Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Veze na daljinu? So near, and yet so far...

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
insomnia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2665
Lokacija: Osijek-finally!!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.10.2008. 19:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vidi ti ovu 1step što ona tu ažurno to sve prijavljuje ... Wink

No, dakle, moje osobno iskustvo (kao otvaratelja prvotne ove teme) je ovakvo- veza na daljinu može funkcionirati-određeno vrijeme- dok i jedna i druga strana streme tome da jednog dana budu zajedno, dakle, dok postoji ta neka sigurnost, tj. njihova neka sigurna želja i plan da će te dvije osobe biti zajedno.
Moja veza na daljinu je štimala 10 mj, ali onda je jednostavno došla do tog nekog zida, i bilo je pitanje šta i kako sada.. Ja sam morala izabrati između posla u drugom gradu i ljubavi u Osijeku. Izabrala sam ljubav. Embarassed Da se nisam vratila u Os, prekinuli bismo sigurno. Tako da... @maya333-moraš jednostavno razmisliti koliko si ti spremna toga žrtvovati za tu vezu. Vječno nećete moći biti udaljeni. Mislim da je i @1step odličan primjer toga.

_________________
Da se bojim skakavaca, ne bih bosa po livadi hodala!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maya333
Offline
Ukupno postova: 5
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.10.2008. 20:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hvala vam puno svima puno ste mi pomogli, a ja se pakiram sto prije i vec za par mjeseci evo me kod moje ljubavi. Hvala Vjestica

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Janis
Offline
Avatar

Ukupno postova: 417
Lokacija: M42
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.10.2008. 21:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Moja veza na daljinu (pri tome daljina iznosi cca 1400km) funkcionira jako dobro vec nekih 1,5god... dakako da je ponekad teksko, ne zbog nepovjerenja i razmisljanja o tome sto sad radi, jer se time ne zamaram (imam teroiju da ako ce me varat, varat ce me i u "istom selu"), nego cisto zbog cinjenice da nije tu onog trena kad ti treba, da te ne moze zagrliti kad ti je tesko... itd...
Ali sada smo skupa i isplati se svaki tren koji smo proveli odvojeno da bi uzivali zajedno... moj savjet: potrudi se, isplati se....

_________________
Of all the things I´ve lost, I miss my mind the most...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.02.2009. 10:17 
Naslov:  Re: Veze na daljinu? So near, and yet so far...
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kao nekadašnji strasni zagovaratelj veza na daljinu mogu pričati svašta o toj temi. Ali, eto, i to mi se obilo o glavu. Uživam u jednostavnim stvarima koje sad doživljavam svaki dan. I drago mi je zapravo što je ta veza na daljinu pukla.

_________________
Gola sisa je dobra sisa.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sretno-dijete
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6
Lokacija: childhood
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.02.2009. 13:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

suviše sam lijena da bih čitala prošle postove no rado bih dala svoj komentar!!!1
pod 1.) kenjam na veze na daljinu koje uopće nisu veze
pod 2.) što će vam frajer kojeg viđate jednom tjedno (ako i tad) i to uglavnom kad bih trebali van s frendovima
pod 3.) mislite da ćete jako dobro upoznat nekog tko je km udaljen od vas
pod 4.) nađite nekog lokalnog puno je jednostavnije!!!!!!!!
ps. skinite se s neta i krenite malo u živi svijet možda i nađete nekog blizu sebe!!!
eto... Smile) ljudi volite se Smile

_________________
...da bi postao dobra karika u lancu života,
nauči bezuvjetno voljeti...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
stripi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 79
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.03.2009. 22:45 
Naslov:  Re: Veze na daljinu? So near, and yet so far...
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja iz siska on iz osijeka, furali smo na daljinu tri godine, živjeli u zg neko vrijeme. sad sam legica. oženili se na šestu godišnjicu veze.
eto sve je moguće

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
brutal
Offline
Avatar

Ukupno postova: 20
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.03.2009. 0:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Reći ću samo jedno ; "Daleko od očiju, daleko od srca." Wink

_________________
Be prepared for brutal truth.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mladunce
Offline
Avatar

Ukupno postova: 339
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.03.2009. 12:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja svaki put krenem nesto napisat na ovu temu, pa se predomislim i obrisem...ovaj put necu!
u vezi sam 5 godina sa deckom koji zivi u osijeku, i ja sam iz osijeka al sam od tih 5 cetiri studirala u zagrebu i vidjali smo se svaki drugi vikend. sad sam opet negdje drugdje i jos uvijek smo zajedno...dakle, moj zakljucak je da je jako moguce, jer smatram da u vezi nije najbitnij fizicki kontakt (kojeg u ovom slucaju pomalo nedostaje, al helou, nece zauvijek bit ovakva situacija da smo razdvojeni), nego razumjevanje,povjerenje i komunikacija na koju jako puno ljudi u vezama zaboravlja. na kraju krajeva u ovakvoj situaciji jako dobro shvatis koliko ti ta veza znaci, ili ne znaci.
ja sam zakljucila da mi jako puno znaci to sto sam naucila biti tolerantna,sto sam svaki fizicki kontakt naucila cijeniti vise nego ista, sto sam shvatila da je ustvari stopostotno povjerenje i razumjevanje jedno drugog, u bilo kojoj situaciji se nasli, najdragocjenija stavka bilo kakve veze - na daljinu il na blizinu!
eto...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Elena_Os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1795
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.03.2009. 13:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

stripi je napisao/la (Pogledaj post): › ja iz siska on iz osijeka, furali smo na daljinu tri godine, živjeli u zg neko vrijeme. sad sam legica. oženili se na šestu godišnjicu veze.
eto sve je moguće


mladunce je napisao/la (Pogledaj post): › ja svaki put krenem nesto napisat na ovu temu, pa se predomislim i obrisem...ovaj put necu!
u vezi sam 5 godina sa deckom koji zivi u osijeku, i ja sam iz osijeka al sam od tih 5 cetiri studirala u zagrebu i vidjali smo se svaki drugi vikend. sad sam opet negdje drugdje i jos uvijek smo zajedno...dakle, moj zakljucak je da je jako moguce, jer smatram da u vezi nije najbitnij fizicki kontakt (kojeg u ovom slucaju pomalo nedostaje, al helou, nece zauvijek bit ovakva situacija da smo razdvojeni), nego razumjevanje,povjerenje i komunikacija na koju jako puno ljudi u vezama zaboravlja. na kraju krajeva u ovakvoj situaciji jako dobro shvatis koliko ti ta veza znaci, ili ne znaci.
ja sam zakljucila da mi jako puno znaci to sto sam naucila biti tolerantna,sto sam svaki fizicki kontakt naucila cijeniti vise nego ista, sto sam shvatila da je ustvari stopostotno povjerenje i razumjevanje jedno drugog, u bilo kojoj situaciji se nasli, najdragocjenija stavka bilo kakve veze - na daljinu il na blizinu!
eto...


ono što je ključno u ova oba slučaja (ali i u većini slučajeva parova koje osobno poznam) je rana mladost, izlazak iz adolescencije...pa usudila bi se reći i prva prava ljubav...
sa malo više godina, sa iskustvima iza sebe, prođe "volja" za "žrtvovanjem" i trudom veze na daljinu...
jedan od bitnijih faktora opstanka veza na daljinu, u malo starijoj dobi, je preseljenje....sve ostalo su priče

_________________
Carpe diem! Idea Embarassed Embarassed
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mother Earth
Offline
Avatar

Ukupno postova: 675
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.03.2009. 13:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hmm,ha da.. ne znam, hvaLa Bogu nisam biLa u toj situaciji niti ću bit, aL moja Legica nažaLost je...
VaLjda to sve ovisi u biti je Li to prava Ljubav, dobar je to test za vezu,hehe.
A po Legicinom primjeru vidim to da su se udaLjiLi, ne samo fizički. I stvarno ne znam kako će to završiti... Confused Tu je ona ta koja bi se trebaLa žrtvovat i napustiti sve da bi biLa s njim, aLi nisam sigurna da će to napraviti.

_________________
Dwight Schrute: Jim is my enemy. But it turns out that Jim is also his own worst enemy. And the enemy of my enemy is my friend. So Jim, is actually my friend. But, because he is his own worst enemy, the enemy of my friend is my enemy so actually Jim is my enemy. But...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
stripi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 79
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.03.2009. 19:34 
Naslov:  Re: Veze na daljinu? So near, and yet so far...
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vjerovatno imaš pravo, sa 17,18 je sve drugačije. ljeti smo bili zajedno na moru radili, zimi svako u svom gradu (možda zato i dan danas mrzim zimu, ostale traume Very Happy )
naravno da je nakon 3 godine došlo do toga ili prekidamo ili ćemo negdje ić živjet zajedno. i fale mi roditelji i prijatelji ali nisam požalila što smo na kraju završili ovdje u osijeku. ma sve ovisi i o ljudima i o situaciji, ima tu i sreće. nemože se to generalizirat

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
blistav_osmjeh
Offline
Avatar

Ukupno postova: 31
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.04.2009. 18:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hm.... ne. previše je faktora koji to onemogućuju. i svi oni problemi koji bi u ne-daljinskoj vezi bili normalni, u onoj na daljini se opravdavaju upravo- daljinom..

_________________
osijek031.com smile Wherever you go, no matter what the weather, always bring your own sunshine. osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mother Earth
Offline
Avatar

Ukupno postova: 675
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.04.2009. 2:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Et, onaj primjer koji sam gore spomeniLa... gotova priča,pukLa veza nakon dosta godina osijek031.com smile

_________________
Dwight Schrute: Jim is my enemy. But it turns out that Jim is also his own worst enemy. And the enemy of my enemy is my friend. So Jim, is actually my friend. But, because he is his own worst enemy, the enemy of my friend is my enemy so actually Jim is my enemy. But...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
HLOVERKA
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.04.2009. 18:19 
Naslov:  Re: Veze na daljinu? So near, and yet so far...
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nekada sam i ja to probala....al shvatih da ništa od toga.........ne mogu shvatiti da se ljudi međusobno vole a mogu tjednima izdržati jedno bez drugoga i to kao nadoknaditi sms-om.........tko voli nek izvoli...al ja hvala,ne bih... Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
empetri
Offline
Avatar

Ukupno postova: 656
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.04.2009. 18:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

možda to baš i je ljubav, kada je prepreka kao što je fizička udaljenost relativna

_________________
--
Finding beauty in the dissonance.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: