Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Vida: Zdrav sam k'o dren i startam u Bayeru 28. lipnja

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Nandino
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5431
Lokacija: redakcija portala Osijek031.com
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.05.2010. 7:00 
Naslov:  Vida: Zdrav sam k'o dren i startam u Bayeru 28. lipnja
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Rastanak s kapetanom bijelo-plavih Domagojem Vidom posve se primakao. Gledat ćemo ga još samo dvaput u službenim utakmicama za NK Osijek, a onda za njega počinje novo životno poglavlje. Avantura koja je bila dio njegovih dječačkih snova krenut će krajem lipnja kada će se javiti na prozivku u njemački prvoligaš Bayer iz Leverkusena, s kojim je nedavno potpisao petogodišnju vjernost. No, prvi sudar s novim klubom Domagoj je imao prekjučer (u ponedjeljak, op.ur.), kada se upoznao s čelnim ljudima kluba, trenerom, te je obavio liječničke preglede, obišao stadion i ostale infrastrukturne objekte. Kada je vidio gdje će igrati i živjeti, ostao je impresioniran.

- Jednostavno sam ostao bez riječi kad sam vidio stadion, svlačionice, klupski hotel i ostale prateće objekte. To je drugi svijet u odnosu na Hrvatsku, to je čisti svemir! - nije krio oduševljenje kapetan bijelo-plavih.

Ono najvažnije, liječnički pregledi prošli su bez ikakvih problema.

- Bogami su me pregledali iz svih kutova, uzduž i poprijeko. Prvo sam bio u Kölnu kod nekog specijalista, a onda su me dodatno prekontrolirali i klupski liječnici. Prošao sam, zdrav sam k'o dren.

Jasno u prvom dolasku u Leverkusen upoznao je i glavne ljude svog novog poslodavca.

- Sreo sam se s predsjednikom Wolfgangom Holzhäuserom, sportskim direktorom Rudijem Völlerom, a pred povratak sam kratko porazgovarao i s trenerom Juppom Heynckesom. Rekao mi je da od mene puno očekuje na stoperskoj poziciji. Uglavnom, ukupan dojam koji nosim je fantastičan.

Kada se vraća u Leverkusen?

- Moram se javiti 28. lipnja, kada počinju pripreme, a dotad ću dobiti program po kojem ću raditi samostalno. U međuvremenu ću kontaktirati Marka Babića i Juricu Vranješa pitati za savjete s obzirom na to da su njih dvojica tamo proveli puno vremena, a već mi je na usluzi i Boris Živković, koji obavlja skautske poslove za Bayer. On mi je ponudio da stanujem kod njega dok se ne skrasim. Jasno, u početku će biti problema s jezičnom barijerom, ali srećom kondicijski trener je Zdenko Komes, pa će mi to svakako olakšati prilagodbu na novu sredinu.

Dakle, jedan je san ispunio, a drugi, a to je oproštaj od Gradskog vrta s Europom najvjerojatnije će ostati neispunjen.

- Ha, ne bih ja to tako rekao. Mi smo iz posljednja tri kola planirali sedam bodova. Bez obzira na kiks protiv Varteksa, još uvijek to možemo ostvariti, ali neću ništa govoriti naglas. Reći ću samo da se još nismo predali kad je u pitanju borba za Europu - zaključio je Domagoj Vida, još kratko vrijeme kapetan osječkog prvoligaša.

Nosit će broj 17?

Vida još nije izabrao broj dresa koji će nositi u Leverkusenu. Izvjesno je tek da neće moći imati svoju “devetnaesticu”.

- Dres s brojem 19 je zauzet, pa ću morati izabrati neki drugi broj. Mislim da će to biti 17 - kaže Vida.

Ibriks i Vida

Domagoj Vida i Ivan Ibriks bili su nerazdvojni tijekom igranja u Gradskom vrtu. Veliki prijatelji i uvijek cimeri na putovanjima. Kako li će Ibriks podnijeti Vidin odlazak?

- Ma, snaći će se on. U ovom trenutku je najvažnije da što prije ozdravi i vrati se na teren, što mu želim od sveg srca - kaže Vida.

86 nastupa skupio je Domagoj Vida u dresu osječkog prvoligaša do ovog trenutka. Debitirao je 11. studenoga 2006. godine u Vinkovcima protiv Cibalije, a dosad je postigao pet pogodaka za bijelo-plave.

Tekst: Dalibor Keler/Glas-Slavonije.hr
Foto: Daniel Antunović/foto-arhiv 031

_________________
Fight
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: