Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Želja (Desire) - Kako nas vara Tele2?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.02.2011. 13:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tamna strana je napisao/la: ›
na stranu sa ovime što tele2 podvaljuje razliciti proizvod od onoga što reklamira
al ajmo kreniti od onog osnovnog

zašto bi ja kao kupac morao uopce razlikovati da li je moj kupljeni mobitel plasticni ili metalni...
zar se ne vodimo onom cinjenicom da kupujemo ono što smo procitali u reklami/brošuri/karakteristikama da se prodaje
e sad ako je dovoljno da se ispod svakog artikla stavi samo da nitko nije kriv ako artikl odgovara napisanim karakteristikama i da je sve u stilu puj pik ne važi...
onda sveukupna prodaja svih artikala je za kurac...odnosno za penis....
jer ako ja nešto kupim i to moram rastaviti u trgovini da se uvjerim što sam kupio...onda rađe necu ništa kupovati...
jer nemam pravnu osnovu kome ili cemu vjerovati u istinitost napisanog

 Zamislimo da se odlučimo za kupovinu Mercedesa. Logično je informirati se kod ovlaštenog prodavatelja. Tko bi uopće i provjeravao ima li Mercedes plastične ili metalne blatobrane ako je ovlašteni prodavač isti reklamirao sa metalnima. HTC je Mercedes u svijetu mobitela. Ova tema nije otvorena da izrazim nezadovoljstvo kupljenim mobitelom (naprotiv i dalje mislim da je mob. izvrstan), nego da ukažem da se reklamira jedno, a prodaje drugo (vjerojatno nekvalitetnije a samim tim i jeftinije) za cijenu kvalitetnijeg reklamiranog proizvoda.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
raky
Offline
Ukupno postova: 23
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.02.2011. 20:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cuj, na tebi je da pokusas sa tuzbom ako si vec tako odlucio...ali ja ti kazem, za tvoje dobro, da ce te to kostati. jer sa pravne strane, oni su u pravu.

taj telefon koji si kupio...nema sanse da je kopija.
tele2 sigurno nije narucio kopije, pa ih prodaje pod original. a HTC desire je takav kakav je...nije ga tele2 niti dizajnirao niti pravio, a nije niti pisao po kutiji.
ako ti je neko stvarno uvalio kopiju, to su iz tele2 centra, koji nije tele2, nego njihov suradnik(telci nemaju svoje trgovine).

iako cisto sumljam u to da su ti stvarno podvalili laznjak, a prije sam uvjeren da si ti ocekivao nesto drugo, tj da taj uredjaj nisi ni vidjeo prije nego sto si otisao kupiti ga,pa si se malo razocarao... onda trebas prijaviti inspektoratu. za to trebas imati originalan racun, kutiju uredjaja na kojem je vidljiv seriski broj koji se poklapa sa s/n na samom uredjaju.
ali kao sto rekoh,ako se ne radi o laznjaku,nikakava korist od tuzbi i prijava.
a telefon si mogao vratiti unutar 7 dana, prema zakonu o zastiti potrosaca.

i usput, na toj slici koju si stavio, ne pise nigdje da uredjaj NEMA amoled ekran!?
navedeno je samo da je 3,7incha i da je touch screen....a ne pise da je ili da nije amoled. kutija je samsungova..ni sa njom tele2 nema nista. a ja ti kazem da htc desire IMA amoled ekran, iako to nisu naveli. pogledaj u korisnickim uputama, potrazi na internetu...svugdije pise daje ekran AMOLED.

@temna strana, ti odjecu kada kupujes ne isprobas u trgovini?
kad kupujete mercedesa, nigdje ne pise dali je branik od plastike ili necega drugog...ako ne pita,odnosn ne provjeris sam...ne znas sta kupujes. pise mozda da ima ALU felge, ali opet...pitanje je da li su i one po tvom ukusu.

ja se slazem da je ovo glupava situacija, objavili su jedno,a to nije tako...no, kao sto vec rekoh ogradili su se. informacije koje objavljuju dobili su od proizvodjaca....tele2 je u ovom slucaju samo preprodavac, a kao takav nije duzan znati bas sve telefonu. zapravo ne mora biti ni da ga je iko u tele2 otvorio i isprobao da li radi, kakve je kvalitete...vidio da li je sve na broju, sve do same prodaje(prodavac je duzan pred vama pogledati sadrzaj paketa).
isto kao sto meni trgovac u ducanu nije duzan znati da li je pivo gorko ili lagano, pozeski pelinkovac gorci ili blazi od badelovog!
oni su duzni samo da kazu...gorki pelinkovac, ili lako pivo...

a sto se laznog reklamiranja tice...toga mi je preko glave, od carobnih kugli za pranje vesa,do auta koji trose 5l u prosjeku, preko partija koji imaju bambus na akciji...do isteka zaliha

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
semir
Offline
Avatar

Ukupno postova: 91
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.02.2011. 1:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

svaka čast svakome ali meni nije jasno zašto davat velike novce za mobitele ili preplate da bih se hvalio da imaš ovakav ili onakav mobitel evo ja imam obični LG mobitel koji košta 190 kn nema ništa ni kameru ni utor za micro SD jednostavno mobitel i ništa drugo na suncu se ekran izvsno vidi možeš se javit i pozvat,platit parking može umemorirat 300 brojeva tel.,ili mob i šta ti drugo treba ovako samo postajete njihov rob jer ste dužni pod ugovorom bit 1-2 godine na njihovoj mreži a dotle če se i mobitel pokvarit ili baterija postat neupotrebljiva a košta kao pola mobitela stoga...............!!!!!!!!!!!!?????????????

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.02.2011. 7:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da li si kontaktirao udrugu potrošač ?
Gospođe koje rade tamo svašta znaju...a ja bih se javila i u onu emisiju potrošački kod..nek i drugi znaju pravu istinu i ne nasjedaju.
A možda bi i koje novine bile zainteresirane za priču..

_________________
Niti jedan dokaz ne podupire tezu da je život ozbiljan.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.02.2011. 7:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

raky je napisao/la: ›
taj telefon koji si kupio...nema sanse da je kopija.
tele2 sigurno nije narucio kopije, pa ih prodaje pod original. a HTC desire je takav kakav je...nije ga tele2 niti dizajnirao niti pravio, a nije niti pisao po kutiji.
ako ti je neko stvarno uvalio kopiju, to su iz tele2 centra, koji nije tele2, nego njihov suradnik(telci nemaju svoje trgovine).

Zašto onda nema metalni okvir, a svi drugi da ga imaju?

raky je napisao/la: ›
a prije sam uvjeren da si ti ocekivao nesto drugo, tj da taj uredjaj nisi ni vidjeo prije nego sto si otisao kupiti ga,pa si se malo razocarao...

Uređaj je i više nego ispunio sva moja očekivanja.
raky je napisao/la: ›
kutija je samsungova..ni sa njom tele2 nema nista. a ja ti kazem da htc desire IMA amoled ekran, iako to nisu naveli.svugdije pise daje ekran AMOLED.

Samsung?!? WTF?!? No mom aparatu ekran nije Amoled, što god ti tvrdio...
snaša je napisao/la: ›
Da li si kontaktirao udrugu potrošač ?
Gospođe koje rade tamo svašta znaju...a ja bih se javila i u onu emisiju potrošački kod..nek i drugi znaju pravu istinu i ne nasjedaju.
A možda bi i koje novine bile zainteresirane za priču..


Podnio sam službenu prijavu Državnom inspektoratu, i predmet je i u obradi. Na osnovu povratne informacije koju ću dobiti od njih, ću poduzimati daljnje korake.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Boost
Offline
Ukupno postova: 765
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.02.2011. 9:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

semir je napisao/la (Pogledaj post): › svaka čast svakome ali meni nije jasno zašto davat velike novce za mobitele ili preplate da bih se hvalio da imaš ovakav ili onakav mobitel evo ja imam obični LG mobitel koji košta 190 kn nema ništa ni kameru ni utor za micro SD jednostavno mobitel i ništa drugo na suncu se ekran izvsno vidi možeš se javit i pozvat,platit parking može umemorirat 300 brojeva tel.,ili mob i šta ti drugo treba ovako samo postajete njihov rob jer ste dužni pod ugovorom bit 1-2 godine na njihovoj mreži a dotle če se i mobitel pokvarit ili baterija postat neupotrebljiva a košta kao pola mobitela stoga...............!!!!!!!!!!!!?????????????


Mislim da ovo ipak nije tema rasprave..gle...ja vozim naturpijan auto s hrpom konja, a od točke a do točke b se mogui prevesti i fićom..ti možda potrošiš 500kn svaki mjesec na cigarete i alkohol, netko kupuje hlače za 500kn i patike za 1000....netko voli jednostave mobitele netko skupe...uostalom shvaćaš što želim reći..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.02.2011. 10:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

 Informacija za one koji još nisu skužili. Ovu temu sam pokrenuo motiviran isključivo nezadovoljstvom odnosa Tele 2 prema svojim kupcima (dovođenje kupaca u zabludu vezano za karakteristike konkretnog uređaja, prodavanje roga pod svijeću, odnosno isporuka uređaja drugačijih karakteristika od onih navedenih u reklami). Što se tiče kvalitete i performansi samog uređaja više sam nego zadovoljan, unatoč razlikama navedenih u gornjoj temi. Osim toga, ne zanosim se iluzijama da ću ja osobno u konačnici nešto konkretno profitirati u cijelom ovom slučaju. Namjera mi je bila upozoriti buduće potencijalne kupce tog uređaja, i skrenuti pažnju na postupak tvrtke Tele 2 koji se trgovačkim žargonom zove "Privuci pa promjeni priču" a koji je blago rečeno nelegalan. O toj temi nešto možete pročitati u Bug-u br. 219, kolumna John c. Dvorak-a pod imenom "Oderi korisnika".

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.02.2011. 10:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

semir je napisao/la: ›
svaka čast svakome ali meni nije jasno zašto davat velike novce za mobitele ili preplate da bih se hvalio da imaš ovakav ili onakav mobitel evo ja imam obični LG mobitel koji košta 190 kn nema ništa ni kameru ni utor za micro SD jednostavno mobitel i ništa drugo na suncu se ekran izvsno vidi možeš se javit i pozvat,platit parking može umemorirat 300 brojeva tel.,ili mob i šta ti drugo treba ovako samo postajete njihov rob jer ste dužni pod ugovorom bit 1-2 godine na njihovoj mreži a dotle če se i mobitel pokvarit ili baterija postat neupotrebljiva a košta kao pola mobitela stoga...............!!!!!!!!!!!!?????????????

O željama i potrebama pojedinaca, bespredmetno je razgovarati...

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.02.2011. 11:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U međuvremenu sam pronašao još dokaza da se radi o prevari. Pokušao sam svoj uređaj registrirati na službeni HTC stranicama u želji da dobijem besplatne melodije i teme za uređaj. Tamo ne prepoznaju serijski broj mog uređaj.



Nakon toga sam kontaktirao HTC servis u Hrvatskoj. Oni su mi tražili takozvani IMEI broj mog uređaja. Kad sam im ga izdiktirao, oni su rekli da je također neispravan, te da ne pripada HTC uređaju, jer ima jednu znamenku viška . IMEI mog uređaja kupljenog kod Tele 2 ima 16 znamenki, a IMEI mora imati 15 znamenki.


_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
beziljy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 367
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.02.2011. 11:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Premda suosjećam, ipak mislim da je više nego jasno da kod nas rvata oglasi su smeće, ili su nedovoljni ili netočni.
Premda sam i sam zainteresiran za kupnju dotičnog, već sam podosta upoznat s uređajem premda ga ne posjedujem Smile.
Na GSMArena imaš detaljne opise svih uređaja.
Netko ti je već postao link.
Nadalje tamo lijepo piše AMOLED ili S-LCD, i da ima metlani okvir a ne metalno kučište.
AMOLED Desire su bile samo prve isporuke, sad sve koje imaš za kupit su S-LCD.
Nebi bilo zgorega da odeš na razne forume i informirš se o iskutvima korisnka.
Ono, već si kupio uređaj, mislim da postoji neki zakon koji ti omogućuje da vratiš uređaj u roku 7 dana bez obrazloženja a oni tebi novce.
poz

_________________
Ignorance is bliss!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.02.2011. 12:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U svakom slučaju ovakva prevara zaslužuje više medijskog prostora...

_________________
Niti jedan dokaz ne podupire tezu da je život ozbiljan.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.02.2011. 12:09 
Naslov:  Re: Želja (Desire) - Kako nas vara Tele 2?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Simo, jednog korisnika HTC Desire-a, također je zanimalo nešto u vezi AMOLED-a. Misli(o je) da model A8181 isporučuju s LCD zaslonom zbog nestašice AMOLED zaslona. Pročitaj ovdje.

Sad, što je zapravo, tko zna...ali svakako nije u redu da uređaj reklamiraju s jednim karakteristikama, a prodaju s drugim.

Nije u redu da stave (bilo kakve) informacije na svoje stranice i da se sitnim slovima u ugovoru ograde od svega.


Zadnja promjena: Stella1989; 28.02.2011. 12:13; ukupno mijenjano 4 put/a.

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.02.2011. 12:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

snaša je napisao/la: ›
U svakom slučaju ovakva prevara zaslužuje više medijskog prostora...


slažem se
i sad tu više nije stvar što je doticni gospodin prevaren
vec je stvar da se ovakve stvari više ne dogode nekome drugome...ili vama samima....

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.02.2011. 12:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

beziljy je napisao/la: ›
Premda suosjećam, ipak mislim da je više nego jasno da kod nas rvata oglasi su smeće, ili su nedovoljni ili netočni.
Premda sam i sam zainteresiran za kupnju dotičnog, već sam podosta upoznat s uređajem premda ga ne posjedujem Smile.


Čovječe iz mog gornjeg posta je više nego očito da se radi o prevari. Prva fotka je službena potvrda od strane HTC-a.
Druga prikazuje IMEI broj i ostale službene podatke sa kutije mobitela, koji su također lažni po riječima HTC servisa za Hrvatsku.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.02.2011. 12:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la: ›
Simo, jednog korisnika HTC Desire-a, također je zanimalo nešto u vezi AMOLED-a. Misli(o je) da model A8181 isporučuju s LCD zaslonom zbog nestašice AMOLED zaslona. Pročitaj ovdje.

Sad, što je zapravo, tko zna...ali svakako nije u redu da uređaj reklamiraju s jednim karakteristikama, a prodaju s drugim.

Nije u redu da stave (bilo kakve) informacije na svoje stranice i da se sitnim slovima u ugovoru ograde od svega.


Više nisu u pitanju samo karakteristike, nego nepodudaranje serijskog broja i IMEI broja uređaja što možete vidjeti iz mog prošlog posta sa fotkama.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: