Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



B O L E S N O

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.03.2007. 13:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...a što će biti s tom djecom kad odrastu i postanu svjesna situacije?...
...i mislim da situacija silovane žene i svjesnog stupanja u incest nije jednaka...ne kažem da nije bolesno i jedno i drugo, ali ovdje se ipak radi o djeci...
...k tome, ono što mi je posebno diglo živac je javno istupanje koje samo još više potvrđuje da za djecu ne mare nimalo...ne razmišljaju kako će ugodno biti tim klincima kad ih ostala djeca budu recimo zafrkavala radi toga...bash na spomenutu shemu tate/uje/brace...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.03.2007. 16:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Našle se babe srat o tuđim životima...

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
euchrid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 511
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.03.2007. 16:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa, ako je po crkvi, ionako smo svi nastali incestom (što i objašnjava donekle retardiranost nekih dijelova čovječanstva)... u početku bili adam i eva, oni rodili djecu, a od te djece nastalo cijelo čovječanstvo, pa opet ista spika s noom...

šalu nastranu, tako svejedno je li to dozvoljeno ili ne, priroda će se pobrinuti da ti geni zamru... ljubav nije jača od evolucije...

što se mene tiče neka se vole, ali neka se ne plode i ne množe (nema im smisla)

_________________
__________________________________
Stojim uz to što sam jučer rekao. Ne znam doduše što sam rekao, no znam, što mislim, a mislim točno ono što sam rekao!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.03.2007. 14:23 
Naslov:  Re: B O L E S N O
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne bih to nazvala bolesnim u tom kontekstu u kojem se vodila rasprava. Sasvim je sigurno da određene psihičke devijacije postoje kod oboje jer ne možemo nazvati "zdravim" spolnu želju prema bratu/sestri. No, opet s druge strane, to nije slučaj kada je dvoje djece odrastalo zajedno.

Ovih se dvoje žele vjenčati pa je slučaj zato medijski eksponiran, ali slučajevi kada braća i sestre koji se sreću tek u zrelijim godinama završe zajedno uopće nisu rijetki kako se misli. Postoje i razna nagađanja oko uzroka, ali tu se ne želim petljat jer se ne razumijem u psihologiju dovoljno da bih svoje mišljenje poturala kao činjenično stanje.

Glede životinja koje je netko spomenuo, nije točno da se bliski srodnici međusobno ne pare. Moj prijatelj ima dva prekrasna rasna psa koji su brat i sestra a već godinama imaju zajedničke potomke koji su ispali sasvim normalni. Također, pas moje sestrične već je više puta napumpao svoju rođenu mamu i tako oni žive u sretnom psećem braku s uvijek zdravom djecom. Imali su sreće, pretpostavljam Wink

Ne želim reći ovime da ne dolazi do patloških poremećaja prilikom "parenja" bliskih srodnika, nego da se životinje itekako razmnožavaju s bliskim srodnicima.

Svakako je riskantno to što brat i sestra imaju zajedničku djecu, ali radi se o riziku, a ne o nečemu što će se sigurno dogoditi. Rizično je roditi sad već poslije 35 godine, a žene rađaju s 50. Rizične su trudnoće majki koje imaju šećernu bolest. Pretilost majke također može izazvati različite poremećaje u djece. Pušenje i alkokolhol, osobito u ranom stadiju trudnoće, iznimno su rizično ponašanje. Neki će takvo ponašanje osuditi, no ipak ga velika većina neće nazivati bolesnim.

Tema je previše opširna, no ipak mislim da nitko od nas nema pravo nekoga osuđivati. Mene ne bi ništa spriječilo da budem s osobom koju volim ako ista osjeća što i ja. A koga ćemo voljeti... mislim da većina nas nije u stanju to "izabrati".

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sheila
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1036
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.03.2007. 13:06 
Naslov:  Re: B O L E S N O
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la: ›
...a što će biti s tom djecom kad odrastu i postanu svjesna situacije?...
...i mislim da situacija silovane žene i svjesnog stupanja u incest nije jednaka...ne kažem da nije bolesno i jedno i drugo, ali ovdje se ipak radi o djeci...
...k tome, ono što mi je posebno diglo živac je javno istupanje koje samo još više potvrđuje da za djecu ne mare nimalo...ne razmišljaju kako će ugodno biti tim klincima kad ih ostala djeca budu recimo zafrkavala radi toga...bash na spomenutu shemu tate/uje/brace...


slažem se potpuno s tobom

eto ja bih još dodala da nije sve u ljubavi i da postoje različite vrste ljubavi...sve možemo birati pa tako i s kim ćemo provesti život....zaljubljenost kasnije u životu prođe...ono što ostane temelji se na nekim drugim osobinama i na situaciji u kojoj živimo..iskreno meni je dosta bolesno da se brat i sestra vole na taj način,no dobro neka se vole...ali da im djeca ispašttaju zbog toga je po meni jako jadno...tu dolazi do izražaja naša ljudska sebičnost i ne poštivanje života općenito..nije bitno samo napraviti djete nego mu omogućit normalan život u normalnim uvjetima...a brak brata i sestre sigurno nisu normalni uvjeti nikome pa ni njihovom vlastitom djetetu..ako bude normalno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.03.2007. 11:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

wendy je napisao/la: › Glede životinja koje je netko spomenuo, nije točno da se bliski srodnici međusobno ne pare. Moj prijatelj ima dva prekrasna rasna psa koji su brat i sestra a već godinama imaju zajedničke potomke koji su ispali sasvim normalni. Također, pas moje sestrične već je više puta napumpao svoju rođenu mamu i tako oni žive u sretnom psećem braku s uvijek zdravom djecom. Imali su sreće, pretpostavljam Wink
Da, moze se reci da su imali srece... Za razliku od ovih lavica...

http://www.osijek031.com/viewtopic.php?p=57226

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
b0nez
Offline
Avatar

Ukupno postova: 98
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.03.2007. 12:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Shocked

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: