Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Letenje

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
vlasac
Offline
Ukupno postova: 42
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.04.2005. 11:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma prijatelju dragi nije ni meni najmjera se prepucavati vec me zanima da se ovj dio foruma kvalitetno obradi. onda ajmo temetika bitna meni tebi i svima u kojima Slavonija nesto znači??
Kako povečati zainteresiranost ljudi za letenjem naime Zračna luka Osijek zjapi(istina i u bivsoj yu je zjapila)odaziv ljudi za letenjem je vrlo mali..
Kako pokušati tj promovirati letenje kao nesto sigurno,dobro,brzo ..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vlasac
Offline
Ukupno postova: 42
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.04.2005. 12:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pilot... je napisao/la (Pogledaj post): › Čuj , što se tiče smijeha , izgleda da ćeš morat onda preselit na onaj svijet, jer očito ne raspolažeš svim podacima, iako si mislio da da. Ali nemoj, draže je meni da si ti živ i zdrav, jer kao što si i rekao, nema nas profesionalnih pilota puno, naročito ne s ovih prostora.
A nije mi ni namjera prepucavat se s tobom, nego pričat o lijepim temama.
Ma apsolutno da je žirokopter opasan i da spada u sferu egzotike, ali sad bar rulja zna što je to, iako ne vrijedi previše tratit vrijeme na to.
Inače , imaš jednog na Lučkom , leti ga ( ludi ) Haj, doduše imao je i jedan pad s njim prije par godina, no sad je ponovno ispravan, ali nikako da poleti, Haj je u nekim drugim vodama, a od drugih se nitko ne usudi, ha ha. bok


Recimo primjer:Osijek je grad na tromeđi izmedu Pecuha,Beograda,Brčkog
Pečuh gradi svoju zračnu luku Brčko je nema a Beograd je skup za neke kategorije putnika
pa predlažem prijevoz carga u večem videokrugu za ove navedne gradove,također prijevoz šljakera iz njemačke,sfor-ovaca,dovoz turista koje interesira lovni turizam itd..
Al me najvise zanima kako pokrenuti zračni put preko Slavonije,kako vratiti sustave koje ZL OSIJEK prije imao i gdje se oni nalaze u Srbiji(cujem da su u NIŠU)
I naposljetku kako privuči ljude ekonomski na upotrebu zrakoplova..
pa ako moze koje pametno razmišljanje...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vlasac
Offline
Ukupno postova: 42
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.04.2005. 12:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

e da cuj pregledao sam dokumentaciju taj pad zirokoptera me muči??(posto mi je to u videokrugu posla)?kad se to desilo??jel to bilo prijavljeno CAA ili se ekipa samo pokupila sa mjesta dogadaja...
Takoder sam provjerio nema niti jedan plovidben zirokopter u RH(za sire mase registriran)
jel to znaci da je letio na crno???
Daj mi reci jel ti letiš u Slavoniji??ili si negdje vani??

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pilot
Offline
Ukupno postova: 36
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.04.2005. 12:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma to sa žirokopterom je bilo davno, mislim da se slupao 93. ili 94 u samoboru, zapeo za telefonsku žicu izmedju 2 kuće i pao 200 m dalje u njivu, u Samoboru. Ali ne bih sad volio imenovat čovjeka iako mislim da je to bilo prijavljeno, a tko zna 100%. Inače ima PPL pa ne bih volio da mu još netko zbog toga uzme dozvolu.
A žirokopter je registriran bio samo je tad skršen pa je vjerovatno odjavljen, ali sam ga vidio lani, ponovno je složen, ali očito nije prijavljen, valjda zato i ne leti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pilot
Offline
Ukupno postova: 36
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.04.2005. 13:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A ja ti letim u ZG, ali ne volim na forumu o sebi , nego ovako o nekim temama.
Čuj, što se tiče ZL Osijek, povrata opreme , njenog razvoja i slično tu se već ulazi u sferu politike i mi zrakoplovci tu slabo možemo utjecati. Znaš da kod nas uvijek struka dolazi na kraju. Mislim da je šansa ZL Osijek u tim velikim cargo ruskim avionima ( IL, Tupoljev i sl) koji više ne smiju u EU zbog buke, pa može preuzeti sve dosadašnje letove tih aviona za madjarsku, slovačku, češku itd. No , za to je potreban stručan i sposoban menadžment koji hoće i zna raditi, pregovarati i dogovarati poslove, dok mi se za ove na Klisi čini da su najsretniji kad im nema opće aviona, kad im se spoje 3 leta istovremeno ili dolaziš u 16:00 ( a oni rade do 15:00 ) nastupa opća panika i razočaranje. U stilu, "pa šta si sad došao", pa milion uvjeta, najava itd.
Isto, što je najvažnije, velika šansa leži u ugovorima sa tzv. low cost kompanijama ( Ryan Air, Germanwings ...) koje imaju veliku ekspanziju trenutno, a dobro bi im osijek došao kao destinacija umjesto za Zagreb, Pečuh, Budimpeštu, Bosnu, Vojvodinu..daj zamisli koliko bi gasterbajtera mogao dovesti u Osijek s Germanwings -om sa svojom cijenom povratne karte 40-60 EUR, do Stuttgarta ili Munchena, ili Berlina
( koliko ljudi iz Bosne, Vojvodine, Slavonije radi u Njemačkoj ).
No kažem opet, treba znat i htjet a to je već problem. Dok se oni sjete, proći će jedno 100 godina, i ugovore s tim kompanijama će napravit zračna luka Tuzla, ili Srbi ili madjari a mi ćemo lijepo izvisit. Pa bio je Ryan Air u pregovorima ali ne znam gdje je zapelo. Znam recimo da je Pula dogovorila ( s Ryanom ili German wingsom).
No poslovi ne dolaze sami , treba radit i trčat okolo ( al ne po slavoniji nego po svijetu ).
I malo još opremit aerodrom bar minimalnim prilaznim sredstvima, jesu li postavili ILS. Mislim da ne još ? A bez njega ti ni jedan ozbiljan avion iz Europe opće ne želi razgovarati o slijetanju ( iako naravno nije problem sletjeti, ali eto, dosta firmi to imaju kao interno pravilo ).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pilot
Offline
Ukupno postova: 36
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.04.2005. 13:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I tako, dalo bi se debatirati o tome 7 dana, no ne znam s koliko efekta. U svakom slučaju kad god dodjem na Klisu duša mi plače kad vidim onakvu aerodromčinu kako zjapi prazna, a moglo bi se svašta napraviti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vlasac
Offline
Ukupno postova: 42
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.04.2005. 16:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pilot je napisao/la (Pogledaj post): ›
I tako, dalo bi se debatirati o tome 7 dana, no ne znam s koliko efekta. U svakom slučaju kad god dodjem na Klisu duša mi plače kad vidim onakvu aerodromčinu kako zjapi prazna, a moglo bi se svašta napraviti.


zanimljivo razmišljanje par informacija
Otkad je Blanka direktorica stvari su se drastično promjenile (odtad i rusi dolaze sa ovom ribom)
ILS ce ti biti instaliran ove godine sa German wingsom se pregovara..
Radi se nesto ali ima jedan proble ZL Zagreb u nekim djelovima ima monopol i tu nas ubijaju..
Cargo bi mogao postati unosan život ZL Osijeka ali imamo kočnice iz ZG-a..
PAPI svjetla su postavljena bivsi direktor je zaposlio 60 ne stručnjaka koji nemaju nikakve veze sa zrakoplostvom sad se to popravlja??Osječka kontrola sada ima uhodanu ekipu pa i svoga instruktora sa stalnim zaposlenjem u Osijeku..
Cuj ja sam isto u ZG daj se javi intrenom porukom volio bih malo ovak popričati vidim da pričam sa osobom koja zna problematiku..
Ps Rayan ne želi u RH zbog toga sto jos nije potpisan ugovor open sky i nismo u EU tj nemamo usklađeno zakonike po EZ regulativi..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.04.2005. 20:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E, sta je s tim ribama. Koliko to oni ribe dovezu da im se to isplati dovoziti?! Znam da je Tupoljev mrcina od aviona, ali kako to stane kod nas na aerodrom?! ;-)

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pilot
Offline
Ukupno postova: 36
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.04.2005. 23:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a koliko ja znam , Open Sky je potpisan još prije 2-3 g, deklarativno, ali nisam 100% siguran. znam da po njemu više neće trebati tj, bit će puno lakše dobit dozvolu za snimanje iz zraka itd...
A i JAR je potpisan i objavljen veliki dio u NN, pravilnik o letenju zrakoplova , naročito avionski dio FCL 1, helikopterski treba sad za mjesec dva ( FCL 2 ). Sve odredbe EU zakona ( JAR ) vrijede i mogu se primjenjivati čak i čitajući s engleskog jezika. Tako da tu nema problema.
A da, Blanka je Ok, al ne može ona sama, i još kad nema političke volje, možeš se slikat.
A ove ribe ti svježe utovaraju u Africi, u led i tovare u ogromnog Iljušina, i dovoze direktno u ZG i Osijek, još na pisti ih čekaju šleperi iz Madjarske i Slovačke i voze tamo( mislim da su to neki inčuni ili nešto u tom stilu.
Vlasac budem ti se javio privatno, bacit ću ti i e-mail , preko vikenda , sutra sam malo u guzvi, imam posla, pa ćemo se čuti.pozdrav svima

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pilot
Offline
Ukupno postova: 36
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.04.2005. 23:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma može mrcina svakakva sletit u Osijek, ovaj IL 62 ( ili tako nešto ) ima 4 motora i velik je kao JUMBO-JET ( 747 ), pista je prava, samo fali malo elektronske opreme. To ti samo govori kakav je to aerodrom.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vlasac
Offline
Ukupno postova: 42
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.04.2005. 12:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

stane kod nas to na ZL Osijek još 5 takvih da dode??Problem je što ne dolaze tako često..
Što se tiče ribe bojim se da nece jos dugo,naime ekipa u tanzaniji odakle dolazi riba je skozila da su Europljani poludili za tom ribom,pa su ljepo krenuli u lov sa bomba i dinamitom pa onda to odvuku na prodaju u tvornicu na paniranj??I sad to seljaci iz EUROPE SKUZILI pa se bojim odustajanja letova do daljneg...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vlasac
Offline
Ukupno postova: 42
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.04.2005. 12:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dajte ljudi ako ima ko ideja na razabacivanje ajmo pomoći Zračnoj luci Osijek ako netko ima da je menađer ili poznavatelj tržišta EU dajte koji savjet..
Osnovni Navigacijski sustavai uskoro dolaze pa je sad ostaje samo mali sićusni problem kako dovesti promet???Posebno CARGO jer za to ima puno uvjeta..
Recimo ja sam razmišljao o ideji transporta vode u ARAPSKE zemlje ..
Jednom davno odvozili smo im Piliće i to je bio dobar job ,valjda sad mozemo vodu (kad smo 4 drzava u Svijetu po količini pitke vode)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vlasac
Offline
Ukupno postova: 42
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.04.2005. 12:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nadam se da ce novo pridosla situacija sa ekipom u HDZ-u pomoči Osijeku i zrakoplovstvu jel sad ce se i jedni i drugi borit za vlast a da bi dobili vlast morat ce nesto ponudit narodu jer narod sad vjeruje na opiljivo a priče ih ne zanimaju...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pilot...
Post Postano: 24.04.2005. 12:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Što se tiče Iljušina..saznao sam, upitanju je IL-85, a ribe su grgeči ( a ne inčuni,haha) .Kupe ih na jezeru Victoria u Tanzaniji, slijeću Zadar, ZG i Osijek. I razvoze po EU.

Download Poruke   Ocijeni poruku  
Johnny Cotex
Post Postano: 07.05.2005. 12:06 
Naslov:  Re: Letenje
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo zahavljujuci

Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: