Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Unikomova vrećica - 10 kuna!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65848
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.04.2010. 12:48 
Naslov:  Unikomova vrećica - 10 kuna!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U povodu novoga načina postupanja s otpadom u Osijeku od 1. svibnja 2010. javljaju se brojni sugrađani, među kojima i Stjepan Štelcer, koji negoduje što neće smjeti odlagati lišće skupljeno na ulici ispred kuće u svoju vrećicu, već će morati kupiti tipiziranu vreću na blagajni Unikoma ili u Konzumu.

- Susjedi i ja redovno čistimo javnu površinu ispred kuće u Koranskoj, gdje radnici Unikomove Čistoće ne skupljaju lišće, iako bi trebali jer nakvašeno lišće može biti opasno za hodanje. Koliko razumijem najave iz Unikoma, sad bih trebao kupiti vrećicu da bi je Unikom odvezao, a ako otpad ne bude u propisanoj vrećici, bit ću kažnjen! Znači, ako hoću red i sigurnost ispred kuće, moram platiti!? Radim njihov posao i još trebam platiti i vrećicu - kaže Štelcer.

- Žao nam je što je naš sugrađanin rezigniran, ali činjenica je da nisu sve ulice u gradu Osijeku u programu grabljanja lišća, pa tako nije ni Koranska, zato što su proračunska sredstva za održavanje javnih zelenih površina ograničena. Što se tiče kupnje standardiziranih PVC vrećica, pravila su za sve građane, bez iznimke, jednaka. Odlukom o obvezatnom korištenju komunalne usluge održavanja čistoće propisano je da se komunalni otpad skuplja i odlaže u tipiziranim/standardiziranim plastičnim, odnosno metalnim posudama, a komunalni otpad se može skupljati i odložiti i u posebne standardizirane PVC vrećice za komunalni otpad zapremine 120 litara. Standardizirane PVC vrećice će se od 3. svibnja moći nabaviti na blagajni Unikoma (Ružina 11a, Osijek) i u Konzumovim prodavaonicama po cijeni od 10 kuna komad, pojašnjava Tatjana Elez, Unikomova glasnogovornica.

Odluka Gradskog vijeća
Glasnogovornica Elez upućuje na odluku (usvojilo ju je u ožujku Gradsko vijeće) u kojoj stoji: "Iznimno, uz posude iz prethodnog članka komunalni otpad se može skupljati i odložiti i u posebne standardizirane PVC vrećice za komunalni otpad zapremine 120 litara. Standardizirana PVC vrećica za otpad mora na sebi imati neizbrisivo otisnutu oznaku isporučitelja usluga, a korisnik usluge kupuje je kod isporučitelja usluge".

Autorica: Nevenka Špoljarić/Glas-Slavonije.hr
Foto: cacan/arhiv031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.04.2010. 13:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tipizirana vreća, kakve budalaštine. Zašto mora i smrdljivi Konzum zarađivati na nama?

Jedno pitanje za glasnogovornicu Elez (ne'š ti glasnogovornice): Da li će siromasi i beskućnici koji redovito pretražuju kontejnere, ubuduće morati imati neku pristupnu šifru ili će im se pak skenirati očna rožnica kako bi mogli pristupiti kontejneru?

_________________
Prijete mi noću, u moju sobu krišom uđu. Nađu me budnog gdje slušam otkucaje sata. Priđu mi tiho dok imam kamen 'mjesto srca i lagano sklope prste oko moga vrata.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nemo1
Offline
Avatar

Ukupno postova: 70
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.04.2010. 14:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hahaha! Bit će smeća na sve strane! Iza svakog ćoška će biti rastrgane vrećice, al ne Unikomove!
PreacheR, i mene je nasmijala Elezicina nova titula! Za dobro vođenje hotela nagrađena je novim radnim mjestom! Shocked Bravo Unikomci!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mglg
Offline
Avatar

Ukupno postova: 68
Lokacija: Os
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.04.2010. 14:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa paket običnih vreća je 10kn, koji kretenizam oO

_________________
But y's the rum gone?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MNOWAR
Offline
Ukupno postova: 159
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.04.2010. 14:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovakva odluka da se kontejneri za krupni otpad ne dovoze na lokacije na kojima su standarno bili rezultirat će samo divljim deponijama, a ovo sa 10 kn je glupost, ljudi nemaju za jest a kamoli da im plaćaju kontejnere i vrećice. Do sada sam ćeko da dođe kontejner da mogu ubacit krupni otpad, a sad direkt u prirodu jer nema kamo. Osijek = Napulj = Budućnost = Dođi i crkni od smrada.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
WalterWolf
Offline
Ukupno postova: 157
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.04.2010. 15:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jel jedna vrecica od 120 litara 10 kuna ili je paket od X vrećica 10 kuna?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
america
Offline
Ukupno postova: 96
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.04.2010. 15:05 
Naslov:  Re: Unikomova vrećica - 10 kuna!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jedino što će se ovakvim načinom odvoza smeća postići je još više smeća po ulicama, divlji deponiji... Ljudi štede na koječemu i ostavljat će smeće gdje stignu kako bi izbjegli kupnju standardiziranih vrećica.
Osječki Unikom je čudo neviđeno - odluke donose stihijski razmišljajući samo o vlastitom profitu, ali ne i o mogućim posljedicama, ljude upitnih stručnih sprema i kvalifikacija "šetaju" po radnim mjestima neovisno o dotadašnjim (ne)zaslugama na radu, a grad je i dalje zapušten i prljav.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Josephine
Offline
Avatar

Ukupno postova: 88
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.04.2010. 15:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MNOWAR je napisao/la: › Osijek = Napulj = Budućnost


i evo nas za jedno mjesec dana:






Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Josephine
Offline
Avatar

Ukupno postova: 88
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.04.2010. 15:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

WalterWolf je napisao/la: › Jel jedna vrecica od 120 litara 10 kuna ili je paket od X vrećica 10 kuna?


gle:

Redakcija 031 je napisao/la: › po cijeni od 10 kuna komad


meni bi ovo znacilo: 1 vrecica = 10 kuna.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
WalterWolf
Offline
Ukupno postova: 157
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.04.2010. 15:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Josephine je napisao/la: ›
WalterWolf je napisao/la: › Jel jedna vrecica od 120 litara 10 kuna ili je paket od X vrećica 10 kuna?


gle:

Redakcija 031 je napisao/la: › po cijeni od 10 kuna komad


meni bi ovo znacilo: 1 vrecica = 10 kuna.


promasio sam taj detalj....fala Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
neo091
Offline
Ukupno postova: 100
Lokacija: Ruska svemirska postaja
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.04.2010. 15:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

isti klinac kao i sa početkom odvoza papira koji će unikom obavljati pod izlikom odvajanja otpada,dakle mi ostavljamo na ulici papir koji je sirovina jel i na kojem unikom zarađuje a sa druge strane nam svima povisuje komunalne usluge,wtf??!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 28.04.2010. 15:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hmm, cini mi se da niste shvatili poantu tih vrecica.

one su samo za dodatnu kolicinu smeca ... tj. ono smece koje ne stane u kantu.

dakle, i dalje se u kantu moze stavljati smece u jeftinoj vrecici. kada se kanta napuni ... moze se kupiti unikomova skupa vrecica i staviti kraj kante ... ili se moze pricekati sa izbacivanjem smeca dok se kanta ne isprazni.

u cijeloj toj prici mene najvise interesira koliko ce sada po osobi kostati mjesecno odvoz smeca.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dim
Offline
Ukupno postova: 168
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 28.04.2010. 15:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gradsku upravu može biti stid i ništa nisu bolji od predhodne. Umjesto da potiču ljude na čistoću i uređenje grada oni ih destimuliraju. Što da radim sa pokošenom travom ispred kuće, ili liščem da ih bacim ili ostavim na cesti. Plaćamo sva komunalna davanja kao i oni u centru, sami moramo kositi travu, čistiti lišče i još to dodatno plaćati. Sada će te tek vidjeti kako će izgledati grad, nema kontejnera za krupniji otpad, biti će svega na uliciama bačeno kroz prozore ili ostavljati koje gdje kao što je rekao AMERICA.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gigi27
Offline
Ukupno postova: 122
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.04.2010. 15:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Koštat će te 33,00 kn za dva člana i oko 50 za tri člana kućanstva, pa tako dalje.....bit je ta da odvoz smeća također cjenovno ide gore!Za sve!Dobro je pitanje odvajamo li mi uopće smeće, jer koliko znam prije nekoliko godina bila je priča o tome da unikom traži od nas odvajanje smeća, ali onda kada ga oni pokupe ponovno sve lijepo bubnu skupa na deponiju....i tako..čudo jedno je ta naša država, grad...itd.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Callistemon
Offline
Ukupno postova: 572
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.04.2010. 15:42 
Naslov:  Re: Unikomova vrećica - 10 kuna!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kako se meni čini - vrećice služe za extra količinu koja ne stane u kante (veličina kante je propisana brojem članova kućanstva) i kupovinom vrećice plaćate i odvoz! To je u svijetu već poznata stvar i dobro funkcionira!

Činjenica je da se još ne zna cijena odvoza po glavi! Ili se zna? ako netko zna neka nam kaže! Vjerojatno će se kroz tu matematiku zapakirati poskupljenje!

Zaseban problem je doista dvorišni otpad; grane, trava i sl. Predvidjeli su odvoz glomaznog otpada jednom godišnje - naručiš i ne plaćaš dodatno, ali u naseljima gdje ljudi žive u kućama i imaju dvorišta.... Šta ćemo travu, granje trpati u te 10-kunske vrećice da bi nam je odvezli... ili nas tjeraju da pravimo kompost i prizvodimo što manje otpada. Ima i to smisla, ali tko će to ljudima objasniti, podučiti ih i još opremiti!?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: