Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Help

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
ozana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 701
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.05.2006. 14:43 
Naslov: Complicity Help
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hajde sad, pomozite, vi informatički obrazovani. Uključim ja komp, priključim se na internet (adsl), a nakon nekoliko minuta mi signalizira antivirus "Scan port attack". Onda se ja isključim, pogledam tamo u taj neki softwerski program zaštite, a tamo piše, npr... "Somebody is scanning your computer.Your computer's UDP ports: 1025, 1026, 1027 and 1028 have been scanned from 21.102.15.121."

Neka mi netko pametan objasni što to znači. Što su moji UDP portovi pod određenim brojevima, koji mi se podatci tamo nalaze. I što znači taj broj, koji moj komp vodi pod "Remote Host" 21.102.15.121.

Napominjem da imam (bar tako mislim) sve moguće zaštite na kompu.

Please, help!


Evo ga, opet! Samo, sad je 146.156.120.201

Isključujem se.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.05.2006. 15:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Network Blackjack - uposto ti je software prijavilo scan attack/probe nije potreba za (hitnu) paniku...

Stavi firewall na probu ovdje, na toj stranici klik na zeleno dugme "Probe THIS Port". Ako na sljedecu stranu pise "Stealth" u zelenom okviru, nema problema... ako nije, pregledaj firewall opcije.

Ovakvi napadi nisu neobicni, ali ako se desavaju cesto zapisi IP brojeve (21.102.15.121 formatu) i predaj ih dobavljacu internet usluga. Ako nemas nikakve vojne tajne sakrivene (privatne znamo) na komputeru ovo je vise slucajno nego namjerno.

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.05.2006. 17:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fatcat je napisao/la: › Ovakvi napadi nisu neobicni, ali ako se desavaju cesto zapisi IP brojeve (21.102.15.121 formatu) i predaj ih dobavljacu internet usluga.


Pitanje je koliko i ovo ima smisla, jerbo se na tom IPu mozda ne nalazi osoba koja to namjerno radi, vec zrtva na cijem stroju se nalazi trojan koji scannira nove potencijalne zrtve.

Opcenito, obicni korisnici se ne bi trebali previse zamarati s prijavom scanniranja portova i slicno, jer se to precesto dogadja. Bolje je instalirati nekakav jednostavni firewall i zaboraviti na brigu o sigurnosti racunala (bit ce poprilicno sigurno).

Oni koji imaju WindowsXP SP2, imaju ugradjeni firewall koji je za veliku vecinu korisnika i vise nego dovoljan. Ukljuce ga i mirni su. Ako kasnije nesto NE radi na Internetu, onda otvore potrebne portove i sl.

Geekovi ce ionako naci firewall koji im najvise odgovara, tako da se na njih ne odnosi gornji savjet... ;-)

Oni koji nemaju winXP SP2, neka pogledaju listu BESPLATNIH firewall-a
http://www.snapfiles.com/Freeware/security/fwfirewall.html

Preporucam ZoneAlarm...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.05.2006. 18:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
fatcat je napisao/la: › Ovakvi napadi nisu neobicni, ali ako se desavaju cesto zapisi IP brojeve (21.102.15.121 formatu) i predaj ih dobavljacu internet usluga.


Pitanje je koliko i ovo ima smisla, jerbo se na tom IPu mozda ne nalazi osoba koja to namjerno radi, vec zrtva na cijem stroju se nalazi trojan koji scannira nove potencijalne zrtve.

Preporucam ZoneAlarm...

Mozemo to gledati na dva nacina. Ako je namjerno, problem se moze lako rijesiti. Ukoliko to nije namjerno onda smo pomogli dvije "zrtve".

Preporucam Apple Mac...

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ozana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 701
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.05.2006. 19:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hvala, dečki, imate pusu Smile

Bila sam na firewall probi, polje je zeleno. Fatcat, srce si Smile

_________________
Puno je tuge u svijetu....
Upravo sad, dok čitaš ovo, 7 milijuna ljudi se seksaju!
A ti si na kompjutoru...
To je tako tužno...
Rolling Eyes
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: