Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



UHDDR Sv.Rok traži izmjene Zakona o braniteljima [Vijesti OSTV-a]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
OPORBENI
Offline
Avatar

Ukupno postova: 36
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.04.2010. 11:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lupetamo do boli i nazad.Treba objeviti registar sa točnim podacima,ime.postrojba,datum, te napokon to dovesti u red.Svako tko je ostao u Osijeku 1991 zaslužio je status sudionika rata(pekar,hep,bolnica,trgovci,bakice što su nam pekle kiflice itd).Udruge dragovoljaca bi se trebale prve zalagati da se izbaci kukolj i lažnjaci.Udruga treba biti udruga svih pravih dragovoljaca a ne potrčci od raznih stranaka,te promjeniti svoj stav,jer sve više liče na SUBNOR.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.04.2010. 14:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

OPORBENI je napisao/la: ›
Svako tko je ostao u Osijeku 1991 zaslužio je status sudionika rata(pekar,hep,bolnica,trgovci,bakice što su nam pekle kiflice itd).


Valjda to ne znači status branitelja? Izgleda da već nailazimo na bit problema - neborbeni sektor.

Ja ne mislim da je netko zaslužio bilo kakve privilegije bilo kada. Ali pogotovo to nije zaslužio netko tko je radio svoj posao, pa i u vrijeme rata.

Takve ideje nekada ni partizanima ne bi pale na pamet. Naime, što bi bilo da je rat zahvatio cijelu državu? Zar bi cjelokupno stanovništvo ostvarilo nekakve privilegirane statuse? Zamislite da su se tako ponašali nakon 2. sv. rata. Ili primjerice, u Iraku.

Ja bih ukinuo sve privilegije. Od ljudi koji su ih ostvarivali kao neborbeni sektor tražio bih i da vrate sve što su dobili. To je neviđena sramota Hrvatske, i prava kriminalizacija Domovinskog rata, uvreda za vojnike, i katastrofalan potez Hdz-a usmjeren isključivo na kupovinu glasova.

Nisu ni svi vojnici isti, dapače, a kakav neborbeni sektor. Treba prihvatiti činjenicu da smo imali rat, i da su ljudi dužni izvršavati svoje obaveze i u ratnom stanju.

Ako je itko zaslužio makar nekakvu nagradu za sudjelovanje u ratu, to su samo dobrovoljci. Dakle, niti mobilizirani vojnici to nisu zaslužili, jer je ustavna dužnost svakog građanina Hrvatske da se odazove mobilizaciji i brani zemlju, koliko god riskirao život.

Klupko se malo po malo odmotava. Objava registra je pitanje godine. Ukidanje privilegija, malo po malo, je pitanje mjeseca.

Sada se Milinović zalaže za reviziju branitelja. Sjetimo se, to je onaj čovjek koji se vezao lancima ispred suda. Reviziju su pokušali provesti Račan i Pančić - jedva su preživjeli. Hdz im je namještao državni udar, na splitskoj se rivi skupilo par desetaka tisuća "zaslužnika", urlalo se "bando crvena" i "Mesiću cigane". I svega nekoliko godina poslije, kad više nemamo ni kune, evo nas opet na istom mjestu.

Pa za početak, ako će se raditi revizija, neka počnu od psihijatara koji su davali dijagnoze PTSP-a. Takva inflacija novopečenih PTSP-ovaca, iz 2006., morala se negdje pokazati na nekom bankovnom računu, u vidu nekog automobila ili stana tih istih psihijatara.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
hren
Offline
Avatar

Ukupno postova: 37
Lokacija: osk
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.04.2010. 21:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M.Felt-tako je!
kad bi Ptsp imao zakonskog skrbnika za svoj tekući račun,za upravljanje nekretninama,ili recimo im bila oduzeta vozačka dozvola...Bi li to bilo kršenje građanskih prava?Ono-oćeš na pivo,al moraš vodit skrbnika(ženu) sa sobom i ona ti određuje dozu.Bilo bi zanimljivo ...

_________________
osijek031.com smile Ima neka moć u dobrim ljudima, oni su jaki i poslije smrti. Događa se da i dalje žive, po svojim riječima i djelima, a najviše po dobroti srca. Trygve Gulbranssen
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cannibal
Offline
Avatar

Ukupno postova: 83
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 16.04.2010. 22:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mungose

Očito nemaš pojma o čemu pričaš. Podsjećaš me na ljude kojima su svi krivi i koji neznaju točno što hoće. Biti ću pristojan. Listopad1991, napuštanje Osijeka s postrojbom i odlazak u Nuštar gdje ostajem do svibnja 1992. Nakon toga odlazak na jedno drugo ratište i ostajem tamo do listopada 1992. Ožujak 1993-prosinac 1994 zadarsko ratište. 1995. bljesak i cijela godina pripravnost. Pripravnost do 1997- tjedan dana radiš i spavaš u vojarni, a tjedan dana radiš i poslije posla ideš kući (ako te ne zakači dežurstvo ili straža ili neka druga glupost. Za neke je rat završio 1995, ali za nas nije do kraja 1997. Moja supruga i dijete su cijeli rat bili u Osijeku (kćerkica je počela i mucati od granata i straha). Nitko moju ženu nije pitao Kako ti je, trebaš li što, nedostaje li ti nešto. Odlasci kod doktora sa djetetom u naručju, bez auta, bez neke zaštite, a svira opasnost. Tada je sve bilo u redu, kada sam imao plaću od 100 DEM i ostavio svoju obitelj da bi ti mogao sada srati na netu. Za tvoju informaciju, većina oružanih snaga zemalja članica NATO-a umirovljava svoje pripadnike nakon 20 godina aktivne službe. Nakon borbenih djelovanja ti ljudi imaju stručnu pomoć da bi mogli nesmetano funkcionirati, imaju pripreme prije umirovljavanja kako bi se prilagodili civilnom životu, imaju lijepe mirovine i otpremnine. No to naša država sebi ne može dopustiti jer to je ipak previše- i u tome se slažem. A šta ti nisi tako pametan uzeo pušku u ruke i nakon svih sranja, ako poživiš, ostaneš raditi u vojsci. Znači kada si trebao, išao ko budala u smrt, prvo bez novca, nakon toga za 100 DEM (dok je privreda imala 800-1000DEM) tada si bio dobar i svi su te tapšali po ramenu. A sada, ti si metilj i nametnik, zadnje govno i đubre-sram te bilo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
jao,uf
Offline
Ukupno postova: 29
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 17.04.2010. 14:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

osijek031.com smile idea: ma ljudi moji.nitko ne spočitava dragovoljcima osijek031.com smile (skidam im kapu do poda),i ostalim pravim braniteljima nego u ovom našem žitu ima toliko kukolja da se nevidi žito od tog kukolja.
kod dotičnoga gospodina Bebeka u njegovoj udruzi tj.pri toj mjesnoj je na početku rata bilo vojske mnogi su se vodili a nisu ni primirisali fronte osijek031.com smile .neki su cijeli rat radili po firmama a osijek031.com smile vođeni su bili čak i kao nekakovi zapovjednici postrojbi.
ima ih imenom i prezimenom a mogu se provjeriti i u registru branitelja vrlo jednostavno.kako su neki rekli:nemože čovjek biti na 2 mjsta u isto vrijeme" osijek031.com smile tako ja OPET NAPOMINJEM da nisu problem(nedaj bože BRANITELJI)več gamad i govna koja sebe zovu i vode kao branitelji a nikako Ne, ne i ne! to nisu.
iz javnih poduzeća to su uglavnom šefovi(rukovodeći kadar)koji se tijekom rata bili po podrumima osijek031.com smile a sada su naprasno u vojnim mirovinama čak neki i kao zapovjednici .
ima tu i osoba bliskih i gradskim čelnicima koji se također "bili" u ratu a nikada se iz svojih poduzeća i podruma nisu makli te sada su u finim mirovinama uživaju osijek031.com smile osijek031.com smile .
osijek031.com smile e tih je meni muka i zlo mi je od njih jer takovi nam ruše ugled branitelja i zbog takovih se treba objaviti taj registar.
ljudima koji su cijeloga rata radili po Osijeku treba također skinuti kapu jer smo konstantno imali i struje osijek031.com smile i vode osijek031.com smile (uz manje prekide),stalno su nam radili i kruh i mlijeko tako da nije grad bio mrtav.
najmanje što bi takovim ljudima trebalo i omogučiti je da kada budu išli u mirovinu sa 65 godina (ako je i dožive od današnjeg tempa života ) priznati im tih godinu-dvije da ranije odu u mirovinu. osijek031.com smile
nikakove privilegije već samo zahvala za učinjeno za njihov doprinos obrani domovine. osijek031.com smile osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.04.2010. 15:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cannibal je napisao/la: › Listopad1991, napuštanje Osijeka s postrojbom i odlazak u Nuštar gdje ostajem do svibnja 1992. Nakon toga odlazak na jedno drugo ratište i ostajem tamo do listopada 1992. Ožujak 1993-prosinac 1994 zadarsko ratište. 1995. bljesak i cijela godina pripravnost. Pripravnost do 1997- tjedan dana radiš i spavaš u vojarni, a tjedan dana radiš i poslije posla ideš kući (ako te ne zakači dežurstvo ili straža ili neka druga glupost. Za neke je rat završio 1995, ali za nas nije do kraja 1997.
Ako dobro kuzim, ti si profesionalni vojnik, ili?

Citat: › Moja supruga i dijete su cijeli rat bili u Osijeku (kćerkica je počela i mucati od granata i straha). Nitko moju ženu nije pitao Kako ti je, trebaš li što, nedostaje li ti nešto.
A mislis da su granate padale samo iznad glava tvoje zene i kceri? Da, rat je sranje, ali se nije dogodio samo tebi.

Citat: › Za tvoju informaciju, većina oružanih snaga zemalja članica NATO-a umirovljava svoje pripadnike nakon 20 godina aktivne službe.
Ok, dakle, to je 20 privilegiranih godina sluzbe, odnosno 40 neprivilegiranih. Posteno.

Citat: › A sada, ti si metilj i nametnik, zadnje govno i đubre-sram te bilo.
Pa, koliko godina staza ukupno imas, ako pribrojis i 6-7 povlastenih? 40 ili vise?

Vidis, ja necu ici u mirovinu dok ne odgulim tih 40. Dijelom i zato da bih placao mirovine onih koji s 35 godina zivota lade jaja po birtijama.

Sram moze biti sve one koji su radno sposobni, a nisu odgulili 40 godina radnog staza i zaradili svoju mirovinu. Sram do neba.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cannibal
Offline
Avatar

Ukupno postova: 83
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 17.04.2010. 23:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
cannibal je napisao/la: › Listopad1991, napuštanje Osijeka s postrojbom i odlazak u Nuštar gdje ostajem do svibnja 1992. Nakon toga odlazak na jedno drugo ratište i ostajem tamo do listopada 1992. Ožujak 1993-prosinac 1994 zadarsko ratište. 1995. bljesak i cijela godina pripravnost. Pripravnost do 1997- tjedan dana radiš i spavaš u vojarni, a tjedan dana radiš i poslije posla ideš kući (ako te ne zakači dežurstvo ili straža ili neka druga glupost. Za neke je rat završio 1995, ali za nas nije do kraja 1997.
Ako dobro kuzim, ti si profesionalni vojnik, ili?

Citat: › Moja supruga i dijete su cijeli rat bili u Osijeku (kćerkica je počela i mucati od granata i straha). Nitko moju ženu nije pitao Kako ti je, trebaš li što, nedostaje li ti nešto.
A mislis da su granate padale samo iznad glava tvoje zene i kceri? Da, rat je sranje, ali se nije dogodio samo tebi.

Citat: › Za tvoju informaciju, većina oružanih snaga zemalja članica NATO-a umirovljava svoje pripadnike nakon 20 godina aktivne službe.
Ok, dakle, to je 20 privilegiranih godina sluzbe, odnosno 40 neprivilegiranih. Posteno.

Citat: › A sada, ti si metilj i nametnik, zadnje govno i đubre-sram te bilo.
Pa, koliko godina staza ukupno imas, ako pribrojis i 6-7 povlastenih? 40 ili vise?

Vidis, ja necu ici u mirovinu dok ne odgulim tih 40. Dijelom i zato da bih placao mirovine onih koji s 35 godina zivota lade jaja po birtijama.

Sram moze biti sve one koji su radno sposobni, a nisu odgulili 40 godina radnog staza i zaradili svoju mirovinu. Sram do neba.



Ma slušaj ti mene. Jer si ti mentalno retardiran ili se samo praviš. Prvo mi reci koliko imaš godina, a koliko tvoji roditelji. Za tvoju informaciju, od kada sam u mirovini (a bio sam profesionalni vojnik) poludio sam i vrlo rado bih se vratio na posao koji sam radio. Smatram da sam ga dobro, časno i pošteno odradio, za razliku od drugih i od takvih koji pljuju sve oko sebe. Pa šta ne pljuješ po nogometašima koji Hrvatsku godišnje stoje milijarde kuna, a foliraju se u makinama i sa plastičnim picama, ili na bankare koji te kradu non-stop, ili na političare koji su sve ovo i zakuhali. Ustvari mislim da ovo više nema smisla. Kako bilo želim ti sreću u životu, a također i tvojim roditeljima. Žao mi je što život u Hrvatskoj nije bolji, jer stvarno sam se nadao da će biti.

_________________
BEHEADING
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
BARTLEBY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 116
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.04.2010. 9:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

grissom je napisao/la: ›
Odličan komentar, Leteći mungos!
Država bi se trebala (kao i u svim normalnim zemljama) brinuti za invalide rata, čije je zdravlje ozbiljno narušeno i nisu u mogućnosti se brinuti o svojoj egzistenciji. (ne mislim na famozne PTSP kojih je najveći broj tzv "invalida")
Obrana zemlje je DUŽNOST - netko na frontu, netko kroz radnu obvezu.
Tko se ne odazove, krši zakon i snosi zakonske posljedice.
Oni koji su se istakli u ratu, dobiju odlikovanja i priznanja.
Kraj priče.
Kakvi stanovi, automobili, mirovine, beneficije, dotacije...
Ovakvim odnosom države, od časnog postupka - obrane domovine - stvoren je prljavi biznis i unosno zanimanje.

Potpisujem Bravo Prije što me napadnu da pojasnim Very Happy TO od 01.03 ´91. Od 7mj `91, pa do kraja 12 `93 proveo u ratu. Od 5mj `92 do kraja 12 `93 pripadnik 3A brigade (ovo prije 106, pa 130. Dužnost tijekom cijelog rata "vojnik-strijelac". Od kraja 10 mj`95 radim. Postao sam državni službenik ( nametnik kako neki zovu sa plaćom ne većom od 4200kn Mr. Green ) Posao dobio preko poznanstava. Od države ništa nisam tražio niti dobio (mogućnost uvoznice i par dionica ). 2002 godine mi dijagnosticiran PTSP. Tražim od doktora pomoć da me izlječe i naglašavam da ne želim mirovinu. Nisam ranjavan Bogu hvala, pa je nisam ni zaslužio. Lječnici ne lječe već trpaju tabletama. Jedino mi je preostalo da se lječim sam. Ali, mogu radit i sramota bi me bilo da sam sa 30-tak godina otišao u mirovinu. Podržavam da je dužnost bila svakog da pomogne u obrani domovine, ali i ČAST Ovo što se sad događa je samo sprdačina i zbog "nametnika" koji su otišli u mirovinu jer su pali i ogrebali se i slične smijurije samo narušava dignitet Dragovoljaca, a i branitelja. No, to se NIKAD neće više ispraviti. Kasno je za to... Pozdrav istinskim Dragovoljcima i ne zamarajte se glupostima pojedinih udruga, političara i tzv "pametnih" ljudi koji sve znaju. Čast je u srcu, a ne u džepu osijek031.com smile

_________________
"Od svega što sam izgubio, razum mi najviše nedostaje" Glavom o zid osijek031.com smile

"Nije li politika zapravo samo vještina da se laže u pravom trenutku...” :->o=
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 19.04.2010. 12:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pola milijuna branitelja je, naravno, ekstremna glupost. No dok god se točno ne definira pojam brnaitelja neće se tu ništa moći napraviti. Ako je ovo registar branitelja onda neka u njemu budu samo oni - branitelji, pa ćemo dobiti jasnu sliku. Naravno, ostalim službama koje su djelovale u ratu isto tako treba odati priznanje i počast pa i dati im nekakve benificije. Ali oni u registru BRANITELJA nemaju što raditi. Nitko me ne može uvjeriti da je nekakvom službeniku bilo isto kao i onome tko je sa puškom bio u rovu. To je glupost. Samim time niti se taj službenik može voditi kao branitelj niti može imati iste benificije kao oni.
Nadalje, po meni, benificije najveće trebaju imati samo dragovoljci. Oni koji su si dopustili da budu mobilizirani a nisu se dragovoljno prijavili zaslužuju benificije ali opet nemogu imati iste kao oni koji su se sami prijavili i prodavali i krave i automobile da bi se naoružali ( da ne govorim o onima koji su pred početak rata periferne dijelove grada branili sjekirama i lopatama a na drugoj strani stoji tenk). Jasno je da i mobilizirani imaju traume od rata kao i dragovoljci. Oni koji su časno sudjelovali u ratu i sada su u mirovini zbog ovih ili onih razloga, ali opravdanih razloga, sigurno nisu opterečenje za državni proračun. Svi mi znamo da su opterečenje tisuće i tisuće onih koji su te mirovine "zaslužili" plavim kovertama, poznanstvima, lažiranjem papira itd. A uvjeren sam da je takvih i više nego što je onih koji su zaista i nastradali u ratu na ovaj ili onaj način.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: