Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Letenje

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
kris
Offline
Avatar

Ukupno postova: 49
Lokacija: Retfala
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.04.2005. 14:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vlasac je napisao/la (Pogledaj post): ›
kiki duso pa daj ljudima te slike rute,Zagreb,Vrsar Medulin i povratak ima tamo ljepa slika Brijuna Cuj ko ti kriv sto nisi napunila digitalac prije leta Zagreb Osijek još sam ti ljepo napravio krug iznad grada a i Slavoniju si imala na dlanu..

biti ce još prilike..letit cemo ovo ljeto često...



DSCF0062.JPG
 Opis:
 Veličina:  290.41 KB
 Pogledano:  564 put(a)

DSCF0062.JPG



DSCF0058.JPG
 Opis:
 Veličina:  299.85 KB
 Pogledano:  531 put(a)

DSCF0058.JPG



DSCF0045.JPG
 Opis:
 Veličina:  290.12 KB
 Pogledano:  472 put(a)

DSCF0045.JPG



Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kris
Offline
Avatar

Ukupno postova: 49
Lokacija: Retfala
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.04.2005. 14:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vlasac je napisao/la (Pogledaj post): ›
kiki duso pa daj ljudima te slike rute,Zagreb,Vrsar Medulin i povratak ima tamo ljepa slika Brijuna Cuj ko ti kriv sto nisi napunila digitalac prije leta Zagreb Osijek još sam ti ljepo napravio krug iznad grada a i Slavoniju si imala na dlanu..

biti ce još prilike..letit cemo ovo ljeto često...



DSCF0081.JPG
 Opis:
 Veličina:  318.48 KB
 Pogledano:  460 put(a)

DSCF0081.JPG



DSCF0070.JPG
 Opis:
 Veličina:  296.34 KB
 Pogledano:  552 put(a)

DSCF0070.JPG



DSCF0068.JPG
 Opis:
 Veličina:  312.29 KB
 Pogledano:  620 put(a)

DSCF0068.JPG



Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kris
Offline
Avatar

Ukupno postova: 49
Lokacija: Retfala
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.04.2005. 15:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vlasac je napisao/la (Pogledaj post): ›
kiki duso pa daj ljudima te slike rute,Zagreb,Vrsar Medulin i povratak ima tamo ljepa slika Brijuna Cuj ko ti kriv sto nisi napunila digitalac prije leta Zagreb Osijek još sam ti ljepo napravio krug iznad grada a i Slavoniju si imala na dlanu..

biti ce još prilike..letit cemo ovo ljeto često...


hmmm...zamisli, dostigla sam svoj limit za upload! ma bezveze. jos sam mislila smanjit slike a reko neda mi se Sad
eto vam slike rute zg-vrsar-medulin...imam previse slika pa sam ovak neke izabrala..no nisam pro i nisu bas ispale nest najbolje! a i digitalna je shit naravno Smile
To su slike od 2002...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.04.2005. 15:09 
Naslov:  Re: Letenje
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Slike su predivne.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pilot
Offline
Ukupno postova: 36
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.04.2005. 23:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

objašnjenje: 1) žirokopter i helikopter su samo naoko isti, u biti dosta različiti. Žirokopter se sastoji od glavnog rotora , propelera na leđima i nema repni rotor nego vetikalni stabilizator, kao avion.
2). Žirokopteru je disk rotora nagnut prema nazad, a ne prema naprijed, i pokreće ga struja zraka koja prolazi kroz njega, dok ga ledjni propeler gura prema naprijed ( princip autorotacije ). Leđni propeler izgleda kao i kod paraglidera.
3) Uslijed guranja propelera, rotor se počinje okretati, stvara se uzgon na rotoru i nakon toga žirokopter ide gore , naravno. Polijetanje izgleda kao kod aviona, sa zatrčavanjem i po mogućnosti sa što jačim čeonim vjetrom ( brže se odlijepi ). Nema vertikalnog polijetanja, kao kod helikoptera
4) Ekipa ih naručuje u kitu, izvana i sklapa kod kuće. Cijena cca. 10 000 Eur.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vlasac
Offline
Ukupno postova: 42
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.04.2005. 14:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

super kiki ,čuj budemo se dogovorili ovo ljeto pa cemo da letimo moze?'???pozdrav iz zagreba

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vlasac
Offline
Ukupno postova: 42
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.04.2005. 14:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma moze frende ma da si visio sa grane na dobrom si putu da postaneš letač

Gemi je napisao/la (Pogledaj post): ›
Letjeh slobodnim padom cca 40m bungee jump - jel se to racuna? Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vlasac
Offline
Ukupno postova: 42
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.04.2005. 14:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[

e šta si se sa tim svojim žirikopterom nakačio,prvo nepouzdan je
drugo gdje češ polagati obuku za to..
treče odi na stranicu www.jaa.nl godišnja izvješća o zrakoplovnim nesrećama pa si vidi kolko ih gine,,
četvro nek ti odljepi rotor za vrijeme leta sa onom push - pull elisom(prije bih to nazavao ventilatorom) strmopizdit češ se sa maksimalnm ubrzanjem
i daj upotrijebi logiku da je to tako super metoda letenja zašto onda nema široku primjenu u recimo putničkom ili cargo zrakoplovnom prometu
rade počni ak nemaš love letjeti jedrilicom(imaš u Os aeroklubu Blanika jako dobra jedrilica) da dobiješ osječaj letenja...



quote="pilot";p="651"]
objašnjenje: 1) žirokopter i helikopter su samo naoko isti, u biti dosta različiti. Žirokopter se sastoji od glavnog rotora , propelera na leđima i nema repni rotor nego vetikalni stabilizator, kao avion.
2). Žirokopteru je disk rotora nagnut prema nazad, a ne prema naprijed, i pokreće ga struja zraka koja prolazi kroz njega, dok ga ledjni propeler gura prema naprijed ( princip autorotacije ). Leđni propeler izgleda kao i kod paraglidera.
3) Uslijed guranja propelera, rotor se počinje okretati, stvara se uzgon na rotoru i nakon toga žirokopter ide gore , naravno. Polijetanje izgleda kao kod aviona, sa zatrčavanjem i po mogućnosti sa što jačim čeonim vjetrom ( brže se odlijepi ). Nema vertikalnog polijetanja, kao kod helikoptera
4) Ekipa ih naručuje u kitu, izvana i sklapa kod kuće. Cijena cca. 10 000 Eur.
[/quote]

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pilot
Offline
Ukupno postova: 36
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.04.2005. 23:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Čuj Vlasac, nisam se opće nakačio na "taj žirokopter" , nego mi je bio cilj nešto ljude malo naučit ( one koji nisu u zrakoplovnom svijetu ), tj. širit zrakoplovnu kulturu.
- koliko je to opasno, to je relativno, letenje nije za pičkice pa tko voli nek izvoli
-ti se držiš kao da si popio svu pamet svijeta, a vjerovatno imaš 26 sati na Cessni 150, ili možda 63 i dvije VFR rute do Medulina i nazad (ako), takvi su mi najjači.
-tu jedrilicu u AK Osijek bih preporučio tebi, jer meni je letenja i preko glave, svakodnevno, i neću tu sad nabrajat šta sam sve letio i što sve trenutno letim, jer mi to opće nije cilj.
-pusti ljude nek slobodno debatiraju o svemu i svačemu, mnogi će nešto i skužit i naučit

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pilot
Offline
Ukupno postova: 36
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.04.2005. 23:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I nemoj glumit Chuck Jeggera jer nisi svjestan koliko si možda tanak u nekim stvarima.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.04.2005. 3:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nego, jel' se moze kod kog ogrebati za koju voznju?! ;-) Ono, po povlastenoj tarifi? Smile

Najvise sto su mi dosad noge bile udaljene od zemlje je kad sam se popeo na kupus. ;-(

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pilot
Offline
Ukupno postova: 36
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.04.2005. 10:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sve se da dogovorit.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vlasac
Offline
Ukupno postova: 42
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.04.2005. 12:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pilot je napisao/la (Pogledaj post): ›
I nemoj glumit Chuck Jeggera jer nisi svjestan koliko si možda tanak u nekim stvarima.


Specijalac JA nemam 25 sati u cessni i nisam sportski več profesionalni pilot sa IFR ovlaštenjem,iskreno ljude boli neka stvar za zirokopter..2 ako si več pun znanja daj me prosvjetli kolko to ima zirokoptera na balkanu ili bolje ,u Europi... 3 kolko imaš sati naleta molim te još ak mi kažeš da si profesionalac umrijet cu od smijeha jer nas u Slavoniji ima koliko i prstiju na dvije ruke..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vlasac
Offline
Ukupno postova: 42
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.04.2005. 14:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i posljednje ne držim se ko da sam popio pamet svijeta,več govorim objektivno žirokopter je SRANJE od letjelice pitao jel znam nesto o o tome znam i previse..A ti veliki piloti poput tebe trebali bi znati da takvo letenje u RH nije moguce raspitaj se zasto.Prosvjetli ljude sa temama o Padobrastvu i sigurnosti u svjetu,Temama o motornom letenju ,aerodinamici, teoriji itd
Od Lilienthala pa nadalje bas si se nasao zaustaviti na poglavlju žirokoptera koji cine mali trag zrakoplostva uz naravno velikog Sikorskog..
Ljude zanima nesto opipljivo i relano,dodirno sa stvarnim svjetom,nesto sto im je blizu a to su zrakoplovi,padobaranci,jedrilicarai i evenutalno helikopteri(ima ih svega para u RH)
pozdrav

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pilot...
Post Postano: 21.04.2005. 11:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Čuj , što se tiče smijeha , izgleda da ćeš morat onda preselit na onaj svijet, jer očito ne raspolažeš svim podacima, iako si mislio da da. Ali nemoj, draže je meni da si ti živ i zdrav, jer kao što si i rekao, nema nas profesionalnih pilota puno, naročito ne s ovih prostora.
A nije mi ni namjera prepucavat se s tobom, nego pričat o lijepim temama.
Ma apsolutno da je žirokopter opasan i da spada u sferu egzotike, ali sad bar rulja zna što je to, iako ne vrijedi previše tratit vrijeme na to.
Inače , imaš jednog na Lučkom , leti ga ( ludi ) Haj, doduše imao je i jedan pad s njim prije par godina, no sad je ponovno ispravan, ali nikako da poleti, Haj je u nekim drugim vodama, a od drugih se nitko ne usudi, ha ha. bok

Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: