Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Zbog pušenja u kafićima ugostitelji od jučer na rubu otvorenog sukoba

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65796
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.04.2010. 13:23 
Naslov:  Zbog pušenja u kafićima ugostitelji od jučer na rubu otvorenog sukoba
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mnogi ugostitelji ogorčeni su jučerašnjim istupom Udruge “Volim Osijek”, odnosno njezina predsjednika i njihova kolege Zlatka Dernaja (cafe Siesta). Dapače, sudeći prema tonu nekih izjava ugostititelji su na rubu otvorenog sukoba! Voditelji dva izrijekom prozvana kafića, Trica i Press, bili su - najblaži.

- Imamo dvorišnu, otvorenu terasu. Ako se budemo morali dodatno prilagoditi, prilagodit ćemo se. Gospodina ne poznajem, te ne želim ulaziti u nikakve polemike, kaže Dea Dumančić iz Trice. Javne polemike ne želi niti vlasnik Pressa Antun Homan.

- Ne znam kamo ovo vodi, to su gluposti. Press ima najbolju ventilaciju u gradu, imamo napravljene projekte, elaborate i potvrde nadležnih službi da je sve prema zakonu. Ako treba, osobno ću pozvati sve inspekcije da još jednom pregledaju lokal i vide je li sve u redu - kaže Homan. Otkriva kako su ga inspekcije već dva puta posjetile, no dematira da su jučer, nakon medijskih natpisa, još jednom pokucali na vrata.

Istup udruge komentiraju i ostali ugostitelji, a posebno su ogorčeni oni prozvani zbog “najlon kavana”.

- Ako je već on naš dušebrižnik, možda bi mi svi ostali trebali voditi računa da na vrijeme plaća ZAMP, kada ima svirke ili da ne postavlja suncobrane tamo gdje ne smije, kažu jedan ugostitelj, a njegov kolega dodaje kako “Dernaj proziva druge za terase, jer je on nema gdje staviti”.

- Umjesto da budemo jedinstveni u ovoj teškoj situaciji, on pravi razdor i izaziva vraga, zaključuje vlasnik jednog poznatog lokala.

Bilo još prijavljivanja

Predsjednik Udruge osječkih ugostitelja Zdravko Peko nije želio komentirati Dernajeve izjave, no osvrnuo se na činjenicu da se ugostitelji međusobno prijavljuju zbog pušenja - iz pouzdanog izvora doznali smo da je bilo takvih slučajeva.

- Ne treba kršiti zakone, no neka inspekcije rade svoj posao. Međusobno prijavljivanje nikamo ne vodi i osuđujem takve postupke. Svi smo u istom košu, a zbog Vlade nitko danas ne stoji dobro. Konkurenciju treba doživjeti kao motiv za poboljšanja, a ne trošiti energiju na podmetanja, kaže Peko.

Tekst: M.Mihaljević/Glas-Slavonije.hr


Pročitajte i...
[15.04.2010.] Ugostitelji se međusobno prijavljuju zbog pušenja

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OligofreniDikobrazoid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2339
Lokacija: Šikara uz Dravu
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.04.2010. 13:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Redakcija 031 je napisao/la: ›
Konkurenciju treba doživjeti kao motiv za poboljšanja, a ne trošiti energiju na podmetanja[/i], kaže Peko.
A da sad, još da se igra pošteno.... Ovo je tipični balkanski princip...ja imam dvije krave, susjed ima tri... E saću ja njemu lijepo ubit dvije, pa ja imam jednu više... preloše i (na žalost) pretipično za ovaj grad... i to ne samo što se ugostitelja tiče....

_________________

Tis' mi mjesec, tis' mi zvijezda, dobra ti je mliječna žlijezda...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
valent
Offline
Ukupno postova: 172
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.04.2010. 13:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mogu oni pričati što hoće, osobno znam da se iz Pressa uvijek izlazi nadimljen ko šunka, kakva je to onda "najbolja ventilacija u gradu" ?!?

_________________
pratite me na twitteru - www.twitter.com/valentt
blog: http://kernelreloaded.blog385.com
linux, anime, spirituality, windsurf, wireless, ronjenje, pametne kuće, zwave
registered as user #367004 with the Linux Counter, http://counter.li.org.
ICQ: 2125241, Skype: valent.turkovic, MSN: [email protected]
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
noname
Offline
Ukupno postova: 204
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.04.2010. 14:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

valent je napisao/la (Pogledaj post): › Mogu oni pričati što hoće, osobno znam da se iz Pressa uvijek izlazi nadimljen ko šunka, kakva je to onda "najbolja ventilacija u gradu" ?!?


pa ako ima ventilaciju nemora znacit da je i uvijek ukljucena Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
valent
Offline
Ukupno postova: 172
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.04.2010. 14:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Treba im zabiberiti par kazni pa ćeš vidjeti kako će odmah biti uključene stalno.

_________________
pratite me na twitteru - www.twitter.com/valentt
blog: http://kernelreloaded.blog385.com
linux, anime, spirituality, windsurf, wireless, ronjenje, pametne kuće, zwave
registered as user #367004 with the Linux Counter, http://counter.li.org.
ICQ: 2125241, Skype: valent.turkovic, MSN: [email protected]
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
noname
Offline
Ukupno postova: 204
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.04.2010. 14:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ventilacija guta struje a i stvara buku, nitko nije lud da ih stalno drzi uljucene, svi oni znaju kako izgledaju inspektori i cim ih vide na vratima ukljuce ventilaciju, nije to neki posao Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
svarog
Offline
Avatar

Ukupno postova: 17
Lokacija: Slavonija
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.04.2010. 14:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

- Ako je već on naš dušebrižnik, možda bi mi svi ostali trebali voditi računa da na vrijeme plaća ZAMP, kada ima svirke ili da ne postavlja suncobrane tamo gdje ne smije, kažu jedan ugostitelj, a njegov kolega dodaje kako “Dernaj proziva druge za terase, jer je on nema gdje staviti”.



[
Otkad za postavljanje suncobrana treba dozvola?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.04.2010. 14:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

OligofreniDikobrazoid je napisao/la: ›
ja imam dvije krave, susjed ima tri... E saću ja njemu lijepo ubit dvije, pa ja imam jednu više...


Da, ovo je klasični hrvatski sindrom "nek susjedu crkne krava".

Taj ugostitelj Dernaj zasigurno ne bi nikome ništa prijavljivao da koji slučajem i on ima terasu poput ovih koje proziva, i da se na njima puši. No on ima ono čudo kod kina, za koje se, kao i za mnoge druge terase u gradu, nikad nije smjela dati dozvola da uopće budu postavljene.

Pomalo je tužno gledati na koji način se neki pokušavaju izboriti za prihode - no ponavljam, za to je isključivo kriva država - prvo donese idiotski zakon, a onda ni državna inspekcija Sanitarna praktično ničemu ne služi. Ako su krišili zakon, nisu li već trebali biti zatvoreni?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
svarog
Offline
Avatar

Ukupno postova: 17
Lokacija: Slavonija
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.04.2010. 15:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa naravno da krše zakon, ali da nemaju svoje veze i vezice ne bi se usudili jer bi se bojali kazne..
Država kao i uvijek nema iste parametre za sve...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
valent
Offline
Ukupno postova: 172
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.04.2010. 15:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svaka čast Zlatku što je izašao u medije, ne poznam ga ali bez obzira ima on kafić ili ne treba zakon biti jednak za sve.

_________________
pratite me na twitteru - www.twitter.com/valentt
blog: http://kernelreloaded.blog385.com
linux, anime, spirituality, windsurf, wireless, ronjenje, pametne kuće, zwave
registered as user #367004 with the Linux Counter, http://counter.li.org.
ICQ: 2125241, Skype: valent.turkovic, MSN: [email protected]
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dvostrukoopasanipasanac
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.04.2010. 18:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a Tricina je terasa sve samo ne otvorena... a mozda je otvore - ljeti

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lela-os
Offline
Ukupno postova: 11
Lokacija: na sigurnom
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.04.2010. 18:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

OligofreniDikobrazoid je napisao/la (Pogledaj post): ›
Redakcija 031 je napisao/la: ›
Konkurenciju treba doživjeti kao motiv za poboljšanja, a ne trošiti energiju na podmetanja[/i], kaže Peko.
A da sad, još da se igra pošteno.... Ovo je tipični balkanski princip...ja imam dvije krave, susjed ima tri... E saću ja njemu lijepo ubit dvije, pa ja imam jednu više... preloše i (na žalost) pretipično za ovaj grad... i to ne samo što se ugostitelja tiče....

dotični gospodin bi ubio i onu preostalu kravu...pa nek se vidi tko je gazda

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gardy
Offline
Ukupno postova: 101
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 16.04.2010. 19:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ha ha ha press ima najbolju ventilaciju u gradu,,da da samo ako je nevidljiva.ima rođaka u inspektoratu a ne ventilaciju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kirbajac
Offline
Ukupno postova: 78
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.04.2010. 10:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa nek ljudi puše ako hoće, pa šta onda... a kom se to ne sviđa ne mora ić na ta mjesta i gotovo. vrlo jednostavno...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
svinjor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 35
Lokacija: VBK
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.04.2010. 14:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kirbajac je napisao/la (Pogledaj post): › pa nek ljudi puše ako hoće, pa šta onda... a kom se to ne sviđa ne mora ić na ta mjesta i gotovo. vrlo jednostavno...


Po toj retardiranoj logici bi isto tako mogli reći da ako pušači žele pušiti to mogu negdje drugdje. Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: