Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



vet. faks & testiranja

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.07.2005. 14:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bravo!!!!
debeli je napisao/la (Pogledaj post): ›
LJUDI vi ste u pravu, a ja ću se posvetiti uzgajanju lab. životinja jer vidim gdje je najveća lova. A vi koji ih želite zaštiti možete ih otkupiti da ne dožive sudbinu kod kostolomaca.Cool

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.07.2005. 14:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo još jedno pitanje za ZNALCE. ZAŠTO NIJE POSTOJALO odobrenje Bioetičkog povjerenstva, bez kojega ekperimenti ne smiju započeti!?. Zanimljivo je i da su ti psi dovezeni iz talijanskog Green Hilla, vrlo ozloglašenog zbog postupanja prema životinjama.

Društvo za zaštitu životinja poziva Osječane da u nedjelju izvedu svoju pse u prosvjednu šetnju promenadom.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.07.2005. 14:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a ovako izgleda beagle nakon provedenog pokusa "kako bi se spasili ljudski životi"!!!

http://www.huntingdonsucks.com/gallery/dognobra.gif

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ixia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 333
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.07.2005. 14:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mislim hrpa vlasnika sece pse promenadom svaki dan, sumnjam da ce se vidit razlika po broju pasa te nedjelje od bilo kojeg drugog dana. jel nije pametnije sastati se negdje u neko tocno odredeno vrijeme...?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
William H. Bonney
Offline
Avatar

Ukupno postova: 382
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.07.2005. 18:39 
Naslov:  Re: vet. faks & testiranja
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gaap je napisao/la (Pogledaj post): ›
Evo još jedno pitanje za ZNALCE. ZAŠTO NIJE POSTOJALO odobrenje Bioetičkog povjerenstva, bez kojega ekperimenti ne smiju započeti!?. Zanimljivo je i da su ti psi dovezeni iz talijanskog Green Hilla, vrlo ozloglašenog zbog postupanja prema životinjama.

Društvo za zaštitu životinja poziva Osječane da u nedjelju izvedu svoju pse u prosvjednu šetnju promenadom.

E konačno pravo pitanje u srž problema, dakle nakon što si prešao sve etičke i moralne prepreke i shvatio nužnost bioloških i kliničkih ispitivanja humanih preparata na životinjama, važeči zakoni RH propisuju norme koje treba poštivati onaj koji se tim poslom bavi. Ekipa sa medicinskog fakulteta je isto previdjela i to je propust koji treba sankcionirati. Veterinarski fakultet u ovom slučaju je dao samo uslugu karantene (isto propisano zakonom), te ne snosi odgovornost.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.07.2005. 21:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gaap je napisao/la (Pogledaj post): ›
Društvo za zaštitu životinja poziva Osječane da u nedjelju izvedu svoju pse u prosvjednu šetnju promenadom.


Cijeli dan ili u neko određeno vrijeme?

_________________
Gemi031
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ixia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 333
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.07.2005. 0:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

e'o kak na sve gledaju studenti vet. fakulteta:

http://www.zivot.hr/index.hr.php?id=74

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
William H. Bonney
Offline
Avatar

Ukupno postova: 382
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.07.2005. 6:29 
Naslov:  Re: vet. faks & testiranja
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ixia je napisao/la (Pogledaj post): ›
e'o kak na sve gledaju studenti vet. fakulteta:

http://www.zivot.hr/index.hr.php?id=74

Čini se da je netko pao kirurgiju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ixia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 333
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.07.2005. 18:05 
Naslov:  Re: vet. faks & testiranja
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

testiranja provedena jos u karanteni!!!

http://www.zivot.hr/index.hr.php?id=76


najjaca mi je dekanica, citiram:

"Na temelju provedene istrage (koju je ona zatrazila) ustanovila sam da sam supotpisala zahtjev prof. Brkića (ovog doktora koji je lomio kosti biglovima)"

e, blago njoj kad joj treba istraga da bi ustanovila sta je potpisala!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.07.2005. 18:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Danas psi, sutra stakori, preksutra bakterije i virusi. Zastitimo bakterije i one su ziva bica!

IMHO, mislim da je Bill onim svojim postom o srzi problema napisao i moj stav o svemu tome. Dakle, postoje norme i propisi kako se sto radi. Laboratorijska istrazivanja su u nekim slucajevima nuzna, ali se trebaju raditi na optimalan nacin, dakle, maksimizirati znanstvena dostignuca uz minimum zrtve po zivotinje/ljude.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.07.2005. 20:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne volim ekstreme, radije balansiram po oštrici sredine. Žao mi je životinja i slike su zaista čudovišne i monstruozne, ali ako postoji regulativa i nužnost za izvođenje svega toga, mi jednostavno nemamo puno izbora.
Htjela sam samo skrenuti pažnju pobornicima protiv ispitivanja npr.kozmetike na životinjama - zašto onda takvi kupuju kozmetiku? ili zašto nose antilopske cipele? ili zašto oblače pernatu jaknu?
Mislim nije osobno, ali ti ixia nosiš upravo pernatu jaknu i na njuzima se raspituješ o parfumerijama... a ti gaap nemas pernaticu? i koristiš samo ono sto prethodno provjeriš je li bilo ispitivano na nekoj životinji i na koji način su to ispitivači učinili?
Ja evo priznajem grijeh, nosim radije antilopske cipele i imam i pernatu i sinteticku jaknu, a i kozmetiku ne izbjegavam, u Azil sam poslala hrpu deka, kolegica je po mojoj preporuci otisla udomiti jedno stene iz Azila (pitala me da joj nabavim) i volim jednog preslatkog Westija koji ima sve privilegije kao dijete...
jebiga jesam li ja licemjer???

_________________
Gemi031
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ixia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 333
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.07.2005. 20:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ona jakna nije moja Smile ali kad smo kod toga drzim se onog indijanskog pravila da se zivotinje ubijaju samo ako se koriste za hranu (a ostatak zivotinje se maximalno iskoristava - u ono vrijeme za odjecu, nakit, pokrivala itd.) i ako zivotinja pati pa da joj se skrate muke. ne nosim bunde jer se meso tih zivotinja baca. nemam nist protiv koznih cipela jer sumnjam da bi netko ubio kravu samo radi koze. sto se tice mojih pitanja za parfumerije - ne kupujem NIKAD proizvode testirane na zivotinjama - slobodno provjerite svu moju kupaonicu. taj sapun koji sam trazila u parfumeriji je od firme clinique koja je na bijeloj listi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Juka
Post Postano: 18.07.2005. 9:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

svi kod ixije u kupaonicu

Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gost
Post Postano: 18.07.2005. 13:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.07.2005. 13:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ixia je napisao/la (Pogledaj post): › ona jakna nije moja Smile ali kad smo kod toga drzim se onog indijanskog pravila da se zivotinje ubijaju samo ako se koriste za hranu (a ostatak zivotinje se maximalno iskoristava - u ono vrijeme za odjecu, nakit, pokrivala itd.) i ako zivotinja pati pa da joj se skrate muke. ne nosim bunde jer se meso tih zivotinja baca. nemam nist protiv koznih cipela jer sumnjam da bi netko ubio kravu samo radi koze. sto se tice mojih pitanja za parfumerije - ne kupujem NIKAD proizvode testirane na zivotinjama - slobodno provjerite svu moju kupaonicu. taj sapun koji sam trazila u parfumeriji je od firme clinique koja je na bijeloj listi.



Arrow Da su onda indijanci imali tehnologiju i oni bi naveli razlog "...zaštita zdravlja našeg plemena, odobrava uporabu životinja u ime Plemenske znanosti" Plemenske novine br. 44/1678 Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: