Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Slobodnim aktivnostima mladi smatraju spavanje i izlazak u kafiće

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.06.2010. 7:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mladunce, pa zar su sva djeca tak neodgojena ?
Znam da u svakom razredu ima bar 2 ili 3 "nestašna " klinca koji "podignu atmosferu"..al opet baš svi...

Sasvim se slažem s Ingom kad kaže da je ovo generacijski jaz..
I koliko sam shvatila, većina koja kritizira klince je generacija koja je tek izašla iz puberteta i oni koji nemaju djecu školskog uzrasta, nek se ne ljute, ne mioslim da us totalno u krivu...ali kad pogledamo danas cjelokupno društvo..gdje je tu moral ? poštenje ? što je danas uzor mladima ? i koliko se ulaže u njih (od ljubavi pa na dalje) ?
Još su nam djeca i dobra.

_________________
Niti jedan dokaz ne podupire tezu da je život ozbiljan.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vera-os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 79
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.06.2010. 9:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Roditelji i obitelj trebaju odgajati djecu i biti im uzor, škola im treba pružiti obrazovanje. Međutim opet se pokazuje ono tipično za nas, a to je brigo moja prijeđi na drugoga. Najlakše je dijete roditi, ali od njega napraviti kulturnog i dobrog da ne kažem moralnog čovjeka.....e to je već malo teža zadaća.

_________________
osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mladunce
Offline
Avatar

Ukupno postova: 339
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.06.2010. 10:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

naravno da nisu sva tak neodgojena, ali imas razreda koji su kao kolektiv katastrofa. kad jedan krene radit sranja, krenu svi...takve kombinacije su grozne. lako s ovima kad ih je jedno,dvoje u razredu, to nekako sredis, al kad je od 25 ucenika njih 15 neodgojeno, bahato i bezobrazno, to je vec malo veci problem. u takvim slucajevima su po meni itekako zakazale funkcije ravnatelja, pedagoga i razrednika.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 11.06.2010. 11:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

snaša je napisao/la (Pogledaj post): › Mladunce, pa zar su sva djeca tak neodgojena ?
Znam da u svakom razredu ima bar 2 ili 3 "nestašna " klinca koji "podignu atmosferu"..al opet baš svi...

Sasvim se slažem s Ingom kad kaže da je ovo generacijski jaz..
I koliko sam shvatila, većina koja kritizira klince je generacija koja je tek izašla iz puberteta i oni koji nemaju djecu školskog uzrasta, nek se ne ljute, ne mioslim da us totalno u krivu...ali kad pogledamo danas cjelokupno društvo..gdje je tu moral ? poštenje ? što je danas uzor mladima ? i koliko se ulaže u njih (od ljubavi pa na dalje) ?
Još su nam djeca i dobra.


@snaso ... ja se apsolutno slazem sa @mladunce sto je rekla. To je cinjenica ... ali to je pitanje odgoja djece i pretjerane 'zastite' djeteta. Ima ih dosta bezobraznih, neodgojenih, bez postovanja prema ikome ... itd itd.

u ovom topicu se govori o faceu, internetu i poimanju slobodnih aktivnosti ... na to sam mislio kad sam govorio o generacijskom jazu, nacinima zabave.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
trauma_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 816
Lokacija: Pa na poslu !!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.06.2010. 8:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mladunce je napisao/la: ›
naravno da nisu sva tak neodgojena, ali imas razreda koji su kao kolektiv katastrofa. kad jedan krene radit sranja, krenu svi...takve kombinacije su grozne. lako s ovima kad ih je jedno,dvoje u razredu, to nekako sredis, al kad je od 25 ucenika njih 15 neodgojeno, bahato i bezobrazno, to je vec malo veci problem. u takvim slucajevima su po meni itekako zakazale funkcije ravnatelja, pedagoga i razrednika.


Sve to treba preko koljena i po guzici !

_________________
Um caruje, a Dundo Maroje! Mr. Green
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mladunce
Offline
Avatar

Ukupno postova: 339
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.06.2010. 9:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

eh, pa kad bi se to smjelo, sve bi bilo drugacije. u slucaju da pipnes dijete doci ce ti roditelji koji ce prijetiti inspekcijom i statijaznamcime jer se nad njegovim djetetom vrsi fizicko nasilje.

ja dala djetetu 3 pa su roditelji poslali pismo da ce zvat inspekciju, tuzit skolu, nasrali se da kakva je to skola, ovo ono, cijela frka nastala.....pa ti budi hrabar...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
trauma_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 816
Lokacija: Pa na poslu !!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.06.2010. 9:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mladunce je napisao/la: ›
ja dala djetetu 3 pa su roditelji poslali pismo da ce zvat inspekciju, tuzit skolu, nasrali se da kakva je to skola, ovo ono, cijela frka nastala.....pa ti budi hrabar...


OMG... I te roditelje treba preko koljena...

_________________
Um caruje, a Dundo Maroje! Mr. Green
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.06.2010. 8:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la (Pogledaj post): ›
snaša je napisao/la (Pogledaj post): › Mladunce, pa zar su sva djeca tak neodgojena ?
Znam da u svakom razredu ima bar 2 ili 3 "nestašna " klinca koji "podignu atmosferu"..al opet baš svi...

Sasvim se slažem s Ingom kad kaže da je ovo generacijski jaz..
I koliko sam shvatila, većina koja kritizira klince je generacija koja je tek izašla iz puberteta i oni koji nemaju djecu školskog uzrasta, nek se ne ljute, ne mioslim da us totalno u krivu...ali kad pogledamo danas cjelokupno društvo..gdje je tu moral ? poštenje ? što je danas uzor mladima ? i koliko se ulaže u njih (od ljubavi pa na dalje) ?
Još su nam djeca i dobra.


@snaso ... ja se apsolutno slazem sa @mladunce sto je rekla. To je cinjenica ... ali to je pitanje odgoja djece i pretjerane 'zastite' djeteta. Ima ih dosta bezobraznih, neodgojenih, bez postovanja prema ikome ... itd itd.

u ovom topicu se govori o faceu, internetu i poimanju slobodnih aktivnosti ... na to sam mislio kad sam govorio o generacijskom jazu, nacinima zabave.


Ma u jednom ćemo se složiti..roditelji su najveći krivci...ne možeš očekivati od učitelja da ti odgaja djecu (ali zato očekujem suradnju i da me zovu odmah ak nešto nije u redu) , koliko god učitelj voli djecu ne voli ih više nego roditelj.
U školama pojedini (nažalost većina) učitelji ostaju bez autoriteta, jer im u razred dođu djeca koja nisu naviknuta poštivati ikoga..
Ali opet (ja sam nepopravljivi optimist) mislim da je većina klinaca sasvim ok...

Danas su u društvu moralne vrijednosti totlano srozane, djeca često prepuštena tv-u da ih odgaja jer su roditelji većinu dana na poslu.
Što djete može pametno vidjeti ? Farmu ?
Danas je drugačije vrijeme ...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: