Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Poskupljuju studentski obroci?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
burex
Offline
Ukupno postova: 149
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.05.2010. 23:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Frost je napisao/la: ›
antifriz je napisao/la: › Ne smije biti upitno kako će se postaviti novo vodstvo SZ-a.

Pa vidiš kako se postavilo... "ne znam ja ništa, ne bi ja ništa komentirao" Laughing

to je stari SZ izjavio( inače ukoliko kaže nešto protiv ode karijera u HDZ-u), novi SZ još nije izabran...za nekoliko će dana biti formiran pa ćemo vidjeti što će reći

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
antifriz
Offline
Avatar

Ukupno postova: 91
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.05.2010. 1:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nije bitno niti što će reći, već što će napraviti ukoliko konačna odluka bude na štetu studenata. Logikom stvari MORA se izjasniti protiv, to niti smije biti predmet rasprave... ono bitno jest odlučiti što i kako će se organizirano i koordinirano poduzeti ako nas opet, nije grubo reći, zajebu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 22.05.2010. 2:08 
Naslov:  Re: Poskupljuju studentski obroci?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evil monkey je napisao/la (Pogledaj post): › samo cekam dezurne dusebriznike koji ce ovo opravdati izjavama kako nema besplatnog/jeftinog niceg - durgim rijecima: tko vas j*be, studenti. a to ocito misli i scitovski. zivijo hrvatski obrazovni sustav, jej.


Tko vas jebe studenti, tko nas jebe sve Exclamation
Meni samo nije jasno zašto vi uvijek na sebe gledate kao na zaštićenu skupinu, čim vama nešto poskupi odmah krene cvilež.
poskupilo je u državi sve, 1 mil. ljudi u ovoj zemlji preživljava.
300,000 ne radi, 200,00 ne prima plaću...Država propada,ali doslovno.

Vi više trebate prestati živjet u nekom paralelnom svijetu i shvatit da ste dio kolektiva koji svaki dan prima udarce a to se odražava na vas.
tu niste bitni VI, nego svi skupa MI.
I baš MI više moramo reći dosta.

u protivnom mi se bljuje kad krene netko kukat što će plaćat obrok 2 kune više nego prije. Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dr.jubar
Offline
Ukupno postova: 132
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.05.2010. 9:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la: ›
evil monkey je napisao/la (Pogledaj post): › samo cekam dezurne dusebriznike koji ce ovo opravdati izjavama kako nema besplatnog/jeftinog niceg - durgim rijecima: tko vas j*be, studenti. a to ocito misli i scitovski. zivijo hrvatski obrazovni sustav, jej.


Tko vas jebe studenti, tko nas jebe sve Exclamation
Meni samo nije jasno zašto vi uvijek na sebe gledate kao na zaštićenu skupinu, čim vama nešto poskupi odmah krene cvilež.
poskupilo je u državi sve, 1 mil. ljudi u ovoj zemlji preživljava.
300,000 ne radi, 200,00 ne prima plaću...Država propada,ali doslovno.

Vi više trebate prestati živjet u nekom paralelnom svijetu i shvatit da ste dio kolektiva koji svaki dan prima udarce a to se odražava na vas.
tu niste bitni VI, nego svi skupa MI.
I baš MI više moramo reći dosta.

u protivnom mi se bljuje kad krene netko kukat što će plaćat obrok 2 kune više nego prije. Rolling Eyes


VI ste se nama mogli pridružiti 2 puta. isto tako, mogli ste se priključiti radnicima pivovare i seljacima na cestama.

_________________
Svečano obećajem upravi Filozofskog fakulteta, Senatu Sveučilišta i Ministarstvu znanosti da ću prije crknut nego im dat i lipe na ime školarine kad uvedu linearni sustav naplate školarina ili budu naplaćivali prenošenje ECTS boda u sljedeću akademsku godinu.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.05.2010. 10:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Maniche, odlično si ovo napisao.

U državi u kojoj ravnatelji agencija imaju plaću 30 tisuća kuna, a pritom odrade 2 posla u godinu i pol, remen se steže na svim drugim slojevima društva. http://www.jutarnji.hr/agencija-za-javno-privatno-partnerstvo--trose-milijune--a-obradili-tek-dva-projekta-za-500-dana/787087/

Nadam se da ćemo "DOSTA!" reći na sljedećim izborima (nadam se što prije), a usto se i nadam da nova vlast neće biti gora od ove.

Još bih nešto rekao. Koliko god je internet pridonio razmjeni informacija među ljudima, pa time i svjesnosti o društvenim problemima, čini mi se da je, na neki način, umanjio mogućnost za poduzimanje konkretne akcije - ljudi se ovdje ispušu, a za nekakav konkretan čin su, čini se, previše lijeni.

http://www.slavonija-info.com/kolumna/alen-beeiroviae/2406-klikni-na-tipku-joini-makni-djecu-s-facebooka.html ("Često pomislim kako je Mark Zuckerberg čitav projekt Facebooka radio u
tjesnoj suradnji sa vladom. Naime, upravo je Facebook ljude maknuo sa ulica, iz udruga, organizacija i premjestio ih u sobe i dnevne boravke – tamo gdje predstavljaju vrlo malu ili nikakvu prijetnju postojećem poretku. Takvo stanje odgovara svima –...vladama jer su ˝borbe˝ naroda
kudikamo slabije, a i samom narodu koji svoj ego i potrebu za pravednošću nadomjesti jednim klikom na ˝Join˝ i može mirno spavati.")

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nobrainer
Offline
Ukupno postova: 22
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.05.2010. 13:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

question je napisao/la (Pogledaj post): › hitan prosvjed!


seljaci će nas podržati, dignimo narod na noge!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 22.05.2010. 17:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dr.jubar je napisao/la (Pogledaj post): ›
maniche je napisao/la: ›
evil monkey je napisao/la (Pogledaj post): › samo cekam dezurne dusebriznike koji ce ovo opravdati izjavama kako nema besplatnog/jeftinog niceg - durgim rijecima: tko vas j*be, studenti. a to ocito misli i scitovski. zivijo hrvatski obrazovni sustav, jej.


Tko vas jebe studenti, tko nas jebe sve Exclamation
Meni samo nije jasno zašto vi uvijek na sebe gledate kao na zaštićenu skupinu, čim vama nešto poskupi odmah krene cvilež.
poskupilo je u državi sve, 1 mil. ljudi u ovoj zemlji preživljava.
300,000 ne radi, 200,00 ne prima plaću...Država propada,ali doslovno.

Vi više trebate prestati živjet u nekom paralelnom svijetu i shvatit da ste dio kolektiva koji svaki dan prima udarce a to se odražava na vas.
tu niste bitni VI, nego svi skupa MI.
I baš MI više moramo reći dosta.

u protivnom mi se bljuje kad krene netko kukat što će plaćat obrok 2 kune više nego prije. Rolling Eyes


VI ste se nama mogli pridružiti 2 puta. isto tako, mogli ste se priključiti radnicima pivovare i seljacima na cestama.


Ja koji radim trebam stat uz rame s tobom i zahtjevati da ti financiram zajenabciju na faksu od 5-6-7 godina koju nećeš platiti ti nego ja?
Molim te čovječe, ovdje se govori o očuvanju države, o tlačenju naroda.
Seljacima i radnicima pivovare ste se vi počeli pridruživati onog trena kad ste shvatili da vas javnost ne hebe niti 2%..tad su krenule potpore drugim prosvjedima, odjednom neke humanitarne akcije..
ne znam tko vam radi PR ali ga radi jako dobro.

Nama treba grčka.
a dobro zen kaže, mrtvilo živo..osim toga, mi smo obična stoka od naroda, u to sam sve sigurniji.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ica
Offline
Ukupno postova: 246
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.05.2010. 21:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne fukncionira nam ništa u državi! Tako jer državu vode glupi i nesposobni ljudi!
Pametan čovjek će iz ničega napraviti nešto!
Ovi samo prebacuju iz šupljeg u prazno i jedino brinu o svojoj guzici! Najlakše je poskupiti! -prebaci lopticu!

To poskupljenje bi imalo smisla kad bi kvliteta te hrane bila na nekom ljudskom nivou!
Pošten studnetski obrok vrijedi i 20 kn, ali za smeće mi je žao dati i 2 kn!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Losos:D
Offline
Ukupno postova: 129
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.05.2010. 11:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vidite ovako stoje stvari:

MZOŠ plaća STUCu redovito koliko to može biti, svaki put, svake godine, MZOŠ traži od STUCa da mu otpiše dugovanje koje MZOŠ ima prema STUCu. Tu je problem i sada žele to namaknuti preko studenata. Radi se o milijunima. A relano ne postoji problem da ce stuc biti u minusu, to su obmane i laži Smile

Prije dvije godine bio je predlagan idealan model gdje bi svi bili siti imali jeftiniji krevet, ali nova ekipa, sada stara, nije se ni po prknu počešala.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DjSNOW
Offline
Avatar

Ukupno postova: 72
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.05.2010. 12:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zašto se ne poveća kvaliteta hrane, zašto kada dođeš u Campus u 5-6-7 h poslije podne nemaš šta jesti, zašto su djeltnici neljubazni. Razumljivo je povećane cijena kad sve poskupljuje, ali zašto studenti moraju otplaćivati greške nekih "menadžera". Zašto je ukinut Bit i Bendek......

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
LadyM
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.05.2010. 21:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ima dosta ovdje onih koji su za i protiv poskupljenja, ja bih samo ovo rekla: nisam za studiranje više godina od onoga što je predviđeno i za to se brine bolonja koja ne dopušta studiranje 7,8 godina ili više, dakle neupućenima u program bolonje nema više vjećnih studenata.
Student koji nije iz grada u kojem studira (a takovih ima jako, jako puno) mora negdje i živjeti, postoji monopol pojedinaca koji svojim vezama okupiraju studenske domove, jako rijetki uspijevaju ući i to njih 5 od 100 upadne zato što je zaslužilo, ostali traže privatan smještaj koji se po cijenama kreće od 500 - 700 kn mjesećno cca. Naravno gazde povisuju cijene jer i njima rastu troškovi života i svakako im dođe dobro koja kinta sastrane. Ja osobno nisam previše izbirljiva što se tiće hrane, ali dnevno ne mogu proći ispod 12 do 14 kn što je minimalno a da ne budem gladna, a kuhati ne stignem jer predavanja su svakako raspoređena i nemam vremena a nikoga drugoga nema da kuha umjesto mene, dakle ostaje mi samo neki restoran gdje ću jedan obork platiti duplo više.
Poanta ovog mog odgovora je taj da ima jako puno studenata čiji roditelji jedva spajaju kraj s krajem a poslali dijete na faks (budimo realni danas je potreban fakultet da bi mogao pronaći posao, veći i sa fakultetom je upitno hoćeš li ga dobiti) ponegdje studira i po dvoje djece. Ja osobno dolazim iz obitelji s 5 članova, samo je tata zaposlen, potrudila sam se da svojim uspjehom nešto zaradim, dobila sam stipendiju, a od roditelja zahtjevam minimalno novca, stoga meni i većini studenata jako puno znaće te 2kn dnevno. i ovako neprestano poskupljuju hranu u stucu iako se o tome ne govori. Studenti ne rade nego uće i studiraju da bi kasnije mogli raditi, dakle većina troškova pada na teret roditeljima kojima plaća ostaje jednaka a troškovi poskupljuju i njima i nama. Promoviramo da je znanje bitno za budućnost ali kako da ono bude budućnost kada će školarine i troškovi potrebni da bi preživio otići u nebo. neka poćnu rezati od vrha pa se onda ni mi nećemo buniti za te 2kn dnevno

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: