Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Žene za upravljačem!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 12.10.2010. 15:13 
Naslov:  Re: Žene za upravljačem!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

123456 je napisao/la (Pogledaj post): › zna li netko točan podatak koliki postotak prometnih nezgoda i nesreća izazovu žene?


muškarci rade 2/3 prometnih nezgoda, ali su za volanom dnevno skoro 3 puta više od žena.
muškarci rade oko 80% teških prometnih nezgoda dok žene 20%.
s druge strane, žene debelo prednjače u prometnim nezgodama koje možemo svrstati pod "vjerovali ili ne", poput sljetanja u more jer si umjesto u prvu otišao u rikverc i sl.

Bilo na tv nedavno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Boost
Offline
Ukupno postova: 765
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.10.2010. 15:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Baš me zanima kakvi bi postoci bili ako bi žene radile jednak broj kilometara kao i muškarci tj. 3x veću kilometražu...
Nažalost nigdje se ne spominje podatak koji je jako teško konkretizirati, a radi se o indirektnoj krivnji ženskih vozača za potencijalno opasne situacija koje vozač mora izbjeći, pri tome riskirajući nesreću.
Primjerice...vozim se Ulicom Republike paralelno s vozilom kojim upravlja žena koja se vozi desnom trakom.
U jednom trenutku želi skrenuti desno na slobodan parking dajući desni žmigavac, a pri tome iznenada skreće u lijevo na mene kako bi uhvatila bolji kut za uparkiravanje.
Sudar izbjegavam skretanjem u lijevo preko dvostruke pune linije na traku suprotnog smjera u kojoj, na sreću, nije bilo vozila.
Dakle tko bi bio kriv da sam se sudario s vozilom iz suprotnog smjera?
U policijskim statistikama ja bih vrlo vjerojatno bio krivac za izazivanje prometne nesreće zbog vožnje neprilagođene uvjetima na cesti iako sam vozio brzinom od oko 50km/h.....
Ovaj primjer iz vlastitog iskustva sam napisao da bih malo pojasnio što mislim pod pojmom "indirektna krivnja".

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.10.2010. 16:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kad muškarci budu skužili koliko su zapravo bahati...nadrkani...živcani i bahati za volanom...
e onda neka komentiraju žemske za volanom....

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
123456
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1794
Lokacija: Prostor-vrijeme je relativno
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.10.2010. 16:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tamna strana je napisao/la: ›
kad muškarci budu skužili koliko su zapravo bahati...nadrkani...živcani i bahati za volanom...
e onda neka komentiraju žemske za volanom....


ovo je snaga argumenata i konkretizirane činjenice potkrijepljene napisanim primjerima, jel? Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
Znam da ništa ne znam!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 12.10.2010. 16:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Boost je napisao/la (Pogledaj post): › Baš me zanima kakvi bi postoci bili ako bi žene radile jednak broj kilometara kao i muškarci tj. 3x veću kilometražu...
Nažalost nigdje se ne spominje podatak koji je jako teško konkretizirati, a radi se o indirektnoj krivnji ženskih vozača za potencijalno opasne situacija koje vozač mora izbjeći, pri tome riskirajući nesreću.
Primjerice...vozim se Ulicom Republike paralelno s vozilom kojim upravlja žena koja se vozi desnom trakom.
U jednom trenutku želi skrenuti desno na slobodan parking dajući desni žmigavac, a pri tome iznenada skreće u lijevo na mene kako bi uhvatila bolji kut za uparkiravanje.
Sudar izbjegavam skretanjem u lijevo preko dvostruke pune linije na traku suprotnog smjera u kojoj, na sreću, nije bilo vozila.
Dakle tko bi bio kriv da sam se sudario s vozilom iz suprotnog smjera?
U policijskim statistikama ja bih vrlo vjerojatno bio krivac za izazivanje prometne nesreće zbog vožnje neprilagođene uvjetima na cesti iako sam vozio brzinom od oko 50km/h.....
Ovaj primjer iz vlastitog iskustva sam napisao da bih malo pojasnio što mislim pod pojmom "indirektna krivnja".


Ukoliko postoje svjedoci koji će potkrijepiti tvoju tvrdnju, bila bi kriva žena.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 12.10.2010. 17:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

žene su jednostavno opreznije što veliki macho balkanci koji sa svojim reno klijom ili opel astrom sa 5.5 ks ne mogu pojmiti...i oni baš u tom trenutku žure i jure.... ima mulavih žena, ali ima još mulavijih muškaraca.... ceste nisu Hungaroring.. ako vidiš nekog m/ž da ne zna voziti lijepo žmigavac i obiđi.. btw. žene se(dokazano) u prosjeku teže orjentiraju u prostoru od muškaraca..ja isto popizdim kad žena bočno uparkirava 20minuta.... velikim muškarcima bih preporučio da damu pitaju treba li joj pomoć, a ne joj j***t mamu

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Boost
Offline
Ukupno postova: 765
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.10.2010. 17:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tamna strana je napisao/la: ›
kad muškarci budu skužili koliko su zapravo bahati...nadrkani...živcani i bahati za volanom...
e onda neka komentiraju žemske za volanom....


Evo nešto što si sam napisao... uskačeš si u usta? Smile

http://www.osijek031.com/viewtopic.php?t=6238

"....ocito da u komisiji fali neki covjek kao što sam ja.....onda bi prolaznost bila puno manja.....osim što bi se statistika prolaznosti vodila na sasvim drukciji nacin......plavuše x % crnke x %....


...realno gledajuci nismo svi sposobni biti vozaci....al ocito da onaj tko ima novaca je sposoban za sve......"

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.10.2010. 17:49 
Naslov:  Re: Žene za upravljačem!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vozim auto već 10 g i isključivo ja vozim, pa mislim da sam skupila i km i iskustva iza sebe. Da se ljudi ne žure i nisu ljuti sami na sebe bi bili skoncentriraniji na promet. I sama sam brzopleta i ne volim kad se mili po cesti bez potrebe, ali nijedan vozač nije isti. Da smo svi oprezniji koliko znamo srati bi bili bolji vozači.

_________________
Gola sisa je dobra sisa.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
josephine01
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2125
Lokacija: ispred ogledala
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.10.2010. 17:53 
Naslov:  Re: Žene za upravljačem!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


_________________
Za mene je svinja kralj životinja dok ne probam lava.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
123456
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1794
Lokacija: Prostor-vrijeme je relativno
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.10.2010. 19:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

josephine01 je napisao/la: ›
man vs woman


da, ali još jednom, govori li tko u tim statistikama o već spominjanoj "indirektnoj" odgovornosti za nezgode? i je li igdje zabilježen broj potencijalnih nesreća koje dnevno izbjegnem zahvaljujući prisebnosti i opreznoj vožnji? nije? reći ću ti da brojim te slučajeve zadnjih 10-ak dana u kojima pređem po 50-ak km dnevno po gradu i da ih bude oko 5-6... od toga je u najmanje 4 situacije žena za volanom... ovo nisu naklapanja nego iza ovih riječi stojim s punom odgovornošću.

_________________
Znam da ništa ne znam!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
josephine01
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2125
Lokacija: ispred ogledala
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.10.2010. 19:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

123456 je napisao/la (Pogledaj post): ›
josephine01 je napisao/la: ›
man vs woman


da, ali još jednom, govori li tko u tim statistikama o već spominjanoj "indirektnoj" odgovornosti za nezgode? i je li igdje zabilježen broj potencijalnih nesreća koje dnevno izbjegnem zahvaljujući prisebnosti i opreznoj vožnji? nije? reći ću ti da brojim te slučajeve zadnjih 10-ak dana u kojima pređem po 50-ak km dnevno po gradu i da ih bude oko 5-6... od toga je u najmanje 4 situacije žena za volanom... ovo nisu naklapanja nego iza ovih riječi stojim s punom odgovornošću.


Nisam rekla ništa, samo stavila link na tekst koji sam pronašla.

A što se tiče bilježenja potencijalnih nesreća.. Mislim da je o tome bespredmetno govoriti. To je kao da se pitaš je li negdje zabilježeno koliko se ljudi moglo zaraziti ADIS-om, ako već postoje brojke o zaraženim ljudima. Nema smisla..

_________________
Za mene je svinja kralj životinja dok ne probam lava.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
123456
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1794
Lokacija: Prostor-vrijeme je relativno
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.10.2010. 20:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

josephine01 je napisao/la: ›
123456 je napisao/la (Pogledaj post): ›
josephine01 je napisao/la: ›
man vs woman


da, ali još jednom, govori li tko u tim statistikama o već spominjanoj "indirektnoj" odgovornosti za nezgode? i je li igdje zabilježen broj potencijalnih nesreća koje dnevno izbjegnem zahvaljujući prisebnosti i opreznoj vožnji? nije? reći ću ti da brojim te slučajeve zadnjih 10-ak dana u kojima pređem po 50-ak km dnevno po gradu i da ih bude oko 5-6... od toga je u najmanje 4 situacije žena za volanom... ovo nisu naklapanja nego iza ovih riječi stojim s punom odgovornošću.


Nisam rekla ništa, samo stavila link na tekst koji sam pronašla.

A što se tiče bilježenja potencijalnih nesreća.. Mislim da je o tome bespredmetno govoriti. To je kao da se pitaš je li negdje zabilježeno koliko se ljudi moglo zaraziti ADIS-om, ako već postoje brojke o zaraženim ljudima. Nema smisla..


nije bezpredmetno govoriti ako si svaki dan u takvoj situaciji, pa ti je teško vjerovati kako je od svih tih izbjegavanja samo jedna završila time što mi je gđica razlupala auto uzduž i poprijeko... samo pukom srećom se još nije dogodilo nešto fatalno s obzirom na akrobacije kojima izbjegavam pogrebnika zbog ženskih vozača...
eh da, živio ADIS Smile

_________________
Znam da ništa ne znam!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 12.10.2010. 20:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

e jebiga sad.... kolko si puta skoro dobio batina zbog cure neke:-D jesi i to bilježio:-D

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
josephine01
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2125
Lokacija: ispred ogledala
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.10.2010. 20:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mene zanima hoće li se nešto promijeniti ako utvrdimo da su žene u autu u banani? Smile

_________________
Za mene je svinja kralj životinja dok ne probam lava.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
123456
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1794
Lokacija: Prostor-vrijeme je relativno
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.10.2010. 20:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

audiworld je napisao/la: ›
e jebiga sad.... kolko si puta skoro dobio batina zbog cure neke:-D jesi i to bilježio:-D


nisam, ali mogao bih početi bilježiti postove bez argumenata, konkretnih odgovora na temu i tlapljenja bez konkretnih primjera. hvala na ideji Wink

_________________
Znam da ništa ne znam!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: