Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Kultura trgovaca

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.11.2006. 8:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

42 je napisao/la: ›
Kad smo već kod toga, evo jedna pohvala... Croata u Županijskoj (nisam još bio u ovoj novoj na Trgu) - bio nekoliko puta - jako uslužni, strpljivi (imaju prevelik izbor pa su valjda navikli na neodlučne kupce...)
Uglavnom, sve 5... osijek031.com smile


možda zbog cijena proizvoda............ (kupci neodlučni, a oni strpljivi)

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.11.2006. 8:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la: ›
42 je napisao/la: ›
Kad smo već kod toga, evo jedna pohvala... Croata u Županijskoj (nisam još bio u ovoj novoj na Trgu) - bio nekoliko puta - jako uslužni, strpljivi (imaju prevelik izbor pa su valjda navikli na neodlučne kupce...)
Uglavnom, sve 5... osijek031.com smile

možda zbog cijena proizvoda............ (kupci neodlučni, a oni strpljivi)

ima i skupljih trgovina, pa ne budu ni upola toliko ljubazni. naravno, dok ne počneš kupovati.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.11.2006. 8:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la: ›
ima i skupljih trgovina, pa ne budu ni upola toliko ljubazni. naravno, dok ne počneš kupovati.


znam. osobito kada se pojavim kao padusica, ma me neka fufica odmjeri, kao ova neće ništa kupiti...... onda namjerno sve ispregledam.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.11.2006. 11:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la: ›
8 je napisao/la: ›
anakonda je napisao/la (Pogledaj post): › ...dok sam radila u jednom trgovačkom centru, još prije 5-6 godina, učili su nas kako kupce moramo gledati prvo kao potencijalne lopove, pa ako prodje - nabaci osmijeh i to je to...prestrašno...osijek031.com smile


A ja dok sam radio u jednoj svemirskoj agenciji, nama su govorili da su svi Marsovci homići da ti otraga buše skafandere...

P.S. pa napiši gdje si radila, pa da prestanemo tamo kupovati.


...pa jel ti koji svemirac probušio skafander???...
P.S. nije bitno koji trgovački centar, toliko mi se zgadio da mu više ni ime ne spominjem...worst work-place ever...


Joj, to je bilo tako traumatično povraća mi se kad se sjetim svemira, ne volim o tome ni razgovarati...

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
SmokeY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 371
Lokacija: Mece
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.11.2006. 13:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam jednom upao u Olimp i izasao sa kosuljom vrijednom 400 Kn ali upao sam unutra sa skatersicama, levis hlacama, uglavnom sve lezerno do tolike mjere da me ova pogledala ko da cu ju zicati kunu a kamoli kupiti nesto.

S druge strane idem u jednu zakon trgovinicu u kojoj me svi znaju i ja njih i na kraju uvijek ispadne neka zajebancija. Imas osjecaj da nisi kao ostali kupci jer si predugo zalazio u nju.

Poanta price je izgleda da sve dodje na svoje kada ste cesto u kontaktu s njima i kad predjete na neki "ljudski" nivo. Zato mrzim ove ustirkane shoping centre u kojoj rade roboti koji te cijelo vrijeme nesto zapitkivaju a nisi ajmo tako reci ni stigao posteno pogledati sta ti se svidja u ponudi.

Nedavno sam bio u Arizoni i ova mlada zenska koja je prodavala majice otvori jednu zapakiranu majicu da mi zenska proba i na saljiv nacin kaze da ce ju ubit ako ne kupi jer ju je bezveze otvarala Surprised))

E to je jednostavna ljudska interakcija izmedju kupca i trgovca

_________________
People that scan away messages for entertainment are pathetic. Let me know if you find any good ones.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.11.2006. 14:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Fascinantno, ali mnogi bi osječki prodavač mogao svašta naučiti od trgovaca na Arizoni.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stamba
Offline
Avatar

Ukupno postova: 69
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.11.2006. 15:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la: ›
znam. osobito kada se pojavim kao padusica, ma me neka fufica odmjeri, kao ova neće ništa kupiti...... onda namjerno sve ispregledam.


Ma ti uvijek izgledaš pristojno Smile

Pozdrav,
Stamba

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.11.2006. 17:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Janis je napisao/la: ›
.......Ali su zato konobari većinom nadrkani! U Essekeru je bio jedan konobar, toliko neljubazan da je to bilo katastrofa! Na licu mu je pisalo: "Ah, samo ste mi još i vi trebali!" Nemam pojma zašto smo stalno tamo visili, valjda jer je bio blizu faksu!........

.....konobari su posebna prica.......neki bi bili najsretniji da si sami skuhamo kavu....i uzmemo cugu....a njih da ne ometamo dok citaju novine ili dok prate na teletekstu kladionicu..........

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
daniel-202
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1030
Lokacija: Graceland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.11.2006. 19:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja radim u BILLI, i mogu vam reći samo da ne možete uvijek krivit prodavača, zamislite situaciju da vam utrgovinu na dan uđe preko 300 kupaca, i svaki postavi bar jedno pitanje a vi ste na nogama od 6 ujutro do 1 ili nekad do 3 popodne,i još kad kupci počnu postavljat neka glupa pitanja.......vjerujte dopizdi vam to s vremenom.

_________________
"Neki ljudi tapkaju nogama, neki pucketaju prstima a neki se njišu naprijed - nazad. Ja samo sve to radim odjednom, valjda..."
Elvis Presley, 1956.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.11.2006. 20:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

daniel-202 je napisao/la: ›
Ja radim u BILLI, i mogu vam reći samo da ne možete uvijek krivit prodavača, zamislite situaciju da vam utrgovinu na dan uđe preko 300 kupaca, i svaki postavi bar jedno pitanje a vi ste na nogama od 6 ujutro do 1 ili nekad do 3 popodne,i još kad kupci počnu postavljat neka glupa pitanja.......vjerujte dopizdi vam to s vremenom.

to nije nikakav izgovor! i ja sam radio dvije sezone kao konobar na moru, dolazili su mi svakakvi gosti, znao sam raditi mrtav umoran, pa nisam bio drzak, osim ako oni nisu bas pretjerali u ponasanju. onda sam ih lupao po džepu! Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.11.2006. 21:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja nikada nisam bezobrazan, ja počnem piti.
Može kupac biti bezobrazan koliko god želi, ali što mu vrijedi, kad mene baš briga...

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.11.2006. 15:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

daniel-202 je napisao/la: ›
Ja radim u BILLI, i mogu vam reći samo da ne možete uvijek krivit prodavača, zamislite situaciju da vam utrgovinu na dan uđe preko 300 kupaca, i svaki postavi bar jedno pitanje a vi ste na nogama od 6 ujutro do 1 ili nekad do 3 popodne,i još kad kupci počnu postavljat neka glupa pitanja.......vjerujte dopizdi vam to s vremenom.


...kad počnete kupce smatrati ljudima, a ne lopovima, možda ti i prestanu ići na živce...

P.S. OSMICO, evo ti odgovora na pitanje koji je trgovački centar bio u pitanju...

@danijel, nadam se da ovaj post nećeš smatrati napadom na tebe, ali moje iskustvo s tvojim mjestom rada je zaista užasno...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Marigold
Offline
Avatar

Ukupno postova: 511
Lokacija: krevet
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.11.2006. 17:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

SmokeY je napisao/la: ›
Ja sam jednom upao u Olimp i izasao sa kosuljom vrijednom 400 Kn ali upao sam unutra sa skatersicama, levis hlacama, uglavnom sve lezerno do tolike mjere da me ova pogledala ko da cu ju zicati kunu a kamoli kupiti nesto.


Možda da je glupača malo bolje pogledala pa bi vidjela da iako izgleda ležerno da nisi baš jeftino obučen a ni obuven

_________________
you know im gonna want some,want some
lets do this like a prison break,
I wanna see you scream and shake.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.11.2006. 17:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote="anakonda";p="35814"]
daniel-202 je napisao/la: ›
P.S. OSMICO, evo ti odgovora na pitanje koji je trgovački centar bio u pitanju...


Hvala, vidio. Tamo stvarno i ne navratim.
Veliki broj, ne samo trgovačkih lanaca, već i drugih tvrtki po dolasku zaposle menadžment koji misli da je boga za bradu uhvatio, a iz aviona se vidi da su neiskusni, napuhani roboti, najčešće bez smisla za posao koji rade i ljude s kojima rade...

'Nako, besplatno komentiram...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.11.2006. 17:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...zaboravio si spomenuti i nepotizam (bar u slučaju spomenutog lanca), neke važne gradske face i slično...
...no, kao da je to bitno...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: