Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Registracije

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.08.2007. 13:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mene ponekad uhvati manija čitanja samo slova na tablicama i ne mogu se toga riješiti danima. bude simpatičnih, ali najdraža mi je bila u zagrebu - ZGAZ Smile
i, kad smo već kod toga.... vi svi skupa niste normalni!!! a ni ja ne zaostajem ni malo osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aethur
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2861
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.08.2007. 14:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CatCloe je napisao/la (Pogledaj post): › mene ponekad uhvati manija čitanja samo slova na tablicama i ne mogu se toga riješiti danima. bude simpatičnih, ali najdraža mi je bila u zagrebu - ZGAZ Smile
i, kad smo već kod toga.... vi svi skupa niste normalni!!! a ni ja ne zaostajem ni malo osijek031.com smile


ja sam odmah priznao da nisam normalan. and that's fine with me...
Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kvakica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 339
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.08.2007. 14:47 
Naslov:  Re: Registracije
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


_________________
Kad jednom ljubavi dodje kraj, slabići kukaju, energični smjesta pronađu novu ljubav, a pametni su je vec odavno imali u rezervi.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.08.2007. 15:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja definitivno nisam normalan, uostalom želja mi je zavladati svijetom, no nisu normalni ni ljudi koji dodatno plaćaju da bi na nekakvom limenom (a u zadnje vrijeme sve češće i plastičnom) pokretnom objektu imali nekakve brojke i slova koja bi nama prolaznicima trebala nešto predstavljati. Možda je to savjest na djelu? Kao da žele reći, moj ćaća jest bilmez koji šverca i krade, ali barem se i vi jadnici, čiji su roditelji moralni, možete diviti mojim lijepim kolima. Zato sam stavio svoje inicijale, da znate o kojem se bilmezu radi. Iznimke neka mi oproste.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.08.2007. 15:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CatCloe je napisao/la: › mene ponekad uhvati manija čitanja samo slova na tablicama i ne mogu se toga riješiti danima. bude simpatičnih, ali najdraža mi je bila u zagrebu - ZGAZ Smile


Mene cijeli zivot drzi jedna druga manija s registracijama, a to je igranje znamenkama. Koristeci osnovne matematicke operacije MORAM medjusobno povezati znamenke na registraciji. Npr. ako je rega xx-527-xx, onda je to super jednostavno jer je 5+2=7, ili 238 -> 2^3=8... ali, zajebano je kad dodje rega s npr. 237. Uh...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.08.2007. 16:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
CatCloe je napisao/la: › mene ponekad uhvati manija čitanja samo slova na tablicama i ne mogu se toga riješiti danima. bude simpatičnih, ali najdraža mi je bila u zagrebu - ZGAZ Smile


Mene cijeli zivot drzi jedna druga manija s registracijama, a to je igranje znamenkama. Koristeci osnovne matematicke operacije MORAM medjusobno povezati znamenke na registraciji. Npr. ako je rega xx-527-xx, onda je to super jednostavno jer je 5+2=7, ili 238 -> 2^3=8... ali, zajebano je kad dodje rega s npr. 237. Uh...


Malo je offtopic, ali kako moram priznati svoju totalnu mamtematičku bedastoću, molim gore navedenog da mi objasni 2 neki znak 3=8.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aethur
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2861
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.08.2007. 16:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Blofeld je napisao/la: ›
Leteci mungos je napisao/la: ›
CatCloe je napisao/la: › mene ponekad uhvati manija čitanja samo slova na tablicama i ne mogu se toga riješiti danima. bude simpatičnih, ali najdraža mi je bila u zagrebu - ZGAZ Smile


Mene cijeli zivot drzi jedna druga manija s registracijama, a to je igranje znamenkama. Koristeci osnovne matematicke operacije MORAM medjusobno povezati znamenke na registraciji. Npr. ako je rega xx-527-xx, onda je to super jednostavno jer je 5+2=7, ili 238 -> 2^3=8... ali, zajebano je kad dodje rega s npr. 237. Uh...


Malo je offtopic, ali kako moram priznati svoju totalnu mamtematičku bedastoću, molim gore navedenog da mi objasni 2 neki znak 3=8.

jok nije OT...
mislim da sam ful promašio forum, podforum, i tak dalje šta ima sa ovim topicom... no, kad je već tako i ja bih htio objašnjenje navedenog znaka...

_________________
Can't stand me now...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kelly
Offline
Avatar

Ukupno postova: 317
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.08.2007. 17:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dva na treću = 8 Very Happy ili dva puta dva puta dva..hehehhe

_________________
osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aethur
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2861
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.08.2007. 17:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kelly je napisao/la: ›
dva na treću = 8 Very Happy ili dva puta dva puta dva..hehehhe

sada kada smo i ovo zaključili, mogli bi se vratiti na početak priče, dakle, registarske oznake?

_________________
Can't stand me now...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.08.2007. 20:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja vječito gledam registracije.. prije ću zapamtiti koja je reg oznaka nego koje je marke auto... a neke sam registracije toliko memorila da ih vidim gdje god u gradu prođem kraj njih.. zašto? ne znam..
u bivšem sam naselju znala skoro cijeli parking napamet..
A kako mi je zabavno (iako sam vozač Wink) spajati slova na tablici, jedna od boljih je koju sam vidjela u Karlovcu: KA-047-OS

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kelly
Offline
Avatar

Ukupno postova: 317
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.08.2007. 21:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Što se tiče spajanja slova na registracijama..to i ja ponekad radim dodam i kvačicu ak je potrebno Very Happy ...to radim od onog dana kad je ispred mene na cesti bio vozač spor ko puž..a registracija je glasila PU-202-ZA...kad sam zaobišla vozilo kad unutra sijede dva stara puža i voze 30 na sat osijek031.com smile

_________________
osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.08.2007. 21:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

aethur je napisao/la: ›
PsychoSoldier je napisao/la: ›
@aethur kako znas da su ono zadnje reg. plocice, mislim, odakle ti taj podatak?
ja sam primjetio da isti modeli vozila imaju ista zadnja slova ili malo razlicita, ponekad imaju brojeve iste a zadnja slova se razlikuju u jednom malo daljem slovu u abecedi tipa 555AA i 555AB

to je jako dobro pitanje..
dakle: imaš recimo OS 555 RO - dakle auto kupljen u remix osijeku, OS 555 MB - mercedes benz, primijetio sam da auti kupljeni u autovioli imaju iste brojeve kao modeli, dakle peugeot 146 - OS 146 __, no ipak mislim da je to slučajnost. ima također i HV zadnje, što je Hrvatske vode. ako je netko kupio registarsku pločicu, onda najčešće, ali ne u pravilu ima četiri brojke (OS 4004 M) te jedno ili dva slova (najpoznatije je kada netko uzme OS 007__). zadnja dva slova idu serijski, a u Osijeku smo došli do HM. sve više od HM su kupljene registarske.



...prvo komentar za @PsychoSoldier
...to ti stvarno nema nikakve veze....što se tice obicnih tablica...(dakle ne onih narucenih gdje sam biraš brojeve i slova).....svaka stanica za tehnicki pregled ima kod sebe tablice koje su u pocetku po rednim brojevina....dakle npr 123 AA, 124 AA, 125 AA..itd...te kako tko dolazi sa potrebom za novu registraciju...dobiva redom i tablice...(osim ako imaš tamo nekoga pa ti ponudi mogucnost izbora ako ti se nešto sviđa).....tako da nema nikakve veze sa tipom auta da imaju i slicne tablice....Cool

e sad komentar za @aethur
....što se tice tabloca kjoe si ti naveo....za mercedes benz oznake MB....za remix RO....
svaki od tih navedenih prodavaca....su kupili tablice npr...njih 20 kom....te ih koriste za svoja vozila.....odnosno kad imaju potrebu da naprave neko testno vozilo....ili neko polovno vozilo koristiti za vlastite potrebe....onda uzmu jednu od tih tablica te registriraju to vozilo.....nakon prodaje tog vozila tablice se odjave...i stave na cekanje......te ponovno koriste kad se ukaže prilika.....svaka tablica se može dati na cuvanje...ako želiš da sacuvaš staru tablicu....mislim da se placa oko 60 kn da se cuvaju tri mjeseca....Cool

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aethur
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2861
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.08.2007. 21:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@tamna strana danke šon na boljem objašnjenju...
@kelly & @Loona - to još nisam probao, ali mislim da će biti zanimljivo.. stoga čuvajte se... ako vidite crnog punta kako krivuda po cesti ili prati vozila, to ja samo pamtim, spajam, istražujem ili nešto slično registarske oznake...

_________________
Can't stand me now...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
malecka
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1383
Lokacija: stol...i stolica..na tavanu desno pored dnevne sobe
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.08.2007. 22:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

aha..ok onda sad znam koji ću auto izbjegavati na cesti.... Wink Juuupiii da ne dođe do sudara...

_________________
I felt every ounce of me screaming out,
But the sound was trapped deep in me osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.08.2007. 9:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ah divno... kakva izložba spaljenih mozgova osijek031.com smile fascinirana sam.
još ću pomisliti da to što ja moram gledati bubanj od veš mašine kako se okreće nije uopće čudno... osijek031.com smile osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: