23.05.2007. 15:26

debeli je napisao/la: ›
eto nesto za nasmijat se:
http://www.porkolt.com/funny/seriously/ferret/jalapeno/pepper-39487.html


jadan,šta mu rade........ Sad nije smiješno....Sad

#29:   Autor: davorccc Post Postano: 24.05.2007. 8:37

Tvor je dobar za tjeranje dosadnih gostiju.

#30:   Autor: debeli Post Postano: 24.05.2007. 15:04

Kako nije smiješno, pa ko ga j_be radoznala. Sad više neće lizat sve što mu padne kandži :osijek031.com smile:

#31:  Re: novi kućni ljubimac-tvor??? Autor: Deja Post Postano: 20.07.2007. 8:55

Meni su ferreti najbolji kucni ljubimci. Imala sam i psa, i macku, i hrcka.
Nisu djabe u Americi na trecem mjestu sto se ljubimaca tice, odmah iza psa i macke.

Ja imam muzjaka Gifta i zenku Lu.
Oni su sad ponosni roditelji 4 mala bebacha.
Evo par slika da ih vidite Smile









#32:   Autor: 8 Post Postano: 20.07.2007. 10:52

To je nešto k'o kuna ili...?

Slatki su. Smile

#33:   Autor: Deja Post Postano: 20.07.2007. 10:55

Da...to je porodica kuna, lasica

#34:  Re: novi kućni ljubimac-tvor??? Autor: nokia1600 Post Postano: 20.07.2007. 12:44

nemam pojma zašto ti treba takav kučni ljubimac.zar da završi kao i ostali.......
ništa uvredljivo nemislim,ali izmjenila si ih toliko,i vjerojatno ni ovaj nebi dugo opstao. Crying or Very sad

#35:   Autor: legica_os Post Postano: 20.07.2007. 13:07

@Deja jel prodaješ te male bebache? Embarassed

#36:   Autor: tonya Post Postano: 20.07.2007. 13:20

Sweet Embarassed

#37:   Autor: debeli Post Postano: 20.07.2007. 13:26

Kako je odma skonto zamjensku majku (smrdljivu Adidas-ku).

Baš su slatke beštijice

#38:  Re: novi kućni ljubimac-tvor??? Autor: Deja Post Postano: 20.07.2007. 20:47

nokia1600 je napisao/la (Pogledaj post): › nemam pojma zašto ti treba takav kučni ljubimac.zar da završi kao i ostali.......
ništa uvredljivo nemislim,ali izmjenila si ih toliko,i vjerojatno ni ovaj nebi dugo opstao. Crying or Very sad


Da li se to odnosi na mene?...ako da, evo odgovor

Kako netko moze donositi takve zakljucke, bez da zna kakva je situacija? Confused
Nista uvredljivo.
Imala sam hrcka kao dijete i dobro se brinula o njemu, i skroz sama sto se toga tice, jer mi se stara uzasno boji takvih malenih zivotinjica koje lice na miseve. Svi znamo da oni zive dvije god. I onda pitanje...di je on sad??? od tog vremena je proslo i vise nego par godinica.
To je za dijete od 12-13g. i vise nego za pohvalu.
Uvijek sam kupila na ulici ranjene zivotinje i sama ih njegovala.
Psa smo davno imali...dozivio je starost i uginuo. Tako je bilo i s macom.

A trenutno imamo dva ferreta+4 bebacha, macka (muzjaka), a uz njega je dosla i jedna zenka i okotila mlade mace.
O svima se dosta dobro brinemo...nisu ni gladni, ni zedni, a neprodje ni dan da ih ne pomazimo...jer zbilja volimo zivotinje.

A to sta ce ko uzimati za kucnog ljubimca, je stvar ukusa pojedine osobe, a o ukusima se ne raspravlja!
Najbitnije u tome svemu je da se ljudi primjereno brinu o njima i da ih vole.

#39:   Autor: kvakica Post Postano: 20.07.2007. 22:07

deja de reci nešto o tim svojim ferratima!
Jesu li mazni, koliko dugo žive, kako se ponašaju, gdje ih ima za kupit, šta jedu...

#40:   Autor: kvakica Post Postano: 20.07.2007. 22:20

išla sam od prve stranice čitat sad jer nisam ranije i moram priznat da sam se ko neka glupača nasmijala onim postovima o babi.mislim strašno.
btw: u onom klipu gdje kao muče tog tvora, jeste obratili pozornost na okolinu?

#41:   Autor: Deja Post Postano: 20.07.2007. 22:25

Ja sam svog muzjaka Gifta prvi put vidjela u petshopu. Ocarao me skroz. Tu sam dolazila danima da ga vidim i da se igram s njim. U medjuvremenu sam narucila jednu zenku od uzgajivaca, koji mi je rekao da ima 9 legla i da naravno da nisu socijalizirani, jer nemogu sa svima njima raditi. Stalno su mi te rijeci prolazile glavom, a u Gifta sam se sve vise zaljubljivala i jedno vecer odem po njega, a za par dana stigla mi i zenka Lu.
Lu nije socijalizirana (pitoma), dosta je grizuca.
Al nakon par mjeseci rada s njom, malo je manje grizuca. Ipak i sad...ta kad ugrize, nepusta.
Dosta je svojeglava.
Dok mi je Gift prava maza.
Spavaju u kavezu, tamo imaju i kutni wc. Vec su skuzili kad sam slobodna i kad ih pustam pa se u to vrijeme bude i cekaju me.
Oni spavaju jako puno...16-20h dnevno.
Kad ih pustim, onda sljede igre bez granica. Nece se igrati sami nego i mene pozivaju na igru.
Onda legnem s njima na pod i skacu po meni i mame me da ih ganjam po kuci. Pa se lovimo u koloni jedan za drugim. Umirem od smijeha jer jure naprijed a glavu okrenu nazad i gledaju u mene, te se tako zalete u zid...samo otresu glavom i juris se nastavlja. Kad se ganjamo oko kreveta i skuze da me nemogu uloviti onda se Gift zaskoci na krevet i dohvati me, te mi mrsi po kosi (obozavaju kosu).
Nikad me nije ugrizao.

#42:   Autor: kvakica Post Postano: 20.07.2007. 22:32

sve je meni to super i krasno, voljela bi ih imat, ali trenutno nemam love za bacanje. Malo mi se ne sviđa ono što ih se mora vodit kod veterinara svakih par mjeseci

#43:   Autor: Deja Post Postano: 20.07.2007. 22:33

Jedu posebnu suhu hranu za tvoreve (slicno briketima za mace), a mogu i kvalitetniju hranu za mace. Osim toga jedu i kuhanu piletinu, te kuhana jaja.

Tvorevi su jako znatizeljni i nema sanse da s necim susnes u kuci a da se oni ne uvale da to vide.
Obozavaju vrecice, skanicle, loptice, i hrpu krpica ili dekicu u koju se vole zavlaciti.
I jos nesto...imam jednu vecu plasticnu posudu u koju sam stavila rizu. Vole roniti u toj rizi.
U kavezu imaju i visecu lezaljku na kojoj spavaju ili ljencare.
Tvorovi se mogu kupiti kod privatnih uzgajivaca (ja nebih preporucila uzimanje ko uzgajivaca s vise legla, jer su full divlji i jakooo ih je tesko pripitomiti), a ima ih i u ponekom petshopu.

#44:   Autor: Deja Post Postano: 20.07.2007. 22:46

kvakica je napisao/la: ›
sve je meni to super i krasno, voljela bi ih imat, ali trenutno nemam love za bacanje. Malo mi se ne sviđa ono što ih se mora vodit kod veterinara svakih par mjeseci


Kao i za svaku drugu zivotinjicu, i o tvoricu se mora voditi briga!
Tvorici se moraju jednom godisnje cjepiti protiv stenecaka, koji je koban za njih...pa i psi se cjepe?!
Moraju im se uha cistiti i nokti rezati.
Nije potrebno svako malo visiti kod veta, ako za to nema potrebe.
Ja sam sretna jer su moji zbilja ok, te nisu bili bolesni.
Al kad bi mi bilo nesto sumnjivo, odmah bi ih vozila vetu, prvenstveno jer ih volim i jer su dio moje obitelji.
Nebih mogla gledati da zivotinjica, nemocna da si pomogne, pati.

#45:   Autor: Deja Post Postano: 20.07.2007. 22:51

Nekidan sam prvi put kupala svoje malene, stavila hrpu rucnika na pod.
Oni su se uvukli u te rucnike i za par minuta bili su suhi.
Nakon toga smo se igrali.





#46:   Autor: Deja Post Postano: 20.07.2007. 22:54

debeli je napisao/la (Pogledaj post): › Kako je odma skonto zamjensku majku (smrdljivu Adidas-ku).

Baš su slatke beštijice


Zaboravih napisati i to da obozavaju obucu.
Idu redom od cipele do cipele, zavuku se u nju i prevrcu po podu.
Imaju i fetish na frisko oprane noge. Very Happy
Kad se istusiramo, lete za nogama kao ludi , pa ih lizu

#47:   Autor: debeli Post Postano: 20.07.2007. 23:54

e a jel ta Žuja mora bit u svakom kadru haa?

#48:   Autor: Deja Post Postano: 20.07.2007. 23:58

debeli je napisao/la (Pogledaj post): › e a jel ta Žuja mora bit u svakom kadru haa?



Pa sta fali Žuji?!

A tako se lijepo uklapa u sliku...zar ne?
Mozda smo i koju pivu trebali staviti da i malci budu veseli, a ne samo jeftinu reklamu Very Happy

#49:   Autor: ---s Post Postano: 21.07.2007. 14:17

baš su slatki i tvor i ova lasica!!i ako imaš ljubavi, mogućnosti i vremena...naravno sigurno ćeš imati nekih problemčića, ali da ih nema,ne bi bilo zabavno!bolje da su u toplom domu punom ljubavi nego u nečijem krznu ili pak tanjuru!!

stvarno me ljuti kad vidim kako se neki ljudi ponašaju prema životijnama!!

#50:   Autor: debeli Post Postano: 21.07.2007. 17:10

e a kako razlikuješ koji je tvor a koji lasica osijek031.com smile

#51:   Autor: Deja Post Postano: 21.07.2007. 17:47

baš su slatki i tvor i ova lasica!!

Hejjj...Sorry, al to na slikama su sve ferreti (Africki tvorici), koji spadaju u porodicu kuna, lasica...

#52:   Autor: poison girl Post Postano: 21.07.2007. 19:47

kupi si lava. da vidiš tko će te mrko pogledat kad ga budeš šetala po promenadi

#53:   Autor: Deja Post Postano: 21.07.2007. 19:50

poison girl je napisao/la (Pogledaj post): › kupi si lava. da vidiš tko će te mrko pogledat kad ga budeš šetala po promenadi


Netko je glup ili se pravi glup?!
Pitanje je sada...hehe Very Happy

#54:   Autor: Deja Post Postano: 21.07.2007. 19:51

Argumentiraj kako spada...da mozemo komunicirati

Jer, ovako se prepucavaju samo mala djeca

#55:   Autor: legica_os Post Postano: 23.07.2007. 13:49

želim tog tvora...ostao ti je jedan,stoga ga čuvaj za mene..uzet ću ga...makar me starci iz kuće istjerali Very Happy

#56:   Autor: legica_os Post Postano: 23.07.2007. 13:50

btw imaš mejl Smile

#57:   Autor: Deja Post Postano: 23.07.2007. 13:53

http://z10.invisionfree.com/africkitvor/index.php?act=idx
...na ovoj stranici imas sve u vezi tvorica (ferreta)

Nadam se da si malo istrazivala o tvorevima?!
U svakom slucaju, ako te sta zanima pitaj.

#58:   Autor: CatCloe Post Postano: 24.07.2007. 9:53

noćas sam sanjala tvora osijek031.com smile

#59:   Autor: legica_os Post Postano: 24.07.2007. 13:43

CatCloe je napisao/la: ›
noćas sam sanjala tvora osijek031.com smile


jel ti sve smrdilo kad si se probudila?

#60:   Autor: CatCloe Post Postano: 24.07.2007. 14:21

legica_os je napisao/la: ›
CatCloe je napisao/la: ›
noćas sam sanjala tvora osijek031.com smile


jel ti sve smrdilo kad si se probudila?

a ne ne ne... ne onog američkog - crnog sa bijelom prugom koji smrdi. (pepe le pju iz crtića Smile )
europski tvor je nešto sasvim drugo. mali, slatki, smeđi i duguljasti. taj ne smrdi i njega sam sanjala Wink
pretpostavljam da ovaj topic i je o tom tvoru, samo nisam sve čitala..

#61:   Autor: Deja Post Postano: 24.07.2007. 14:26

Ajde da netko zna o cemu se radi!
Svaka cast!

Bilo bi puno pametnije da se, prije bacanja svakojakih komentara, ljudi najprije informiraju

#62:   Autor: CatCloe Post Postano: 24.07.2007. 14:29

sad sam tek pogledala fotke na prethodnoj stranici... isuse bože, savršeni su!!! miševi mali predivni..

#63:   Autor: Deja Post Postano: 24.07.2007. 14:31

CatCloe je napisao/la: ›
sad sam tek pogledala fotke na prethodnoj stranici... isuse bože, savršeni su!!! miševi mali predivni..


Meni su najjj...al dobro, ja se tu ne racunam...ipak su oni moji ljubimci.
Dvije bebice ce doci u Osijek.
Ko zna...mozda ih buduci vlasnik predstavi na forumu.

#64:  Re: novi kućni ljubimac-tvor??? Autor: Deja Post Postano: 26.07.2007. 16:17

Dvije bebe su sad kod novog vlasnika.
Ko zna...mozda ih vidite negdje Wink

Evo par slika iz novog doma

Ovo je njihov novi kavez u novom domu.
Pravi mali dvorac. U njemu imaju podeste, lezaljku i hrpu igrackica



Ovo je igracka za kojom su ludiii





#65:   Autor: debeli Post Postano: 26.07.2007. 22:26

Pa pokazi im pravu koku pa da vidis onda kad geni i nagon prorade Razz

#66:   Autor: Deja Post Postano: 26.07.2007. 23:13

debeli je napisao/la: ›
Pa pokazi im pravu koku pa da vidis onda kad geni i nagon prorade Razz

Hehe...da, to bi bilo jako kobno za kokice.

#67:   Autor: sisibla Post Postano: 27.07.2007. 23:57

legica_os je napisao/la: ›
Želim novog kućnog ljubimca....
Imala sam psa,mačku,ribice,kornjače,ježa,papigu i sad trenutno imam nekog čudnog čupavog hrčka...
Ali sam vidjela jednu curku što šeta tvora na uzici i meni se to sad jaaaako sviđa...Ja bi to kupila,ne znam gdje ali bi..
Šta da radim?Kakav bi mi bio novi ljubimac???i gdje bi ga trebala držati(živim u kući i imam dvorište....)..čime se on uopće hrani...

btw ne smrdi,izvađene su mu te žlijezde za smrdljivost Very Happy

Ja imam braću i sestru jednu. Uzmi bilo što, osim toga
=)

#68:   Autor: ---s Post Postano: 28.07.2007. 15:32

Deja je napisao/la: ›
baš su slatki i tvor i ova lasica!!

Hejjj...Sorry, al to na slikama su sve ferreti (Africki tvorici), koji spadaju u porodicu kuna, lasica...

e pa ja sam mislila na tvora s početka priče i na tvoje životinjice koje si tek kasnije pokazala-ovo nije tvoja tema, već ju je počel legica-os ,pogledaj drugu stranicu teme,na njoj je tvor?!!!!

#69:   Autor: Deja Post Postano: 06.08.2007. 10:39

sister je napisao/la (Pogledaj post): ›
Deja je napisao/la: ›
baš su slatki i tvor i ova lasica!!

Hejjj...Sorry, al to na slikama su sve ferreti (Africki tvorici), koji spadaju u porodicu kuna, lasica...

e pa ja sam mislila na tvora s početka priče i na tvoje životinjice koje si tek kasnije pokazala-ovo nije tvoja tema, već ju je počel legica-os ,pogledaj drugu stranicu teme,na njoj je tvor?!!!!


Tema nije moja, istina...al ja opet ne kuzim sta si mislila.
Procitala sam tu drugu stranicu i na njoj i na ostalim stranicama je rasprava samo o tvorovima (africki tvor, ferret). Na ovoj temi nema te druge zivotinje koju ti spominjes. baš su slatki i tvor i ova lasica!!
Sve su to tvorici bas kao i moje zivotinjice sa slika...kuzis?

#70:   Autor: sambol1983 Post Postano: 08.04.2008. 9:56

ccccc

Zadnja promjena: sambol1983; 25.05.2010. 10:19; ukupno mijenjano 1 put.

#71:  Re: novi kućni ljubimac-tvor??? Autor: Avi Post Postano: 08.04.2008. 22:11

Joj, preslatki su. A kolika je cijena inace? Sambol1983 koliko ti trazis za njega, a kolika je cijena kod uzgajivaca?

#72:   Autor: sambol1983 Post Postano: 09.04.2008. 8:29

...

Zadnja promjena: sambol1983; 12.04.2008. 14:03; ukupno mijenjano 1 put.

#73:   Autor: sambol1983 Post Postano: 09.04.2008. 8:45

,,,

Zadnja promjena: sambol1983; 12.04.2008. 14:03; ukupno mijenjano 1 put.

#74:  Re: novi kućni ljubimac-tvor??? Autor: Avi Post Postano: 10.04.2008. 14:56

Puno ti hvala na info, koliko je toga ukljuceno cijena je totalno OK. I bas je presladak.
Very Happy
Ali nemam toliko kuna, a ni prostora na raspolaganju. Sad

#75:   Autor: sambol1983 Post Postano: 11.04.2008. 10:38

,,,

Zadnja promjena: sambol1983; 12.04.2008. 14:04; ukupno mijenjano 1 put.

#76:   Autor: debeli Post Postano: 11.04.2008. 23:21

Super ako ide u dobre ruke onda može jeftinije, a ako ide u zločeste ond će bit skuplje za moguću duševnu bol ili što?
lol i ona fora imam onaj manji kavez, nakon nekog vremena se navikne, jesi probala ga staviti u akvarij možda nakon nekog vremena zabrije da je vidra.
Stvarno ovi ljubitelji životinja mogu uljepšat večer.

#77:   Autor: gaap Post Postano: 12.04.2008. 7:02

debeli je napisao/la: ›
Super ako ide u dobre ruke onda može jeftinije, a ako ide u zločeste ond će bit skuplje za moguću duševnu bol ili što?
lol i ona fora imam onaj manji kavez, nakon nekog vremena se navikne, jesi probala ga staviti u akvarij možda nakon nekog vremena zabrije da je vidra.
Stvarno ovi ljubitelji životinja mogu uljepšat večer.


istina, jebote!¨kakav bre manji kavez, pa se naviknu!? nakon nekoliko godina treninga mogu bit i džepni tvorovi za po gradu furat?? šta?

#78:   Autor: sambol1983 Post Postano: 14.04.2008. 7:51

ccc

Zadnja promjena: sambol1983; 25.05.2010. 10:19; ukupno mijenjano 1 put.

#79:  Re: novi kućni ljubimac-tvor??? Autor: sambol1983 Post Postano: 14.04.2008. 7:58

ccc

Zadnja promjena: sambol1983; 25.05.2010. 10:20; ukupno mijenjano 1 put.

#80:   Autor: debeli Post Postano: 14.04.2008. 22:37

Ne bih se složio, po pogledu se može prepoznati visok stupanj depresije uzrokovan boravkom u neprimjerenom i skučenom prostoru. Također je vidljiva preplašenost beštije koja se detektira plahim pogledom te skupljenim ramenima.
Na svim zabilježenim dokaznim fotografijama se vidi kako se životinji uskraćuje sloboda kretanja, čime se ničime ne može potkrijepiti tvrdnja da je životinja zadovoljna vlasnikom. Nedostatak reproduktivnih organa još nije prihvatila , te je u potpunosti razumljivo zašto se skriva u kutiji.

#81:   Autor: sambol1983 Post Postano: 15.04.2008. 8:05

cccc

Zadnja promjena: sambol1983; 25.05.2010. 10:20; ukupno mijenjano 1 put.

#82:   Autor: debeli Post Postano: 15.04.2008. 15:48

i juuu što si se ti napalila.
Ah da naravno da si me dobro opisala, pa kako bi drugačije izgledao nego kako mi nick govori.
A što se sirote životinje tiče, sigurno ti je jako prirasla srcu pa se sada želiš oprostiti od nje uz adekvatnu novčanu naknadu. I nije da nisam primjetio kako joj je remen oko struka malko preveč stisnut kako ne bi izmigoljila iz uzdi opakoga držatelja i vlasnika.

#83:   Autor: sambol1983 Post Postano: 15.04.2008. 16:21

aaa

Zadnja promjena: sambol1983; 25.05.2010. 10:20; ukupno mijenjano 1 put.

#84:   Autor: debeli Post Postano: 16.04.2008. 16:53

sambol1983 je napisao/la (Pogledaj post): › I kao prvo, tvorić se poklanja, ne prodaje se.


sambol1983 je napisao/la (Pogledaj post): › Legica_os, ja prodajem tvora ako si još zainteresirana. Nisam citala da li si ga vec nabavila, ali ako te zanima nazovi na broj 091 944 8828. Sanja.




E sad ti meni reci, otkad si primjetila taj problem?
To da čuješ glasove i da se ponekad gubiš?

#85:   Autor: sambol1983 Post Postano: 17.04.2008. 8:28

aaa

Zadnja promjena: sambol1983; 25.05.2010. 10:20; ukupno mijenjano 1 put.

#86:   Autor: debeli Post Postano: 17.04.2008. 14:41

Eto daj ga meni, čisto da ga spasim od tvojih uzdi i neprikladnog kaveza, a i moj pas obožava dlakave papuče. Daj mi reci jel brz taj tvor, mislim jel brzo mjenja smjer kad trči ?

#87:   Autor: sambol1983 Post Postano: 17.04.2008. 14:55

aaa

Zadnja promjena: sambol1983; 25.05.2010. 10:21; ukupno mijenjano 1 put.

#88:  Re: novi kućni ljubimac-tvor??? Autor: HOCENSKI OS Post Postano: 23.06.2008. 14:33

e ja imam tvora ženku vec godinu dana ....i to da smrde i take stvari nije istina...ugl ako zelite tvora pa vas zanimaju neke stvari nazovite i ja cu vanm sve objasnit...0913033788

#89:  Re: novi kućni ljubimac-tvor??? Autor: HOCENSKI OS Post Postano: 23.06.2008. 14:35

e da i ako neko ima mužijaka u okolici ili u osijeku neka se javi HITNO ja imam ženku spremnu za parenje!!!!!! isti gore navedeni broj1! Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Shocked

#90:   Autor: HOCENSKI OS Post Postano: 23.06.2008. 14:58

sambol1983 je napisao/la (Pogledaj post): › Nisam sigurna da bi ti bio najbolji izbor. Ružno si govorio da se ja loše ponašam i brinem za njega, a to nije istina jer ima super uvjete i dobro mu je.

ja ga mozda uzmem jel socijaliziran tj. mislim jel grize i to...

#91:   Autor: debeli Post Postano: 23.06.2008. 17:23

jok grize samo kad Hrvatska u zadnjoj minuti izgubi od Turske Razz

#92:   Autor: fairy Post Postano: 25.06.2008. 22:42

Jaoooo,,,pa presladak je,,,moram priznati da nisam mislila da je tako slaaaatkiiii,,,,,

#93:  Re: novi kućni ljubimac-tvor??? Autor: bobi the macedonian Post Postano: 16.08.2008. 18:38

Deja svaka cast curo retki su ljude koj tako vole zivotinje a posebno tvorove,ja imam tvorku poklon od jedna prijateljica iz Hrvatske i sam prvi u MK koj ima tvor Smile
Curo ak nisi nabavila tvor nabavi ga samo ak imas vreme i ljubav za dati,iako spava oko 16 casa ali ono ostalo vreme ce da nadohnadi za celo to spavanje Smile

#94:   Autor: aancicaa Post Postano: 16.08.2008. 23:36

pozdraw swima prwo Smile
ja sam se neki dan zaljubila u tu ziwotinjicu,pa me sad zanima dali znate nekoga u Osijeku tko se bawi uzgojem tvorica?
puno hwala

#95:   Autor: HOCENSKI OS Post Postano: 17.08.2008. 18:05

moja bi se trebala okotit sad za dan dva

#96:   Autor: HOCENSKI OS Post Postano: 17.08.2008. 18:06

pa cemo viditi aj onda ce morat jos oko 2 mj biti uz majku ...

#97:   Autor: aancicaa Post Postano: 17.08.2008. 19:01

joj pa tko ce docekati josh 2 mjeseca Smile
ufffff Razz

#98:   Autor: HOCENSKI OS Post Postano: 18.08.2008. 16:31

a znam tak je i meni bilo kad sam ga uzimo...al sto duze ostanu uz majku biti ce zdraviji i manje podlozni bolestima.

#99:   Autor: aancicaa Post Postano: 18.08.2008. 22:21

i po koliko bi ih prodawao?

#100:   Autor: HOCENSKI OS Post Postano: 19.08.2008. 12:37

pa jos nisam siguran ovisi kolko ih bude al tak oko 800kn

#101:   Autor: aancicaa Post Postano: 19.08.2008. 22:26

eto ja ako ne nadjem dotle tworica,ja sam zainteresirana Smile

#102:   Autor: HOCENSKI OS Post Postano: 20.08.2008. 19:56

ok ja sam ti iz retfale pa kad budes htjela mos doc vidit..

#103:   Autor: aancicaa Post Postano: 20.08.2008. 22:11

joj pa i ja sam iz retfale Smile
dobro dogoworimo se onda jednom pa da widim Wink

#104:   Autor: mala_grejsi Post Postano: 01.10.2008. 20:42

HOCENSKI OS je napisao/la: ›
moja bi se trebala okotit sad za dan dva



jel se okotila,i koliko je onda jedan tvorić iz legla,koliko košta...

#105:   Autor: mala_grejsi Post Postano: 01.10.2008. 20:46

...
debeli je napisao/la: ›
Mislim da ti oni podaci nisu baš vjerodostojni, i onaj iz crtića i onaj sa slike su tvorovi samo što je jedan sjevernoamerički , a drugi europski. Po navikama su slični našim kunama i lasicama, znači prije bi pojeo nešto krvavo nego otvarao konzervu. To za analke je istina, pa i psi ih imaju zar ne. A bila je neka emisija na TV-ju, gdje su došli snimati tvora koji je nakon 2 min zdimio u woofer, i kao dodji mali dodji. Quratz nije htio van ni kad su raspalili baseve, kad drugi kadar tip totalno drukcija frizura, a vani drugo godišnje doba. Tolko o buci, beštija se zavuče tamo gdje je sigurna. I ne zaboravite to nije kučni ljubimac to je zvijer, a i štetočina jer će iz obijesti izgristi sve što mu dođe pod zube.




prvo saznajte nešto o tim malim i slatkim bićima oni nisu glodavci da izgrizu sav moguć namještaj u kući,a od toga ,joj to je slatko makar me i iz kuće istjerali ako donesem pomalo je neozbiljno i djetinjasto,tvor je žvotinjica koja traži puno vremena,prostora i volje za njega,voda dostupna 24 h a hrane se svaka 4 sata pa i o tome moraš razmišljati...

#106:   Autor: HOCENSKI OS Post Postano: 01.10.2008. 22:53

mala_grejsi je napisao/la: ›
HOCENSKI OS je napisao/la: ›
moja bi se trebala okotit sad za dan dva



jel se okotila,i koliko je onda jedan tvorić iz legla,koliko košta...

ma nije parenje uspjelo sad je bila ponovo pa cemo vidit

#107:   Autor: mala_grejsi Post Postano: 02.10.2008. 18:45

...šteta....a cijena kolka bi još uvijek oko 800 ili?.

#108:   Autor: HOCENSKI OS Post Postano: 04.10.2008. 11:20

mala_grejsi je napisao/la: ›
...šteta....a cijena kolka bi još uvijek oko 800 ili?.
da ma kad bude javiim se ja

#109:   Autor: mala_grejsi Post Postano: 10.10.2008. 21:21

...ako ima tko kavez za ove male stvorove neka se javi na mail [email protected] neka cijena bude što pristupačnija..hvala unaprijed

#110:   Autor: malla Post Postano: 27.10.2009. 10:40

jer taj tvorić udomljen?

#111:   Autor: Kodrann Post Postano: 27.10.2009. 15:07

ja sam vidio neki dan klinca nekog da navlači jadnog tvora na uzici, podiže ga u zrak i svašta. srce me zabolilo...

#112:   Autor: Mwa_oS Post Postano: 12.11.2009. 8:52

sambol1983 je napisao/la: ›
ako pogledas na str 5 vidjet ces da imam poslanih par praznih poruka ali sam ih obrisala i stavila samo zareze. Tu su pisale cijene i sl iz Pet centra, a između ostalog i to da ga poklanjam, samo eto nisam ponovno napisala. Tako da. TVORIĆ SE POKLANJA. Ne prodaje se već POKLANJA.UDOMLJUJE. I eto, ajd molim te, ne zelim se više prepirat, tako da i ti staneš s time. Životinjica je odlično i ništa se loše nikad nije odgodilo s njome. Pa eto, ako ti želiš ili netko drugi, ili netko koga znas zeli tvorića pitaj.
dobar dan! zanima me jer se još tvoric poklanja? unaprijed hvala!

#113:   Autor: Mwa_oS Post Postano: 12.11.2009. 8:54

sambol1983 je napisao/la: ›
ako pogledas na str 5 vidjet ces da imam poslanih par praznih poruka ali sam ih obrisala i stavila samo zareze. Tu su pisale cijene i sl iz Pet centra, a između ostalog i to da ga poklanjam, samo eto nisam ponovno napisala. Tako da. TVORIĆ SE POKLANJA. Ne prodaje se već POKLANJA.UDOMLJUJE. I eto, ajd molim te, ne zelim se više prepirat, tako da i ti staneš s time. Životinjica je odlično i ništa se loše nikad nije odgodilo s njome. Pa eto, ako ti želiš ili netko drugi, ili netko koga znas zeli tvorića pitaj.
dobar dan! zanima me jer se još tvoric poklanja? unaprijed hvala!

#114:   Autor: Mwa_oS Post Postano: 04.12.2009. 16:16

sambol1983 je napisao/la: ›
ako pogledas na str 5 vidjet ces da imam poslanih par praznih poruka ali sam ih obrisala i stavila samo zareze. Tu su pisale cijene i sl iz Pet centra, a između ostalog i to da ga poklanjam, samo eto nisam ponovno napisala. Tako da. TVORIĆ SE POKLANJA. Ne prodaje se već POKLANJA.UDOMLJUJE. I eto, ajd molim te, ne zelim se više prepirat, tako da i ti staneš s time. Životinjica je odlično i ništa se loše nikad nije odgodilo s njome. Pa eto, ako ti želiš ili netko drugi, ili netko koga znas zeli tvorića pitaj.
zanima me odakle je tvor? i Dali dajes opremu za tvora? Jeli udomljen mislim da bih si ga uzela...Unaprijed hvala =)

#115:  Re: novi kućni ljubimac-tvor??? Autor: sambol1983 Post Postano: 25.05.2010. 10:16

ksdhfjklsdf
Osijek031.com » Kućni ljubimci, životinje » Novi kućni ljubimac - tvor?


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::