Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Da li je nacionalnost bitna u vezi?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Bi li ušli u brak sa osobom druge nacionalnosti?

DA
62%
 62%  [ 95 ]
NE
37%
 37%  [ 56 ]
Ukupno glasova : 151


Autor Poruka
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.05.2009. 22:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ruana je napisao/la: ›
zeros je napisao/la: ›
ruana je napisao/la: ›
deckima cistokrvim hrvatima je jako bitno da mu cura hrvatica, jel ja sam djete iz mjesovitog braka i dozivjela sam vise puta poslije prekida da cujem da je to jedan od razloga ili da dozivim ja s tobom ne mogu u ozbiljnu vezu jel te ne bi mogao zenit


...i katolkinja mora biti.... Smile


naravno
Nemora biti, dovoljno je da ga poštuje, ono što je on izabrao, također u obzir ulazi i odgoj djece. Što ako otac/majka predloži da odgajaju djecu prema nekim krščanskim načelima
a ono drugo na to nepristane?! Onda će birati nekoga tko želi odgajati djecu kao što i on /ona žele! Ako netko kaže da netkomu nije važna vjera kao takva, zašto onda zabranuje partneru da svoju djecu odgaja u vjeri?!

No sve u svemu treba biti tolerantan, ali opet ponavljam sve ima svoju granicu.

Još nešto bez ljutnje, malo se pretjeruje sa stereotipiziranjem, nadalje treminima kao što su "ČISTI HRVAT" i sličnim.
Ako nekoga smatrate takvim i takvim i ako on zbog nečega nije htio biti s vama u vezi, onda kažete ciao zdrao i bog nađite drugoga.
Svaka daljnja rasprava da je taj drugi takav i takav više govore o vašoj tolernatnosti jer zašto bi netko MORAO biti s vama samo zato što ste vi lijepi! Zašto bi se netko morao prilagođavati vama?!
Jedno drugom se prilagođavamo, a bože moj u krajnjem slučaju ako neide neide, makar mi bili jedno drugom lijepi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.05.2009. 13:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Legica je napisao/la: ›
Uuuu puno odgovora za tako malo vremena...HVALA...No ja ipak mislim da takvo što(brakovi) ne uspijevaju ako se jedno ne prilagodi drugome...I mislim da je lakše se Srpkinji koja živi u RH udati se za Hrvata nego Hrvatici u RH udati se za Srbina...Ja isto mislim da nacionalnost nije bitna, pa DOBAR ČOVJEK JE DOBAR ČOVJEK...ali zamislite situaciju da dvoje u vezi koji se vole gledaju tekmu Hrvatska-Srbija i on navija za Srbe a ja za Hrvatsku...To je meni katastrofa, ako dvoje u vezi trebaju biti jedno, pa gdje je tu JEDINSTVO!??????
kad djed i ja gledamo tekmu, on navija za Barcelonu a ja za Chelsea..katastrofa jel..

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.05.2009. 13:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jocika je napisao/la: ›
Ovako ja kažem: Za mene nije bitna nacionalnost, al vjera jest. Jer kad đođe djeca, kako češ je uzgajat? Po mom ili po tvom? To je pitanje sad! Neko se mora priklonit drugome, a ovdje onda đođe, kao što je več neko rekao u forumu, pritisak okoline, ajmo reč kao najprije rodbine, jer ona je u tom uskom krugu.
ako je tebi pritisak rodbine mjerodavan pri donosenju odluka onda stvarno moja sucut za tvoj zivot..
djecu naravno treba odmah nacionalno i vjerski zadojit, okacit mu kriz oko vrata cim se rodi..da ne zaluta kuda..

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.05.2009. 14:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Metalucifer je napisao/la: ›
Mislim da je '91. pokazala koliko su "čvrsti" mješoviti brakovi...
-91. je pokazala samo koliko smo balkanci svi redom, koliko smo zatucani, lakovjerni, povodljivi, neracionalni, nedojebani, nesposobni, i tako dalje..

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
recimo_normalan
Offline
Ukupno postova: 10
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.05.2009. 1:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam u mješovitom braku.

1991. je stvarno bila godina raspada, nije mi se raspao brak, raspalo mi se kompletno dijete

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
recimo_normalan
Offline
Ukupno postova: 10
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.05.2009. 1:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

To je zbog ženine nacionalnosti, Hrvatice su slab materijal

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.05.2009. 14:23 
Naslov:  Re: Da li je nacionalnost bitna u vezi?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne znam je li licemjerno odgajati dijete u duhu nečije strane ili ga pustiti da samo odluči hoće li biti, kršćanin (dakle katolik/pravoslavac), budist, hinduist, ateist ... Eto, jednog ću se dana udati pa da znam kako se postaviti u slučaju mješovitog braka. Najgore od svega je što je čovjek ponekad obilježen nečim do čega mu i nije toliko stalo i ne drži do običaja, što je moj slučaj, ali ne bi bilo ni u redu prekrstiti se, jer svatko treba biti ponosan onakav kakav jest.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.05.2009. 14:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

1step2far je napisao/la: ›
jer svatko treba biti ponosan onakav kakav jest.
mislis nije u redu sam doci do drugacijih stavova od onih koji su ti usadjeni kad si se rodio i nedugo potom?
ne, u redu je zauzeti svoj stav..sto god to znacilo..

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.05.2009. 19:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

padobranac je napisao/la (Pogledaj post): ›
1step2far je napisao/la: ›
jer svatko treba biti ponosan onakav kakav jest.
mislis nije u redu sam doci do drugacijih stavova od onih koji su ti usadjeni kad si se rodio i nedugo potom?
ne, u redu je zauzeti svoj stav..sto god to znacilo..


E, pa to se slažem, iako sama sebe grizem za jezik jer želim biti nešto drugo, a sramota me je da se mijenjam.

_________________
Gola sisa je dobra sisa.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sokrat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 982
Lokacija: ....ispod mosta....
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.05.2009. 19:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

..ja ću ko komentar ostavit da ljudi pročitaju moj potpis....hvala

_________________
"....jebe mi se za nacionalnu,vjersku i rasnu pripadnost....ja sam čovjek i to je to..."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.05.2009. 12:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sokrat je napisao/la (Pogledaj post): › ..ja ću ko komentar ostavit da ljudi pročitaju moj potpis....hvala


Hvala što postojiš Sokrate!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sedmi_patuljak
Offline
Avatar

Ukupno postova: 94
Lokacija: Tamo daleko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.06.2009. 9:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da je u vezi ljubav i međusobno poštovanje najbitnije. Teško je danas u ovo vrijeme laži i nemorala naći ljubav svog života, a ako je netko i nađe pa odluči je se odreći zbog toga što je druge vjere ili druge nacije - to je za mene ludost. Što se tiče pritiska okoline, ili rodbine, mislim da je to nevažno. Jer kada vam bude najljepše u životu, ali i onda kada vam bude najteže uz vas neće biti ti susjedi, rodbina nego vaš partner...jedini bezuvjetni prijatelj i saveznik na životnom putu. Zato je bolje gledati da ta osoba bude dobra, poštena i vjerna, nego ove ili one nacije.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rođena u Osijeku
Offline
Avatar

Ukupno postova: 300
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.06.2009. 10:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Legica je napisao/la: ›
Ovako...zanima me mišljenje malo većeg kruga ljudi o toj temi...Mislim nije prošlo toliko dugo godina od rata a i stalno su te teme aktualne i stalno se provlače u medijima a i živim u gradu (Osijek) gdje tenzije između Hrvata i Srba još postoje...ne možda u tolikoj mjeri kao u Vukovaru ili mjestima bližim granici sa Srbijom ali POSTOJE! znima me što mislite o ulasku u vezu pa i brak između Hrvata i Srpkinje te obratni...i da li takvi brakovi mogu funkcionirati ako se svako drži svoje vjere i svoje nacionalne strane ili jednostavno uspijevaju tako da jedna strana popusti!? Wink


S očeve strane sam "čista hrvatica", a s majčine unazad 4 generacije ide ovako; njemci, francuzi,mađari, slovaci, hrvati, srbi pa čak i jedna židovka rođena u Palestini. Nikada se ni jedan brak nije raspao.Iako tu postoji nekoliko religija (katolička, pravoslavna, protestantska, evangelistička, židovska), djeca su po pravilu krštena u katoličkoj crkvi, jer su svi živjeli na području Hrvatske, a velika većina je rođena u Osijeku. Kako smo odrastali, tako smo i upućivani na sve sličnosti i različitosti između nacionalnosti i religija i imali pravo izbora. Nikada se niti jedan brak nije raspao, što dovoljno jasno govori da niti nacionalnost niti vjera nisu bitni ako postoji uzajamno poštivanje, povjerenje i naravno ljubav.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pop-ap-teta
Offline
Avatar

Ukupno postova: 324
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.06.2009. 10:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

od svega procitanoga samo bih rekla...

rođena u Osijeku - SVAKA CAST!

i to je to Smile)))

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nora
Offline
Avatar

Ukupno postova: 126
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.06.2009. 23:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bitna je ako osobe koje su u vezi žele da bude bitna.

_________________
Smile...happy looks good on you... Smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: