Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



UN dijeta

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
sexyback
Offline
Ukupno postova: 475
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.07.2007. 21:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ilija je napisao/la: ›
allein je napisao/la: ›
Tko ima previše, neka se bavi sportom ako će mu samo to pomoći da skine višak kila. Pravilna prehrana je tu samo dodatna akcija. Ako takva fizička aktivnost i dalje ne pomaže u skidanju kila na vazi, onda je na redu dijeta....
Ako treba napravit ću ti blok-dijagram Smile


Njet. Prvo je prehrana onda vježbanje. Negdje sam na netu bio naletio na jedan dobar primjer toga - ne sjećam se točno kako je išao ali bit je u tome da npr. 2 pojedena hamburgera zahtijevaju recimo 1,5 vremena trčanja samo da se spale te kalorije - a gdje je onaj višak što već postoji. Sad pomnoži te hamburgere (oliti štoveć hoćeš) s brojem obroka dnevno i usporedi sa slobodnim vremenom koje prosječan čovjek ima za fizičke aktivnosti pa vidi...
Apsolutno si u pravu, ne mo´š istrčati burek za doručak, svinju za ručak, pizzu za večeru sve da trčiš do Zagreba i nazad.
Treba organizmu reducirati unos kalorija.Npr. trošiš 2000 dnevno, unosiš 1200, iz pohranjenih "viškova" u organizmu namiriš razliku. Za 10 dana "uštediš" 8000 kcal., a to je 1 kg manje na vagi.

Uz dovoljan unos vode koja je neophodna za "sagorijevanje" energije.

Teoretski veoma jednostavno i učinkovito, u praksi problem je što većina nas ima "razvaljen" želudac, koji smo navikli napuniti do vrha.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.07.2007. 7:29 
Naslov:  Re: UN dijeta
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

11.06.- 117kg
20.07.-110kg
osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Rajnus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1029
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.07.2007. 7:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sexyback je napisao/la (Pogledaj post): ›
Apsolutno si u pravu, ne mo´š istrčati burek za doručak, svinju za ručak, pizzu za večeru sve da trčiš do Zagreba i nazad.
Treba organizmu reducirati unos kalorija.Npr. trošiš 2000 dnevno, unosiš 1200, iz pohranjenih "viškova" u organizmu namiriš razliku. Za 10 dana "uštediš" 8000 kcal., a to je 1 kg manje na vagi.

Uz dovoljan unos vode koja je neophodna za "sagorijevanje" energije.

Teoretski veoma jednostavno i učinkovito, u praksi problem je što većina nas ima "razvaljen" želudac, koji smo navikli napuniti do vrha.


Eh da je bar sve tako jednostavno. Nisam upoznao kompleksniju disciplinu od ovoga.
Nije samo stvar u kalorijama. Ja kad jedem hranu sa nizim i srednjim glikemijskim indeksom uz 8x dnevno trpanje u sebe jako tesko dobivam kilograme.

_________________
samo Osijek!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sexyback
Offline
Ukupno postova: 475
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.07.2007. 10:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Rajnus je napisao/la: ›
sexyback je napisao/la (Pogledaj post): ›
Apsolutno si u pravu, ne mo´š istrčati burek za doručak, svinju za ručak, pizzu za večeru sve da trčiš do Zagreba i nazad.
Treba organizmu reducirati unos kalorija.Npr. trošiš 2000 dnevno, unosiš 1200, iz pohranjenih "viškova" u organizmu namiriš razliku. Za 10 dana "uštediš" 8000 kcal., a to je 1 kg manje na vagi.

Uz dovoljan unos vode koja je neophodna za "sagorijevanje" energije.

Teoretski veoma jednostavno i učinkovito, u praksi problem je što većina nas ima "razvaljen" želudac, koji smo navikli napuniti do vrha.


Eh da je bar sve tako jednostavno. Nisam upoznao kompleksniju disciplinu od ovoga.
Nije samo stvar u kalorijama. Ja kad jedem hranu sa nizim i srednjim glikemijskim indeksom uz 8x dnevno trpanje u sebe jako tesko dobivam kilograme.
o-ho, ovo je ugodno iznenađenje!

Postoje ljudi (zapravo Rajnus) koji shvaćaju važnost GI-a. Nije mi se dalo elaborirati značaj glikemijskog indeksa, namirnice sa niskim ili srednjim GI.

Svatko pismen,a zainteresiran, lako će pronaći sve navedeno ...

P.S. sad ti se i štamplice može oprostiti Razz Razz

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Rajnus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1029
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.07.2007. 13:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Trebas znati sto i kada smijes jesti. Da sam sve ovo znao odnosno da mi je bilo dostupno kao teenageru. Ne da mi se vise trositi rijeci i ljudima objasnjavati sto i kako. Onoga koga zanima pitat ce i naci ce.

Eh da vidis kak mi sad stoje stramplice Wink

_________________
samo Osijek!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
poison girl
Offline
Ukupno postova: 438
Lokacija: somewhere I belong
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.07.2007. 14:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dođi veečras na forumašku kavu da se uvjerimo. samo pazi da te ženske ne rastrgaju

_________________
...servere ću pogasiti, blogere ću pohapsiti...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ennna
Offline
Avatar

Ukupno postova: 211
Lokacija: grad osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.07.2007. 19:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ilija je napisao/la: ›
allein je napisao/la: ›
Tko ima previše, neka se bavi sportom ako će mu samo to pomoći da skine višak kila. Pravilna prehrana je tu samo dodatna akcija. Ako takva fizička aktivnost i dalje ne pomaže u skidanju kila na vazi, onda je na redu dijeta....
Ako treba napravit ću ti blok-dijagram Smile


Njet. Prvo je prehrana onda vježbanje.
Negdje sam na netu bio naletio na jedan dobar primjer toga - ne sjećam se točno kako je išao ali bit je u tome da npr. 2 pojedena hamburgera zahtijevaju recimo 1,5 vremena trčanja samo da se spale te kalorije - a gdje je onaj višak što već postoji. Sad pomnoži te hamburgere (oliti štoveć hoćeš) s brojem obroka dnevno i usporedi sa slobodnim vremenom koje prosječan čovjek ima za fizičke aktivnosti pa vidi...


ovo je već prešlo u offtopic, nitko ne spominje undijetu... u biti..
što se slobodnog vremena tiče, to je veliki problem današnjice, svi trče, rade, neki po 8 sati sjede u uredu, jedu kifle, neki ne doručkuju, pa se pretrpavaju za ručak,jedu međuobroke, oa se opet za večeru natrpaju, i onda se to sve vidi na vazi.. nažalost.
što se mene tiče, nisu mi bitne kile, definitivno. boli me briga za to, nego mi je bitno kako se osjećam u svojem tijelu. drago mi je jako što treniram plivanje i što sam u kondiciji, i što jednostavno kad imamo pauzu, ne mogu izdržati a da se ne bavim nekom tjelesnom aktivnošću. recimo,ovdje na moru vozimm bike.
a sad, što se slobodnog vremena i bavljenja rekreacijom u to vrijeme tiče...moja mama je prezaposlena zadnje vrijeme, stvarno jako puno radi i muče ju svi, a opet, uvijek si nađe sat vremena pa da ode ili rolat ili na fitnes ili na tenis, i jako dobro izgleda. stoga, oni koji kažu da nemaju vremena, mislim da samo traže izgovor za ono što im se ne da raditi...
i onda idu recimo na dijete, pa skinu kile, izgledaju zgodnije,iako se to nekad ne primjeti, al svejedno budu kante koje se ne mogu pomaknuti. i naravno da ćeš,ako se baviš sportom, izgledati i bolje i zdravije i na koncu,mršavije, bez obzira na kile.

_________________
daću ti savet: CRKNI! Very Happy
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fairy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1955
Lokacija: Ššššššume
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.08.2007. 13:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nemam pojma nisam probala, ali moram priznati da sve moje curke koje su držale tu diejtu izgledaju odlično, skinile u ohoho kila i dobro se osjećaju s tim da se nisu baš strogo strogo pridržavale, zači znale su popiti ili prekršit dan, ali šokiralo me kada sam došla u restoran i u jelovniku našla kao,,,,škrobni dan, mliječni dan.....

_________________
Riding high, when I was king
Played it hard and fast, cause I had everything
Walked away, won me then
But easy come and easy go
And it would end
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Burence
Offline
Avatar

Ukupno postova: 143
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 19.08.2007. 15:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja sam na kiwi dijeti i super mi ide! kakva je to kiwi dijeta!? pa jedeš sve osim kiwia! Very Happy

_________________
www.pivopije.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kvakica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 339
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.08.2007. 16:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hm, ja OPET krećem za mjesec dana. Bila sam već na početku godine. Ostalo mi je još par kg za skinit i to planiram za mjesec dana.
Od prošlog puta samo mi se vratila 1,5 kg tak da i to sad planiram skinit. Jedva čekam

_________________
Kad jednom ljubavi dodje kraj, slabići kukaju, energični smjesta pronađu novu ljubav, a pametni su je vec odavno imali u rezervi.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.08.2007. 16:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja imam još sutra vodeni dan i gotovo! Smile

_________________
The voices are back. Excellent.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.08.2007. 22:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

allein je napisao/la (Pogledaj post): › Ja imam još sutra vodeni dan i gotovo! Smile


Jelte? Very Happy

p.s.
Navodno je voda jako kalorična. Rolling Eyes

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.08.2007. 23:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

čovjek jede očima.
probajte zatvoriti oči dok jedete pa ćete vidjeti da vam i ne treba baš toliko velik obrok koliko mislite.

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ennna
Offline
Avatar

Ukupno postova: 211
Lokacija: grad osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.08.2007. 0:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

stvarno je to istina. kao što se kaže :"oči su ti veće od guzice" Very Happy

_________________
daću ti savet: CRKNI! Very Happy
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.08.2007. 8:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hah Smile Meni ne trebaju ni oči. Ponekad je dovoljno da znam da imam nešt u stanu za pojest, pogotovu ako su u pitanju neki slatkiši; ne mogu se smiriti dok to nije u donjem dijelu mog probavnog trakta. Ponekad se zabrinjavam da nemam problema s kontrolom nad svojim porivima Neutral

_________________
The voices are back. Excellent.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: