Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Smeće će se odvoziti samo iz brojem označenih kanti i Unikomovih vreća!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Bentena
Offline
Avatar

Ukupno postova: 224
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.04.2010. 0:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mozda je uvazenim novonastalim vlasnicima poveceg broja kvadrata sinulo da im je bas bezveze placati taj tesko steceni kvadratni luksuz...Ili je jendostavno sve ovo,zaista samo jos jedna ne pretjerano vjesto ispricana prica o tome kako onima koji nemaju dovoljno uzeti jos...malo...i jos malo...pomalo i upakirano kao u nesto "bolje"...
Aha.Da.
Iza svega stoji poskupljenje.A da nebi samo bilo poskupljenje(jer to ne zvuci lijepo u doba u kojem zivimo,e,onda su se dosjetili kako to provuci kroz neki novi sutav(za izradu kojeg je isto tako netko uzeo novce)pa nam eto sad...to...nesto...sto se jos uvijek,i to me lagano zivicra,migolji kao poluinformacija danima po javnosti.
Hajde,dogovorite se vise,servirajte gotovo i Adio!
I koji kilinac predstavnik stanara ima prijavljivati koliko ljudi zivi u kojem stanu?Ako to zanima Unikom neka se odu raspitati u Zavod za stanovanje,neka odu u Policiju pregledati boravisne dozvole,neka posalju svoje ljude na teren pa nek broje koliko je gdje koga...
Kakvi gotovani.
Ah,da...joj kakao sam naivna,pa oni to nama ustvari pomazuuuuuuuuuu,pa da,da oni sami prebrojavaju onda bi nam i to napaltili...a,daaaaaaaaa...sad kuzim...tu je kvaka.
Hvala vam,o,Unikome...O, Unikomu.Bah.

_________________
Jel' se smije tu spomenuti ime proizvodjaca omiljene mi cokolade u europskim krajevima?Znam,o u/okusima se kao ne raspravlja...al' ***** EXCELLENCE 99% CACAO je ocaravajuce odlicna...Smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Caleb
Offline
Avatar

Ukupno postova: 238
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.04.2010. 1:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sve to ide u korist "bogatih" koji imaju veliku kvadraturu a oplesti ce po ljudima koji imaju male stanove i kuce... a navodno je po kucanstvu najveca cijena 160kn a naj niza 60kn di tu ima logike

_________________
Ako si bogat zavide ti, ako si siromašan smiju ti se; zato budi nevidljiv! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Dr@zen
Offline
Avatar

Ukupno postova: 46
Lokacija: Os
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.04.2010. 7:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zar ne postoji neki gradski zakon, koji kaže da Unikom MORA odvesti smeće s ulice, bez obzira u šta je spakovano?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.04.2010. 7:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ukinuti kontejner...e pa svašta..
Zašto nam (nama u cvjetnom naselju) ne pruže mogućnost sortiranja i recikliranja otpada ..nemamo ni jedan "otok" s kontejnerima za staklo,plastiku, papir...
I čudno ..niko ne progovara o cjenama odvoza smeća.

_________________
Niti jedan dokaz ne podupire tezu da je život ozbiljan.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
asko
Offline
Ukupno postova: 349
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.04.2010. 8:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nitko nije primjetio da će Unikom za odlaganje smeća osim kanti koristiti PVC vrećice?!
S jedne strane skupljaju papir koji se razgrađuje, a za otpad daju PVC vrećice. Nije li to paradoks???

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nemo1
Offline
Avatar

Ukupno postova: 70
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.04.2010. 9:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

asko je napisao/la (Pogledaj post): › Nitko nije primjetio da će Unikom za odlaganje smeća osim kanti koristiti PVC vrećice?!
S jedne strane skupljaju papir koji se razgrađuje, a za otpad daju PVC vrećice. Nije li to paradoks???


Ha,ha! Možda će to biti "bio razgradljive vrećice" (poput onih koje je moguće kupiti na blagajni Interspara)?! Laughing

Osobno mislim da će cijena formirana prema količini otpada biti poštenija od prijašnje. U malom stanu/kući može živjeti više osoba i praviti više otpada od mene koja živom u većem prostoru i sama sam. Zašto bih ja plaćala više od njih?? Cool

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pernabukano
Offline
Avatar

Ukupno postova: 706
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.04.2010. 9:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

asko je napisao/la (Pogledaj post): › Nitko nije primjetio da će Unikom za odlaganje smeća osim kanti koristiti PVC vrećice?!
S jedne strane skupljaju papir koji se razgrađuje, a za otpad daju PVC vrećice. Nije li to paradoks???

Švicarska koja je predvodnik u zaštiti prirode i očuvanju okoliša koristi isključivo PVC vrećice za odlaganje smeća. Koja je alternativa?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
asko
Offline
Ukupno postova: 349
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.04.2010. 11:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

isto tako Švicarska ima spalionice smeća što Osijek nema, a bave si odvajanjem različitih vrsta otpada što je kod nas rijetkost...

netko je već rekao, rješenje su razgradive vrećice kakve se mogu naći u trgovačkim centrima.U Hrvatskoj postoji i tvrtka koja se bavi proizvodnjom takvih vrećica:
http://www.weltplast.com/index.php?option=com_content&view=article&id=34&Itemid=32

imaju oznaku na sebi da su rađene na taj način!
mislim unikom bi na taj način sam sebi pomogao jer je poznato da je PVC ambalaža jedan od većih problema u toj grani otpada kojom se oni bave.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pernabukano
Offline
Avatar

Ukupno postova: 706
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.04.2010. 11:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

asko je napisao/la (Pogledaj post): › isto tako Švicarska ima spalionice smeća što Osijek nema, a bave si odvajanjem različitih vrsta otpada što je kod nas rijetkost...

netko je već rekao, rješenje su razgradive vrećice kakve se mogu naći u trgovačkim centrima.U Hrvatskoj postoji i tvrtka koja se bavi proizvodnjom takvih vrećica:
http://www.weltplast.com/index.php?option=com_content&view=article&id=34&Itemid=32

imaju oznaku na sebi da su rađene na taj način!
mislim unikom bi na taj način sam sebi pomogao jer je poznato da je PVC ambalaža jedan od većih problema u toj grani otpada kojom se oni bave.

Yeap. Kod njih je sortiranje smeća nešto sasvim normalno.
Iskreno se nadam da će se i koristiti baš takve razgradive vrećice, jer sve ostalo bi bilo ekološki neprihvatljivo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CokoPralina
Offline
Ukupno postova: 61
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.04.2010. 11:32 
Naslov:  Re: Smeće će se odvoziti samo iz brojem označenih kanti i Unikomovih vreća!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nandino je napisao/la (Pogledaj post): › Sav otpad stavlja se u tipske posude, a onaj izvan posude odložen u nekakve kutije i vreće neće biti odvezen!


Ma pazi ti to, molim te!
Pa, postoji vrlo jednostavan nacin gradjanske neposlusnosti (ili rijesenje ovog problema) a to je da se smece koje ne zele odvesti jednostavno "gurne/pomakne" na cestu! (naravno, tijekom noci)
Ionako je Unikom DUZAN cistiti ulice Twisted Evil Twisted Evil


Nandino je napisao/la (Pogledaj post): › ...ukidanje kontejnera od pet kubika po GČ i MO,...


E tek ovo je glupa ideja!
U krugu od 400-500m od mene postoje 2 mjesta gdje se postavljaju ti kontejneri i UVIJEK su puni!

Inace sam generalno za ideju da se naplacuje odvoz smeca po broju ukucana ali sve mi se cini da netko u gradskoj vlasti zeli od Osijeka napraviti novi "Napulj" i istodobno dodatno udariti po djepovima gradjana!

BUUUU za vlast!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mariox
Offline
Avatar

Ukupno postova: 685
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.04.2010. 14:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nexe je napisao/la (Pogledaj post): › čini se da cemo postati ko Napulj,smeca tj.divljih deponija na sve strane

U potpunosti se slažem, razine kulture nekih naših sugrađana ili sumještana je na veoma niskoj razini što se uvjeravam na svakodnevnoj bazi. Ako ovo čita netko iz gradskog poglavarstva molim ih da još jednom razmisle o mogućim posljedicam ukidanja kontejnera za glomazni otpad!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.04.2010. 14:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sistem obracuna po zapremini je posteniji od onoga po broju kvadrata.

Naravno, sve ovisi o tome kakva ce biti cijena odvoza za pojedini razred. Najavljuju i ukljucivanje neke dadzbine u racune, pa je za ocekivati da ce svima odvoz smeca poskupiti.

Ok, i te dadzbine bi bile u redu, kad bi netko zavrsio u zatvoru i oduzela mu se sva imovina zbog pljacke i visegodisnjeg zavlacenja s pricom o onom novom odlagalistu. Ali nece... lova se popalila, a danak ce placati gradjani kroz uvodjenje nove tarifne stavke. Eto, sutjeli ste dok su marisali - sad uzivajte u plodovima svoje pasivnosti.

Mnogi gradjani su i zaboravili na tu pljacku...

http://www.osijek031.com/osijek.php?topic_id=17496
http://www.osijek031.com/osijek.php?topic_id=17353
http://www.osijek031.com/osijek.php?topic_id=15469
http://www.osijek031.com/osijek.php?topic_id=15455
http://www.osijek031.com/osijek.php?topic_id=11512


Drugi problem ove promjene lezi u tome sto se ona oslanja na postenje gradjana. Da, postoje ljudi koji ce prijaviti tocan broj stanara. Postoje i gradjani koji vec danas recikliraju.

No, postoji i gamad koja ce se, bas poput neplatisa pricuve, nakaciti na tudja ledja. Gamad koja nece reicklirati, te na kraju - gamad koja ce izbjegavati placanje odvoza stvaranjem divljih deponija.

To su stvarni problemi. Umjesto da se novim sustavom obracuna broj problema smanji, on ce se povecati.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.04.2010. 15:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
To su stvarni problemi. Umjesto da se novim sustavom obracuna broj problema smanji, on ce se povecati.


Nezgodno je provoditi bilo kakve promjene u državi u kojoj živi mahom stoka.

Naime, kod nas se promjene svode na to da se procjeni gdje bi i kako naš čovjek mogao zajebati susatv, napraviti štetu i izbjeći svoje obveze.

Načelno je poštenije da se smeće plaća po količini smeća, a ne kvadraturi stana, no to je načelno.

Mislim da bi moglo biti puno problema. Prvo, puno zgrada nemaju prostor gdje će držati sve te silne kante. Sada imaju kontejnere koje misle ukinuti. Ako kante budu držali na ulici, smrdjeti će grad, a kante će se ubrzo pokidati ili pokrasti. Ljudi će prijavljivati manje članova kućanstva, bacat će smeće na drugim mjestima, itd. itd.

Dakle, ova bi promjena mogla biti korisna samo ako se uvedu i neke druge mjere. Recimo, tko baci smeće na divljem mjestu, režu mu se prsti, a tko prijavi manje ukućana, sječe mu se ruka.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 19.04.2010. 16:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): ›

Nezgodno je provoditi bilo kakve promjene u državi u kojoj živi mahom stoka.


ovo je istina. ima stoke sitnog i krupnog zuba, zutih i crvenih mutikasa ali i ta stoka ima nesto malo inteligencije.

vrlo malo te stoke bi se bunilo kada bi se uzela u obzir danasnja cetveroclana obitelj koja zivi u stanu od stotinjak kvadrata i placa odvoz smeca cca 50 kn.

jednostavnom racunicom se dobije da to iznosi 12.5 kn po osobi koja bi vecini ljudi bila prihvatljiva.

na taj iznos se moze dodati jos 5 kn za kontejner koji bi se mjesecno dovozio za odvoz glomaznog otpada ... i dobila bi se cijena za koju nitko ne bi ni zucnio.

ovako ... cijena se namjerno presucuje, a spekulira se sa cijenom od 40 kn po osobi ... i naravno da to izaziva gnjev gradjana.

Citat: › Naime, kod nas se promjene svode na to da se procjeni gdje bi i kako naš čovjek mogao zajebati susatv, napraviti štetu i izbjeći svoje obveze.


naravno kada taj isti sustav pokusava zajebati tog istog covjeka. Ovo poskupljenje bi bilo enormno ... a usluga bi se degradirala ... kakvu reakciju bi bilo za ocekivati ?

I ne bi bilo puno problema sa kantama u zgradama ... jer do prije par godina su sve zgrade imale kante u zgradama, tek je dolezal ili netko od njih postavio ove kontejnere na ulicu. Do tada nije bilo problema s kantama.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.04.2010. 20:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo@ koliko sam ja shvatila svaki stan će morati imati pojedinačnu kantu. moja zgrada je imala ili 2 velike ili 1 kontejner. odlučili smo se za kontejner kad su radili promjene. od kanti možda bi nam 4 stale (mislim sad na ove velike) u ostavu u podrumu. ni ne želim pomisliti kako to izgleda ili bi izgledalo u zgradama s 5+ katova

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: