Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Masturbiranje (ni)je grijeh

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
sheila
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1036
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.10.2006. 14:56 
Naslov:  Re: Masturbiranje (ni)je grijeh
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne kaže se ni masTRUbiranje, već MASTURBIRANJE..

a miša mu i ja sam se zajebala Embarassed Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Marigold
Offline
Avatar

Ukupno postova: 511
Lokacija: krevet
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.10.2006. 15:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma sve je to za ljude..Smile Wink

_________________
you know im gonna want some,want some
lets do this like a prison break,
I wanna see you scream and shake.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
steam
Offline
Avatar

Ukupno postova: 811
Lokacija: Zagreb
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.10.2006. 15:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zanimljivost:
Kako bi se pomoglo uklanjanju predrasuda o masturbaciji, danas se u nekim zemljama održavaju humanitarni eventi "Masturbate-a-thon" na kojima participanti javno, pojedinačno ili u paru, uživaju u masturbaciji.

_________________
--
Don't rub the lamp if you don't want the genie to come out.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.10.2006. 15:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bilke je napisao/la: ›
DonQuijote je napisao/la: ›
Grijeh je namjerno ili ne razmišljajući povrijediti neko živo biće ili to pokušati.


Wow, svaka čast. Jedna od boljih definicija... Very Happy
Nekad sam baš znao razmišljati o mogućin definicijama tak nekih općenitih pojmova...

Kako bi definirao istinu? Wink


Ček' malo Bilke, nismo definirali povredu. ;-)

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.10.2006. 16:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Marigold je napisao/la: ›
O.k ti to možda ne smatraš grijehom ali to ne znači da nije. Ma sve ti je to u 10 Božjih zapovjedi( masturbiranje spada pod bludnost), e sad kad bi se svi pridržavali tih zapovjedi svijet bi bio jedno prekrasno mjesto...

Isto tako ga ti možda smatraš grijehom, ali to ne znači da je. Odnosno, može realno biti za tebe, ali ne mora i za druge.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
LESIjeva_CURA
Offline
Ukupno postova: 38
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.10.2006. 18:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Super mi je kako je to Jimmy objasnio:da je s religijske strane grijeh,a s medicinske zdravo..
E sad, ovisi što je kome bitnije...Meni je inače jako neugodno razgovarati o tome Embarassed Možda nije fer masTURbirati ako ste zauzeti jer tako možda pokazujete da vam voljena osoba nije dovoljna..Ali,s druge strane,Lesi mi je objasnio da se ne može uvijek kontrolirati i da mu se to nekad dogodi zbog podražaja koji nema veze s osjećajima. Poštujem mišljenje da se masturbiranjem okalja tijelo i da je to bludničenje. I isto tako,poštujem sve one koji to rade..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fallen-angel
Offline
Avatar

Ukupno postova: 225
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 16.10.2006. 13:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a ja kažem da ovdje ima ljudi koji jako puno seru (što se crkve tiče) ...
tipa:
"Poštujem mišljenje da se masturbiranjem okalja tijelo i da je to bludničenje"..... za ovu izjavu se nadam da imaš dobar dokaz, a pritome ne mislim na bibliju koju je neki drkađija sa bujnom maštom napisao

P.S. ja sam katolik, ali ne gutam sva ta sranja iz bilblije jer smatram to smiješnim, a najsmiješnije je to da biblija sama sebi proturječi...

_________________
We shall never surrender !!!! W.C.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Lesi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 86
Lokacija: Višnjevac
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.10.2006. 20:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fallen-angel je napisao/la (Pogledaj post): › a ja kažem da ovdje ima ljudi koji jako puno seru (što se crkve tiče) ...
tipa:
"Poštujem mišljenje da se masturbiranjem okalja tijelo i da je to bludničenje"..... za ovu izjavu se nadam da imaš dobar dokaz, a pritome ne mislim na bibliju koju je neki drkađija sa bujnom maštom napisao

P.S. ja sam katolik, ali ne gutam sva ta sranja iz bilblije jer smatram to smiješnim, a najsmiješnije je to da biblija sama sebi proturječi...

Prvo: ti možda jesi katolik ali vjernik definitivno nisi!!!
Da jesi nebi to rekao za bibliju jer nemozes biti pravi krščanin i ne vjerovati u bibliju!!
I bibliju nije pisao jedan "drkađija" nego puno ljudi koji su morali biti obrazovani, pošto pisat nije svatko znao u to vrijeme...
I biblija se u ničemu nepobija.. To misle samo tako kao ti koji nemaju pametniju izjavu nego da vrijeđaju crkvu, i da mi nebi nešto reko za to evo ti jedno obješnjenje: CRKVA==VJERNICI(zajednica ljudi)!!! To nisu samo svečenici i časne!!!
I ako ćes vrijeđati crkvu vrijeđaš milijune ljudi diljem svijeta!!

Drugo: bit je u tome da su muško i žensko stvodeni jedno za drugo i da nemožeš biti zadovoljan sam sa sobom(ono muško-žensko može biti i muško-muško ili žensko-žensko, zaključak je isti)!!!
A gledano i s medicinske strane, ako ti je masturbiranje draže od sexa, s tobom nešta nije u redu!!!

Treće: ja još uvjek stojim do toga da je SVAKI grijeh stvar pojedinca.
Ako se netko osjeća prljavo s time što radi: to je grijeh.
A ukoliko ne i ukoliko s tim činom nevrijeđa nikoga oko sebe: to NIJE grijeh!!!
Ono "nevrijeđa" pojašnjavam s ovom rečenicom: Ljubite svoga bližnjega kao samoga sebe! Mislim da vam je to svima poznata rečenica..
Te nadalje, ako vi masturbirate i s tim činom nevrijeđate svoju/svog partnericu/partnera, to nije grijeh, koliko vas god uvjeravali u to!!!

_________________
Sex is like math: add the bed, subtract the clothes, divide the legs and pray you don't multiply.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.10.2006. 20:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Curo, morat ćeš se odlučiti! Ili se Biblija ni u čemu ne pobija, kako i sama kažeš, ili si za to da je grijeh samo ako time nekoga vrijeđaš. Jer Katolička crkva ima točno navedeno što je grijeh, nije ostavljeno na odlučivanje pojedinom vjerniku! A također ne priznaje ni istospolnu ljubav, za koju kažeš da ti je ok.

Dakle, moraš se žešće preispitati, jer si u tako malo teksta strpala toliko proturječnih uvjerenja... Meni je svejedno u što ćeš ti vjerovati, ali ne možeš postati kompletna osoba dok imaš takve suprotstavljene polustavove.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Marigold
Offline
Avatar

Ukupno postova: 511
Lokacija: krevet
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.10.2006. 22:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@DonQuijote
U Bibliji ono što se pobija jest stari i novi zavjet.. tipa u starom zavjetu glasi oko za oko, zub za zub a prema novom, tj prema Isusu Okreni drugi obraz...to se treba znati razdvojiti
Stari zavjet su biblijske pričice koje u prenesenom značenju šalju određene poruke i te priče ne treba shvaćati doslovno kao tipa stvarno su postojali Adam i Eva- nisu, to je slikovito prikazano jer Adam znači Otac čovječanstva a Eva majka svega života ili tak neš slično...
A od Novog zavjeta počinje "prava stvar", od Isusovog rođenja, Njegove poruke i ostalog..
A Isus je volio sve ljude i vjerujem da se danas pojavi da bi prvi u potpunosti prihvatio gayeve i sve ostale ljude kao što je već prije i učinio recimo sa prostitutkama i ostalim ljudima kojima je društvo okrenulo leđa...
Jedina mana Crkve jest što se previše drži starog zavjeta i svih tih krutih stavova ali kad bi se malo više okrenuli Isusu i njegovom učenju da su svi ljudi jednaki i da treba sve ljude voljeti možda bi onda i Crkva prihvatila gayeve kao normalne a ne umobolne..Ali i ako Crkva ima određene stavove prema nekim pitanjima današnjeg modernog života, a sve zbog straha,što dovodi i do osuđivanja pojedinih ljudi ili skupina ljudi- (to je krivo jer samo ti Bog može suditi, svećenik na sebe ne bi smio preuzeti taj posao i vjeruj mi njemu će se suditi zbog toga)- i time čak ignorira u nekim stvarima Isusovo učenje, to ne znači da ja ili drugi vjernici moramo slijepo pratiti te stavove Crkve bez propitkivanja ili razmišljanja vlastitom glavom

I da Istina je da Crkva ima točno navedeno što je grijeh, te to nije ostavljeno na odlučivanje pojedincima.
Ja kao vjernik to prihvaćam, ali svećenik pri ispovjedi te ne poznaje i ne shvaća okolnosti nekih grijeha( recimo trpa u isti koš promiskuitetnost i vođenje ljubavi sa osobom koju obožavaš i voliš više nego sebe i za koju si zaručen- tako se dogodilo da je mene na ispovjedi upitao Zašto se prostituiram!- a spavala sam i još uvijek s jednom osobom i to sa sa osobom za koju ću se udati)Ja sam iskreno da ti kažem bila šokirana i povrijeđena jer čovjek me osudio na temelju nekakvog svog mišljenja koji vjerujem nema veze s Bogom..Vjerujem da postoje stupnjevi određenog grijeha koje samo Bog može vidjeti i znati, pa i ako nas neki svećenik koji je samo čovjeg tako nepravedno osudi- to treba znati ograničiti od Boga i vlastite vjere
A ako ti to shvaćaš kao hrpu proturiječnosti to je tvoja stvar

_________________
you know im gonna want some,want some
lets do this like a prison break,
I wanna see you scream and shake.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
steam
Offline
Avatar

Ukupno postova: 811
Lokacija: Zagreb
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.10.2006. 23:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Marigold je napisao/la (Pogledaj post): › Ja kao vjernik to prihvaćam, ali svećenik pri ispovjedi te ne poznaje i ne shvaća okolnosti nekih grijeha( recimo trpa u isti koš promiskuitetnost i vođenje ljubavi sa osobom koju obožavaš i voliš više nego sebe i za koju si zaručen- tako se dogodilo da je mene na ispovjedi upitao Zašto se prostituiram!


A sta si ocekivala da ce ti reci? Bravo, samo tako nastavi? Smile
Sama si dosla njemu da ti sudi. Ne bi dosla da nisi kriva. Wink

_________________
--
Don't rub the lamp if you don't want the genie to come out.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
noj u bemveu
Offline
Avatar

Ukupno postova: 367
Lokacija: Guantanamo
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.10.2006. 23:49 
Naslov:  Re: Masturbiranje (ni)je grijeh
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

LESIjeva_CURA je napisao/la (Pogledaj post): › [b]Smatrate li masturbiranje grijehom? Smatrate li da nije u redu masturbirati ako ste u vezi? Da li biste masturbirali pred vašim partnerom?

ne, ne, ovisi.

_________________
daj kiki-riki-riki, daj kiki-riki-riki, daj kiki-riki-riki, kikiriki daj!


tko je najbolji? NOJ! tko je najbolji? NOJ!osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fallen-angel
Offline
Avatar

Ukupno postova: 225
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 17.10.2006. 8:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Lesi je napisao/la (Pogledaj post): ›
fallen-angel je napisao/la (Pogledaj post): › a ja kažem da ovdje ima ljudi koji jako puno seru (što se crkve tiče) ...
tipa:
"Poštujem mišljenje da se masturbiranjem okalja tijelo i da je to bludničenje"..... za ovu izjavu se nadam da imaš dobar dokaz, a pritome ne mislim na bibliju koju je neki drkađija sa bujnom maštom napisao

P.S. ja sam katolik, ali ne gutam sva ta sranja iz bilblije jer smatram to smiješnim, a najsmiješnije je to da biblija sama sebi proturječi...

Prvo: ti možda jesi katolik ali vjernik definitivno nisi!!!
Da jesi nebi to rekao za bibliju jer nemozes biti pravi krščanin i ne vjerovati u bibliju!!
I bibliju nije pisao jedan "drkađija" nego puno ljudi koji su morali biti obrazovani, pošto pisat nije svatko znao u to vrijeme...
I biblija se u ničemu nepobija.. To misle samo tako kao ti koji nemaju pametniju izjavu nego da vrijeđaju crkvu, i da mi nebi nešto reko za to evo ti jedno obješnjenje: CRKVA==VJERNICI(zajednica ljudi)!!! To nisu samo svečenici i časne!!!
I ako ćes vrijeđati crkvu vrijeđaš milijune ljudi diljem svijeta!!

Drugo: bit je u tome da su muško i žensko stvodeni jedno za drugo i da nemožeš biti zadovoljan sam sa sobom(ono muško-žensko može biti i muško-muško ili žensko-žensko, zaključak je isti)!!!
A gledano i s medicinske strane, ako ti je masturbiranje draže od sexa, s tobom nešta nije u redu!!!

Treće: ja još uvjek stojim do toga da je SVAKI grijeh stvar pojedinca.
Ako se netko osjeća prljavo s time što radi: to je grijeh.
A ukoliko ne i ukoliko s tim činom nevrijeđa nikoga oko sebe: to NIJE grijeh!!!
Ono "nevrijeđa" pojašnjavam s ovom rečenicom: Ljubite svoga bližnjega kao samoga sebe! Mislim da vam je to svima poznata rečenica..
Te nadalje, ako vi masturbirate i s tim činom nevrijeđate svoju/svog partnericu/partnera, to nije grijeh, koliko vas god uvjeravali u to!!!


vidim ja da si ti još premlad za neka shvacanja...ja ni u jednom trenutku nisam vrijedao vjernik...jedina stvar koju ja vrijedam je Crkva koju NE PRIZNAJEM...
a tu izjevu Crkva = Vjernici ostavi za price djeci prije spavanja...
Kada budes procitao sva evandelja onda ces vidit da ti ta izjava Crkva = Vjernici pada u vodu... Bog je u kamenu, drvetu, zemlji, zraku, vodi u svemu a najmanje u Crkvi...

Da ne bi totalno skretao s teme....da sex je uvijek bolji kada je u dvoje, ali da drkanje i trljanje grijeh ne bi bas rekao, jer ako cemo tako gledati onda je i najobicnije sex tj kako si ti rekao stapanje zene i muskarca u jedno grijeh...tako gledajuci sve je to BLUDNA radnja...

vrijeme je da se probudiš iz svijeta mašte u kojem zivis

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.10.2006. 9:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la: ›
Curo, morat ćeš se odlučiti! Ili se Biblija ni u čemu ne pobija...

Sori, nije trebalo biti curo, nego momak ili nešto slično, jer sam prvenstveno odgovarao Lesiju na njegov post. Ali nije naodmet da se u njemu nađu i ostali koji se pozivaju na Bibliju, odnosno na one dijelove koji im u tom trenutku odgovaraju, a što se drugih dijelova Biblije tiče, točnije - onih dijelova kojih se ne pridržavaju, tu su manje ili više liberalni! Kako sam već rekao, vjerujte u što hoćete, ali nemojte onda ostalima prodavati "veliko vjerništvo", jer u zadnje vrijeme je i sve manje svećenika koji su okrenuti duhovnom, a ne materijalnom, dok ostatak stada okreće Bibliju kaki im je ćejf!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.10.2006. 9:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svi majstori/ce za drkadziju, znaci ne j***te nista. Sramota...

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: