Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Studenti medicine ECTS bod plaćat će 924 kune

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
fatalni_cevap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 541
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.05.2010. 0:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a tko kuzi ovoliku razliku u cijeni ?
bodovi tehnickih fakulteta skoro 3 puta jeftiniji od medicine, a drustveni jos i vse. to treba srusit sto prije, ako su vec odlucili uzimat pare bolje da su ostavili da faxovi odluce koliko ljudi ide bez placanja koliko ne, a ne dat 1. godinu djabe i onda vecini naplacivat i to masno hh

_________________
Potpis
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.05.2010. 1:42 
Naslov:  Re: Studenti medicine ECTS bod plaćat će 924 kune
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

svinjor je napisao/la (Pogledaj post): › Stvarno pričaš gluposti,to što si nabrojao je možda godina dvije maksimalno,za sve više od toga moraš plaćati produživanje.

Ne pričam gluposti. Dodatna godina-dvije pa čak i tri, nisu malo. Praktički da duplo duže studiraš nego što bi trebao. I tome se treba stati na kraj, a ne kažnjavat buduće nam doktore. Ionako kukaju da ih je sve manje, ne vidim kako ovo bilo koga može stimulirati da upisuje medicinu.
Što više razmišljam o ovome (iako me se to osobno ne tiče), sve više shvaćam koliko je ovo katastrofalna odluka...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
edi
Offline
Ukupno postova: 25
Lokacija: out there
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.05.2010. 7:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zen031 je napisao/la: ›
Felt, a što bi to značilo da žene imaju još veće mogućnosti? Molim pojasni.


quotam jer me također zaintrigiralo što je Felt mislio tom izjavom...nadam se da nije ono što mislim :/

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.05.2010. 8:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pero1234 je napisao/la (Pogledaj post): ›
evil monkey je napisao/la (Pogledaj post): › i nuklearna fuzija kao izvor energije je isto moguca (olitiga nije nemoguca) pa eto jos uvijek nista od toga, ni nakon 80 godina istrazivanja i pokusaja. svasta nesto je na ovom svijetu moguce. ali je li realno za ocekivati?


nuklearna fuzija bi vidjela svjetlo dana već danas da nema lobija koji upravljaju svijetom i sve ostalo.
a koji lobiji upravljaju hrvatskim školstvom?

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
antifriz
Offline
Avatar

Ukupno postova: 91
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.05.2010. 8:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bez obzira na gomilu idijotskih offtopic komentara, koji samu raspravu na temu čine bespredmetnom, povezao bih ovaj topic s provedenim studentskim izborima.

Kada se ukazuje na politiku u studentskom zboru, prvenstveno se trebaju uzimati u obzir ovakvi primjeri. Članovi Senata Sveučilišta iz redova studenata, koji su imali preuzetu dužnost i moralnu obvezu izjasniti se protiv ovakvog modela, šutjeli su... Predstavnici studenata (Igor Gavranović, Antonija Vranješ i Vedrana Škoro) u Senatu opet su šutjeli. I moraju se njihova imena spominjati, i mora ih se pozvati na odgovornost! Predugo se trpi bezrazumna poslušnost stranci, jer oni očito ne smatraju sebe odgovornima ikome drugome.

No, ono bitno u ovom trenutku dolazi s 'novim' studentskih zborom. Hoće li se nastaviti tradicija poslušnosti? Kako će se osigurati protiv vanjskih interesa? Na koji način će predstavnici komunicirati s onima koje predstavljaju? I da li će, u konačnici, studenti reagirati samo ako im ego ostane povrijeđen omalovažavanjem faksa na kojemu studiraju?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dr.jubar
Offline
Ukupno postova: 132
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.05.2010. 8:26 
Naslov:  Re: Studenti medicine ECTS bod plaćat će 924 kune
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Brick Top je napisao/la (Pogledaj post): ›
svinjor je napisao/la (Pogledaj post): › Stvarno pričaš gluposti,to što si nabrojao je možda godina dvije maksimalno,za sve više od toga moraš plaćati produživanje.

Ne pričam gluposti. Dodatna godina-dvije pa čak i tri, nisu malo. Praktički da duplo duže studiraš nego što bi trebao. I tome se treba stati na kraj, a ne kažnjavat buduće nam doktore. Ionako kukaju da ih je sve manje, ne vidim kako ovo bilo koga može stimulirati da upisuje medicinu.
Što više razmišljam o ovome (iako me se to osobno ne tiče), sve više shvaćam koliko je ovo katastrofalna odluka...


zakon ti dopušta da studij traje za trećinu dulje od nominalnog trajanja. dakle, bolonjski studij od 5 godina može trajati maksimalno 7 godina. nakon proteka te extra trećine student gubi prava.

ne mogu reći da mislim da je to pogrešno zato jer takva odredba ostavlja prostor fakultetu da poveća kvalitet studija. odnosno, daje mogućnost za više rada na studiju, daje mogućnost angažiranja studenta mimo studija i sl.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dr.jubar
Offline
Ukupno postova: 132
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.05.2010. 8:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

antifriz je napisao/la: ›
Bez obzira na gomilu idijotskih offtopic komentara, koji samu raspravu na temu čine bespredmetnom, povezao bih ovaj topic s provedenim studentskim izborima.

Kada se ukazuje na politiku u studentskom zboru, prvenstveno se trebaju uzimati u obzir ovakvi primjeri. Članovi Senata Sveučilišta iz redova studenata, koji su imali preuzetu dužnost i moralnu obvezu izjasniti se protiv ovakvog modela, šutjeli su... Predstavnici studenata (Igor Gavranović, Antonija Vranješ i Vedrana Škoro) u Senatu opet su šutjeli. I moraju se njihova imena spominjati, i mora ih se pozvati na odgovornost! Predugo se trpi bezrazumna poslušnost stranci, jer oni očito ne smatraju sebe odgovornima ikome drugome.

No, ono bitno u ovom trenutku dolazi s 'novim' studentskih zborom. Hoće li se nastaviti tradicija poslušnosti? Kako će se osigurati protiv vanjskih interesa? Na koji način će predstavnici komunicirati s onima koje predstavljaju? I da li će, u konačnici, studenti reagirati samo ako im ego ostane povrijeđen omalovažavanjem faksa na kojemu studiraju?


za vrijeme blokade ffos-a Gavranović i Mario Trupinić su otvoreno iznosili stav da je ukidanje školarina nemoguće, a linearni model da treba uvesti jer je najpravedniji. postoji video snimka koja to dokazuje.

_________________
Svečano obećajem upravi Filozofskog fakulteta, Senatu Sveučilišta i Ministarstvu znanosti da ću prije crknut nego im dat i lipe na ime školarine kad uvedu linearni sustav naplate školarina ili budu naplaćivali prenošenje ECTS boda u sljedeću akademsku godinu.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.05.2010. 9:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

edi je napisao/la: ›
zen031 je napisao/la: ›
Felt, a što bi to značilo da žene imaju još veće mogućnosti? Molim pojasni.


quotam jer me također zaintrigiralo što je Felt mislio tom izjavom...nadam se da nije ono što mislim :/


Ono je što misliš, hehe. Naravno šalio sam se. Htjedoh reći da će u opasnosti od plaćanja hvatajući zadnji ispit studenti, a pogotovo studentice, biti u stanju svašta napraviti.

Odnosno, htjedoh reći da je ova ideja blesava, na brzinu osmišljena, bez da su objašnjeni kriteriji pri određivanju cijena, da se opet diskutira o školarinama bez da se diskutira i o glavnom pitanju - ako se školarine moraju plaćati, kako to utječe na poboljšanje kvalitete studiranja, koja je u Hrvatskoj ispod svakog nivoa? Dakle, studenti bi morali pitati - o.k., ako tvrdite da su školarine neizbježne, objasnite nam na što se točno troše? Moglo bi biti zanimljivih saznanja, kada bi fakulteti to transparentno objavili, što zasigurno neće. Primjerice, da služe mahom povećanju plaća profesora, koji plaće zaslužili nisu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 19.05.2010. 9:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): ›
edi je napisao/la: ›
zen031 je napisao/la: ›
Felt, a što bi to značilo da žene imaju još veće mogućnosti? Molim pojasni.


quotam jer me također zaintrigiralo što je Felt mislio tom izjavom...nadam se da nije ono što mislim :/


Ono je što misliš, hehe. Naravno šalio sam se. Htjedoh reći da će u opasnosti od plaćanja hvatajući zadnji ispit studenti, a pogotovo studentice, biti u stanju svašta napraviti.

Odnosno, htjedoh reći da je ova ideja blesava, na brzinu osmišljena, bez da su objašnjeni kriteriji pri određivanju cijena, da se opet diskutira o školarinama bez da se diskutira i o glavnom pitanju - ako se školarine moraju plaćati, kako to utječe na poboljšanje kvalitete studiranja, koja je u Hrvatskoj ispod svakog nivoa? Dakle, studenti bi morali pitati - o.k., ako tvrdite da su školarine neizbježne, objasnite nam na što se točno troše? Moglo bi biti zanimljivih saznanja, kada bi fakulteti to transparentno objavili, što zasigurno neće. Primjerice, da služe mahom povećanju plaća profesora, koji plaće zaslužili nisu.


Da slažem se da će sigurno biti onih studentica, a i studenata koji će biti spremni "na sve" da bi prošli. No ipak mislim da je to jako mali broj. Čisto sumnjam da ima toliko bolesnih studentica koje će se podati starim prdonjama za 2. No stvar je u tome što i da se takvi slučajevi otkriju neće biti nikome ništa. Evo prije malo više od godinu dana je otkriven slučaj profesora i studentice u vezi pa nikome nije bilo ništa...

Što se tiče rang lista, bodova itd... Ma bla bla bla - država da želi uvesti pošten sustav, na postojeću prvu godinu besplatnu i nasatavak besplatnog studiranja po uspjehu, prvo treba uvesti reda na dva područja. Prvo i osnovno sprječiti profesora (kojih hvala Bogu ima hrpa) koji će upravo u tome vidjeti priliku da nešto zarade i sa strane i drugo uvesti ugovore studentima koji će ih obvezati da ako ti država plaća pa makar i tu jednu jedinu godinu a ti fakultet ne završiš - moraš državi vratiti te novce, pa ako i nemaš odmah kad se zaposliš negdje skidaju ti s plaće i riješen problem. Samim time će se smanjiti i upisi onih koji idu na faks eto da idu i da imaju iksicu, a upisivati će oni koji zaista misle to i završiti. No ti ugovori, dok god ima "Indeks" profesora su bezvrijedni. Dakle riješi korupciju i možemo dalje razgovarati.

Što se tiće težine fakulteta, svaki fakultet je težak, Efos ajmo reći nije možda po predmetima sigurno u rangu sa ETF-om ili Medicinom ali imaju u kadru jednog Crnjca koji nadoknađuje sve to Very Happy No onda opet meni je recimo medicinski predmet totalno vanzemaljski i ništa ne mogu shvatiti a onda opet nekom medicinaru je recimo makroekonomija otprilike u istom rangu razumjevanja kao i hijeroglifi...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ica
Offline
Ukupno postova: 246
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.05.2010. 10:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Na medicini bi bilo realno da se može prenijeti jedan teži i jedan lakši ispit bez plaćanja tih penala. A onda ako preneseš i treći ispit da ti se počne naplaćivat po bodovima (ili čak onda naplati sve: i onda prva dva ispita). Tako studenti nebi bili u grču da uzimaju dvojke pošto-poto! Ja znam puno kolega koji su odbili trojku ili četvorku na medicini jer im treba za prosjek, imaju stipendiju od koje žive... Ovako će biti primorani dati sve ispite što prije, i uzimati bilo koje ocjene da samo što prije očiste godinu.
Ovo me uopće ne iznenađuje. Od kada ja studiram medicinu promijenilo se brdo sustava i načina školovanja uvjeta. Tako se na faksu nalazi jedna godina kojoj je uvjet sve i mora očistiti godinu. Druga godina može prenijeti 2 ispita. Treća godina je po bolonji. Četvrta godina ima uvjet. Peta godina nema uvjet i bezuvjetno upisuje. Šesta godina mora polagati ispite po redu, po godinama, dok opet godina prije ili dvije to nije slučaj - znači ispit s četvrte godine koji im je ostao daju nakon što su očistili petu i šestu. To je tako bilo i prije bolonje - jedna godina je po turnus nastavi, dok druga nije. A treća godina opet ima poluturnus nastavu. Stalno neki eksperimenti

Ja se ne sjećam da su se ikada bunili nešto studenti medicine. Kako nam odluče - tako nam je! Šuti, radi, uči, slušaj i kako ti bude!

Ako je taj sustav dobar i odličan on će se pokazat kao takav za nekih 20-ak godina kada ti doktori diplomiraju! Ako ne bude više tužbi za nesavjesno i loše liječenje onda će to biti dobar sustav.

Ali nemojte da tko onda za 20 godina prigovori kada u novinama bude pisalo kako je doktor nešto pogriješio - možda je zbrzio ispit u grču i uzeo 2 da očisti godinu i bude savjestan i redovan student!

Nisu ništa vanzemaljski predmeti na medicin, samo što je ko i na svakom faksu sve nadogradnja - svatko može naučiti fiziku ili kemiju ili biologiju s medicine s prve godine. Ni anatomija nije da ju nitko ne može naučiti - u gimnaziji se ne uči anatomija pa gimnazijalci opet polažu. Samo što onda svake godine se uči više, a većina stvari se ponavlja kroz godine i sa raznih stajališta...Tako da na koncu, naravno da je ispit s 5 godine vanzemaljski nekome tko nije položio prve 4 godine.
Tako vjerujem i makroekonomija. Iako bi doktori trebali znati osnove ekonomije i menadžmenta - bar tome ide današnji zdravstveni sustav, zar ne!? Pare su najbitnije!

Nije bitno znanje - nego bodovi i kune!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 19.05.2010. 10:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne moraju davati starim prdonjama,ali mogu kome zele-za pare kojima onda plate skolovanje.a takvih je vec sada u osijeku masa
Bosnom behar probeharao;)

Ontopic...htjeli ste se igrat politicara,ovi nasi se lizali sa hdssb-om...eto vam politika.

_________________
"Ne budi kao onaj koji skuplja znanje učenih i mudrost mudrih, a prema
Istini se odnosi kao jedan od glupih."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mzzi
Offline
Ukupno postova: 284
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 19.05.2010. 12:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ica je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ovo me uopće ne iznenađuje. Od kada ja studiram medicinu promijenilo se brdo sustava i načina školovanja uvjeta. Tako se na faksu nalazi jedna godina kojoj je uvjet sve i mora očistiti godinu. Druga godina može prenijeti 2 ispita. Treća godina je po bolonji. Četvrta godina ima uvjet. Peta godina nema uvjet i bezuvjetno upisuje. Šesta godina mora polagati ispite po redu, po godinama, dok opet godina prije ili dvije to nije slučaj - znači ispit s četvrte godine koji im je ostao daju nakon što su očistili petu i šestu. To je tako bilo i prije bolonje - jedna godina je po turnus nastavi, dok druga nije. A treća godina opet ima poluturnus nastavu. Stalno neki eksperimenti


Ti kao da ne studiraš medicinu jer pričaš gluposti. Odakle tebi da 5. godina upisuje bezuvjetno? Sadašnja 5. je prva bolonjska generacija i moraju očistiti apsolutno sve, uključujući i pedijatriju i kirurgiju i ostalih 12 ispita.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
domba57
Offline
Ukupno postova: 18
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.05.2010. 12:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mraf je napisao/la: ›
domba57 je napisao/la (Pogledaj post): › Studiram u zgu i zgu ovo postoji već jako dugo, tko nema para da plati neka se prihvati knjige i neka zagrije stolac i neće ništa platiti.


ma gdje ti to studiraš? za medicinu znam da nije tako...doduše znam i da se na nekim fakultetima plaća nešto simbolično, ali sigurno ne 900 i nešto kuna za JEDAN ECTS bod!


geodeziju, kao što rekoh učite ljudi pa nećete ništa plaćat, što se toliko bunite

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mraf
Offline
Ukupno postova: 14
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.05.2010. 13:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

domba57 je napisao/la (Pogledaj post): ›
mraf je napisao/la: ›
domba57 je napisao/la (Pogledaj post): › Studiram u zgu i zgu ovo postoji već jako dugo, tko nema para da plati neka se prihvati knjige i neka zagrije stolac i neće ništa platiti.


ma gdje ti to studiraš? za medicinu znam da nije tako...doduše znam i da se na nekim fakultetima plaća nešto simbolično, ali sigurno ne 900 i nešto kuna za JEDAN ECTS bod!


geodeziju, kao što rekoh učite ljudi pa nećete ništa plaćat, što se toliko bunite


i koliko plaćaš 1 bod? ako nije tajna..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
...studentice...
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.05.2010. 13:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Upisale smo fakultet akademske godine 2009./2010., pa sad zanima nas da li se od ove godine počinju naplaćivati ECTS bodovi ili od sljedeće godine? I jel će plaćati bodove samo studenti koji upišu sljedeće akadamske godine ili i mi stari srudenti?!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: