Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Žene za upravljačem!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.10.2010. 9:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Boost je napisao/la: ›
A dobro, nemojmo sada pretjerivati Smile



Eto, jedan jedini pametan post od tebe u ovoj temi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Boost
Offline
Ukupno postova: 765
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.10.2010. 9:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A valjda je bolje imati i 1 pametan post nego hrpu baljezgarija Smile
Ali tek sam sada primjetio da imaš tek 18 tako da mi je sve što si napisala sasvim u skladu s tvojim godinama i neiskustvom.
Pričekaj da odvoziš još barem 10 godina i 100,200 000 kilometara...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fear of the dark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1099
Lokacija: iza ćoška
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.10.2010. 10:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Boost je napisao/la (Pogledaj post): › Proguglaj malo..imaju slabiji periferni vid i dosta sporiji reflex..npr. muški imaju oko 0.15s a žene oko 0.25s što je dosta velika razlika, skoro pa dvostruko...

Ok činjenica je da je tako....kao što muški otvore ormar i ne vide čarape koje su im pod nosom..no nebitno...ali ipak mislim ukoliko se vozi opreznije, u smislu kad ti je nešto slaba točka obratit ćeš više pažnje na to i potruditi se... da se to može kompenzirati...taj ako ćemo to nazvati nedostatak.....tako da nisu baš sve žene loši vozači...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 13.10.2010. 13:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

josephine01 je napisao/la (Pogledaj post): › Zahvaljujem.

Ne znam ima li to toliko utjecaja na sposobnost žena za vožnju. Ako je ta prednost u odnosu na muškarce presudna ili toliko značajna, zašto je ženama dozvoljeno polagati vozački ispit? Smile


Nije samo refleks nego i snalaženje u prostoru.
Opće poznata stvar, siguran sam da to ne čuješ prvi put.

Zašto vam ne bi bilo dozvoljeno...nitko ne kaže da zbog toga ne možete voziti,ali da vam slabije ide-definitivno.
Poanta je da vozači trebaju biti svjesni razloga zašto je tako i jednostavno, kako je rekao audi, ako treba ponekad vam i pomoći umjesto da krenu izljevi agresije čim vidiš da je žena u autu i radi nešto nespretno.
Takvo ponašanje,siguran sam, dodadno pogorša stvari.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.10.2010. 14:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ovaj topic je seksistican i kao takav trebao bi biti ukinut

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Boost
Offline
Ukupno postova: 765
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.10.2010. 16:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fear of the dark je napisao/la (Pogledaj post): ›
Boost je napisao/la (Pogledaj post): › Proguglaj malo..imaju slabiji periferni vid i dosta sporiji reflex..npr. muški imaju oko 0.15s a žene oko 0.25s što je dosta velika razlika, skoro pa dvostruko...

Ok činjenica je da je tako....kao što muški otvore ormar i ne vide čarape koje su im pod nosom..no nebitno...ali ipak mislim ukoliko se vozi opreznije, u smislu kad ti je nešto slaba točka obratit ćeš više pažnje na to i potruditi se... da se to može kompenzirati...taj ako ćemo to nazvati nedostatak.....tako da nisu baš sve žene loši vozači...


Napokon jedan konkretan odgovor na razini.
Nitko ne govori da su sve žene loši vozači, već da postoji određen postotak žena koji su lošiJI od nekog prosječnog vozača/vozačice.
Kada ti nešto ne ide, možeš se više koncentrirati na to, ali samim time se gubi koncentracija na nekom drugom području.
Naravno, rutinom i vježbom (vožnjom i pređenim kilometrima) se vožnja poboljšava i to je vjerojatno jedan od razloga zašto muškima to ide osjetno bolje..rade osjetno više kilometra od žena.
Kada se sve to zbroji i oduzme ( slab osjećaj prostora, 30ak% sporiji refleks, pritisak okoline, puno manje prijeđenih kilometara itd.) mislim da je sasvim logično da se vide određene razlike između vozača i vozačica.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.10.2010. 18:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a moze biti da su razlozi posve drukciji..iako ne vidim da se sposobnost za voznju razlikuje medju polovima, moze se reci i da zene mozda imaju veci osjecaj odgovornosti, da su obazrivije i obzirnije..da su manje sklone natjecanju tko ce prije startat na semaforu i tako to..
u biti stvar je individualna i kod zena i kod muskaraca..

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.10.2010. 21:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Boost je napisao/la: ›
tamna strana je napisao/la: ›
kad muškarci budu skužili koliko su zapravo bahati...nadrkani...živcani i bahati za volanom...
e onda neka komentiraju žemske za volanom....


Evo nešto što si sam napisao... uskačeš si u usta? Smile

http://www.osijek031.com/viewtopic.php?t=6238

"....ocito da u komisiji fali neki covjek kao što sam ja.....onda bi prolaznost bila puno manja.....osim što bi se statistika prolaznosti vodila na sasvim drukciji nacin......plavuše x % crnke x %....


...realno gledajuci nismo svi sposobni biti vozaci....al ocito da onaj tko ima novaca je sposoban za sve......"


kao prvo...evo ti 10 kikaca za to što si pokazao kako stvarno nemaš pametnija posla..nego izvlaciti moje postove od prije skoro 4 godine....
al dobro...
stari kinezi i za to imaju poslovicu...no nebitno

no da se sad vratim na temu....

dakle....
ono što sam prije rekao to cu i sad reci...i pojasniti....
cinjenica da netko posjeduje vozacku dozvolu...
ne znaci automatski da je netko s tim...dobar vozac...nebitno da li se tu radi o muškima i ili žemskama....
isto tako...
cinjenica je da znanje i umijece vožnje uopce ne ovisi o tome da li ce netko položiti ili nece...
razlika je samo u tome da li ce netko položiti iz prve...ili iz 65. pokušaja...
no kad dobije vozacku smatra se ravnopravnim vozacem sa svima ostalima....

al sve na kraju...opet se to ne može tumaciti tako i generalizirati da su žemske lošiji vozaci....
opet ponavljam....
u samom pocetku...žemske jesu lošiji vozaci od muških...odnosno...lošiji su samo zbog toga što više razmišljaju glavom u smislu da su svjesnije posljedica koje mogu izazvati neoprenom vožnjom...što ih onda cini takvima nespretnimam kakve jesu....
dok za razliku od muškaraca koji misle ako imaju penis...da su boga uhvatili za jaja...i da se mogu kurciti za volanom...

ono što cini svakog vozaca pravim vozacem...je samo i jedino iskustvo...prijeđeni kilometri i sati za volanom.....
a nikako ...da li si muško ili žemsko....

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Boost
Offline
Ukupno postova: 765
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.10.2010. 21:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Znači sada i sam kažeš da su žene "u početku" lošije zato što više razmišljaju glavom i zato što su svjesnije posljedica koje mogu izazvati?!

Molim te pročitaj još jednom što si napisao...

Nadalje...'ajmo definirati što znači "na početku"..
Mislim da je najrealniji pokazatelj broj prijeđenih kilometara..što znači da je žena na početku barem duplo dulje nego muškarac obzirom da muškarac prelazi 2x više kilometara. Ok?

Ako su žene "početnice" lošije od muškaraca "početnika" onda je logično da žena postaje sve bolja vremenom, a muškarac?
Jel on stagnira pa se nakon nekog vremena izjednače?
Ne, muškarac također popravlja svoje vozačke sposobnosti s vremenom i prijeđenim kilometrima..a prelazi ih dosta više nego žena Smile
Tako da brže popravlja svoje vozačke sposobnosti, a i u startu su već bile bolje.
Mislim da je sve poprilično jasno.

Što se autoškola tiče, bilo bi zanimljivo proučiti koliko sati na poligonu provede žena, a koliko muškarac, te omjer ponavljanja vozačkog ispita.
Evo nedavno je jedna moja kolegica položila a ne zna voziti u rikverc i ima jako jako loš osjećaj prostora.
Obratila mi se da joj pomognem, vozili smo KILOMETRE u rikverc i nikako nije uspjela skontati u koju će stranu auto skrenuti obzirom na vrtnju volana.
Znači POLOŽILA je...iz 3. puta doduše, ali ima vozačku dozvolu...sreća pa nema auto...
Uostalom, sama činjenica da su se za žene počela raditi šira parkirališna mjesta, da se sve više rade istraživanja, da je filmića na youtubeu sve više, da je ovakvih tema sve više..ponavljam...sve je poprilično jasno.

E da, tamna strana, na ove tvoje izjave sam naišao sasvim slučajno proučavajući temu koja je dosta bliska ovoj Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fear of the dark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1099
Lokacija: iza ćoška
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.10.2010. 21:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dobro...ajmo onda ne reći ŽENE nego NEKE ŽENE......poznam i ja žensku koja je na vozačkom pravila sranja išla na ispit 100 puta i položila i nažalost vozi....i bilo je sranja...ali znam i neke koje se sasvim dobro snalaze....i čijoj vožnji ništa ne fali

_________________
......mama zar si lagala kad si govorila da dobro uvijek pobjeđuje
i kad ne znaš kojim putem treba putem ljubavi
i da smo ispred Boga isti svi.......
osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.10.2010. 21:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Boost je napisao/la (Pogledaj post): › Znači sada i sam kažeš da su žene "u početku" lošije zato što više razmišljaju glavom i zato što su svjesnije posljedica koje mogu izazvati?!


dakle evo uzimam bojice pa cu nacrtati da bude jasnije....
žemske daleko opreznije voze od muškaraca...i to je nepobitna cinjenica...koliko god vi srali o žemskama za volanom
što se tice samog poceta vožnje...znaci govorim o samostalnoj vožnji...
žemske nemaju tu sposobnost da kao muški misle kako sad odmah mogu sjesti za bolid formule 1 i voziti kao svjetski prvak....
one daleko opreznije pristupaju vožnji...

al pazi sad ovo....ta cinjenica se ne može upotrijebiti u globalnom smislu da su žemske lošiji vozaci....
jel kužiš poantu...

ajd još cu jednom napisati....
ako netko vozi 20 godina auto....i u prva 2 mjeseca vožnje bude loš vozac po necijoj procjeni....a ostatak od 19 godina i 10 mjeseci bude super vozac...
dal to znaci da je ta žemska loš vozac ????????????????????????????????????????????????

ne kužim cemu generaliziranje....i trpanje sve u jedan koš.....
to što si naišao na jednu lošu vozacicu...ti daje za pravo da govoriš kako su sve vozacice loše....?????????????????????????????????????????




Citat: › Molim te pročitaj još jednom što si napisao...



evo procitao...ostalo mi se ne da komentirati..jer jednostavno nema smisla

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Boost
Offline
Ukupno postova: 765
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.10.2010. 22:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa to ti i govorim, to što si napisao nema smisla.
Nadalje, kakve veze imaju godine vožnje sa znanjem i iskustvom?
Misliš li da žena koja vozi 20 godina i napravi 100km godišnje ima više iskustva od neke koja napravi 100 000km u jednoj godini?
Ja sam naišao na JEDNU lošu vozačicu?
Jel ti čitaš ovo od početka?
Svako malo naiđem barem na jednu koja napravi show..što je najžalosnije vjerojatno nije toga niti svjesna..
Ženske su definitvno opreznije i definitvno preoprezne..kako?
KAda je npr. na raskrižju zeleno, a žena ipak malo zakoči kako bi se uvjerila da zaista može proći križanjem..ovo mi se stvarno samo par puta dogodilo u 11godina koliko vozim, ali eto primjera.
Slično i sad znakom prednosti prolaska...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
123456
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1794
Lokacija: Prostor-vrijeme je relativno
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.10.2010. 23:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

žene definitivno opreznije izlijeću u kružni ne provjerivši lijevu stranu, definitivno opreznije vrše prestrojavanja bez pogleda preko ramena, definitivno opreznije parkiraju (zbog toga i imam zaderan branik sa lijeve strane, ali se djevojka barem ispričala, hajde), definitivno opreznije izlijeću iz sporedne ulice i opreznije motaju u desnu traku, ali preko lijeve iz koje osoba xy (ili 123456 recimo) nailazi ni ne sluteći opreznost, pažljivost i defenzivnost konkretne vozačice... sve do sada nabrojano i doživljeno nema veze sa blagošću, pitomošću, defenzivnošću i pažljivošću tih ljupkih žena za volanom. ili ima?
posebice bih istaknuo jednu koncentriranu i nježnu vozačicu koja mi je razvalila cijeli prednji kraj, pri tome se odbivši i uništivši i treći auto koji je ni kriv ni dužan čekao na uključenje na glavnu cestu na kojoj mi je gđica oduzela prednost i (kasnije će policijski očevid pokazati) bez tragova kočenja odletjela na pješačku stazu na kojoj, hvala dragom Bogu, nije bilo nikoga... kada sam ustanovio da nisam ozbiljnije ozlijeđen provjerio sam u kakvom su stanju ona i njezina suvozačica. plakale su kao kišna godina, a ja ovakav bešćutan, zagrlio sam ih obje i rekao da je sve u redu, da smo živi i da je moglo biti puno puno gore... zaista sam užasan i okrutan čovjek, zar ne?

_________________
Znam da ništa ne znam!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 13.10.2010. 23:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ala ste se raspisali, majko isusova


gle, ako nešto ne voliš, logičan je zaključak da u tome nećeš biti dobar.


velikoj većini žena vožnja je način dolaska od mjesta A do mjesta B. to nije dovoljno.

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
josephine01
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2125
Lokacija: ispred ogledala
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.10.2010. 23:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ok, da rezmiramo - žene su osobe s posebnim potrebama, pa onda imajmo sluha i osjećaja za osobe s posebnim potrebama. Smile

_________________
Za mene je svinja kralj životinja dok ne probam lava.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: