Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Prenošenje ECTS bodova studenti će morati platiti

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Losos:D
Offline
Ukupno postova: 129
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.04.2010. 11:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kojia skupina kretena ovdje pokušava izraziti "mišljenje"!

Prvo dje je onaj kreten Gavranović da lupi veto na ovakvu odluku, ah da eno ga u HDZu s rektoricom pije pivo.

Drugo, vidio sam baljezgarije o tome da treba placati, da je sustav ok, pa vi je.... niste normlani, da li znate sto to znaci?

Vjerovatno ne, pa eto nekih primjera zloupotrebe (i nemojte mi pricati da ih nece biti)
* student s 2.0 nikada nece morati placati ni kune
* student s 5.0 ce odustati jer nema novaca placati studij
* posotjat ce kvota koliko ECTSa treba biti prenešenih da bi fax preživio
* raste sivi dio prolaznosti (veze, HDZ i rodbinska veza)
* etc.

Zašto ovaj sustav ne valja.

Da bi uveli ovakvo nesto treba odgovoriti na par pitanja.
1. Što je ECTS
2. Koliko on sati vrijedi
3. Da li je u cijeloj HR jednak?
4. Da li se zna koja je cijena studija?
5. Da li se ECTS evaluirao IKADA?
6. Što je u krajnjoj liniji cilj ove "reforme"?
to je prvih 6 na koje niti kralik, niti 95% profesora nece znati odogovr. DEBILANA!

@stariStudent: znam sto je ETF radio i taj sistem je bio apsolutan, ne kazem da je bio dobar ni los, ali nepotreban

Placati javno obrazovanje bi bilo isto kao da svaki čovjek ide i daje 7000,00kn kada nam država udje u radt. A lega sada ratuju pa svakome treba to platiti. Debilana. Da li će itko biti na gubitku što e određen broj ljudi dijeliti znanje?

TREBA pooštriti kriterije
TREBA pričati s gposodarstvom i izraditi plan razvoja i upisa studenata uvijek unaprijed za sljedecih 5 godina
TREBA biti manje upisanih
TREBA država financirati visoko obrazovanje

a ovo debilane malo da malo ne pa sada svaki profesor zna koliko mu ispit vrijedi na temelju ECTSa koji su izmislili i nisu imali pojma ni tada ni sada što on znači, nego se dijelo po tituli i do 60 po godini i ako netko nije bio zadovoljan prebacivan je na drugu godinu i tamo mu se dodijeljivao traženi broj ECTSa

Di su te sve aknteke koje trebaju biti provedene i da se fosili izbace i uvedu pravi predavači?

KRIMINALNO!

A da znate o čemu sam pričao evo i malo pojašnjenja.

1 ECTS vrijedi i to je kristalno jasno 28 sati. Računica je sljedeća.

broj tjedanna nastave*broj radnih dana u tjednu*8sati= X
X podjeliš s 60 i dobiješ 28 Smile

I sada svaki profesor je trebao procijeniti koliko radnih sati treba za koji kolegij.

Dakle: izračun za pojedini kolegij:
broj sati predavanja+broj sati svih vježbi+plus literatura koji student treba proći+vrijeme za učenje+vrijeme polaganje spita=x
x/28= broj ECTSa koji nosi određeni kolegij

TO NISU NAPRAVILI

ECTS je trebalo i evaluirati!

Dakle istu analizu su studenti trebali napraviti i dodati postotak prolaznosti i onda sami izračunati koliko taj kolegij ustvari vrijedi i onda poslati kolegij na evaluaciju. Drugim riječima smanjiti ili povećati. TO ZAHTJEVA PROMJENE U PLANU I PROGRAMU, ali nikada to nije bio problem . Glavni problem je bila i još uvijek je taština velike većine profesora.

NEINFORMIRANI SVI ODREDA.

Sada cu stati, a tek sam krenuo

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.04.2010. 13:25 
Naslov:  Re: Prenošenje ECTS bodova studenti će morati platiti
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Promaklo mi je komentirati smanjenje upisne kvote Pravnog i Ekonomskog za samo 10% - jer to u prijevodu znači smanjenje za 30-40 mjesta, mislim da bi bilo opravdano smanjiti kvote za 30% ako ne i više.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pero1234
Offline
Ukupno postova: 40
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.04.2010. 12:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ica je napisao/la (Pogledaj post): ›
Hrana je PRESKUPA i nekvalitetna, neukusna, a ponekad i nejestiva. Kad kažem preskupa - mislim da pečenje naplate kao odrezak. Kobasice kao neki specijalitet. Gljive kao glavno jelo (cijena bečkog). -->to je novi stuc.

To je zato sto je to restoran, restoranska hrana, a time i restoranske cijene kao u Bendeku i Bitu samo sto to studenti ocito nisu skuzili. Naivno zar ne? Konobari te ne posluzuju kao u Bendeku ili Bitu i ostalo, a placate kao da je tako. Rolling Eyes

Ica je napisao/la (Pogledaj post): ›
Kad se sjetim starog dobrog Bendeka i Bita. Nisam ni znao kak je lijepo bilo...ćevapi oni..pa nakon ćevapa za ručak nisam bio gladan do sutra popodne.

Hehee gore spominjes nekvalitetnu hranu, a cevape smatras kvalitetnom hranom?? hehe... eh da samo znas sta sve ide u cevape, pljeskavicu, opcenito u takvo mljeveno meso Laughing -> otpadno meso!! Rolling Eyes

Ica je napisao/la (Pogledaj post): ›
Naspram toga svega ovo što sada po stucu jedemo je smeće! Grijeh je reći ali kad je tako...Žalosno je to!

Ajde zapitaj se kako je onima sto nemaju ni za kruh, a vi bi se sad tu prezderavali po STUCU...
a nije lose ni koji zohar u grahu kada se nađe! Laughing


************
tetam je napisao/la (Pogledaj post): › ..... , a ni to više ne mogu jer su nam ukinuli sve i sad jesti jedino možeš u gaudeamusu, onom restoranu u domu i stucu,redovi ogromni, a hrana ubi bože.

Pogledaj sta si napisao, citiram: "a hrana ubi bože"

tetam je napisao/la (Pogledaj post): ›
Studentski položaj se srozao katastrofa. Govorili su da će se praviti peticije za vraćanje salama i hrenovki u trgovine pa ni od toga ništa. Gdje su studentske udruge pitam se ja....

A pogledaj sta si ovdje napisao, citiram: "vraćanje salama i hrenovki u trgovine"
Isti slučaj kao i gore, ako su tebi salame i hrenovke zdrava hrana onda vjerojantno i koji stakor zdrav za pojest Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: