Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Masturbiranje (ni)je grijeh

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.10.2006. 9:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Marigold je napisao/la: ›
A Isus je volio sve ljude i vjerujem da se danas pojavi da bi prvi u potpunosti prihvatio gayeve i sve ostale ljude kao što je već prije i učinio recimo sa prostitutkama i ostalim ljudima kojima je društvo okrenulo leđa...

Prostitutkama i ljudima sličnih zanimanja su leđa okrenuli jedino oni koji bi ih prvi trebali prihvatiti - veliki vjernici! I još uvijek, 2000 godina nakon priče o Isusu i prostitutki, baš me zanima koji bi se veliki vjernik družio (u čistom socijalnom značenju te riječi) sa ženom za koju se zna da je prostitutka?! E, zbog takvog mi se licemjerja gadi Crkva! Naravno, tu ne pričam o vjeri.

Vjera je dobra, može nas voditi kroz život, ali je manje bitno vjerujete li u Boga, Isusa, Alaha, Budu, kamen, pretke ili bilo što drugo, dok god pomažete ljudima koliko je u vašoj moći, ne osuđujete, mislite svojom glavom, ne povrjeđujete druge ljude namjerno ili ne razmišljajući...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.10.2006. 10:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Marigold je napisao/la: ›
(to je krivo jer samo ti Bog može suditi, svećenik na sebe ne bi smio preuzeti taj posao i vjeruj mi njemu će se suditi zbog toga)

U temeljima je kršćanskog učenja da je svećenik spona između Boga i vjernika, i da MOŽE dati odrješenje grijeha. Može, dakle ne mora. A ako ga svojevoljno ne da, time ti automatski sudi. Ergo, ima ti pravo suditi. Što ti onda tu nije jasno? To što ti ne postupaš po pravilima, pa te zbog toga osudi čovjek koji na to ima pravo i kojem si sama došla?!

Ja ne vjerujem u te grijehe koje propisuje Crkva, stoga smatram licemjernim uopće ići na ispovijed, reći da više nikad neću griješiti, a to ne misliti! Osjećam se čistije prema sebi kad to ne napravim. Zbog takvih sam stvari prestao ići na ispovijed još u 8. razredu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
steam
Offline
Avatar

Ukupno postova: 811
Lokacija: Zagreb
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.10.2006. 10:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): › Ja ne vjerujem u te grijehe koje propisuje Crkva, stoga smatram licemjernim uopće ići na ispovijed, reći da više nikad neću griješiti, a to ne misliti!


Eto zato Crkva treba dobar marketing koji će njezine proizvode uskladiti s potrebama suvremenih konzumenata. Ova rigidnost im nikako ne koristi. Ni njima ni vjerinicima.

_________________
--
Don't rub the lamp if you don't want the genie to come out.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Lesi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 86
Lokacija: Višnjevac
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.10.2006. 11:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Marigold je napisao/la (Pogledaj post): › @DonQuijote
U Bibliji ono što se pobija jest stari i novi zavjet.. tipa u starom zavjetu glasi oko za oko, zub za zub a prema novom, tj prema Isusu Okreni drugi obraz...to se treba znati razdvojiti
Stari zavjet su biblijske pričice koje u prenesenom značenju šalju određene poruke i te priče ne treba shvaćati doslovno kao tipa stvarno su postojali Adam i Eva- nisu, to je slikovito prikazano jer Adam znači Otac čovječanstva a Eva majka svega života ili tak neš slično...
A od Novog zavjeta počinje "prava stvar", od Isusovog rođenja, Njegove poruke i ostalog..
A Isus je volio sve ljude i vjerujem da se danas pojavi da bi prvi u potpunosti prihvatio gayeve i sve ostale ljude kao što je već prije i učinio recimo sa prostitutkama i ostalim ljudima kojima je društvo okrenulo leđa...
Jedina mana Crkve jest što se previše drži starog zavjeta i svih tih krutih stavova ali kad bi se malo više okrenuli Isusu i njegovom učenju da su svi ljudi jednaki i da treba sve ljude voljeti možda bi onda i Crkva prihvatila gayeve kao normalne a ne umobolne..Ali i ako Crkva ima određene stavove prema nekim pitanjima današnjeg modernog života, a sve zbog straha,što dovodi i do osuđivanja pojedinih ljudi ili skupina ljudi- (to je krivo jer samo ti Bog može suditi, svećenik na sebe ne bi smio preuzeti taj posao i vjeruj mi njemu će se suditi zbog toga)- i time čak ignorira u nekim stvarima Isusovo učenje, to ne znači da ja ili drugi vjernici moramo slijepo pratiti te stavove Crkve bez propitkivanja ili razmišljanja vlastitom glavom

I da Istina je da Crkva ima točno navedeno što je grijeh, te to nije ostavljeno na odlučivanje pojedincima.
Ja kao vjernik to prihvaćam, ali svećenik pri ispovjedi te ne poznaje i ne shvaća okolnosti nekih grijeha( recimo trpa u isti koš promiskuitetnost i vođenje ljubavi sa osobom koju obožavaš i voliš više nego sebe i za koju si zaručen- tako se dogodilo da je mene na ispovjedi upitao Zašto se prostituiram!- a spavala sam i još uvijek s jednom osobom i to sa sa osobom za koju ću se udati)Ja sam iskreno da ti kažem bila šokirana i povrijeđena jer čovjek me osudio na temelju nekakvog svog mišljenja koji vjerujem nema veze s Bogom..Vjerujem da postoje stupnjevi određenog grijeha koje samo Bog može vidjeti i znati, pa i ako nas neki svećenik koji je samo čovjeg tako nepravedno osudi- to treba znati ograničiti od Boga i vlastite vjere
A ako ti to shvaćaš kao hrpu proturiječnosti to je tvoja stvar

Potpisujem

@DonQuijote
Opet ista prica.. Crkva nisu pojedinci!!! A ako molo bolje pročitaš svoje postove vidjet češ da to stalno govoriš!! Ima nas (kao ja) koji vjerujemo u bibliju i neosuđujemo gay-eve i koji živimo po dvije najvažnije zapovjedi koje nam je Isus Krist dao!!! Mislim da ih svi znaju a za one koji neznaju a misle da su vjernici: sramite se, niste vjernici!! jer to je jedino sto je bitno!!!
I pitaj svog svečenika jel se on slaže sa mojom tvrdnjom šta je to grijeh, i ako se nesloži samnom reci mi koji je to i sam ću ga uvjeriti da je u krivu!!
I još samo jedna stvar: moja teza za grijeh je došla od mog svečenika osobno i od moje dobre prijateljice koja je sviježe završila teologiju, pa mislim da oni znaju šta pricaju. I ispravi me ako se varam ali ta teza ima i smisla i nigdje nečeš u bibliji nači nešto da ju pobije!!!
P.S. mislim da sam ja dovoljno odrastao da mogu sam razmišlati. Te nisam odustao od crkve samo zato što su svi pričali loše o njoj (što je istina za one svečenike na višim mjestima i ponavljam oni nisu crkva!!!) i još uvjek sam ministrant (ako znate uopće šta je to) i krečem se u takvim krugovima da znam o čemu pričam, jer se ta tema stalno spominje!!!
E da i mislim da ovo nije offtopic jer sve se to tiče i masturbiranja.

_________________
Sex is like math: add the bed, subtract the clothes, divide the legs and pray you don't multiply.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Rajnus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1029
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.10.2006. 13:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Lesi je napisao/la (Pogledaj post): ›
Opet ista prica.. Crkva nisu pojedinci!!! A ako molo bolje pročitaš svoje postove vidjet češ da to stalno govoriš!! Ima nas (kao ja) koji vjerujemo u bibliju i neosuđujemo gay-eve i koji živimo po dvije najvažnije zapovjedi koje nam je Isus Krist dao!!! Mislim da ih svi znaju a za one koji neznaju a misle da su vjernici: sramite se, niste vjernici!! jer to je jedino sto je bitno!!!
I pitaj svog svečenika jel se on slaže sa mojom tvrdnjom šta je to grijeh, i ako se nesloži samnom reci mi koji je to i sam ću ga uvjeriti da je u krivu!!
I još samo jedna stvar: moja teza za grijeh je došla od mog svečenika osobno i od moje dobre prijateljice koja je sviježe završila teologiju, pa mislim da oni znaju šta pricaju. I ispravi me ako se varam ali ta teza ima i smisla i nigdje nečeš u bibliji nači nešto da ju pobije!!!
P.S. mislim da sam ja dovoljno odrastao da mogu sam razmišlati. Te nisam odustao od crkve samo zato što su svi pričali loše o njoj (što je istina za one svečenike na višim mjestima i ponavljam oni nisu crkva!!!) i još uvjek sam ministrant (ako znate uopće šta je to) i krečem se u takvim krugovima da znam o čemu pričam, jer se ta tema stalno spominje!!!
E da i mislim da ovo nije offtopic jer sve se to tiče i masturbiranja.


Ako vjerujes u Bibliju zasto slavis nedjelju? Ako vjerujes u Bibliju zasto slusas sto ti katolicki svecenik govori? Jel znas zasto se uopce slavi nedjelja? Zasto se Bozic slavi bas na zimski solsticij etc...

"Tako dokinuste riječ Božju radi svoje predaje. Licemjeri, dobro prorokova o vama Izaija: "Narod me ovaj usnama časti, a srce mu je daleko od mene. Uzalud me štuju naučavajući nauke - uredbe ljudske"

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.10.2006. 14:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Lesi je napisao/la: ›
I pitaj svog svečenika jel se on slaže sa mojom tvrdnjom šta je to grijeh, i ako se nesloži samnom reci mi koji je to i sam ću ga uvjeriti da je u krivu!!

Ja nemam svog svećenika. Ne treba mi svećenik za odnos s Bogom. U crkvu odem samo vidjeti arhitekturu i umjetnost, jer mi je lakše povezati se sa svojom duhovnošću na nekim drugim mjestima.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.10.2006. 15:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jel grijeh kad ti druga osoba masturbira ?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.10.2006. 19:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

toni je napisao/la: ›
Jel grijeh kad ti druga osoba masturbira ?

Tvoj nije! Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Lesi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 86
Lokacija: Višnjevac
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.10.2006. 21:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

toni je napisao/la (Pogledaj post): › Jel grijeh kad ti druga osoba masturbira ?

Po meni nije jer je i to dio sexa..

_________________
Sex is like math: add the bed, subtract the clothes, divide the legs and pray you don't multiply.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Lesi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 86
Lokacija: Višnjevac
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.10.2006. 21:20 
Naslov:  Re: Masturbiranje (ni)je grijeh
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A o crkvi više neću jer nema smisla..
Samo ću još reči da ja neslavim nedjelju nego svaki dan i da neslušam svečenika nego svoju savjest (to je onaj dio da je grijeh ono što si sam odredim).
I Isus je rekao "di su dvojica ili trojica u moje ime, ja sam među njima" i zato mi netreba nikakav svečenik!! I nemojte više vrijeđati krščanstvo jer nevrijeđam ni ja vas što ste "vjernici" ili još bolje "katolici", ako već imate tako mišljene onda bar priznajte da niste niti jedno od navedenog a ne pretvarati se da jeste nešta a biti totalno protiv toga!!

_________________
Sex is like math: add the bed, subtract the clothes, divide the legs and pray you don't multiply.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Marigold
Offline
Avatar

Ukupno postova: 511
Lokacija: krevet
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.10.2006. 22:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la: ›
U temeljima je kršćanskog učenja da je svećenik spona između Boga i vjernika, i da MOŽE dati odrješenje grijeha. Može, dakle ne mora. A ako ga svojevoljno ne da, time ti automatski sudi. Ergo, ima ti pravo suditi. Što ti onda tu nije jasno? To što ti ne postupaš po pravilima, pa te zbog toga osudi čovjek koji na to ima pravo i kojem si sama došla?!


Ne, svećenik nije taj koji ti treba suditi tj koji te treba osuditi za nešto...u najidealnijem slučaju on bi te trebao saslušati, porazgovarati s tobom i savjetovati te a ni u kom slučaju osuditi i istjerati iz crkve reći ti da više ne moraš ni dolaziti , itd.(mislim crkva bi trebala biti otvorena svakome tko želi doći, bez obzira da li imaš novaca za neku svečanu obleku, kako izgledaš, koji su tvoji grijesi isl.)
Ne znam, to je moje mišljenje..



DonQuijote je napisao/la: ›
Prostitutkama i ljudima sličnih zanimanja su leđa okrenuli jedino oni koji bi ih prvi trebali prihvatiti - veliki vjernici! I još uvijek, 2000 godina nakon priče o Isusu i prostitutki, baš me zanima koji bi se veliki vjernik družio (u čistom socijalnom značenju te riječi) sa ženom za koju se zna da je prostitutka?! E, zbog takvog mi se licemjerja gadi Crkva! Naravno, tu ne pričam o vjeri.

Vjera je dobra, može nas voditi kroz život, ali je manje bitno vjerujete li u Boga, Isusa, Alaha, Budu, kamen, pretke ili bilo što drugo, dok god pomažete ljudima koliko je u vašoj moći, ne osuđujete, mislite svojom glavom, ne povrjeđujete druge ljude namjerno ili ne razmišljajući...

Slažem se, i ja tako mislim

_________________
you know im gonna want some,want some
lets do this like a prison break,
I wanna see you scream and shake.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Hummin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 276
Lokacija: City 17
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.10.2006. 0:50 
Naslov:  Re: Matrubiranje (ni)je grijeh
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sheila je napisao/la (Pogledaj post): ›
LESIjeva_CURA je napisao/la: ›
[b]Smatrate li mastrubiranje grijehom? Smatrate li da nije u redu mastrubirati ako ste u vezi? Da li biste mastrubirali pred vašim partnerom?



heheheh mastrubiranje je genocid... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile šala šala...heh
ma sve je to ok Wink


Definitivno bi se složio stobo ...razmisli koliko muškarac genocidnim drkanjem ubije ljudi Laughing Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fallen-angel
Offline
Avatar

Ukupno postova: 225
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 18.10.2006. 7:58 
Naslov:  Re: Masturbiranje (ni)je grijeh
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Lesi je napisao/la (Pogledaj post): › A o crkvi više neću jer nema smisla..
Samo ću još reči da ja neslavim nedjelju nego svaki dan i da neslušam svečenika nego svoju savjest (to je onaj dio da je grijeh ono što si sam odredim).
I Isus je rekao "di su dvojica ili trojica u moje ime, ja sam među njima" i zato mi netreba nikakav svečenik!! I nemojte više vrijeđati krščanstvo jer nevrijeđam ni ja vas što ste "vjernici" ili još bolje "katolici", ako već imate tako mišljene onda bar priznajte da niste niti jedno od navedenog a ne pretvarati se da jeste nešta a biti totalno protiv toga!!


mislim da si nešto krivo shvatio...nitko nije vrijeđao krščanstvo...što se mene tiče moli se cijeli dan ako hočeš i ako te to čini sretnim...ono o što se vrijeđalo je bila CRKVA, a CRKVA nije krščanstvo...možda da malo promijene neke svoje stavove možda bi ih ljudi malo bolje prihvatili, ali sada trenutno CRKVA i svečenici su najmanji katolici ili ti kršćani na svijetu, a to su dokazali svojim mnogobrojnim postupcima. ČAST IZNIMKAMA .

da ti dam primjer najvece gluposti u CRKVI...valjda si cuo sta papa zagovara....DA SE PEDOFILIJA U CRKVI TAJI...e pa oprosti molim te ali to prelazi svaku moralnu i krščansku granicu...nisam ima ništa protiv starog pape, zapravo bio mi je simpatičan, ali ovog sada ne mogu probaviti nikako bas zbog takvih akcija...
....i sada ti meni reci koji ce roditelj sada pustiti svoje dijete da ide samo u crkvu, a zasto, da bi ga neki ludi svecenik malo pipkao po intimnim dijelovima tijela...e pa oprosti ali taj isti svecenik mora da ima isto saznanje da je samozadovoljavanje grijeh, pa zato iskoristava malu djecu...

mozda sam bio malo ostar u svojem postu, ali dajte ljudi otvorite te svoje OKICE

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.10.2006. 8:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Lesi je napisao/la: ›
toni je napisao/la (Pogledaj post): › Jel grijeh kad ti druga osoba masturbira ?

Po meni nije jer je i to dio sexa..


Koji je sam po sebi grijeh !

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fallen-angel
Offline
Avatar

Ukupno postova: 225
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 18.10.2006. 10:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

toni je napisao/la: ›
Lesi je napisao/la: ›
toni je napisao/la (Pogledaj post): › Jel grijeh kad ti druga osoba masturbira ?

Po meni nije jer je i to dio sexa..


Koji je sam po sebi grijeh !


ako se ne varam to i klince uce u skolama da poslije svake bracne duznosti treba ici na ispovijed

_________________
We shall never surrender !!!! W.C.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: