Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Kazna za pedofila

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.07.2006. 22:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Danas sam primijetila nešto što sam htjela podijeliti s vama, premda nije izravno vezano za temu.

S nekoliko frendica sam šetala predvečer i prolazile smo pokraj dječjeg igrališta gdje je nekoliko djece igralo graničara. Sa strane je, naslonjen na ogradu stajao jedan djed i gledao ih. Komentar jedne moje frendice na taj prizor bio je «Vidi pedofilčine, pun ih je svijet. Fuj!»; što su ostale kroz smijeh potvrdile.

Svjesna sam da je to bilo rečeno iz zajebancije, barem djelomično. Ali, svejedno sam se zapitala zašto baš takve stvari padaju ljudima na pamet kada vide takav prizor. Je li svijet postao baš toliko odvratno mjesto da se ne može čak niti pomisliti na nešto lijepo?!

Ja sam, naprimjer, gledajući tog starca, vidjela čovjeka koji žali za svojim proteklim životom. Imao je tako sjetan izraz lica, nije se ni smješkao kao što to većina ljudi radi dok sa strane promatra dječja posla. Bio je to dirljiv prizor. A njemu vjerojatno ni na kraju pameti nije bilo da ga netko upravo naziva pedofilom.

Možda se ovo nekome čini besmisleno, nevažno ili glupo, ali mene takve stvari uvijek rastuže. Svijet bi mogao biti puno ugodnije mjesto za život da mi ljudi promijenimo svoj mentalni sklop.

Unatoč bolesnicima kojih na svijetu ima previše, ne moramo baš svakog starca koji gleda djecu kako se igraju smatrati pedofilom…

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.07.2006. 23:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

wendy je napisao/la: ›
Možda se ovo nekome čini besmisleno, nevažno ili glupo, ali mene takve stvari uvijek rastuže. Svijet bi mogao biti puno ugodnije mjesto za život da mi ljudi promijenimo svoj mentalni sklop.
Unatoč bolesnicima kojih na svijetu ima previše, ne moramo baš svakog starca koji gleda djecu kako se igraju smatrati pedofilom…


Nije besmisleno, imaš pravo. Na osnovu relativno malog postotka devijantnog ponašanja se generalizira. Ali, između ostalog, to je jedna od posljedica globalizacije, odnosno razvoja komunikacijskih tehnologija. Sve devijacije vezane uz ljudsko ponašanje postoje otkad postoje i ljudi, samo se sad o njima puno više sluša, vidi i zna. Ne kažem da to devijantno ponašanje nije žalosno unatoč i tom relativno malom postotku, ali stvarno ne bi trebali optuživati i generalizirati na temelju toga, pa čak ni kroz šalu, jer tako samo stvaramo veću napetost i netrepeljivost među ljudima, bili toga svjesni ili ne.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: