Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Nešto o samoobrani

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 16.03.2006. 10:58 
Naslov:  Nešto o samoobrani
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Fizički obračuni na ulicama sve su češći i rijetko tko može reći da se osjeća u potpunosti sigurnim dok sam ide kući mračnim ulicama. U zadnjih nekoliko mjeseci nekoliko je mladića i pretučeno na ulicama. Što čovjek može učiniti kako bi zaštitio u neugodnim situacijama kada netko ugrožava njegovu sigurnost ili imovinu? Postoji nekoliko "pomagala" koja olakšavaju obranu i mogu onesposobiti napadača dovoljno dugo da se može pozvati pomoć. Najčešće se koriste suzavac, elektrošokeri i plinski, ili startni pištolji.

SUZAVAC

Stari dobri suzavac zasigurno je među popularnijim sredstvima zaštite. Riječ je o posebnim kemikalijama koje djeluju na sluznice, a primjenjuje se tako da napadača nekoliko sekundi špricamo po licu, što će iziritirati oči i nos te prouzročiti neugodan osjećaj kako na koži, tako i na plućima. Napadač od daljnjeg napada odustaje gotovo trenutačno, a potrebna je i medicinska pomoć, no ne ostavlja trajne posljedice. Cijene se kreću od 49 do 59 kuna, što čini suzavac učinkovitim, ali i pristupačnim sredstvom samoobrane.

ELEKTROŠOKER

Nešto modernije pomagalo za samoobranu, a većina našadaće će pobjeći samo kada vidi smanjeno izdanje «munja i gromova» koji skaću između elektroda šokera. Popularan je u zaštitarskim tvrtkama, ali koriste ga i pojedinci bez obzira na spol. Onesposobljava napadača jakim i neugodnim strujnim udarom. Postoji nekoliko izvedbi, a svaka dolazi u različitim snagama samog udara. Većina ih stane u šaku, a prouzročuje udar od 300.000 pa sve do 750.000 volti. Koristi se tako da se elektrode šokera naslone na kožu napadača i pritisne okidač. Najdjelotvorniji je kada se koristi u području vrata, zapešća ili prepona, a uz dezorijentiranost i zbunjenost može prouzročiti i gubitak svijesti. Najjača verzija onesposobit će svakoga, a dovoljno je jaka da djeluje i kroz odjeću. Napaja se običnom baterijom od 9 Volti, a cijene se kreću od 539 do 849 kuna.

STARTNI I PLINSKI PIŠTOLJ

Riječ je o pištolju koji koristi dvije različite vrste punjenja. Startno punjenje imitira pravi pucanj zvukom i služi za plašenje napadača, dok je plinsko punjenje napunjeno suzavcem i djeluje kao i suzavac u spreju. Iako je riječ o pištolju koji je na prvi pogled teško razlikovati od pravog te se samim pokazivanjem pištolja može preplašiti napadač, nije potrebna nikakva posebna dozvola za kupovinu i nošenje. Cijene pištolja kreću se od 759 do 1.490 kuna, a punjenje košta 3,90 kuna za startni metak i 10 kuna za plinski metak.

Preporuka svima je da razmisle o nabavci nekog od spomenutih sredstava za samoobranu te odu u "Turkalj company", i izaberu nešto za sebe.

Favorit031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
super_leptir
Offline
Avatar

Ukupno postova: 203
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.03.2006. 9:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

c-c-c... kakva reklaaaaamaaaaaaa

_________________
Sve je moguće osim onog što je nemoguće!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 18.03.2006. 11:55 
Naslov:  Re: Nešto o samoobrani
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nije reklama!
Do kvalitetnih informacija je tesko doci, a oni su bili usluzni, sve pokazali i objasnili pa mislim da je ovo najmanje sto se moglo uciniti. U ostalom onima koji su dobili zelju otici nesto i kupiti barem znaju kuda trebaju ici...
Ako mislis da je reklama kupi suzavac negdje drugdje u gradu, ako znas gdje jos ima i po kojim cijenama slobodno dopiši...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
swamp
Offline
Avatar

Ukupno postova: 396
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.03.2006. 17:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Lovačka trgovina tamo kod kauflanda negdje kad se ide prema Tenji, suzavac - 35 kn..

_________________
"Now remember, I do my best work when I'm being worshiped as a god."
-- Johnny Bravo
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.03.2006. 13:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da je ovo sve pogrešno.
Ljudi se ne bi smjeli naoružuvati.

Dokazano je: Ako ga imaš, bit će upotrijebljeno.

Paranoični smo i nervozni onoliko koliko to hoće urednici naših medija.

Svjestan sam prijetnji koje vrebaju, ali kao građansko društvo moramo djelovati u smjeru učinkovitosti policije.

Puno je važnije kad vidiš sranje nazvati muriju, nego oboriti pogled.

Kao netko tko se bavio streljaštvom, mislim da se čak i sport i lov mogu i moraju osmisliti na način da se oružje ne donosi kući. Da ne bude u zajednici.

Mi smo jako čudni.

Kad murija pravi racije ili nas pregledava na ulici, to nas inkomodira i iritira, a htjeli bismo biti sigurni.
Bojim se da gerliska obrana (svi naoružani, svatko svakome mogući neprijatelj) vodi u propast.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 24.03.2006. 10:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U jednu ruku se slažem s tobom, ali opet mozes se naci u situaciji u kojoj sam bio s jednim legom kada su nas dvojicu napala četri lika i počela mlatit jer je taj dan bila utakmica Osijek Dinamo. Ne pratim nogomet, pogotove ne HNL. Jesam onda zasluzio neke batine. Da sam imao suzavac mogao sam se barem obraniti, dakle samo obraniti i zvat policiju...

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
swamp
Offline
Avatar

Ukupno postova: 396
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.03.2006. 13:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@circa : pa naravno! jebeš te hipijevske spike da smo svi braća i ljubav pobjeđuje. Ima budala koji reagiraju jedino na bol, i ja nemam nikakvih problema s tim da im ju omogućim.

_________________
"Now remember, I do my best work when I'm being worshiped as a god."
-- Johnny Bravo
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.03.2006. 18:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Circa je napisao/la: ›
U jednu ruku se slažem s tobom, ali opet mozes se naci u situaciji u kojoj sam bio s jednim legom kada su nas dvojicu napala četri lika i počela mlatit jer je taj dan bila utakmica Osijek Dinamo. Ne pratim nogomet, pogotove ne HNL. Jesam onda zasluzio neke batine. Da sam imao suzavac mogao sam se barem obraniti, dakle samo obraniti i zvat policiju...


Ma shvaćam ja tebe, ne zagovaram ja ništa suprotno... Tvoj je stav normalan, ali to je gledanje na mikrorazinu problema.
Kad zamisliš sigurnosti sustav u cjelini, učinkovit i odgovoran, dakle ne ovakav kakav je hrvatski sad shvatiš da on ne tolerira takve ispade. Zapravo, ne mogu se dogoditi. Nasilje i vandalizam pojedinih grupa produkt su viška vremena. Te pedere što skrše nekog ne treba ispizditi, nego osuditi na 30 dana u kamenolomu. I to je to.

To je, naravno, najskuplje rješenje jer lakše ga je zaključati... Kad je na otvorenom moraš platiti i pravosudnog policajca, koji ga nadzire, ali mislim da je tim obješenjacima rad najveća kazna i prislini rad bi se morao uvesti.
To zahtijeva i promjene Ustava, jer "u RH nema prislinoga rada."

U suporotnom ostavljen je manevarski prostor za nasilje, koje se ponavlja, eskalira i slično... A pošteni građani će mislim učiniti sve da bi izbjegli sranja nego se upustili u obračunavanje.

Da vam izbanaliziram: Vas dvojica, Circa i swamp, idete ulicom i neki majmuni spadnu s grane pred vas i hoće vas ispizditi za 40 kuna koje imate uza se... I onda vi slavodobitno pošpricate napadače suzavcem koji se raspršuje 2, 3 m/s.
Kao zakonitost nameće ti se da će svi kad tad nabaviti suzavce, ali ne bi bila rijetkost, poznajući povijest našeg zavičaja, da vam napadači uzvrate, tj. da vas "pošpricaju" nečim što leti i do 150 m/s.

Nasilje eskalira.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 24.03.2006. 19:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da se razumijemo, prava sam papcina i izbjeci cu fizicki obracun kada god mogu, ali kada ne ide drukcije barem bi volio da se mogu obranit...
Znam da to nije srz problema, ali je na zalost tako.
Mislim da je najveci problem sto policiji ne mozes vjerovat, sto ce ljudi radije pogledati u pod i otici kuci nego zapamtiti kako je neki napadac izgledao i nazvati policiju...

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.03.2006. 20:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Znam.
Ne pričam ti ja o štemanju, jasno je da je to slijepa ulica... Uvijek netko jači.
Treba izgraditi vrijednosti. Sustav koji će počivati na ljudskim pravima.
Društvo kojemu neće biti važniji Bog na nebesima nego čovjek na Zemlji.

Mi smo neizgrađena nacija. Sve što imamo, imamo ne zato jer shvaćamo važnost i prednosti, nego zato jer je to diktat.
Zato valjda i imamo Ustav.

Sve što smo postigli, postigli su pojedinici s zajedničkim nacionalno-etničkim nazivnikom. Zato se onda indiferntne horde prosječnih mogu dičiti ovim ili onim postignućem. Poistovjećuju se, jer sami nisu ništa.
Dvije nule na WCu.
Hrvati smo samo kad nastupaju sportaši, ali kad naša mafija radi sranja po čitavoj Europi (zbog čega Putovnica gubi na "vrijednosti") onda to nikad nije vijest i nije nacionalni problem.

Kod nas je preskočen proces društvene evolucije.
Zapravo, tako je u cijeloj istočnoj Europi.
Naš kulturni, obrazovni, industrijski - stao je početkom prošlog stoljeća.

Sve nakon toga je u službi rata ili mira, ovih ili onih ideala, političkog establišmenta, financijskih lobija...

U cijeloj jebenoj Hrvatskoj ne postoji niti jedan obični građanin.
Kad hodam ovim gradom ne vidim uopće obične građane. Svi se nečim ističu, a to je uglavom negativno.
Ili fička nosi torbu od pet tauzenki ili neki kurčev branitelj Zagreba parkira na invalidsko.

Drštvo je u katastrofalnom stanju, Lorenzova krivulja ima oblik kao u zemljama Južne Amerike i to stvara napetosti.

Ferari i jugić ne mogu dugo stajati jedan kraj drugog. SIt gladnom ne vjeruje.

Što se nasilja i oružja tiče, taj film o nama tek počinje.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: