Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ovrhe

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
silence
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1135
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.08.2013. 16:24 
Naslov:  Ovrhe
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Možda nekome pomogne ovo moje današnje iskustvo.
Nakon provedenog postupka donešeno je pravomoćno rješenje za ovrhu novčanih sredstava sa tekućeg računa.
Zaštićeni račun nisam otvarala jer je naknada za nezaposlene izuzeta od ovrhe, drugih prihoda nemam
a zaštićeni račun se ne može otvoriti prije nego rješenje stigne u finu.

Pojednostavljeno, trebala sam svaki dan ići u banku ili na bankomat i provjeravati da li je račun blokiran
jer u suprotnom se sredstva koja su "zaštićena" od ovrhe skidaju sa računa.
U konkretnom primjeru sam reagirala najbrže što sam mogla i to sasvim slučajno, što nije garancija da se uplata na račun neće ovršiti.


Podaci na internetu su površni i nedovoljno jasni, banka je samo izvršni organ, dok djelatnici fine nisu podrobno objasnili kako funkcionira sustav u ovakvim slučajevima i koliko vremena ti preostaje da se učine potrebne radnje u svrhu zaštite računa.

Danas sam slučajno saznala mi je da je račun blokiran 03.08. znači u subotu. (nedjeljom i praznikom banke ne rade...vrlo znakovito)
Otišla na bankomat da bih provjerila stanje na računu jer naknada obično bude do 10. u mjesecu i saznala da je račun blokiran.
Nakon toga sam otišlau banku koja je to potvrdila i uputila me u finu gdje mi je rečeno da se treba otvoriti zaštićeni račun bez obzira što primam samo naknadu sa zavoda, što sam i učinila.
Na moje pitanje da li ću moći podići naknadu za nezaposlene koja bi trebala biti uplaćena sutra ili prekosutra,
zaposlenik na šalteru je samo slegnuo ramenima umjesto odgovora.
Nakon toga sam ponovo otišla u banku s ciljem da saznam kakav je daljnji postupak i komunikacija izmedju fine i banke.
Ljubazna službenica kaže da oni nemaju ništa s tim, rade po naputku fine.

Ako je netko imao sličnih problema voljela bih znati odgovor na pitanje:
da li je tekući račun zaštićen sa današnjim danom tj danom kada sam u fini popunila obrazac ili sa danom kad fina pošalje banci nalog, obavijest ili što već šalju ?

Hypo netu koji sam povremeno koristila je zabranjen pristup pa nemam nikakav uvid.

Treba biti pravovremeno informiran pa stoga dobro proučiti treba:
http://www.fina.hr/Default.aspx?sec=1490

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: