Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Gost priča: Kronologija jednog dana u protoku vremena

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.06.2006. 14:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la: › ...zašto misliš da krivnja mora doći od ženske strane?...

Radilo se krivnji u ovoj prici... zene imaju ogromnu potrebu traganja za krivnjom, ali gotovo uopce nemaju potrebu njenog prihvacanja, a to vodi samo u jedno - prebacivanje krivnje na partnera/roditelje/majku/prijateljice/sudbinu/whoever...


roca je napisao/la: › ni muškarac iz ove priče nije baš najiskreniji prema majci svog djeteta..."djete je trebalo biti naše..." kakve su to gluposti? da je trebalo biti bilo bii. I sada će najvjerovatnije to djete samo patiti jer će ili živjeti s roditeljima koji se ne vole ili s razvedenim roditeljima (od te dvije opcije svakako je bolja ova druga).
Mislim da nije životna poanta imati djete već imati djete s osobom koju voliš.


Ah, da nisi stavila oznaku spola, opet bih znao da si zensko... opet tipicno zenski odgovor, odgovor koji trazi krivca ili bar prebacuje dio krivnje, blabla...

Cini mi se da nisam bas bio shvacen u svom proslom postu... naime, radi se o tome da je riba radije presutjela koliko ga voli, nego priznala krivnju, odnosno radije je prebacila krivnju na njega...

Neka racionalna osoba (da ne kazem - normalan muskarac ;-)) bi u ovoj situaciji rekao - "gle, mozda ti ne mogu roditi dijete, mozda i mogu, ali te volim kao sto te nitko nece voljeti", a ne odgurivati ga od sebe s "fuj, ti nista ne valjas, gubi se od mene, ti si kriv, blabla, ti si kriv, blabla, ti si kriv za ovo, ti si kriv za ono" ...

"Kljunasto" argumentiranje... Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sanja
Offline
Ukupno postova: 100
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.06.2006. 17:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jedna normalna osoba (i muško i žensko)rekla bi - ne odlazi, volim te i voljet ću te kao što te nitko ne može voljeti, to vrijedi kao malo toga na svijetu, iako možda nikad nećemo moći imati ono što želimo... a ne blenuo ko kreten (jer neće valjda pogazit ponos) i iz pukih bioloških poriva pomirio se s njenom i svojom nesrećom pa se nabrzake oženio drugom da mu rodi dijete misleći kak će sve zaboraviti ispunjenjem te želje.

Kakav zajeb u kretenskom (uglavnom muškom) mozgu.

Priča je super.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
roca
Offline
Avatar

Ukupno postova: 317
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.06.2006. 8:32 
Naslov:  Re: Gost priča: Kronologija jednog dana u protoku vremena
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
anakonda je napisao/la: › ...zašto misliš da krivnja mora doći od ženske strane?...

Radilo se krivnji u ovoj prici... zene imaju ogromnu potrebu traganja za krivnjom, ali gotovo uopce nemaju potrebu njenog prihvacanja, a to vodi samo u jedno - prebacivanje krivnje na partnera/roditelje/majku/prijateljice/sudbinu/whoever...


roca je napisao/la: › ni muškarac iz ove priče nije baš najiskreniji prema majci svog djeteta..."djete je trebalo biti naše..." kakve su to gluposti? da je trebalo biti bilo bii. I sada će najvjerovatnije to djete samo patiti jer će ili živjeti s roditeljima koji se ne vole ili s razvedenim roditeljima (od te dvije opcije svakako je bolja ova druga).
Mislim da nije životna poanta imati djete već imati djete s osobom koju voliš.


Ah, da nisi stavila oznaku spola, opet bih znao da si zensko... opet tipicno zenski odgovor, odgovor koji trazi krivca ili bar prebacuje dio krivnje, blabla...

Cini mi se da nisam bas bio shvacen u svom proslom postu... naime, radi se o tome da je riba radije presutjela koliko ga voli, nego priznala krivnju, odnosno radije je prebacila krivnju na njega...

Neka racionalna osoba (da ne kazem - normalan muskarac ;-)) bi u ovoj situaciji rekao - "gle, mozda ti ne mogu roditi dijete, mozda i mogu, ali te volim kao sto te nitko nece voljeti", a ne odgurivati ga od sebe s "fuj, ti nista ne valjas, gubi se od mene, ti si kriv, blabla, ti si kriv, blabla, ti si kriv za ovo, ti si kriv za ono" ...

"Kljunasto" argumentiranje... Smile

Ma nemam riječi za glupost i isfrustriranost butre iz ove priče, nejasan mi je odnos ovo dvoje ljudi u kojem nadasve nedostaje komunikacije. Nije bitno tko je kriv, bitno je da su se oni razišli (a tako se strašno vole) i da mogu napisati jednu srcedrapajuću priču kako će se voljeti do kraja života i nikada neće biti sretni s nekim drugim. Zar je to prava ljubav? Sorry, meni nije. Bilo bi lakše da su se (pogotovo ona) malo potrudili i prodiskutirali što ih muči i to rješili.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.06.2006. 13:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

roca je napisao/la: › Nije bitno tko je kriv, bitno je da su se oni razišli (a tako se strašno vole) i da mogu napisati jednu srcedrapajuću priču kako će se voljeti do kraja života i nikada neće biti sretni s nekim drugim. Zar je to prava ljubav? Sorry, meni nije. Bilo bi lakše da su se (pogotovo ona) malo potrudili i prodiskutirali što ih muči i to rješili.

E, tocno to...

Mislim da si ovo jako lijepo rekla i iskupila se za prosli post (koji ili ja nisam dobro shvatio, ili ti u njemu nisi rekla isto sto i u ovome) ;-)

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ozana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 701
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.06.2006. 18:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Eh da, slažem se... s većinom komentara.
Samo... život je vrlo čudan, a ljudi još čudniji. Pa mi je nekako zanimljivo čitati i pisati o različitim ljudima, njihovim reakcijama, pobudama, htijenjima i ostalom.
Zar nije zapravo impresivno koliko je puta čovjek u stanju iznenaditi sam sebe svojim reakcijama? Neočekivanim. Glupavim. Pogrešnim. Ili predobrim.

_________________
Puno je tuge u svijetu....
Upravo sad, dok čitaš ovo, 7 milijuna ljudi se seksaju!
A ti si na kompjutoru...
To je tako tužno...
Rolling Eyes
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
roca
Offline
Avatar

Ukupno postova: 317
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.06.2006. 9:21 
Naslov:  Re: Gost priča: Kronologija jednog dana u protoku vremena
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mijenjam uvjerenje za koje sam bila spremna staviti ruku u vatru. Ljubav ipak nije svemoguća.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.06.2006. 17:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ništa i nitko nije svemoguće, meni se čini. No kod mene ljubav nikad i nije značila da će svi problemi nestati, samo da će biti manje značajni i lakše savladivi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.06.2006. 19:23 
Naslov:  Re: Gost priča: Kronologija jednog dana u protoku vremena
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

roca je napisao/la (Pogledaj post): › mijenjam uvjerenje za koje sam bila spremna staviti ruku u vatru. Ljubav ipak nije svemoguća.


to sam oduvijek i tvrdio, nisam nikad pomislio da trebam mijenjati to mišljenje. Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
roca
Offline
Avatar

Ukupno postova: 317
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.06.2006. 9:36 
Naslov:  Re: Gost priča: Kronologija jednog dana u protoku vremena
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gazda777 je napisao/la (Pogledaj post): ›
roca je napisao/la (Pogledaj post): › mijenjam uvjerenje za koje sam bila spremna staviti ruku u vatru. Ljubav ipak nije svemoguća.


to sam oduvijek i tvrdio, nisam nikad pomislio da trebam mijenjati to mišljenje. Wink


neću ni ja više Exclamation

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.06.2006. 10:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

roca je napisao/la: › mijenjam uvjerenje za koje sam bila spremna staviti ruku u vatru. Ljubav ipak nije svemoguća.

To je prvi korak ka sazrijevanju...

Don't blame me sto to tvrdim, nisam ja to tako zamislio...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
roca
Offline
Avatar

Ukupno postova: 317
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.06.2006. 10:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
roca je napisao/la: › mijenjam uvjerenje za koje sam bila spremna staviti ruku u vatru. Ljubav ipak nije svemoguća.

To je prvi korak ka sazrijevanju...

Don't blame me sto to tvrdim, nisam ja to tako zamislio...

Smile Smile Smile kad i ja budem imala 6 godina kao ti onda cu i ja biti jaaako zrela Smile

_________________
Dogs think they are human, cats think they are God.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.06.2006. 10:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

roca je napisao/la: › Smile Smile Smile kad i ja budem imala 6 godina kao ti onda cu i ja biti jaaako zrela Smile

To su mungoske godine. Prelazimo u offtopic, a to nije dobro.

Dakle, ljudi moraju prozivjeti razlicite zivotne uloge, imati iskustva sa sto vecim brojem razlicitih situacija, kako bi znali ocijeniti i cijeniti ono sto im odgovara.

Zato nikad nisam kontao ekipu sto se ozeni s 19-20 godina... uh...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
roca
Offline
Avatar

Ukupno postova: 317
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.06.2006. 10:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma definitivno, i sve te zivotne situacije i uloge te i cine onim sto jesi i grade tvoj karakter

_________________
Dogs think they are human, cats think they are God.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.06.2006. 10:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
roca je napisao/la: › Smile Smile Smile kad i ja budem imala 6 godina kao ti onda cu i ja biti jaaako zrela Smile

To su mungoske godine. Prelazimo u offtopic, a to nije dobro.

Dakle, ljudi moraju prozivjeti razlicite zivotne uloge, imati iskustva sa sto vecim brojem razlicitih situacija, kako bi znali ocijeniti i cijeniti ono sto im odgovara.

Zato nikad nisam kontao ekipu sto se ozeni s 19-20 godina... uh...


Cura iz moje generacije se upravo razvela nakon tri godine braka: mlaćenje se nije događalo dok su hodali. A kasnije - djetešce zbog kojeg se isplatilo ostajati u braku. Ti rani brakovi najčešće i završe rečenicom: "Bili smo premladi..."

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.06.2006. 11:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Alana Bates je napisao/la: › Cura iz moje generacije se upravo razvela nakon tri godine braka: mlaćenje se nije događalo dok su hodali. A kasnije - djetešce zbog kojeg se isplatilo ostajati u braku. Ti rani brakovi najčešće i završe rečenicom: "Bili smo premladi..."


Picnjave u braku/vezama su posebna prica. Kao picosh sam se iscudjavao nad tim, ali onda sam shvatio mentalni tijek pojedinih zena, pa me to prestalo cuditi. ;-)

Kako god, sjecam se da mi nije bilo jasno kako netko moze biti u vezi/voljeti siledziju, trogolodita bez vrata koji samo ceka neku kavgu da se pici s nekim. Zar takve ribe ni trenutka ne pomisle da te ti retardi jednog dana dici ruku i na njih?! Megastrasno...

Nekad sam zalio te zene, a onda sam shvatio da one dobivaju ono sto zele. Mozda ne zasluzuju, ali ocito zele.

Ergo mladih brakova - jedina pozitivna stvar u toj prici je sto se ljudi vjencaju za osobu koju (vrlo vjerojatno) iskreno vole. Prve ljubavi su najintenzivnije, najiskrenije, prepune idealizma.

Kasnije ljudi oguglaju, sve se svede na suzdrzanost, rezerviranost, mjerkanje, pizdarije, sranja, nema idealizma... nabijem sve to skupa na trokurac...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: