Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Studentski izbori: Povjerenstvo odbilo poništiti izbore

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65848
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.05.2010. 12:47 
Naslov:  Studentski izbori: Povjerenstvo odbilo poništiti izbore
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Premda je još nekoliko dana nakon studentskih izbora na osječkom Sveučilištu, održanih 12. svibnja, sve brujalo da je izborni postupak bio pun nepravilnosti i neregularnosti, Izborno povjerenstvo misli suprotno.

- U zakonskom roku nisu nam pristigli prigovori na sam tijek izbornog postupka pa mogu zaključiti da su studentski izbori prošli bez većih problema, bez obzira na različite priče, kaže Drago Žagar, predsjednik Izbornog povjerenstva i prorektor za nastavu i studente. Na izbore su prvi put izišle čak četiri opcije: aktualno vodstvo Studentskog zbora (Mladež HDZ-a), udruge "Josip Juraj Strossmayer" (Mladi HDSSB-a) i SveZka te navodno apolitična inicijativa Studentski zbor bez politike. Iako još uvijek nije službeno potvrđeno, potonja opcija SZBP tvrdi kako su odnijeli pobjedu na većini od 16 fakulteta i odjela i na Sveučilišnoj listi (5 od 9 mjesta) pa će, vjerojatno uz potporu udruge "J. J. S.", formirati većinu u Skupštini Zbora. Aktualni predsjednik Igor Gavranović tvrdi da nije razočaran.

- Svatko je mogao glasovati po svojoj savjesti, a meni je najvažnije da su izbori prošli bez većih problema. Mislim i da se cijela priča previše politizira, ističe Gavranović.

Sada se čeka protek žalbenog roka od 15 dana na rezultate izbora, ali čini se da je pala u vodu jedina realna mogućnost poništenja. Naime, student ekonomije Robert Paulić je Izbornom povjerenstvu podnio zahtjev za poništenje izbora, s podužim popisom nabrojenih neregularnosti i nepravilnosti. Njegov zahtjev proslijeđen je Povjerenstvu za prigovore, koje ga je odbilo.

“Objašnjenja su im slaba”

- U petak, 21. svibnja, dobio sam obavijest od Povjerenstva za prigovore kako su moji argumenti neutemeljeni, a posebice onaj oko najmanjeg broja ECTS bodova koje je morao imati kandidat na izborima. Objašnjenja su im slaba, i dalje smatram da su izbori trebali biti poništeni, zaključuje ogorčeni Paulić.

Tekst: Tomislav Levak/Glas-Slavonije.hr
Foto: Cacan/foto-arhiv 031



Pročitajte i...
[17.05.2010.] MHDZ izgubio Studentski zbor
[14.05.2010.] Nepravilnosti: Studentski izbori bit će poništeni!?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: