Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



UNIKOM: Nove cijene odvoza komunalnog otpada [Vijesti Osječke]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Caleb
Offline
Avatar

Ukupno postova: 238
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.04.2010. 23:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Za zgrade nisu dobro smilsili...jer jedna osoba nema teorije da napuni kantu od 60 litara barem ne ja.. ma cista kradja.. ko sto su i vodu neku poceli naplacivati "naknada za uredjenja voda" mislim ono haha

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vic.Mackey
Offline
Ukupno postova: 640
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.04.2010. 1:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kako rekoh od sada moje kucanstvo ima samo jednog clana, sto bi cijeli grad trebao napraviti pa neka se fakaju

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gigi27
Offline
Ukupno postova: 122
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.04.2010. 7:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jedno pitanje.....naravno, to ovjeravanje kod bilježnika se debelo plaća, ako se ne varam?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Dr@zen
Offline
Avatar

Ukupno postova: 46
Lokacija: Os
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.04.2010. 7:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

.. i pretpostavljam da piše na dokumentu ....pod materijalnom odgovornošću... što će reći da će te kaznit ako otkriju da lažeš.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anastazija
Offline
Ukupno postova: 689
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.04.2010. 8:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Znači nekih 16 kuna nam poskupljuje...
Btw. ovjera potpisa kod javnog bilježnika je 46,90 kn. Bila neki dan (ne za Unikom).

_________________
Anastazija
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.04.2010. 8:43 
Naslov:  Re: UNIKOM: Nove cijene odvoza komunalnog otpada [Vijesti Osječke]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

je li taj zahtjev za ovjerom kod biljeznika legalan? mislim na koju foru oni zbog obavljanja gradske usluge koju mi placamo mogu traziti da gradjani iz svog džepa placaju potvrde? ima li tu neki dovoljno kompetentan pravnik da odgovori na pitanje?

(bas me zanima kako ce taj problem rijesiti ljudi koji, recimo, studentima iznajmljuju stanove: npr. u nekom stanu zive 3 studenta - hoce li vlasnik svaki puta kada mu netko odseli ici placati javnom biljezniku novu potvrdu? ili kada preko ljeta nema nikoga? ili ce prijaviti samo jednu osobu pa imati pravo na 60l smeca na svih troje?)

ali me i dalje zanima (ne)legalnost zahtjeva za preskupom potvrdom.

snaga smrada

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anastazija
Offline
Ukupno postova: 689
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.04.2010. 8:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da, mene isto zanima. Po kojem zakonu sam dužna to ovjeriti kod javnog bilježnika?

_________________
Anastazija
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.04.2010. 9:31 
Naslov:  Re: UNIKOM: Nove cijene odvoza komunalnog otpada [Vijesti Osječke]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evo sto stoji u odluci Gradskog vijeca po pitanju utvrdjivanja broja clanova kucanstva (članak 17. Prijedloga Odluke o obvezatnom korištenju komunalne usluge održavanja čistoće koji se odnosi na sakupljanje i odvoz komunalnog otpada na području grada Osijeka):

"Isporučitelj komunalne usluge će prvo zaduženje posuda za odlaganje komunalnog otpada izvršiti po podacima o broju članova obiteljskog domaćinstva-korisnika usluge kojima raspolaže na dan stupanja na snagu ove odluke."

Unikom dakle ima neki misteriozni neidentificirani popis svih stanara svih stambenih jedinica u gradu, pa se ravnaju po njemu. (da nisu oni neka tajna sluzba, pandan CIA-i a da mi toga uopce nismo svjesni? trebamo li se bojati?)

Ja bih zapravo zeljela znati tko im je te podatke dao te jesu li podaci koji se odnose na moje kucanstvo tocni - gdje to mogu provjeriti?

"Članak 23.

Ako podaci isporučitelja usluga o broju članova domaćinstva kod početnog zaduženja na način iz članka 17. ove odluke ne odgovaraju stvarnom stanju, korisnik usluge broj članova obiteljskog domaćinstva dokazuje izjavom pod kaznenom i materijalnom odgovornosti ovjerenom kod javnog bilježnika ili ovjerenom izjavom ovlaštenog predstavnika zgrade. U slučaju sumnje u točnost podataka u izjavi iz prethodnog stavka, isporučitelj komunalne usluge može tražiti od korisnika usluge da dostavi potvrdu o prijavi prebivališta za sebe i članove svoga obiteljskog domaćinstva."

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vic.Mackey
Offline
Ukupno postova: 640
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.04.2010. 9:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bubalo ideja ti je i vise nego debilna.......................sta s kućanstvima gdje varira broj članova iz mjeseca u mjesec

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
jao,uf
Offline
Ukupno postova: 29
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 30.04.2010. 10:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa ljudi moji treba završiti kuču u drinovcimas našemu vođi zar ne??
mora da je i tamo poskupio građevinski materijal pa eto nama veče sijene...hehehe jao si ga nama.
sada če naše vodstvo ponovo po svoje mišljenje u drinovce da vide dali je dosta para za kučicu....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ivor
Offline
Ukupno postova: 34
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.04.2010. 11:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Odluka o tome da nam svima naplaćuju posudu od 120 l, a mi nakon toga možemo dokazivati da nas je manje u domaćinstvu u suprotnosti je s Pravilnikom kojeg je donijelo Gradsko vijeće. Što se tiče ovjere potpisa u pravnim poslovima dokument može biti vjerodostojan i bez ovjere javnog bilježnika ali s ovjerom je u slučaju bilo kakvog spora jednostavnije dokazivanje. Svejedno izjava se mora ovjeriti kod javnog bilježnika jer to je propisano Pravilnikom (čl. 17.) kojeg se Unikom mora držati.
Problem je i što ljudima nisu omogućili da se odluče za manju posudu bez obzira na broj članova domaćinstva (to je posebno bitno za zgrade) dok su firmama ostavili mogućnost da nakon 6 mjeseci uzmu manju posudu (čl.18 st. 3). Ima tu još loših i nejasnih odredbi ali bilo bi predugo da o tome sada pišem

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.04.2010. 11:19 
Naslov:  Re: UNIKOM: Nove cijene odvoza komunalnog otpada [Vijesti Osječke]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"Upitan kako će Unikom znati koliko u kojem kućanstvu ima članova (što je jedan od kriterija za odabir veličine posude), pojašnjava kako će većini (obitelji s 3 i više članova) ostati postojeće posude, dok će manji dio koji budu željeli mijenjati posude morati Unikomu dostaviti kod javnog bilježnika ovjerenu izjavu. “Ako već imate posudu od 120 litara, za to nema potrebe, no ako ste samac učinit ćete taj napor jer ćete u konačnici, s manjom posudom, uštedjeti”, pojasnio je [gradonačelnik Bubalo]" (Glas Slavonije, web-izdanje, 30.4.2010)

I tako nas gradonacelnik bubne i ostade ziv! cini mi se da nije procitao Odluku koju je sam potpisao - ne moze nama Unikom svima dati posude od 120L pa da se mi onda bunimo (odnosno placamo biljeznicima), nego Unikom ima svima nama dodijeliti kante prema podacima kojima raspolazu. koji su to podaci ne zna se (ne znaju vjerojatno ni oni sami), ali kako to stoji u sluzbenoj odluci, toga se moraju i drzati. Ako nece, trebamo ih skupno tuziti.

Dobro, zar ta snaga smrada stvarno misli da smo svi mi marva koju oni mogu cijediti i zajebavati kako im se hoce?!

Gdje je sada čovjek s loptama???

(nije da sam glasala za njega i njegovu koaliciju s drinovačkim klanom, ali se sjećam nekih njegovih predizbornih obećanja udaranih na velika zvona - je li moguce da ih je on sam tako brzo zaboravio??)

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cannibal
Offline
Avatar

Ukupno postova: 83
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 30.04.2010. 11:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Glasali smo za Bubala (i ja glupan isto) pa evo nam sada. Tako nam i treba.

_________________
BEHEADING
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.04.2010. 11:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cannibal je napisao/la (Pogledaj post): › Glasali smo za Bubala (i ja glupan isto) pa evo nam sada. Tako nam i treba.
ja nisam glasala za njega - treba li i meni?

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
stipe_5
Offline
Ukupno postova: 39
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 30.04.2010. 13:54 
Naslov:  Re: UNIKOM: Nove cijene odvoza komunalnog otpada [Vijesti Osječke]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja počinjem smeče bacati po obilaznici, zaboli me za njihovih 60 litara, nek si tu kantu nabiju na glavu


kako ima tako narod voli....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: