Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



The Sims 3

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Sljedeći tjedan želim recenziju

Neverwinter Nights 2
66%
 66%  [ 6 ]
Elder Scrolls IV : Oblivion
33%
 33%  [ 3 ]
Swat 4
0%
 0%  [ 0 ]
Ukupno glasova : 9


Autor Poruka
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.11.2009. 11:34 
Naslov:  The Sims 3
Citirajte i odgovorite[Vrh] 



Na vaš odabir ovoga tjedna govoriti ćemo o jednoj od najuspješnijih igara ikada napravljenih za kućno računalo, popularni PC. Riječ je naravno o Simsima. Današnji topic će biti oveći jer se o simsima stvarno ima dosta toga za reći. Krenut ćemo od početka i to samog početka

Povijest

Simsi su prvi puta predstavljeni sada već davne 2000. godine i odmah su postavili temelje za novi žanr igara pod imenom životne simulacije (strategic life-simulation).



Dok je maxis, kao uspješna firma, još s kraja osamdesetih i devedesetima harala s igrom Sim city, da se razumijemo, koja i danas čvrsto drži visoku poziciju kao jedna od najboljih, ako ne i najbolja graditeljska simulacija (ne govorimo naravno o inačici iz 1989. Godine), nitko nije ni sanjao da će se taj tip igre održati do dan danas, ali je. Već skoro deset godina Maxis (danas pod okriljem EA - electronic artsa) redovito na tržište izbacuje Sim simulacije i ne dozvoljava konkurenciji ni primirisati svome tronu s kojega ga vjerovatno može srušiti samo raspadanje firme, jer propasti jednostavno ne može sve dok izdaju sim simulacije.
2000. godine Maxis izbacuje na tržište igricu pod imenom The Sims. Cijeli svijet u čudu gleda i ne može vjerovati ideji igrice koja se svodi na život, ali ne na bilo kakav život. Život koji ste oduvijek željeli živjeti, ali manjak novaca, savršenog partnera ili nešto treće vam to nije dozvolilo i omogućilo. Igrica u kojoj radite apsolutno sve što radite i u stvarnom životu. Kada ogladnite jedete, kada vas pritjera, odete na wc, kada vam je želja, kresnete ženu. Nevjerovatno, ali istinito. Radite, stječete novce i gradite velebne domove u kojima se bahato baškarite, a kad vam ukućani dosade zazidate ih dok ne umru.
Mnogi su igrali Simse samo da pobjegnu od života, mnogi su simsima ubijali dosadu, mnogi su odustali od simsa i prepustili se drugim žanrovima igara. No jedno je neosporivo, simsi su jedna od najmaštovitijih i idejno najboljih igara ikada napravljenih. Toliko jednostavni, a složeni kao život.
Maxis nije stao na simsima kao takvima. Ubrzo za originalom izlaze brojne ekspanzije ; Living large, House party, Hot date, Vacation, Pets itd. Nastavci koji čine sučelje osnovne Sims igrice jednim malim interaktivnim gradom. Ubrzo se na internetu pojavljuju razne izvedbe arhitektonski savršenih kuća, perfektno dizajnirane, predivne, spremne za downloadiranje i instaliranje u vaš virtualni svijet. Simsi iz soba pojedinaca izlaze na world wide web i pretvaraju se u organizirano društvo za razmjenu, druženje i hvalisanje.
Da ne duljim previše, jer se o simsima može pričati danima, nakon drugog dijela simsa, The Sims 2 koji je u igru unio još jednu promjenu, treću dimenziju, ove godine Maxis je izdao i dugo očekivani treći dio, The Sims 3.



Igra

Iako se sam princip i osnova igre nije mijenjala od 2000. godine, The Sims 3 je potpuno nova igrica koja je napredovanjem tehnologije i UI dosegla sam vrh i postala sama krema računalnih igrica.
Igru počinjete odabirom lika. U trećem nastavku taj odabir lika je do te mjere usavršen da ako imate ogledalo pored sebe i „dobro oko“ možete napraviti sebe u pola sata bez i malo problema. Kada kažem „napraviti sebe“, ne mislim samo na fizički izgled, već i psihičko stanje. Sad vjerovatno piljite u ekran i ne znate o čemu pričam. Pa lijepo, ako želite, možete napraviti lika koji je pretjerano uredan ili je potpuna prljava, gnjusna svinja. Možete napraviti lika koji se boji svoje sjene ili spašava djecu iz zapaljene zgrade i bori se s lopovima. Možete napraviti lika koji mrzi sve oko sebe ili lika koji je totalni hit u susjedstvu. U simsima možete biti što god hoćete. Najvažniji dio UI je da će se vaš lik i ponašati upravo onako kako ste ga napravili. Ako ste napravili čistunca, budite sigurni u to da iza njega nikada neće ostati prljav tanjur na stolu poslje obroka, prljav WC-u ili neoprane ruke nakon korištenja sanitarija.
Nakon dizajniranja lika ili likova, ovisi s koliko likova želite igrati, useljavate se u susjedstvo. Birate plac ili kuću s ponuđenim novcima i počinjete život. Nalazite si posao, sređujete si kuću, ako imate dovoljno novca možete si sazidati novu kuću, vjerujte mi začudili biste se kakvih sve kuća ima za downloadiranje. Uređujete si interijer, napredujete na poslu kada skupite dovoljno skillova za napredovanje, a skillove skupljate čitajući knjige, igrajući šah, vježbajući ili plivajući itd. Igra nudi stvarno preveliku lepezu opcija i dvadeset ovakvih tekstova ne bi bilo dovoljno za detaljan opis što sve možete u igri tako da ću se ja sada ovdje i zaustaviti i pustiti vama da otkrijete ostatak.



Sučelje

A sad malo o sučelju u igrici. Iskreno ništa novo, nikakvih noviteta, ali svejedno moram nešto reći. Klasični 3D izgled igrice, rotirajuća kamera po želji, ptičji rakus za najbolji dojam. Vaši simsi izgledaju onako kako ih napravite, imaju interakciju s apsolutno svime u svojoj okolini, od slika koje će gledati, suđa kojeg će prati, naslonjača u kojem će se valjuškati, knjiga koje će čitati. Okolina ovisi o vama i vašim dizajnerskim i arhitektonskim umijećima pa si dajte oduška i napravite arhitektonska remekdjela. Dosta teško je pričati općenito o sučelju igrice, ono će biti kako si ga vi podesite. Ako imate smisla za arhitekturu neće vam se događati onih par bugova u igrici, krcata mala soba iz koje nitko nikad neće više izaći osim ako ne srušite zidove. Ostalo sve je jednostavno savršeno. Od garaže s vašim autom do tavana s kućnim kinom, od japanskog vrta s koi jezerom, do ustakljene teretane. Vrlo je važno napomenuti da su programeri konačno dodali mogućnost izgradnje trećeg kata u kući.
No ipak imam malu zamjerku komunikaciji između visinskih levela u gradnji. Naime moguće je u igrici napraviti i podrum kuće no samo ako se iskopa rupčaga koja je onda odvojena od ostatka građevine, nepovezana i izgleda nakaradno. I ista priča je s garažom. Nemogućnost povezivanja zatvorene garaže s ostatkom kuće. Parkirališno mjesto za aute mora isključivo biti na zemlji, a ako napravite temelje kuće nikako ne možete povezati garažu s kućom, ne odgovaraju si visinski, a onda ne možete napraviti izlaz iz kuće direktno u garažu.
Uz ovih par zamjerkica i, po meni, dosta male količine predmeta u igri, sve ostalo je stvarno tip top.

Grafika

Par stvarčica o grafici u simsima. Ona je na razini igara iz 2007./2008. godine. Svatko tko igra igrice onda zna o čemu pričam. Poprilično detaljna, sjenčana, trodimenzionalna, lijepa grafika. Za igricu koja se oslanja na detalje, interijer i ima dizajnerski štih mogu reći da je moglo i bolje, ali svejedno vrlo dobro odrađen posao.



Minimum system requirements:
FOR WINDOWS XP (Service Pack 2)
• Pentium IV 2.0 GHz / Athlon XP 2000+ or equivalent
• 1GB RAM of Memory
• At least 3.5 GB of hard drive space with at least 1 GB additional space for custom content
• 128 MB Video Card with support for Pixel Shader 2.0
• The latest version of DirectX 9.0c
FOR WINDOWS VISTA & WINDOWS 7
• Pentium IV 2.4 GHz / Athlon XP 2400+ or equivalent
• 1.5 GB RAM of Memory
• At least 3.5 GB of hard drive space with at least 1 GB additional space for custom content
• 128 MB Video Card with support for Pixel Shader 2.0
• The latest version of DirectX 9.0c
FOR COMPUTERS USING BUILT-IN GRAPHICS CHIPSETS, THE GAME REQUIRES AT LEAST
• Intel Integrated Chipset, GMA X3000 or above (GMA 3-series or higher).
• 2.6 GHz Pentium D CPU, or 1.8 GHz Core 2 Duo, or equivalent
• 1.5 GB RAM (XP), 2 GB RAM (Vista)

Igrivost i zaključak

Ovaj put sam odlučio sažeti igrivost i zaključak iz jednog jednostavnog razloga. Simsi su oduvjek bili vrlo osobna igrica i igrivost se nikako ne može objektivno odrediti, već samo subjektivno. Simse ili volite ili ne. Ili su vam ubi bože dosadni i ne vidite kako netko može provoditi vrijeme gledajući kako lik na ekranu sere i pere ruke ili ćete provesti godinu dana uređujući cijelo susjedstvo kako bi vaši simsi imali zabavu u svakom trenutku.
Meni su simsi uvijek bili odlični. Činjenica da se na jednostavan način možete igrati arhitekta uz bonus gledanja kako virtualni ja uživa u blagodatima kućerine od 200 kvadrata, meni je neprocjenjiva. Nekad mi na trenutak dva čini ugodu daleko veću od recimo klanja stotina demona motornom pilom nekim otvorenim bespućima i mračnim tamnicama.
The Sims 3 je jedna jako dobra i kvalitetna igrica s vrlo dobrom grafikom, kvalitetnim sučeljem i nepreglednim nizim opcija i mogućnosti. Na vama je samo da ih istražite.



Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.11.2009. 12:03 
Naslov:  Re: The Sims 3
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evo i par screenshotova mog "kutka za opuštanje" Smile
















Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.11.2009. 12:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lijepo je kad si ukucaš šifru za pare, jelda? Smile

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nake_rado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5684
Lokacija: mala soba 3 sa 3
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 22.11.2009. 12:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nikad nisam igrao tako šta, nisam imao baš preveliku želju. Mogao bi probat sad poslje GTA4 koji mi se iz neznam kojeg razloga ne sviđa kolko sam mislio da će se sviđat.

_________________
dr. offtopic

be strong be happy and don't let anyone to make you angry
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 22.11.2009. 12:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nisam nasao krekiranu verziju koja radi Sad shmrtz Sad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.11.2009. 12:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mladjo je napisao/la (Pogledaj post): › lijepo je kad si ukucaš šifru za pare, jelda? Smile


najljepše Very Happy

nake_rado je napisao/la: ›
Nikad nisam igrao tako šta, nisam imao baš preveliku želju. Mogao bi probat sad poslje GTA4 koji mi se iz neznam kojeg razloga ne sviđa kolko sam mislio da će se sviđat.


viš viš gta4 nisam još igro Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.11.2009. 17:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Igram ih ja na mobitelu u redu na šalterima MUP-a, HZZO-a i tako toga; imam lika manijaka koji voli gledati ljude dok spavaju Very Happy

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
goose
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1245
Lokacija: tenja
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.12.2009. 22:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam toliko jadna i bijedna da su mi Simsi najbolja igica na svijetu. Kad dođem doma na svoj komp, pokazat cu vam neke svoje kucicei tako. Volim Simse, jako Very Happy

_________________
Žak je osmi kontinent Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
i.love.sims.3
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.01.2013. 12:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sims 3 je dobra igra ali malo je spor jel kad sam ga prvi put instalirala bilo je sve ok i brzo a sad sporo ko puž

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: