Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Poslovna ideja servis za čišćenje i pranje

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Da li da počnem ovaj biznis?

da
75%
 75%  [ 3 ]
ne
25%
 25%  [ 1 ]
Ukupno glasova : 4


Autor Poruka
bravar007
Offline
Ukupno postova: 9
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.10.2014. 13:28 
Naslov: Funny Poslovna ideja servis za čišćenje i pranje
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pozdrav dragi forumaši

Treba mi vaša pomoć i mišljenje kao i eventualne sugestije o mojoj namjeri .Planiram da otvorim servis za pranje tepiha ,kao i još jednu uslugu pranja rublja i glačanja.
Što se tiče pranja tepiha dolazio bih na kućnu adresu da preuzmem tepih i vraćao isti nakon pranja.
A što se tiče pranja rublja uveo bih uslugu da pokupim rublje na adresi mušterije i sutra vraćali oprano i sređeno nazad na adresu.Tako da nitko ne bi morao da odlazi do kemijske čistionice i vraćao se nazad gubio vrijeme itd.
Radili bi moja obitelj i ja svi u našim prostorijama i našim autom bi razvozili i kupili rublje i tepihe tako da mušterija nema ništa sa dolaskom itd...
Vidim da neke radnje naplaćuju i po 50 ak kuna za bijelo rublje ,a mi bi planirali da peremo sve po istoj cijeni od recimo 20kn za 7kg rublja ili jedna puna perilica...
Sa naravno uključenim prijevozom/dostavom..
Ja imam svoj prostor i nemoram iznajmljivati skupe lokale niti plaćati radnike tako da mogu jeftino i kvalitetno da izađem u susret građanima.studentima ,umirovljenicima.
Mislim osobno da nije loša ideja ali me ipak zanima šta mislite i što bi mi eventualno još predložili u vezi biznis plana?
Ciljna grupa bi bili umirovljenici i samci kao i svi drugi...
Hvala i pozdrav svima

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
jacika
Offline
Ukupno postova: 296
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.10.2014. 15:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bravo, bravar'! Tako se pokreće pozitivno umrežavanje za poduzetništvo (ovo čak moženo okvalificirati kao outsourcing za manje klijente)!
Imam jednu specifičnost - ali izvan ovoga prostora (da bude komparativna prednost u startu) - a onda ćemo i to podijeliti i drugima - sve za opću dobrobit (no, prvi imaju prednost!). Javi mi se u priv.profil.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.10.2014. 19:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja bi ti predložio da prvo ispitaš tržište, posjetiš radionice koje organizira Inkubator i HZZ pa odluči

_________________
Život je teška škola, prvo ti da test, pa onda lekciju!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bravar007
Offline
Ukupno postova: 9
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.10.2014. 20:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

milo_moje je napisao/la: ›
ja bi ti predložio da prvo ispitaš tržište, posjetiš radionice koje organizira Inkubator i HZZ pa odluči


Ja sam tržište već ispitao i sudeći po cijenama koje imaju neke firme koje to već rade ja bih mogao slobodno ići duplo jeftinije.U pitanju su par servisa u OS nebi da ih imenujem ,ali oni ili iznajmljuju prostor ili plaćaju radnike a oni pametuju.Moj plan je da ja osobno radim sa ženom i ostatkom obitelji.Druga stvar imam svoju radionu,bunar koji koristim za vodu tako da bi i to sveo na nulu.A deterdzenti i ostalo mogu da nabavim iz Srb i Bosne jeftino.Kao i perilice i ostatak strojeva recimo iz Italije,Njemačke.Igrom slučaja sam vozač koji je radio inozemni transport i imam dosta kontakata itd...
A ljudi ko ljudi vole sve na noge da im dostaviš na tacni,a ja sam spreman na to....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
a_reel
Offline
Avatar

Ukupno postova: 163
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.10.2014. 21:49 
Naslov:  Re: Poslovna ideja servis za čišćenje i pranje
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Moje iskustvo s pranjem tepiha i namještaja... daklem, bavio sam se time 7 godina od negdje 2007 do ove godne od toga 4 godine legalno ostalo u ilegali s tim da sam naslijedio posao uhodan od 1992/3. Odmah ti mogu reći da laku lovu zaboraviš. To je težak i krvav posao. Očekuj da će ti nakon 4-6 godina otići kralježnica u križima - perači ne traju dugo. Osim toga tržište je prezasićno. Do negdje 2009 je posao još išao prilično dobro (pod tim mislim da nije bilo ni jednog dana a da mi se nije javilo manje od 2-4 klijenta) s tim da je bila riječ o uhodanom poslu, a ti krećeš od nule. Međutim od 2009 na dalje osjeća se veliko prezasićenje tržišta u Osijeku jer je veliki broj ljudi koji je ostao bez posla počeo raditi pranje tepiha. Na žalost svaka šuša misli za zna oprati tepih (previše puta sam popravljao tuđe brljotine...) ali nije tako jer postoji puno sistema čićnja, a ne smije se svaki materijal prati na isti način. U tom poslu nema ni škole ni diplome, ali ako nemaš nekoga tko će te naučiti krvavo ćeš učiti na vlastitim pogreškama. Ovo je sezonski posao. Da imaš ne znam kako dobru reklamu i preporuke, kao što sam ja imao, 1, 2 i polovicu 3 mjeseca imaš rupu kada posla jednostavno nema jer se svi istroše za blagdane, + imaju visoke režije zbog grijanja, + i ti sam imaš manji profit jer tepih od kraja 10 do 4 mjeseca moraš sušiti u grijanoj radionici s odvlaživčima jer ti se tepih na manjoj temp od 18 stupnjeva neće sušiti. Osim toga tržište se promijenilo. Naime ranih 90-ih većina ljudi na podovima je imala tepihe od zida do zida, s vremenom su ih istisnuli laminati tako da u prosjeku možeš očekivati manje "ukrasne" tepihe 6 - 8 kvadrata po glavi klijenta, tko ti da 15 kvadrata taj je jaka mušterija. Osobito model shaggy (čupavac) koji je nemoguće očistitit od mrvica. Ako i budeš radio ubijati će te nelegalna konkurencija jer ti moraš državi dati njeno - za obrt najmanje 2500 kn davanja u startu, a ilegalno pranje može jako dobro funkcionirati neotkriveno. Ako si zaposlen možeš registrirati sporedno zanimanje, imaš manja davanja od obrta, ali pazi se postoje dvije vrste paušala jedan je čisti pauša gdje ti odrežu po njihovoj procjenil, a drugi je po ostvarenom prometu - biraj drugi... ako nemaš plin ugrađen u autu ogromna stavka ti je gorivo za dovoz i odvoz tepiha. Jednako tako moraš pažljivo birati kojim sistemima čišćenja ćeš krenuti u posao i s kojim deterdžentom. Kanta od 10 kg pravog det. košta oko 1000 kn, ako si maher kao što sam ja svojedobno bio iz nje možeš izvući 8 - 10 000 kn. Taj deterždent je rijedak na tržištu i koriste ga samo stari perači, ostali su prešli na jeftinijte tekuće det. i zato sam u startu bio bolji od njih. Samo pola ovog posla je čišćenjenje, druga polovica svodi se na priču. Ljude moraš uvjeriti da je njihovo smeće od tepiha kristalno čisto oprano, mada mrlje ne idu dolje od starosti, a to je već malo teža majstorija... za koju moraš imati znanje o poslu. Više puta sam se bavio mišlju da prodam svoj broj i know how jer sam odselio iz Osijeka i manje - više se povukao se iz posla... uglavnom nimalo ti ne zavidim, meni je taj posao bio dobra dodatna zarada, ali živjeti samo od njega - teško, vrlo teško i vrlo skromno. Kao dodatni posao bi mogao funkcionirati i danas, ali ako misliš sve staviti na kocku i uletiti u taj posao - nemoj. Uglavnom sretno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
a_reel
Offline
Avatar

Ukupno postova: 163
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.10.2014. 21:57 
Naslov:  Re: Poslovna ideja servis za čišćenje i pranje
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i još nešto... ovo o 20 kn za 7 kg rublja s besplatnim odvozom i dovozom zaboravi, ne isplati ti se. Ako se meni nije isplatio raditi tepih za manje od 50 kn neće ni tebi rublje...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bravar007
Offline
Ukupno postova: 9
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.10.2014. 0:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pozdrav a-reel hvala na detaljnom odgovoru slažem se sa svim što si rekao.Nema lake love nigdje niti je očekujem,ali jednostavno ne mogu više raditi za druge jer puno puta sam bio izvaran i prevaren za novce.Vrijeme leti ,a radnog staža 7godina a star sam 35...Probao sam svašta vozio šleper par godina po EU tu nema zarade niti života.Radio bravariju sa starim sve manje naručuju gotovo ništa,a posao je takav da ga ne mogu registrirati jer nemam diplomu i majstorski ispit.Tako da je sve puklo po svim šavovima.Dosta dobro radim i poliranje automobila i pranje,imam par slika što sam uradio .Mada ja osobno očekujem da zaradim mjesečno oko 3000kn nakon svih plaćanja državi.Upravo planiram paušalni obrt da registriram i ima opcija da dobijem od hzz poticaj za plaćanje doprinosa u prvoj godini.Prijatelj mi je dobio nedavno oko 25 000 kn to je oko godinu ipo dosta za doprinose.Ja mislim da bih mogao izgurati 3000 kn mjesečno.Upravo sam odustao od rublja ,žena me odgovorila i tu ima zajxxxxxxxx previše dok se sredi.Tako da ću ostati pri planu tepisi,kemijsko čišćenje unutrašnjosti vozila i poliranje.Eventualno auto praona u radioni koju imam ali moram srediti odvod i pločice staviti itd.Tako da kada bi iskombinirao te 3 stvari mislim da bi mogao zaraditi pristojnu sumu koju sam naveo.Ne znam za druge ali trenutno meni je ta suma sasvim dovoljna i ne treba mi više niti bi ikad proširivao posao .U zadnjih godinu dana ne radim baš ništa osim povremeno bravariju ali to je toliko slabo da nije za vjerovati.Moguće zbog toga što ne smijemo da se reklamiramo a ovo koji me poznaju je ipak mali krug ljudi.A kada ima tabla /natpis ipak bi došli i oni sa strane.Što se tiče kralježnice neće mi otići jer sam je već sredio u kamionu...pozz

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
jacika
Offline
Ukupno postova: 296
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.10.2014. 8:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ljudi, lijepo je realno upozoravati na probleme i "zamke" u radu (bilo kakvom!)! N i j e dobro d e m o t i v i r a t i ljude u startu - jer s v a t k o može pronaći "svoju nišu" (ne primarno "damping"-cijenama - jer to zna biti "bumerang"!) - već i n o v a t i v n i m pristupom (primjerice: poseban tretman za alergičare, sterilne zhtjeve: kozmetičari, pedikeri, frizeri...za medicinare su posebni zahtjevi...!)
*Javi se na broj iz priv.p...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
a_reel
Offline
Avatar

Ukupno postova: 163
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.10.2014. 13:25 
Naslov:  Re: Poslovna ideja servis za čišćenje i pranje
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ako se odlučiš početi s tepisima mogu te naučiti poslu za 5000kn, prekvalifikacija bi te koštala tu negdje pa je ponuda i više nego poštena, pozz

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 09.10.2014. 14:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

niti se tepisi peru cesto, niti se auti poliraju cesto ... a ponuda u gradu za te usluge je velika.

s druge strane, grad je prepun starijih osoba, samaca koji trebaju i pranje i peglanje, pa mi nije bas jasan razlog odustajanja od te djelatnosti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bravar007
Offline
Ukupno postova: 9
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.10.2014. 15:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pozz po svemu sudeći ništa se ne isplati ,a nešto će se morati.A po svemu sudeći će to biti socijala od države i rad na crno.Šverc duhana i slično...Haha ...Ili preko bare.......

E sad Mr Ingo : Žene ko žene pa i moja su se odma usrxxx od glačanja i pranja itd da ne navodim odmah detalje.
Ne znam za sada neka sve stoji i neka čeka bolja vremena pa ćemo vidjeti kako i šta.....
Hvala svima na odgovorima i lijep pozz

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
jacika
Offline
Ukupno postova: 296
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.10.2014. 17:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bi, ne-bi...pa: neee-biiii...! Defetizam je naše drugo ime! Je l' uočeno ovo:
www.osijrk031.com/viewtopic.php?p=453531#453531
Lakše je "puhat na hladno" i sve prejudicirat negativno (pa i ovaj link?!?): Ima i HZZ potpora (malo valja proučiti..?!)..O EU-lovi da ni ne počinjem...
Zar nije sramota da radno sposobni tavore na socijali...(a neće ni to dugo...) a stari i bolesni da rade do "zadnjeg daha"?!?!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
jacika
Offline
Ukupno postova: 296
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.10.2014. 17:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bi, ne-bi...pa: neee-biiii...! Defetizam je naše drugo ime! Je l' uočeno ovo:
www.osijrk031.com/viewtopic.php?p=453531#453531
Lakše je "puhat na hladno" i sve prejudicirat negativno (pa i ovaj link?!?): Ima i HZZ potpora (malo valja proučiti..?!)..O EU-lovi da ni ne počinjem...
Zar nije sramota da radno sposobni tavore na socijali...(a neće ni to dugo...) a stari i bolesni da rade do "zadnjeg daha"?!?!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
jacika
Offline
Ukupno postova: 296
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.10.2014. 17:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo, nakon neprospavane noći (ali obavljenog posla dimenzija oho-ho i za Bandića - koji voli delat'..!!!) -a vidljivo je po brljanju na tipkovnici / ali "centrala" šljaka k'o vekerica:
bravaru, jesi li na putu za Edunovu...tamo je besplatni seminar o Eu-projektima...?!?!
Naravno: niisiii!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bravar007
Offline
Ukupno postova: 9
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.10.2014. 18:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

EEEEEEee bravar šljaka al na crno pomalo.Mislim da je gospon ingo još najbolje i rekao kad bolje promislim sa tim "vešerajom" bi trebalo probati.

Pitanje za tebe Jacika od podijeljenih 5000 flajera koliko bi se odaziv bio?

I još 1 pitanje za pranje rublja jel može u obiteljskoj kući u jednoj odvojenoj prostoriji?Proguglao sam negdje piše ne ,negdje piše da može....E sad JOŠ nisam odustao do kraja prelamam se ko plastika...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: