Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Perić, Kondža ili Mihaljević novi ravnatelj KBC-a?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 66100
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.06.2010. 11:00 
Naslov:  Perić, Kondža ili Mihaljević novi ravnatelj KBC-a?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Upravno vijeće KBC-a Osijek proteklog je tjedna raspisalo natječaj za imenovanje ravnatelja i zamjenika ravnatelja ove zdravstvene ustanove. Iako je aktualni vršitelj dužnosti ravnatelja doc. Željko Vranješ, u listopadu prošle godine ponovno izabran na novom natječaju za ravnatelja KBO-a u svom drugom mandatu, osječka je bolnica u studenome podignuta na rang KBC-a, zbog čega je nakon samo sedam mjeseci raspisan novi natječaj, ali sada za ravnatelja KBC-a Osijek.

Uvjeti za ravnatelja i zamjenika ravnatelja su završen medicinski fakultet, specijalizacija iz djelatnosti KBC-a Osijek, odobrenje za samostalan rad, pet godina radnog iskustva u struci, dok se za samog ravnatelja još traži i znanstveno-nastavno zvanje (docent, izvanredni ili redovni profesor). Mandati traju četiri godine, a ravnatelj se imenuje uz suglasnost ministra zdravstva. Rezultati natječaja, koji istječe 16. lipnja, znat će se u roku 30 dana od isteka roka za prijave. Dr. Željko Vranješ, osim četvrogodišnjeg mandata na čelu osječke bolnice, ima i iskustvo rada na čelnim mjestima Doma zdravlja i SUVAG-a, a tijekom ravnateljskog mandata stekao je i status docenta, te predavača na osječkom Medicinskom fakultetu. U kuloarima se priča kako bolnica još uvijek nije uspjela smanjiti dug od nekoliko stotina milijuna kuna, zbog čega je navodno nezadovoljan i sam ministar Darko Milinović, a što bi aktualnog ravnatelja moglo stajati ravnateljske funkcije.

Za poziciju novog ravnatelja bolnice najvišeg ranga špekulira se imenima doc. Ljiljane Perić, predstojnice Klinike za infektologiju, inače odjela s kojeg je nedavno došla i nova glavna sestra bolnice, ali i imenima doc. Gorana Kondže, predstojnika Klinike za kirurgiju, te prof. Ivana Mihaljevića, predstojnika Zavoda za nuklearnu medicinu.

Autor: Nefreteta Zekić/Glas-Slavonije.hr
Foto: Daniel Antunović/foto-arhiv 031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.06.2010. 11:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Redakcija 031 je napisao/la: ›
U kuloarima se priča kako bolnica još uvijek nije uspjela smanjiti dug od nekoliko stotina milijuna kuna, zbog čega je navodno nezadovoljan i sam ministar Darko Milinović, a što bi aktualnog ravnatelja moglo stajati ravnateljske funkcije.


To bi bio revolucionaran potez za Hdz, da nekog smijeni zato što je napravio par stotina milijuna kuna dugova. Doduše, odmah će ga zamijeniti novim članom Hdz-a, ali što je tu je.

Hoće li novi član Hdz-a na mjestu ravnatelja otpustiti 1000 ljudi, administratora i ostalog nemedicinskog osoblja, bez čega nema smanjenja ovih ogromnih dugova, pa jasno da neće.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
barba
Offline
Ukupno postova: 209
Lokacija: svemir
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.06.2010. 11:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nikad mi neće biti jasno zašto doktor medicine mora biti ravnatelj KBC-a??

ili je on na tom faksu imao i ekonomske predmete Smile

pa normalno da ima dugova kad doktor, umjesto da liječi, radi nabavu robe, zapošljavanje...

to je ko' da mene neko imenuje da vodim nuklearnu elektranu...(dobro to mi još radilo, ipak ja imam nešto od te radijacije u sebi od černobila Smile )

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kurbla
Offline
Avatar

Ukupno postova: 230
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.06.2010. 15:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

barba je napisao/la (Pogledaj post): › nikad mi neće biti jasno zašto doktor medicine mora biti ravnatelj KBC-a??

ili je on na tom faksu imao i ekonomske predmete Smile

pa normalno da ima dugova kad doktor, umjesto da liječi, radi nabavu robe, zapošljavanje...

to je ko' da mene neko imenuje da vodim nuklearnu elektranu...(dobro to mi još radilo, ipak ja imam nešto od te radijacije u sebi od černobila Smile )


Zato što je doktor jedini (donekle) preživjeli iz nekadašnjeg trolista moći u selu, učitelja,svećenika i doktora(veterinara) Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
karamba
Offline
Ukupno postova: 56
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.06.2010. 18:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa dobro kad taj Željko Vranješ ima toliko iskustva koliko su i napisali kako li je samo uspio nagomilati toliki dug...?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 08.06.2010. 20:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne znam kako funkcionira bolnica pa ne ću pričat tko je kriv za dugove..Al Vranješu se bar poklopilo pa smo postali KBC

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
karamba
Offline
Ukupno postova: 56
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.06.2010. 2:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Blago nama...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: