Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Čaj

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.09.2007. 9:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fairy je napisao/la: ›
e to ,,,bravo bravo done kihote,,,to upravo pokušavam objasnit ljudima zašto ne volim voćne čajeve, kud ih pijem nezaslađene imaju predivan zamaman miris i užasno prazan okus koji im uopće ne pristaje...

A što se tiče Agristara, navratit ću i malo pronjuškat....faja...

baš to me i je ugodno iznenadilo kod njihovih čajeva, imaju punoću okusa!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.09.2007. 14:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

čim malo zahladi bacam se na čajeve.. Kave ionako ne pijem puno pa i po ljeti pijem čajeve.. dok sam kod mame živila onda je ona to kuhala preko ljeta, stavljala limuna, hladila i bio bi pravi domaći ledeni čaj.. kako sam se odselila pijem ledeni čaj ali kupovni..
ali od ovih pravih "zimskih" čajeva volim kamilicu s medom, mentu sa šećerom, rooibos, šipak i one Tekanee i Milford čajeve koji nose nazive Magic moments, Wintertime i sl... voćne ne volim.. to mi samo miriši a okusa je kao obojana voda.. bez veze..

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anita_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 468
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.09.2007. 11:13 
Naslov:  Re: Čaj
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kuća zelenog čaja

Evo jedna simpatična stranica/web shop
Nakon što sam ju pregledala, dođe mi da pokupujem pola stvari tu, baš ima primamljivih čajeva.. osijek031.com smile

_________________
"Svaki ljudski problem ima rješenje!
Precizno, uvjerljivo i pogrešno."
Dr.House
osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.09.2007. 18:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Anita_os je napisao/la: ›
Kuća zelenog čaja

Evo jedna simpatična stranica/web shop
Nakon što sam ju pregledala, dođe mi da pokupujem pola stvari tu, baš ima primamljivih čajeva.. osijek031.com smile


ovo je ko stvoreno za mene... kontam da bih se raspametila da dođem tamo!

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anita_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 468
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.09.2007. 20:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pričaj mi...ja sam već angažirala brata da mi dofura iz VŽ koji..

_________________
"Svaki ljudski problem ima rješenje!
Precizno, uvjerljivo i pogrešno."
Dr.House
osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Kiki_08
Offline
Avatar

Ukupno postova: 102
Lokacija: i tu i tamo
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.09.2007. 11:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Iako ih ne pijem više tako često,volim čajeve,a najdraži mi je crni čaj,obavezno u rinfuzi,bez šećera i s malo mlijeka-kao englezi Smile
Sve više mi se sviđa kamilica zbog blagog okusa i uglavnom više preferiram biljne čajeve u odnosu na voćne(previše su umjetni) s malo meda,po mogućnosti med od repice ili suncokreta!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.09.2007. 11:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kiki_08 je napisao/la: ›
s malo meda,po mogućnosti med od repice ili suncokreta!


takav med nisam nikada probala.. gdje kupiš?
meni osobno je najdraži planinski med, ali takav kod nas nema.. vidjela, pila i probala sam ga zadnji put zimus na Jahorini.. da li netko možda zna gdje ga kod nas ima?

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.09.2007. 11:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Anita_os je napisao/la: ›
Kuća zelenog čaja

Evo jedna simpatična stranica/web shop
Nakon što sam ju pregledala, dođe mi da pokupujem pola stvari tu, baš ima primamljivih čajeva.. osijek031.com smile

Ja upravo naručila rooibos čaj African Star, 50 g, plaćanje pri pouzeću.. baš me zanima kakav je. Čim ga dobijem i probam, javim vam..

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Kiki_08
Offline
Avatar

Ukupno postova: 102
Lokacija: i tu i tamo
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.09.2007. 12:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Loona je napisao/la: ›
Kiki_08 je napisao/la: ›
s malo meda,po mogućnosti med od repice ili suncokreta!


takav med nisam nikada probala.. gdje kupiš?

Naći ćeš ih kod medara tj. osoba koja ima pčele i sama vrca med i prodje.Mislim da ih ima na tržnici,ali traži one koji imaju svoje ime na etiketama i koji prodaju još neke medarske proizvode-propolis,medovu rakiju,svijeće!
Možeš se kod njih raspitati koji medar ima takav med jer se pčele sele nekoliko puta godišnje na različitu ispašu.Tako dobijaš lipov med,bagremov,kestenov,suncokretov,repičin-svi su različite boje i okusa!Često med može biti kombinacija dvaju ispaša pa je to onda cvjetni ili livadni med!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fairy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1955
Lokacija: Ššššššume
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.09.2007. 8:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kiki_08 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Loona je napisao/la: ›
Kiki_08 je napisao/la: ›
s malo meda,po mogućnosti med od repice ili suncokreta!


takav med nisam nikada probala.. gdje kupiš?

Naći ćeš ih kod medara tj. osoba koja ima pčele i sama vrca med i prodje.Mislim da ih ima na tržnici,ali traži one koji imaju svoje ime na etiketama i koji prodaju još neke medarske proizvode-propolis,medovu rakiju,svijeće!
Možeš se kod njih raspitati koji medar ima takav med jer se pčele sele nekoliko puta godišnje na različitu ispašu.Tako dobijaš lipov med,bagremov,kestenov,suncokretov,repičin-svi su različite boje i okusa!Često med može biti kombinacija dvaju ispaša pa je to onda cvjetni ili livadni med!


Hmmm.moram prizanti d azvuči jako primamljivo,ali osobno vam ne bih preporučila takav med,,ne zbog sunockreta ili repice kao kulture, nego zato što su te kulture tretirane s pesticidima i herbicidima, insketicidima, minerlanim gnojivima s reziduama,,,,općenito, med treba birati od medara koji žive na selu i od pčelica koje rade po livadama i šumama jer je zagađenje najmanje i daleko su od prometnica,.....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Kiki_08
Offline
Avatar

Ukupno postova: 102
Lokacija: i tu i tamo
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.09.2007. 9:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Iskreno nema ti neke posebne razlike da li medar živi na selu ili u gradu jer on ne može držati košnise s pčelama blizu naselja i uglavnom svi oni voze košnice nekoliko puta na godinu s mjesta na mjesto,isto tako izbjegavaju se prometnije ceste jer pčele ne daju onda toliko meda.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.09.2007. 10:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kiki_08 je napisao/la: ›
Iskreno nema ti neke posebne razlike da li medar živi na selu ili u gradu jer on ne može držati košnise s pčelama blizu naselja i uglavnom svi oni voze košnice nekoliko puta na godinu s mjesta na mjesto,isto tako izbjegavaju se prometnije ceste jer pčele ne daju onda toliko meda.

a baš me uvijek zanimalo kako to s tim medom ide, kako one to itd.. trebali bi neki agronomski topic otvoriti, pa da nam (mi) netko objasni Very Happy
Loona je napisao/la: ›
Ja upravo naručila rooibos čaj African Star, 50 g, plaćanje pri pouzeću.. baš me zanima kakav je. Čim ga dobijem i probam, javim vam..

da, javi svakako! ja imam onaj original(iz vrećice i bez ikakvih aroma-vanilija i to), ali me baš zanima kakav je ovaj.. ma sigurno je osijek031.com smile

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fairy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1955
Lokacija: Ššššššume
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.09.2007. 10:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kiki_08 je napisao/la (Pogledaj post): › Iskreno nema ti neke posebne razlike da li medar živi na selu ili u gradu jer on ne može držati košnise s pčelama blizu naselja i uglavnom svi oni voze košnice nekoliko puta na godinu s mjesta na mjesto,isto tako izbjegavaju se prometnije ceste jer pčele ne daju onda toliko meda.

Kontam da se nisam dobro izrazila jer nisi shvatila,,naravno da pčelari nemogu živjeti u gradu tj. pčele,,,,problem je što su te kulture koje su spomenute oplođene po sustavu zoohorije što znači putem životinja tj. pčelica slatkih i onda ti one pokupe kemilkalije sa tretiranih biljaka i tada med bude lošije kvalitete od onog kojeg pčelice prave recimo u šumici ili na livadama....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Kiki_08
Offline
Avatar

Ukupno postova: 102
Lokacija: i tu i tamo
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.09.2007. 10:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Djelomično se slažem s tobom,ali isto tako se vodi računa u koje vrijeme se pčele sele na određenu ispašu baš iz tog razloga da bude što manji utjecaj kemikalija.
U danjašnje vrijeme rijetko da ćeš negdje naći hranu bez kemikalija jer je tlo već toliko zatrovano!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fairy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1955
Lokacija: Ššššššume
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.09.2007. 10:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da znam, žalosno.....ipak, pčele se sele na određenu lokaciju zbog fenofaze cvatnje i polinacije, a ne zbog tretiranja, a samo tretiranje se uvijek izvodi prije cvatnje...meni žao malenih pčelica...dobiju proljev zamisli,,,,

_________________
Riding high, when I was king
Played it hard and fast, cause I had everything
Walked away, won me then
But easy come and easy go
And it would end
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: