Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Jugo-sfera

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.11.2010. 23:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jedna je boja - boja novca, i o tome se tu radi.
A vaše nacije, isuskrstove i ostale kurce-palce ostavite pred vratima, molim! Za one koji neće, rado vam mi prodamo bureka, al' onak, kroz prozor. Wink

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.11.2010. 23:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): › Jedna je boja - boja novca, i o tome se tu radi.
A vaše nacije, isuskrstove i ostale kurce-palce ostavite pred vratima, molim! Za one koji neće, rado vam mi prodamo bureka, al' onak, kroz prozor. Wink
Gore je podebljan motiv, a zajedno sa dolje navedenim, zaključak kakvo nam je društvo danas.
Sve ostalo je suvišno. Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.11.2010. 0:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

SDSS je beznačajna stranka koja parlamentarno egzistira samo zahvaljujući diskriminaciji prema Hrvatima koji osim što svojim novcem, u vlastitoj domovini, financiraju provokatorske govnarije iz ove kuhinje, još i trpe vlast u kojoj srpski militanti i dužnosnici zločinačke tvorevine SAO sudjeluju zahvaljujući nevjerojatnoj i namještenoj izbornoj kombinatorici. S HDZ-om, dok istovremeno pregovaraju i s oporbom oko fotelja. Naziru se konture političko-duhovno-moralnog mainstreama Srbije i svega što je uspjela razviti u post-YU periodu. Jedan psihijatar, dakle liječnik po vokaciji, izgovara kako to nisu bili obični ranjenici kako se to priča u RH, nego vojnici. Ne htijući biti zlonamjerna, ovo ne mogu protumačiti nikako osim da on odobrava klanje po podrumima i hangarima, budući da u svojim verbalnim proserima ne osuđuje koljače nego ogovara žrtve. Kao, i zaslužili su, ipak, da budu ubijeni od čupavih i pijanih četnika! Da je to rekao neki šef ogranka ove četničke stranke negdje u kakvoj selendri u pograničnoj zoni – nitko se ne bi uzrujavao. No, izgovorio je to šef stranke, inače godinama viskopozicioniran u javnom životu ove države, od koje je i dobro plaćen, novcem poreznih obveznika koji su većinom ipak Hrvati i kojima žrtve koljača s Ovčare znače nešto. Čak i zadnjoj hrvatskoj komunjari ovom izjavom bacio je rukavicu u lice, baš kao što svakog Židova, pa i onog najliberalnijeg, vrijeđa spominjanje holokausta u uvredljivom kontekstu. No, što bi o časti mogao znati jedan šarlatan-politikant koji je u svom zanimanju toliko dobar i uspješan da već desetljećima ne živi od svog rada nego od privilegija koje mu je dodijelila država koju ogovara u Beogradu, hvaleći se kako ju je njegova banda zahebala, jer svoje fotelje drži u svakoj varijanti vlasti?! Niti njemu, niti njegovim biračima, niti majčici-matici Srbiji ne smeta, zapravo, zločin. Frustrira ih samo jedno: rat su izgubili. No, nikako ne vide zašto.Niti će vidjeti, sve dok ono Tadićevo „Izvin’te!“ ne bude iskreno i prava slika onoga što taj narod osjeća zbog vlastitih nedjela. Prvi korak biti će pogledati sliku Doriana Graya, priznati da je odraz doista ružan, zatim predati kompletnu dokumentaciju koja može rasvijetliti događaje nakon pada Vukovara, zatim vratiti opljačkane umjetnine i arhivsku građu, platiti ratnu odštetu, nadoknaditi svakom logorašu vrijeme provedeno u zatočeništvu,a tek onda teatar s isprikama, svijećama i cvijećem. Ivo&Jaca dozvoliše obrnuti redoslijed, pa nas susjedi jeftino presvukoše u našem vlastitom dvorištu… Nisu im zalud sve ratne vođe odreda bile – psihijatri!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.11.2010. 9:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Confused


Zadnja promjena: PEGY; 24.01.2013. 13:13; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.11.2010. 14:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.11.2010. 12:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tyler_durden
Offline
Avatar

Ukupno postova: 295
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.11.2010. 16:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Butković?
Jel' to onaj koji je objavio u potpunosti izmišljen i dezinformacijski intervju s bivšim premijerom Sanaderom? Ako je taj, onda je tekst dobar eventualno za obrisati dupe poslje jutarnjeg sra... Idea sad znam zašto se zove jutanji list... vidiš, vidiš.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.11.2010. 20:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nije mi baš poznato da desnica priča o YU-asocijacijama, one su passe već samim tim što ih je hrvatski ustav stavio izvan zakona.

Upravo je ljevica ta koja odabire ovo kompromitirajuće društvo, posebice njezina perjanica Ivo Josipović. Iskreno, više mi je djelovao kao pristojan predstavnik među onim beskrvnim briselskim birokratima koji su nam neizbježniji nego kakva YU-tvorevina, no gledamo ga u društvu Dodika i Tadića više nego bilo koga drugoga. I to u ulozi džentlmena koji dijeli isprike ovim lažovima na čijim se tronovima još uvijek vidi sasušena krv Vukovara, Srebrenice i Sarajeva. Svi je vide osim našeg predsjednika!

Ovim optužbama o YU-nebulozama prikriva se, zapravo, nedostatak argumenata kad je riječ o neraščišćenim odnosima između žrtava i glavnog krivca za zločin. Ni luk(rat) jeli – ni luk(rat) mirisali, a pričali bi o oprostu i pomirenju! I to s onima koji ne misle ozbiljno. Jer, da misle ne bi nam „vratili“ hrpe beskorisnih papira.

Timeo Danaos...

A, za predsjednika države u ovakvom društvu - bio nam je dovoljan i Milan Bandić! Šteta, bolje bi se uklapao u prosjek...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chager
Offline
Ukupno postova: 389
Lokacija: Prigradsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.11.2010. 8:56 
Naslov:  Re: Jugo-sfera
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Molio bih da se na Butkovićev tekst pogledaju i komentari, koji se nalaze odmah ispod tog "teksta" ala Biljana Borzan.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.11.2010. 9:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chager
Offline
Ukupno postova: 389
Lokacija: Prigradsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.11.2010. 20:18 
Naslov:  Re: Jugo-sfera
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Po Zagrebu srpske zastave, kao u kakvim filmovima. Tadić kasni, ali ako je opravdano, nema veze. O tužbama nije red razgovarati, to će riješiti Vlade, pokazalo se da predsjednici ne žele ljutiti birače. Najbolje je čekati s tužbama, najbolje dok ne umru svi iole povezani s tim poglavljem povijesti, pa ih automatizmom povući.
Tadić predlaže zajednički udžbenik iz povijesti, ali je zaboravio da smo rat i počeli da jedni drugima nabijamo na nos historiju.
Najjači mi je u svoj toj domoljubnoj strci načelnik općine Gračac, mislim, koji će kao poklon predsjednicima dati, pazi ovo, tri ovčice i čobana. Pa ti misli.
Premijerka je pak oborila javnost izjavom da za rješenje pitanja povratnika treba samo 100 milijuna evra, što i nije puno. Mislim da bi na toj donatorskoj konferenciji najizdašniji donator mogao biti HDZ, pa iskeširati sve, ima se.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nicoll
Offline
Avatar

Ukupno postova: 236
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.11.2010. 21:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Još malo pa nećeš smjeti reći da si Hrvat...Hrvat će postati manjina u Hrvatskoj...

A kada se spomene Skandinavija mi pomislimo na idealne dobrosusjedske odnose među zemljama, no daleko su oni od toga...samo što svoju netrpeljivost ili kako god to nazvali iskazuju na malo drukčiji način, konkurencijom, natječu se koja će od tih zemalja biti gopodarski jača i razvijenija od one druge..to im je cilj, biti bolji i vodeći u svojoj regiji! A mi bi se udruživali sa nerazvijenijima od sebe ..Zašto se ne ugledamo na bolje od nas?!
a da je bratstvo i jedinstvo funkcioniralo ne bi se raspalo.
koliko puta moramo ponoviti svoju povijest da dođemo pameti? Sad
A povratnici? da, to su oni koji su sada sirotinja u vlastitoj zemlji a pobegli za vreme rata, i sad bi nazad jer Hrvatska je velikodušna i gradi kuće..da radila sam na projektima obnove..oni dobivaju kvadrate za svakog člana obitelji, nema veze jel rođen u lijepoj našoj ili u progonstvu...
i tko će to otplaćivati? opet vi i ja..naša djeca...blago svima nama.
dosta je bilo više životarenja i provlačenja na račun rata...okrenimo više novu stranicu!

_________________
Ona njemu:
"Bilo bi lijepo da si malo uzbuđen."
On njoj:
"Bilo bi uzbudljivo da si malo lijepa." osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
123456
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1794
Lokacija: Prostor-vrijeme je relativno
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.11.2010. 21:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nicoll je napisao/la: ›
Još malo pa nećeš smjeti reći da si Hrvat...Hrvat će postati manjina u Hrvatskoj...

A kada se spomene Skandinavija mi pomislimo na idealne dobrosusjedske odnose među zemljama, no daleko su oni od toga...samo što svoju netrpeljivost ili kako god to nazvali iskazuju na malo drukčiji način, konkurencijom, natječu se koja će od tih zemalja biti gopodarski jača i razvijenija od one druge..to im je cilj, biti bolji i vodeći u svojoj regiji! A mi bi se udruživali sa nerazvijenijima od sebe ..Zašto se ne ugledamo na bolje od nas?!
a da je bratstvo i jedinstvo funkcioniralo ne bi se raspalo.
koliko puta moramo ponoviti svoju povijest da dođemo pameti? Sad
A povratnici? da, to su oni koji su sada sirotinja u vlastitoj zemlji a pobegli za vreme rata, i sad bi nazad jer Hrvatska je velikodušna i gradi kuće..da radila sam na projektima obnove..oni dobivaju kvadrate za svakog člana obitelji, nema veze jel rođen u lijepoj našoj ili u progonstvu...
i tko će to otplaćivati? opet vi i ja..naša djeca...blago svima nama.
dosta je bilo više životarenja i provlačenja na račun rata...okrenimo više novu stranicu!


pa oni upravo i okreću novu stranicu Very Happy

_________________
Znam da ništa ne znam!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nicoll
Offline
Avatar

Ukupno postova: 236
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.11.2010. 23:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bil bi bolje još da okreću svatko svoju Smile

_________________
Ona njemu:
"Bilo bi lijepo da si malo uzbuđen."
On njoj:
"Bilo bi uzbudljivo da si malo lijepa." osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
123456
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1794
Lokacija: Prostor-vrijeme je relativno
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.11.2010. 23:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nicoll je napisao/la: ›
Bil bi bolje još da okreću svatko svoju Smile


susjeda ne možeš birati - ali s njime moraš komunicirati

_________________
Znam da ništa ne znam!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: