Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Odzvonilo alkoholizmu i vandalizmu na ulicama!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
annai
Offline
Avatar

Ukupno postova: 38
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.05.2010. 21:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne vidim ja ništa loše u tome da društvo sjedne na klupu popije koje pivo... pogotovo mi malo stariji Smile
nećemo raditi gluposti, I promise Popoij Pivo

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bob11
Offline
Avatar

Ukupno postova: 346
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 04.05.2010. 21:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bože,teško se nekome namazati kod kuće ili negdje u nekom ulazu,podrumu pa onda ići radit sranja po gradu!tko hoće razbijati i radit gluposti nemora ni biti pijan!mislim da ga na to potiče kučni odgoj ili ono malo što ima u glavi a ne alkohol!

_________________
osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
principessa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 42
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.05.2010. 23:07 
Naslov:  Re: Odzvonilo alkoholizmu i vandalizmu na ulicama!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

De koja glupost! Pit ću gdje i kada hoću, a oni neka bolje pripaze na već postojeće zakone poput zabrane prodaje alkohola maloljetnicima. Ne štete nikome, a policiji ako je krivo što mogu samo gledati dok netko ne počne remetiti javni red i mir neka se bave nekim pravim problemima.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali R
Offline
Avatar

Ukupno postova: 40
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.05.2010. 0:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Redakcija 031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
- Računica je jednostavna - kada bi se zabranilo opijanje na javnim mjestima te skratilo radno vrijeme kafićima u kojima tinejdžeri konzumiraju alkohol, smanjio bi se i broj vandala, zaključuje Roterbauer.


Ajmo krenit od apsurda gospođe Crvene Zidarke!
Dakle ona javno priznaje da postoje lokali u kojima tinejđeri konzumiraju alkohol, a vlasnike tih lokala ne kažnjava. Smiješna je njezina konstatacija u kojoj ona tvrdi da će problem riješiti skraćivanje radnog vremena. Draga gospođo glasnogovornice, usluživanje alkohola osobama koje su mlađe od 18 godina je kažnjivo po zakonu!!!

SmokeY je napisao/la: ›
Mislim da nije fer prema njima jer se to okarakteriziralo kao alkoholijada a zapravo je neka vrsta "osjeckog brenda". Meni je pojam bio parkic kod sove ili kmm dok je radio a da ne spominjem Bucu te naravno nezaobilazno setaliste uz Dravu.


A sada ovaj apsurd. Dakle zar brand našega grada trebaju biti pijani klinci po parkovima i promenadi!? Da li vi tu javno zagovarate opijanje odnosno oblokavanje sa jeftinim alkoholom kao nešto dobro!? Gdje su te generacije koje su cugale po promenadi i gutali eksove ko bombone u stara dobra vremena. Ja ih znam hrpu koji su danas propaliteti i junkie.

Ne bi li konačno trebali uzdići ovaj grad iz bijeda i jada u kojem se našao u posljednih 20 godina!?
Mislim da javno zagovaranje opijanja svakako ne doprinosi boljem sutra. Ali naravno da ovo neće doprijeti nikome do mozga i da ćete ovaj post svi žestoko napasti.

Ali zapitajte se dragi forumaši... Što želimo od našeg grada u slijedećih 20 godina...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.05.2010. 5:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mali R, ima onih koji te podržavaju, ne brini. Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 05.05.2010. 7:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@mali R ja te naravno ne podržavam jer pišeš totalne gluposti,ovaj grad nije u jajima zbog klinaca koji cugaju nego zbog njihovih velebnih političara i idiota koji ih podržavaju...

I vidi ja sam jedan od te generacije koji je žderao bonkače te nesmiljeno cugao i vidi me nisam nikakvi junkie (očito da ti ne znaš koje je značenje te riječi) neg sam sasvim normalna osoba (he he...) kao i velika većina te ekipe koja je prošla to sve...

mislim da nam je bolji brend pijani klinci nego što nas znaju po Đapiću,Glavašu i ostalim kreaturama ili još bolje onaj meni najomiljeniji brend- "grad slučaj"

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
SmokeY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 371
Lokacija: Mece
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.05.2010. 10:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

justice je napisao/la: ›
mislim da nam je bolji brend pijani klinci nego što nas znaju po Đapiću,Glavašu i ostalim kreaturama ili još bolje onaj meni najomiljeniji brend- "grad slučaj"


Bravo! Usput, pod osjeckim brendom nisam sugerirao na "cisto pijanstvo" vec na drustva koja se okupljaju jer im je to fora. A naravno da je i fora i popiti i zapaliti ako im to cini izlazak. Bar ovaj grad izgleda malo zivlji... a ne mrtvilo!

_________________
People that scan away messages for entertainment are pathetic. Let me know if you find any good ones.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cohors
Offline
Ukupno postova: 205
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.05.2010. 10:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pit ćemo ko ameri iz onih vrećica Very Happy

da i zanima me oće se to odnositi na onu stariju ekipu sto u svakom kvartu visi po cijele dane ispred lokalnih trgovina?

samo represiju uvode, umejsto da se okrenu provođenju aktalnih zakona i radu s mladima.


Zadnja promjena: cohors; 05.05.2010. 10:25; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
www.kohorta.net
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MegaSmrT
Offline
Avatar

Ukupno postova: 680
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 05.05.2010. 10:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

krivi pristup.
Treba masovno vandalizam picana naplaćivati roditeljima, ipak... vlasnik odgovara za svoga psa.
i da viš' kak bi se situacija smirila. Najviše boli udarac, ali onaj po đepu.

A možda bi Osijek isplovio iz krize, pošto su djeca sve debilnija, a roditelji sve liberalniji.

Što se tiče samog cuganja, neka cuga ko hoće i gdje hoće sve dok ne počne razbijat i uništavat okolo. Bilo bi lijepo kada bi postojao određeni porez na glupost, pa recimo za neprimjereno ponašanje u javnosti u alkoholiziranom stanju, malo skoči premija zdravstvenog osiguranja, i tako svaki put sve više i više. Mislim da bi se i najokorjeliji vandal smirio.

_________________
Tata mudantino, sestra drakula.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lazyBee
Offline
Avatar

Ukupno postova: 25
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.05.2010. 13:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MegaSmrT je napisao/la: ›
krivi pristup.
Treba masovno vandalizam picana naplaćivati roditeljima, ipak... vlasnik odgovara za svoga psa.
i da viš' kak bi se situacija smirila. Najviše boli udarac, ali onaj po đepu.

A možda bi Osijek isplovio iz krize, pošto su djeca sve debilnija, a roditelji sve liberalniji.

Što se tiče samog cuganja, neka cuga ko hoće i gdje hoće sve dok ne počne razbijat i uništavat okolo. Bilo bi lijepo kada bi postojao određeni porez na glupost, pa recimo za neprimjereno ponašanje u javnosti u alkoholiziranom stanju, malo skoči premija zdravstvenog osiguranja, i tako svaki put sve više i više. Mislim da bi se i najokorjeliji vandal smirio.


Eto konstuktivnijih prijedloga od onog u novom komunalnom redu. Smile Da netko stvarno odgovara (materijalno) za ono što čini, bilo bi više reda.

_________________
Sigurnost je za ljude koji ne vole dovoljno... osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali R
Offline
Avatar

Ukupno postova: 40
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.05.2010. 22:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa možda se grad može izvući iz mrtvila nekim drugim aktivnostima. A ne opijanjem po parkovima. Ne podržavam to. Ali podržavam uvođenje nekih sadržaja koji mladež okupirali i maknili od alkohola. Mi smo država koja ima ozbiljnih problema s alkoholizmom. Kod nas je normalno da klinci s 12-13 godina se oblokavaju.

@ Justice a kako mi znamo tko si ti i kakav si ti ispao!? da li si ti neki doktor, neki humanitarac!? kada si napravio nešto za boljitak društva!? eto izjasni se da znamo kakav si ti to ispao. a ja znam točno šta znači riječ junkie i zašto sam ju uporabio u kontekstu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 06.05.2010. 7:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

he he pa ti @mali R nisi baš sav svoj,šta bi trebao biti "doktor,humanitarac" pa bi po tvom bio normalna osoba???
znači ako sam tesar,mesar,smećar onda ništ ne pomažem društvu?
kakvih * ima pa ovo je za nepovjerovati.

ja tebi preporučam da si odradiš jedan piz dopa pa juhuuuu...

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
avantgarde
Offline
Ukupno postova: 818
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.05.2010. 8:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma mali R je jedan od onih koje je joint u drustvu uvijek preskako pa je sada ljut na citav svijet.

Dakle, Mali R

I ja bih silno zelio da se grad pokrene iz mrtvila, no na zalost nasu, to je moguce jedino bacanjem atomske bombe posred trga. Zatim sve iz pocetka. Sredina u kojoj zivimo je kompletno zatrovana na svim mogucim razinama i u svakom mogucem smislu. Wink
Uostalom, kad si vec tako bistar, daj ti nama koji prijedlog. Cist da vidis reakcije. Sretno! Smile

_________________
Imali smo i većih problema pa ih nismo riješili!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
avantgarde
Offline
Ukupno postova: 818
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.05.2010. 8:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Btw oko 60% ljudi od 25 do 35 godina su za tebe junkie?
Znas, pretpostavka je majka svih zajeba. Wink

U tu skupinu spadaju doktori, odvjetnici, arhitekti... ...smetlari, tesari, moleri, zidari, pekari, policajci... I vjerovao ili ne, svi su oni krkali eksere ko bajadere.

_________________
Imali smo i većih problema pa ih nismo riješili!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.05.2010. 9:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ljudi, nema potrebe za svađanjem, budući da nam je, nadam se, cilj svima isti-učiniti ovaj grad ljepšim, boljim, organiziranijim, sređenijim, itd...

Komentirao bih avantgardeovu tvrdnju: "svi su oni krkali eksere ko bajadere". Ako je tako, onda me ne čudi stanje u kojemu je ovaj grad, jer je poznato što ex čini mozgu (a pogotovo kemijsko smeće koje su ljudi radili po vlastitim kupaonicama ili podrumima) - pretvara ga, više ili manje, u švicarski sir. I nemojmo sada ulaziti u raspravu tj. offtopic o tome je li ex štetan ili ne (mogao bih naslutiti nekoliko kandidata s foruma koji bi o tome mogli rado raspravljati).

Naslov je "odzvonilo alkoholizmu i vandalizmu", a mislim da bi to svatko od nas (normalnih) trebao podržavati. Međutim, to je problem širih geografskih razmjera, problem cijele "razvijene" dekadentne Europe (mogli ste vidjeli kako vikendom navečer izgledaju ulice, ako se ne varam, nekog grada u Walesu, tu na portalu).

A na kraju krajeva, ako naše društvo slabo ili nikako ne funkcionira, i ako ne uspijevamo ništa pozitivno promijeniti, pa neka propadnemo onda. Granice nisu vječne, one se mijenjaju, je'l tako?

Veseli i zdravi mi bili.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: