Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Snovi

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.07.2006. 20:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la: ›
da li sanjate u nastavcima....?
ono, probudiš se, zaspeš, pa nastaviš sanjati kao da si stavio film na pauzu......


Neki ljudi tako sanjaju, ali meni se nikad nije dogodilo.
Međutim, želim se nadovezati na onaj san o ubijanju - ni mene Nick Carter nije uspio probosti nožem u onom jednom snu Smile (Backstreet boysi su bili moderni...)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.07.2006. 21:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la: ›
da li sanjate u nastavcima....?
ono, probudiš se, zaspeš, pa nastaviš sanjati kao da si stavio film na pauzu......


Meni se znalo događati, čak i često, kad sam sanjao nešto zanimljivo, pa me nešto probudi, skontam da mogu još spavati, pa se samo vratim u taj san. Dobra stvar!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.07.2006. 21:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dobra stvar, ako je san bio lijep........

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anita_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 468
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.07.2006. 21:30 
Naslov:  Re: Snovi
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

wendy je napisao/la: ›
Što se tiče simboličnih snova koji upućuju na seks... jeste li znali da se tu ubrajaju i snovi o letenju? Istraživanja pokazuju da su ti snovi naročito povezani sa seksualnim maštarijama
I, onda, letite li dok spavate? Wink


Hmmmm.. oops.. dosta često sanjam da letim, hehehe... Ako još samo letenje povežem s srećom, zadovoljstvom, uspjehom, mislim da je u redu da si to protumačim kao nešto sasvim pozitivno!! osijek031.com smile

osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anita_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 468
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.07.2006. 21:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kontam da DonQuijote stvarno ima zanimljive noći..zavidim ti! Smile
Prvo Lucid dreams, pa sad se može vratiti u san...
Evo 2 kikirikija za to!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.07.2006. 21:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

To da je, generalno gledajući, let povezan s jednim, kuhanje zimnice s drugim, a kopanje nosa s trećim, moramo uzeti s jako velikom rezervom! U principu, određeni pojam nam je posvjesna asocijacija na nešto. Koja je poveznica te asocijacije, što je prethodilo da te baš taj pojam asocira na baš tu stvar, vrlo je individualno! Možemo donekle generalizirati u određenom sloju ljudi, određenom društvu koje dijeli jedan sustav vrijednosti, ali ni tu to ne mora biti jednako svim jedinkama toga društva.
Nekog letenje može asocirati na hokej na ledu, jer je još kao klinac bio prvi puta u lovu na divlje guske, gdje je prvi puta uspio pogoditi gusku u LETU (dovoljno jak emocionalni doživljaj da ostavi jači trag), koju su kasnije večerali i na tv-u gledali HOKEJ NA LEDU. A nekog drugog iz istog kruga ljudi, letenje asocira na seks.
Tako da sanjarice možete iskoristiti da vam popune policu, rabiti za prvu ruku kad ponestane toaletnog papira, koristiti za pripaljivanje roštilja, podići malo monitor s njom... Zapravo, možete ih koristiti za sve osim za tumačenje snova!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.07.2006. 21:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Anita_os je napisao/la: ›
Kontam da DonQuijote stvarno ima zanimljive noći..zavidim ti! Smile
Prvo Lucid dreams, pa sad se može vratiti u san...
Evo 2 kikirikija za to!!


Hvala! Smile
Volio bih da je to još tako, znao sam stvarno odvrtiti dobre filmove, i još sudjelovati u njima (btw, nisam nikad koristio nikakve droge, pa ni travu), ali već dugo to nije to. Ne znam zašto, što se promijenilo...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
puki
Offline
Ukupno postova: 1114
Lokacija: Kokuće zasad
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.07.2006. 0:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la: ›
da li sanjate u nastavcima....?
ono, probudiš se, zaspeš, pa nastaviš sanjati kao da si stavio film na pauzu......



e, znalo mi se dogadjati...takodjer - i da sanjam isti san, ali sam svjestan da je isti san pa kao pokusavam promijeniti sta mi nije islo. nikada ne uspijem, koliko se sjecam.

_________________
Ná glac pioc comhairle gan comhairle ban.

übergefickt osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.07.2006. 1:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Don, pretpostavlja se da je u pitanju čovjekov instinkt za samoodržanjem, kao u vlastitoj mašti nikada nećemo sami sebe ubiti... ali, ne drži se ovoga, to se nešto sjećam s predavanja, maglovito Wink Uglavnom, sigurno se ne zna pouzdano, postoje samo pretpostavke da je to tako.

A jeste čuli za pojam "lucidno stanje"? To je ono kada znate da sanjate. Većina ljudi koja pamti snove kaže da je to doživjela.

Zanimljivo je što lucidni sanjači imaju određenu kontrolu nad svojim snovima, tj. do određene mjere mogu upravljati njima. Meni se to nikada nije dogodilo, ali kako bi to bilo ludo!!

Zamislite da možemo preobraziti san iz zastrašujućeg ili frustrirajućeg iskustva u ono u kojem privremeno možemo odbaciti brige i oprez svakodnevnog života. Ono, znamo da sanjamo i ništa nas ne brine, ne plaši…

Ili da uspijemo u lucidnom stanju postati toliki majstori da možemo stvoriti svijet kakav želimo, proživjeti bilo koju fantaziju, ostvariti sve što zamislimo…

Možda je i moguće. Navodno su takvi slučajevi zabilježeni, ali ništa nije dokazano.

To bi bilo predivno. Bez ikakvog rizika bismo mogli bilo šta proživjeti

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.07.2006. 8:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Čitaj moj raniji post o svjesnim snovima...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.07.2006. 8:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la: ›
To da je, generalno gledajući, let povezan s jednim, kuhanje zimnice s drugim, a kopanje nosa s trećim, moramo uzeti s jako velikom rezervom! U principu, određeni pojam nam je posvjesna asocijacija na nešto. Koja je poveznica te asocijacije, što je prethodilo da te baš taj pojam asocira na baš tu stvar, vrlo je individualno! Možemo donekle generalizirati u određenom sloju ljudi, određenom društvu koje dijeli jedan sustav vrijednosti, ali ni tu to ne mora biti jednako svim jedinkama toga društva.
Nekog letenje može asocirati na hokej na ledu, jer je još kao klinac bio prvi puta u lovu na divlje guske, gdje je prvi puta uspio pogoditi gusku u LETU (dovoljno jak emocionalni doživljaj da ostavi jači trag), koju su kasnije večerali i na tv-u gledali HOKEJ NA LEDU. A nekog drugog iz istog kruga ljudi, letenje asocira na seks.
Tako da sanjarice možete iskoristiti da vam popune policu, rabiti za prvu ruku kad ponestane toaletnog papira, koristiti za pripaljivanje roštilja, podići malo monitor s njom... Zapravo, možete ih koristiti za sve osim za tumačenje snova!


S ovim se moram složiti: dolazak recimo nepoznate muške prilike u san generalno može značiti potrebu za novim poznanstvom ili novim seksualnim iskustvom (bubam napamet, nije ovo poduprto ničime...), ali za osobu koja je bila zlostavljana u djetinjstvu ili mladosti može asocirati na strah ili nešto slično. Veze su puno dublje i utemeljene su na iskustvima, a kao što znamo, nijedno iskustvo nije isto.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.07.2006. 8:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

wendy je napisao/la: ›

A jeste čuli za pojam "lucidno stanje"? To je ono kada znate da sanjate. Većina ljudi koja pamti snove kaže da je to doživjela.

Zanimljivo je što lucidni sanjači imaju određenu kontrolu nad svojim snovima, tj. do određene mjere mogu upravljati njima. Meni se to nikada nije dogodilo, ali kako bi to bilo ludo!!


Znam za pojavu, zapravo dešava mi se da znam a sanjam, čak razgovoram s osobama naglas, naročito ako zaspem popodne. Izgovorim tako neku riječ i onda, ako me npr. sestra čuje, veselje....
Sad, za kontrolu sanjanja, baš ne bih mogla reći.......
Najzanimljivije je što najveći dio života zaista nisam sanjala (ili je toliko bilo potisnuto da nisam bila svjesna ničega kad se probudim). Ubijala me u pojam kolegica iz razreda koja je non stop sanjala da leti, a sad kad ste napisali šta to znači..... Razz

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonya
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2171
Lokacija: Nedođija
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.07.2006. 10:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Često sanjam u nastavcima.
A često sanjam da letim, padam, skačem visoko.
Osim toga, često me netko proganja, a ja sam u svojim najdražim patikama. Iako su lagane, teško mi je pomicati noge. Teško mi je viknuti upomoć, ali trčim koliko god mogu.
Još me nije nikad ulovio.

_________________
Space: The final frontier
These are the voyages of the Starship, Enterprise
Its 5 year mission
To explore strange new worlds
To seek out new life and new civilizations
To boldly go where no man has gone before
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.07.2006. 13:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): › Čitaj moj raniji post o svjesnim snovima...


eh, da, sorry... čitala sam samo prvu stranicu, pa sam ove postove skužila tek kad sam svoj "poslala" Embarassed

kažeš da si na neki način sudjelovao u njima. A jesi li mogao baš ono upravljati situacijom kako si htio?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.07.2006. 15:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

wendy je napisao/la: ›
kažeš da si na neki način sudjelovao u njima. A jesi li mogao baš ono upravljati situacijom kako si htio?


Više-manje da. Doslovno, svjestan si da sanjaš, svjestan si i da se nalaziš u nekoj virtualnoj situaciji i odlučuješ o svojim postupcima. Kao da igraš igricu na kompu, ali si ti "unutra".

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: