Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Novi pješački most u Osijeku

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.04.2010. 11:55 
Naslov:  Re: Novi pješački most u Osijeku
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Most je naravno potreban, kao što je i potrebno niz drugih projekata u našem gradu. Određivanje prioriteta je na gradskoj vlasti koja je legitimno odabrana. Ja bih osobno osvjetljenje na biciklističkoj stazi za Tenje, jer mi to fali, netko drugi bi naravno nešto drugo, a što će se graditi zna se tko odlučuje.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
karamba
Offline
Ukupno postova: 56
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.04.2010. 11:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E zivio dobar post! Samo neka se gradi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
centurion
Offline
Ukupno postova: 938
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.04.2010. 11:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

osvjetljenje biciklisticke za tenje je najavljeno za iducu godinu kolko ja znam

_________________
Korak ispred ostalih!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 20.04.2010. 12:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Potrebnije je u istoj gradskoj četvrti kao i taj most osvjetliti jedno od najopasnijih križanja u gradu - Rokova i Ružina. Rasvjeta ne funkcionira već mjesecima, a u planu komunalnih radova za tu gradsku četvrt nije uvrštena ta rasvjeta. Uz postojeća gradilišta to raskrižje je samo tragedija na čekanju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exosječanka
Offline
Avatar

Ukupno postova: 123
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.04.2010. 12:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nije mi jasno ovo?? čemu most kad tu ima kompa??? al netko dobro ubire lovu na gradskim projektima!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exosječanka
Offline
Avatar

Ukupno postova: 123
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.04.2010. 12:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Snješko Bijelić je napisao/la: ›
Ja bi htio da napravimo još jednu Copacabanu... Idealni prostor za to je između pješačkoga mosta (visećeg) i novoga pješačkoga mosta. Tako bi onda i građani iz Retfale imali bliže kupalište.
Na tom novom kupalištu bi stavio puno više atrakcija (vodenih tobogana - minimum 8 komada) nego što ima Kopika. Mislim da bi se tek onda Osijek u potpunosti saživio sa vodom i Dravom.
S tim što na novi pješački most treba postaviti par fontana (ne treba puno, 3 komada dosta - na obje obale i na sredini mosta) i nekoliko gredica maćuhica u spomen na Doležala koji nam svima već pomalo fali!!!



hahahahhahahahaha..dobar si stari, ....kad je bal nek je maskenbal!!!!!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
centurion
Offline
Ukupno postova: 938
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.04.2010. 12:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jel vozi kompa od jeseni do proljeca? kolko cesto ide?

_________________
Korak ispred ostalih!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svinjica
Offline
Ukupno postova: 33
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 20.04.2010. 12:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nisu otvorili niti jedno radno mjesto otkako su na vlasti, poskupili su dosta toga u gradu, a sada bacaju novce na most. Neka mi netko kaze koje to projekte provode za boljitak zivota u gradu. A mozemo se prisjetiti da je tu ideju "novi most" zapravo imao HSP, ali njihov most je bio u produzetku Ribarske ulice (pokraj zimske luke) jer tamo je veci protok ljudi. HDSSBov most je besmislen, premali broj ljudi tamo gravitira, ljudi se secu s druge strane promenade te sto su ljudi vec komentiralu da je na mjestu "buduceg" mosta Kompa kao jedinstveno rijesenje kojemu se turisti cude Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
asko
Offline
Ukupno postova: 349
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.04.2010. 13:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"Nisu otvorili niti jedno radno mjesto otkako su na vlasti" - - - nije li ovo jedan od načina da se stvore/zadrže radna mjesta?

Slažem se da postoje i bitnije stvari, al negdje se mora početi.
Ja na ovo gledam i kao jedan dobar zalog za budućnost. Stvaranjem bolje povezanosti Tvrđavice sa gradom (u planu je i most kod bivšeg Ofmir-a) stvoriti će se nova zemljišta za stanovništvo i u konačnici neka nova naselja. To je za mene vrlo bitno posebno u situaciji kad su placevi u Osijeku enormno skupi.
Ne treba gledati uvijek usko da li će netko hodati odmah tim mostom ili ne nego treba gledati jednu širu sliku što nam to donosti kroz određeni broj godina.

Evo ja predlažem da se otvori novi topic koji će se nazvati prijedlozi grupe građana Gradu i da se tamo svi koji žele uključe i da kroz mjesec dana pošaljemo Gradu službenene prijedloge što nam treba. Bilo da je to rasvjeta, igralište, staza, biciklistička staza, ....
To bi mogao i sam portal odraditi i organizirati cijelu akciju.
Eto ja ću prvi dati par prijedloga za svoj dio grada.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
centurion
Offline
Ukupno postova: 938
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.04.2010. 13:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma lega lakse je samo pljuvati a nista ne poduzeti.
svaki ,pa i najmanji covjek u gradu ili pisakralo na forumu moze promjenit ibar nesto oko sebe i podrzavam tvoj prijedlog da se napravi takav topic ali i da se to posalje odgovornima na mail ili kao pismo. i napravit ce se onda. mi smo javnost. mi smo GRAD!

_________________
Korak ispred ostalih!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
slavkbrk
Offline
Ukupno postova: 84
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 20.04.2010. 13:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ok.Most moze,ali za pocetak neka poprave Istarsku pored"Eurodoma"jer on nece biti zavrsen skoro.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
centurion
Offline
Ukupno postova: 938
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.04.2010. 13:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Istarska krece kad zavrsi javni natjecaj..za nekih mjesec dana pocinju radovi a zavrsetak je mislim predviđen negdje za 9-10mj

_________________
Korak ispred ostalih!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cannibal
Offline
Avatar

Ukupno postova: 83
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 20.04.2010. 13:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Centurione, očito si vrlo blizak gradskom poglavarstvu, jer vidim, sve znaš. Ali zbog čega most od par mimliuna kuna (10,20, neznam), ako imamo već 500m dalje jedan. To je gomila love, a svi ćemo to grcati.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
centurion
Offline
Ukupno postova: 938
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.04.2010. 13:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

citam jedan drugi forum i novine pa znam Laughing .nemam veze sa poglavarstvom.
most je potreban i sa tim prvi cinom ce se povecati znacaj lijeve obale a onda valjda ide i sjeverna obilaznica..
pa obecanjima i pisanju to nece biti jedni projekt iduce godine a i od love kojom ce se taj most graditi zivjet ce radnici i njihovihe obitelji..
Vjerovatno ce se ovako moci dobiti i bolja cijena za Zoo hotel koji je na novom natjecaju dobio 4 ponude( ne znam jel za prodaju ili za najam bio natjecaj)

i da, jel netkome ko pjeske iz grada ide do Zoo vrta ili hotela stvarno taj Zoo udalejn 500m ili je mozda ipak to ukupno mozda i 2km od grada? Rolling Eyes

_________________
Korak ispred ostalih!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.04.2010. 14:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nekoliko je preduvjeta potrebno ispuniti da bi se ova projekt mogao smatrati dobrim.

Najprije cijena - natječaj bi se morao raditi sa maksimalnom fiksnom cijenom, a ne po sistemu HAC-a i Kalmete - što god da natječaj izbaci, prihvaća se.

Potom izgled - i sa malom cijenom most mora biti reprezentativan arhitektonski objekt.

I najvažnije - ako će izgradnja ovog mosta rezultirati skorim investicijama na prostoru lijeve obale, naravno uz zadržavanje sadašnje rekreacijske zone, onda gradnja ima smisla. Ako će pak most stajati 20 godina a da se s druge strane Drave ništa ne dogodi, onda je most promašaj. Ako bi se investicijski val tamo zaista dogodio, onda bi se i ovaj most mogao smatrati prioritetom (no u to sumnjam).

Za aktiviranje potencijala druge obale bit će potreban i još jedan cestovni most, a navodno je jedan u planu u produžetku Rokove.

Slažem se da je krajnje vrijeme da se Osijek pojavi na drugoj strani Drave, bilo kroz stambene, bilo roz komercijalne sadržaje.

No, naravno da je ovaj projekt u velikoj mjeri i na korist građevinskog sektroa u problemima.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: