Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Memorija + DVD player

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
SmokeY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 371
Lokacija: Mece
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.01.2007. 13:24 
Naslov:  Memorija + DVD player
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo ovako, sad sam skocio do ve-mil a i mislio sam kupiti memoriju (1Gb DDR2) i DVD player.

Prvo sto me pitao je koju plocu imam i s obzirom da nisam kod kuce ne mogu se toga sjetiti pa me zanima kada su se pocele proizvoditi DDR2 ploce jer sam kupio komp na proljece prosle godine koji me izasao 8000 Kn a navodno cujem da se nisi ni pocele proizvoditi u to vrijeme DDR2 ploce.

Drugo pitanje su playeri. Puno pohvala sam cuo o Vivax-u kako cita sve zivo zato jer je skart firma a ovi ostali playeri koji kostaju sta ja znam 400 Kn pa nagore drze do svoje kvalitete i imena pa onda imaju zastite od piratstva i dogadja se da ne citaju titlove (srt, sub, txt...) sto je glupo jer ako citaju DivX format normalno je za ocekivati da je u pitanju piratstvo. ja sam si mislio kupiti Panasonic ali sad se premisljam jer ne znam da li zna netko od zaposlenika da li takav player cita sve ili ce me zajebavati u zivotu.

Tko ima kakvu preporuku ili zna sta bi napravio u mom slucaju neka odgovori na ovaj topic.

Hvala,

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.01.2007. 16:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

SmokeY je napisao/la: ›
Prvo sto me pitao je koju plocu imam i s obzirom da nisam kod kuce ne mogu se toga sjetiti pa me zanima kada su se pocele proizvoditi DDR2 ploce jer sam kupio komp na proljece prosle godine koji me izasao 8000 Kn a navodno cujem da se nisi ni pocele proizvoditi u to vrijeme DDR2 ploce.


Proizvodile su se za Intelovu platformu (s775 - od rujna 2004.), a za AMD (socket AM2) su na tržište izašle oko proljeća prošle godine.
Kako saznati proizvođača ili chipset? Start -> run -> msinfo32 -> System summary
Ukoliko je BIOS originalan od proizvođača ploče (u mom slučaju nije Very Happy) tamo bi ti prebao pisati model matične, a dodatno pretraživanje o karakteristikama iste možeš probati na www.motherboards.org
O divx playerima ne znam puno... Ja imam Quadro DVD player, kupio ga sa kartonom mlijeka u Getrou Very Happy i radi skroz dobro. DivX-e prebacujem u DVD format sa jednim zgodnim programčićem.

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
darkmark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 489
Lokacija: os
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.01.2007. 16:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma samo provjeri koju plocu imas i ako ti nejde ddr 2 memorija ubodi ovu obicnu ddr....ipak je jedan giga rama fina svota rama.....e sad o playerima neznam puno al mislim da rade na principu koliko para toliko muzike tak da ono...

_________________
Bravo Admin mi je obrisao potpis Bravo
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
SmokeY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 371
Lokacija: Mece
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.01.2007. 11:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo kupio sam sve sto sam trebao nakraju bi je placa Gygabyte Nforce SLI 400 DDR. Uglavnom uzeo sam 1Gb DDR 400 i imam 512 ali dolaze od razlicitih proizvodjaca (Super talent, Kingmax)
zasad se osjetno vidjela razlika ali siguran sam da nisam izvukao full kapacite pa laniram u dogledno vrijeme prodati 512 DDR sa garancijom od 2 godine (u proljece) i uzet jos 1Gb da mi se podudaraju. A sto se tice DVD-a uzeo sam takodjer Quadro i zasad sam prezadovoljan. Sve cita i imam dovoljno garancije da si komotno mogu novi kupiti kad ovaj rikne. Nije istina "Koliko para toliko muzike" kupujte Quadro i Vivax. Oni vam imaju isti software i citaju doslovce sve sto stavite u njih bas zato sto nisu napravljeni da imaju zastite od piratstva tako da primjerica jedan Pioneer, Sony ili LG mogu stvarati probleme zbog kojih biste mogli lagano popizditi. Smile

_________________
People that scan away messages for entertainment are pathetic. Let me know if you find any good ones.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.01.2007. 13:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

SmokeY je napisao/la: ›
Nije istina "Koliko para toliko muzike" kupujte Quadro i Vivax. Oni vam imaju isti software i citaju doslovce sve sto stavite u njih bas zato sto nisu napravljeni da imaju zastite od piratstva tako da primjerica jedan Pioneer, Sony ili LG mogu stvarati probleme zbog kojih biste mogli lagano popizditi. Smile


Potpisujem. Al' ako vidite Kiss-a - kupujte Very Happy

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.01.2007. 14:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

SmokeY je napisao/la: ›
Oni vam imaju isti software i citaju doslovce sve sto stavite u njih bas zato sto nisu napravljeni da imaju zastite od piratstva tako da primjerica jedan Pioneer, Sony ili LG mogu stvarati probleme zbog kojih biste mogli lagano popizditi. Smile

ja imam LG kućno kino i nikad nisam imao nikakvih problema s čitanjem ičega!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
darkmark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 489
Lokacija: os
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.01.2007. 15:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

e hvala sad sam i ja naucio nesto o playerima.....sorry na krivim navodima Very Happy

_________________
Bravo Admin mi je obrisao potpis Bravo
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
i need space
Offline
Ukupno postova: 63
Lokacija: rawanda
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.01.2007. 16:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Imam Quadro 933 (metro 360 kn, vemil oko 450kn!) i 90% stvari radi, titlove čita sve formate, ima priključak za usb, čitače mem kartica,.... Jedino su titlovi malo premali pa ako netko zna gdje ima firmware za skinuti da to riješim bilo bi super.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
SmokeY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 371
Lokacija: Mece
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.01.2007. 16:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la: ›
SmokeY je napisao/la: ›
Oni vam imaju isti software i citaju doslovce sve sto stavite u njih bas zato sto nisu napravljeni da imaju zastite od piratstva tako da primjerica jedan Pioneer, Sony ili LG mogu stvarati probleme zbog kojih biste mogli lagano popizditi. Smile

ja imam LG kućno kino i nikad nisam imao nikakvih problema s čitanjem ičega!


Ok, nisam napisao da svi imaju problema vec samo da "mogu imati". Recimo imam legu koji nije mogao prepoznati titlove a platio je nekih 800 Kn prije sta ja znam koliko vremena bas neki LG-ijev model. Ukratko ako odete negdje nemojte se ustrucavati pitati tamosnje prodavace o takvim stvarima. Bit ce onih koji ce vas htjeti zajebati kao "Ma ovaj od 700 Kn je strojcina... ".

Ne ide bezveze ona stara uzrecica "Nije zlato sve sto sja"

_________________
People that scan away messages for entertainment are pathetic. Let me know if you find any good ones.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.01.2007. 12:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

SmokeY je napisao/la: ›
zasad se osjetno vidjela razlika ali siguran sam da nisam izvukao full kapacite pa laniram u dogledno vrijeme prodati 512 DDR sa garancijom od 2 godine (u proljece) i uzet jos 1Gb da mi se podudaraju.


Yep, razlika između 512 i 1024 je predobra. Između 1024 i 2048 nećeš toliku razliku osjetiti - ali (uvijek postoji ali), ako (kao ja) voliš šesnaesnaest prozora otvoreno, da ti se tu raspakirava 4gb fajl, tamo kodira neki video pa još mjuze ripat - treba. I procesora treba. Zato ću si ja na proljeće ubost nekog preslera (najvjerojatnije 915 model) i 2gb ddr2 rama, pa da vidimo ko će koga prije Very Happy

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.07.2009. 17:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ajd, kad već ima veze sa DVD playerom...u biti imam problem s tim da mi Nero ne vidi pržilicu.
ima li tko kakvu ideju?

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.07.2009. 18:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

morgan je napisao/la: ›
ajd, kad već ima veze sa DVD playerom...u biti imam problem s tim da mi Nero ne vidi pržilicu.
ima li tko kakvu ideju?


Ovisi o tome o kojoj se verziji programa radi... Znam da je do neke verzije support za uređaje bio hard-codiran u aplikaciju, no onda su ugradili tzv. smart detect koji je detektirao sve uređaje proizvedene od 97'. Navodno.
Ako imaš starijeg neru jer ne voliš sve one điđe koje dolaze sa novijima - nema ti spasa; ili instaliraj noviju verziju ili prijeđi na neku besplatnu alternativu (CDBurnerXP ili Burnaware)...

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.07.2009. 18:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la: ›
morgan je napisao/la: ›
ajd, kad već ima veze sa DVD playerom...u biti imam problem s tim da mi Nero ne vidi pržilicu.
ima li tko kakvu ideju?


Ovisi o tome o kojoj se verziji programa radi... Znam da je do neke verzije support za uređaje bio hard-codiran u aplikaciju, no onda su ugradili tzv. smart detect koji je detektirao sve uređaje proizvedene od 97'. Navodno.
Ako imaš starijeg neru jer ne voliš sve one điđe koje dolaze sa novijima - nema ti spasa; ili instaliraj noviju verziju ili prijeđi na neku besplatnu alternativu (CDBurnerXP ili Burnaware)...

ma smeće je radilo do pred koji dan sasvim normalno.probao sam ga i kroz alternativne burnere (recimo da je WMedia Playwer ili total video konverter sa burnerom alternativa) ali niti jedan ga ne vidi.prvo smo pomislili da je riknulo totalno pa smo zamjenili novom pržilicom koja - gle čuda! - ne radi.očito je zajeb negdje u nekom drugom dijelu.očitat će on (windows program) bez problema svaki disk al neće ovi programi za prženje.

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.07.2009. 21:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

malo sam proguglao problem i nema nikakvog drugog rješenja doli probat CDburner pa isformatirat računalo

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: