Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Studenti medicine ECTS bod plaćat će 924 kune

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
domba57
Offline
Ukupno postova: 18
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.05.2010. 16:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Studiram u zgu i zgu ovo postoji već jako dugo, tko nema para da plati neka se prihvati knjige i neka zagrije stolac i neće ništa platiti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mraf
Offline
Ukupno postova: 14
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.05.2010. 17:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

domba57 je napisao/la (Pogledaj post): › Studiram u zgu i zgu ovo postoji već jako dugo, tko nema para da plati neka se prihvati knjige i neka zagrije stolac i neće ništa platiti.


ma gdje ti to studiraš? za medicinu znam da nije tako...doduše znam i da se na nekim fakultetima plaća nešto simbolično, ali sigurno ne 900 i nešto kuna za JEDAN ECTS bod!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
deusex
Offline
Avatar

Ukupno postova: 18
Lokacija: Osijek negdje između sjenjaka i juga2 :)
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.05.2010. 17:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

de dečko "someone" izgleda da ti nisi još osjetio život na svojoj koži kada pričaš takve glupost...kada ne primaš stipendiju ni ništa sa strane,a starci se muče ko budale da ti olakšaju život i daju ti sve pare samo da ti imaš od čega živjeti.....vjerojatno imaš para ko blata ili ti starci plaćaju sve kada pričaš tako o faksu...ja isto studiram etf. tako da i to nije baš tako lagan faks,a pored toga i starci mi baš nisu dobro stojeći sa parama,i sada još da mi plaćaju zbog neke budale tamo šta se sjetila da idemo sada malo na studente udariti...samo da kažem ja sam dao redovno cijelu godinu u roku i patio sam se doslovno ko budala da bi to napravio i eto sada sam odlučio malo starcima olakšati i naci posao neki vanredni,a još studiram redovno i ide mi kako tako ali opet ce ostati nešta za jesenski...a da ne pričam još kako nisam odavdje i plaćam stan i ostale gluposti,a evo i moj brat mi dolazi u 9mj isto na faks...pa sada gledaj ODAKLE DA MOJI STARCI STVORE 9000kn ako moj buraz slučajno jedan predmet prenese(nedaj Bože većeg zla)...???..ma da je molim te odi malo živjeti u drugi grad i školovat se pa ćeš vidjeti kako je život okrutan...btw.nemoj se uvrijediti sada nisam mislio ništa loše..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.05.2010. 17:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Felt, a što bi to značilo da žene imaju još veće mogućnosti? Molim pojasni.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MNOWAR
Offline
Ukupno postova: 159
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.05.2010. 17:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ljudi moji školovanje je uistinu posljenja utopija prisutna na svijetu. To je pokušaj da se stvori nova struktura ljui koja bi bila srednji sloj između KAPITALA i RADA. Oni koji imaju kapital ne moraju radit tj učiti. Oni koji nemaju para da se školuju morat će radit. Školovanje je sredina, a u životu vladaju krajnosti. Tj srednji sloj školovanih isparava pa će se ljudi morati naći u jednoj od varijanti. Ljudi skoji se školuju s mišlju da će svoj život promjenit na bolje su naivci. Razvoj svjesti ne pridonosi povećanju materijalnih sredstava i lagodnijeg života. Samo veza i poznanstva koje imaju vaši roditelji tako da vas mogu postaviti negdje. Ako nemaš vezu došo si bezveze. Treba shvatiti da živimo u koruptivnom sustavu bez prave konkurencije. Sustav u RH nije okrenut prirodnsj selekciji i zato sve propada. Svugdje se postavljaju poslušnici, krempili, debili,djeca idioti i drukeri. Ne napreduje se po kvaliteti nego po poslušnosti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.05.2010. 17:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Someone je napisao/la (Pogledaj post): › Idealno bi bilo da je svima bezuvjetno besplatno, samo mi nije jasno kako možete u to vjerovati ili tako što očekivati, pa de osvrnite se oko sebe...
skolstvo je javno dobro, zao mi je sto to jos nisi shvatio - to je civilizacijska tekovina za koju su se ljudi narastajima borili. no dobro, razina svijesti o opcem dobru je upravo to: razina, kod nekih visa, kod nekih niza.

smijesno je kako imputiras svojim oponentima da ocekuju da "sve svima bude besplatno" - o tome uopce nije bilo rijeci, dok su floskule kojima se razbacujes najnizi oblik pokusaja manipulacije tudjim misljenjem. btw, kod ovog "osvrnite se" si mislio na cinjenicu da je 350 000 ljudi u zemlji nezaposleno, a da ih jos sigurno toliko zaradjuje minimalac ili prima placu u bonovima (ili po novom, u pastetama), pa samim time ni svojoj djeci (a niti sebi samima) ne mogu prisustiti fakultetsko obrazovanje? je li poanta tvog zagovaranja ovakvog diskriminirajuceg sustava ustanoviti da samo bogati ili samo oni koji imaju savrsene uvjete da se posvete isljucivo svom studiju imaju pravo na isti? dok svi ostali, koji rade po dva-tri lose placena honorarna posla uz paralelni redovan studij, bolje da od citave ideje odustanu jer ne mogu fizicki stici dati sve ispite u roku, a bome ne mogu ni platiti prijenos bodova? u zemlji u kojoj je sustav stipendija i financijske potpore onima kojima je to potrebno tragikomicno nefunkcionalan?

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Josephine
Offline
Avatar

Ukupno postova: 88
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.05.2010. 17:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Someone je napisao/la (Pogledaj post): › jedino što želim reći da se može, da nije nemoguće.


naravno da nije nemoguce. no, idemo onda, statistiku na sunce. koji postatak studenata osjeckog sveucilista ocisti cijelu godinu i tako svake godine? koliko ih uopce diplomira? koliko ih placa skolarinu? [evo, gledajuci rezultate drzavne mature, mislim da ce ova generacija sigurno rasturiti na faksu. Laughing]

idemo onda dalje. zasto bi mojim roditeljima izdvajali iz place silnu lovu od koje se onda financira to famozno "besplatno visoko obrazovanje (1 godinu)"? neka se onda lijepo fakulteti pretvore u privatne institucije i neka lijepo zaradjuju od skolarina i od vlastite znanstvene djelatnosti* [*ovo bih htjela vidjeti Laughing], a financiranje iz drzavnog proracuna ide bye-bye. pa neka moji roditelji plate faks samo meni, ako treba; a to bi mogli i napraviti da svaki mjesec ne izdvajaju za tudji faks, tudje zdravstveno osiguranje, naknadu za nezaposlene, rodilje, mirovine, itd. itd. vjerojatno bi mi onda platili i neki bolji faks od ovoga. Laughing

super, ja se slazem. idemo privatizirati sve do kraja. Cool


Zadnja promjena: Josephine; 18.05.2010. 18:02; ukupno mijenjano 2 put/a.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Josephine
Offline
Avatar

Ukupno postova: 88
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.05.2010. 17:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

spomenut cu jos da ja faks, srecom, ne placam, ali nisam od onih koji misle da onda iduce generacije treba oguliti do koze jer se, eto, meni posrecilo pa me ovo ne zahvaca. Very Happy

takoder, nije normalno da se odluke o placanju skolarina mijenjaju svakih 6 mjeseci. ne mozemo vise sastaviti 2 generacije koje upisuju faks pod istim uvjetima. na sto to lici? Confused

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.05.2010. 18:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Someone je napisao/la (Pogledaj post): › jedino što želim reći da se može, da nije nemoguće.
i nuklearna fuzija kao izvor energije je isto moguca (olitiga nije nemoguca) pa eto jos uvijek nista od toga, ni nakon 80 godina istrazivanja i pokusaja. svasta nesto je na ovom svijetu moguce. ali je li realno za ocekivati?

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mirko001
Offline
Ukupno postova: 29
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.05.2010. 18:19 
Naslov:  Re: Studenti medicine ECTS bod plaćat će 924 kune
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

s ovim se mogu sloziti jedino coravci koji ne vide dalje od svog malenog zivota. nisu svi te srece da ne moraju u zivotu raditi nista osim uciti.
najbolji studenti na mojoj godini su oni koji u zivotu ni tanjur nisu oprali nakon jela, a kamoli nesto vise.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.05.2010. 19:15 
Naslov:  Re: Studenti medicine ECTS bod plaćat će 924 kune
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Apsolutna debilana. Ja sam svake godine prenosio 1-2 ispita u sljedeću godinu i na kraju sve 3 godine u roku završio i to čak s boljim prosjekom od nekih koji su sve uvijek u roku davali. Upisao dalje diplomski i tako to jel.
Dakle, ne vidim zašto bi se nekoga kažnjavalo ako prenese ispit ili dva u sljedeću godinu? Neš ti nemara i nerada Rolling Eyes
Po mom mišljenju bi pravednije i logičnije bilo naplatiti račun ako ne završiš sve u roku. Ako ti je školovanje predviđeno 3 godine, a ti faks završiš za 4 ili 5, e onda opleti po džepu da se ne stvaraju tzv."vječni" studenti. I takvi mogu imati opravdanja da su paralelno radili, da su siromašni, da se slabo skoncentriraju na knjigu itd. itd. ali ovaj put im stvarno nitko nije kriv niti dužan dodatno plaćati godinu dana njihovog kašnjenja sa završetkom studija.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Someone
Offline
Avatar

Ukupno postova: 191
Lokacija: Skoro pa Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.05.2010. 19:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

deusex je napisao/la (Pogledaj post): › de dečko "someone" izgleda da ti nisi još osjetio život na svojoj koži kada pričaš takve glupost...kada ne primaš stipendiju ni ništa sa strane,a starci se muče ko budale da ti olakšaju život i daju ti sve pare samo da ti imaš od čega živjeti.....vjerojatno imaš para ko blata ili ti starci plaćaju sve kada pričaš tako o faksu...ja isto studiram etf. tako da i to nije baš tako lagan faks,a pored toga i starci mi baš nisu dobro stojeći sa parama,i sada još da mi plaćaju zbog neke budale tamo šta se sjetila da idemo sada malo na studente udariti...samo da kažem ja sam dao redovno cijelu godinu u roku i patio sam se doslovno ko budala da bi to napravio i eto sada sam odlučio malo starcima olakšati i naci posao neki vanredni,a još studiram redovno i ide mi kako tako ali opet ce ostati nešta za jesenski...a da ne pričam još kako nisam odavdje i plaćam stan i ostale gluposti,a evo i moj brat mi dolazi u 9mj isto na faks...pa sada gledaj ODAKLE DA MOJI STARCI STVORE 9000kn ako moj buraz slučajno jedan predmet prenese(nedaj Bože većeg zla)...???..ma da je molim te odi malo živjeti u drugi grad i školovat se pa ćeš vidjeti kako je život okrutan...btw.nemoj se uvrijediti sada nisam mislio ništa loše..
Daj molim te, nemoj tu pisat moju biografiju kad nemaš pojma, kao prvo, primam stipendiju, kao drugo starci mi rade za minimalac, ali oko mojeg školovanja nemaju izdataka jer se trudim učiti i ne biti im zbog toga na grbači. Eto imam sreću pa ne moram putovati u drugi kraj zbog školovanja. I ne kažem da je lako na etf-u dati sve u roku, još i s dobrim ocjenama, ali se zagrije stolica i stigne se. I nemojte tu misliti da sam ja neki bogatun koji eto serenda po vama siromašnima. U istim govnima sam kao i vi. Samo mi idu na živce 'studenti' koji bi besplatno išli u šetnje do faksa, koji prepisuju jer im se učiti ne da i uvijek idu linijom manjeg otpora. Šta ste se odmah uhvatili kukanja, primite se knjige i nema problema.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
svinjor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 35
Lokacija: VBK
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.05.2010. 19:33 
Naslov:  Re: Studenti medicine ECTS bod plaćat će 924 kune
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Brick Top je napisao/la (Pogledaj post): ›
Po mom mišljenju bi pravednije i logičnije bilo naplatiti račun ako ne završiš sve u roku. Ako ti je školovanje predviđeno 3 godine, a ti faks završiš za 4 ili 5, e onda opleti po džepu da se ne stvaraju tzv."vječni" studenti. I takvi mogu imati opravdanja da su paralelno radili, da su siromašni, da se slabo skoncentriraju na knjigu itd. itd. ali ovaj put im stvarno nitko nije kriv niti dužan dodatno plaćati godinu dana njihovog kašnjenja sa završetkom studija.

A šta tebi smetaju vječni studenti kad oni moraju plaćati produženje apsolventskog staža.
Nikada se nije moglo biti vječni student besplatno.
Ali ti to naravno ne znaš nego serendaš bezveze.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.05.2010. 19:39 
Naslov:  Re: Studenti medicine ECTS bod plaćat će 924 kune
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

svinjor je napisao/la (Pogledaj post): › A šta tebi smetaju vječni studenti kad oni moraju plaćati produženje apsolventskog staža.
Nikada se nije moglo biti vječni student besplatno.
Ali ti to naravno ne znaš nego serendaš bezveze.

Šta si nabrijan? Nije valjda da se osjećaš prozvanim?
Uvijek su bile neke parcijale, spuštanje pragova, dopuštanje bezuvjetnih upisa na više godine, zamrzavanje godine, kurac-palac... student je imao sto načina kako da produži studiranje, a to je netko trebao platiti (većim dijelom porezni obveznici, manjim dijelom takav student, ako je uopće i plaćao štogod).
Moje razmišljanje je išlo u tom pravcu da se tome trebalo stati na kraj, a ne prijenosu jednog ili dva ispita u sljedeću godinu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatalni_cevap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 541
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.05.2010. 20:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hh. sve u svemu uvijek je bilo da fax moraju neki placati, ovaj puta je to ovako kako je, retardirano.

vidim rasprava vas studenata, pa jel to kaci vas ili samo nas koji upisujemo ove godine 1.g faxa ?

_________________
Potpis
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: