Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Misija:"Tolerancija 2006"

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
noj u bemveu
Offline
Avatar

Ukupno postova: 367
Lokacija: Guantanamo
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.01.2006. 1:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
@Noju, mudro zboris... ima nesto u tom nasem balkanskom mentalitetu... i dobroga, ali i onoga losega... zivoti bi nam bili dosadni da nije tog spicea... Smile


bome.
to je začin kojeg niđe drugdje na svijetu ne imade.

i zato - živio začin!
i dobra klopa!

i osijek!
i slavonija!
i balkan!
osijek031.com smile

ma koliko neki šutili o tome...
Zvižd

_________________
daj kiki-riki-riki, daj kiki-riki-riki, daj kiki-riki-riki, kikiriki daj!


tko je najbolji? NOJ! tko je najbolji? NOJ!osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
noj u bemveu
Offline
Avatar

Ukupno postova: 367
Lokacija: Guantanamo
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.01.2006. 1:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ozana je napisao/la (Pogledaj post): › Noah, potpisujem sve što si napisala. Smile

Možda se volim malo praviti važna pa mi se ne sviđa kad me trpaju u taj balkanski koš. Ali, to je moj problem, ne? Smile


ajde.
nije neki problem. ima i gorih stvari. Wink

nego, da te priupitam ondak.. a u koji bi ti to koš da te bacaju?
Mr. Green

_________________
daj kiki-riki-riki, daj kiki-riki-riki, daj kiki-riki-riki, kikiriki daj!


tko je najbolji? NOJ! tko je najbolji? NOJ!osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ozana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 701
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.01.2006. 19:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

SmileSmile Ha, pa još uvijek ne bih voljela da me bacaju u koš RazzRazz

_________________
Puno je tuge u svijetu....
Upravo sad, dok čitaš ovo, 7 milijuna ljudi se seksaju!
A ti si na kompjutoru...
To je tako tužno...
Rolling Eyes
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Hummin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 276
Lokacija: City 17
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.01.2006. 23:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Srboljub je napisao/la (Pogledaj post): ›
Tjah...ne mislim da se može u jednoj rečenici odgovoriti na tvoje pitanje,Hummin.Pre svega, čime ćemo meriti krivicu? A onda čiju krivicu:moju, tvoju, krivicu tadašnjih republičkih vlada, novinara, oficirskog kadra, predsedništva...A netolerancija je svakako jedan od uzroka


Jesi li sudjelovao u ratu ?

Kažeš da je netolerancija imala jednu od ključnih uloga? A kako onda objašnjavaš da starije generacije koje su živjele u Jugoslaviji kažu da netolerancije nije postojalo među " narodima i narodnostima" ?..No, dobro noćemo u ratu već vidim prema tvome odgovoru u što bi sse to pretvorilo...

Još dva pitanja.

Jesi li evolucionist ili kreacionist ? Mr. Green
Misliš li da je dobra inicijativa hrvatskih i srpskih vlasti to što su 2006.godinu proglasili godinom Nikole Tesle?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Srboljub
Offline
Avatar

Ukupno postova: 21
Lokacija: Beograd,SCG, Balkansko poluostrvo,Evropa, planeta Zemlja,suncev sistem
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.01.2006. 11:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hummin, evolucinist sam.
Učešće u ratu?
Dok je besneo rat u Hrvatskoj studije sam nakratko morao da prekinem jer sam dobio vojni poziv;tada se niko nije mogao sakriti od vojne i one druge policije a imao sam nesreću da od svih ukućana baš ja budem na vratima kada mi je stigao poziv. Te zime (devedeseta na devedeset prvu, čini mi se)su nas dva meseca držali u jednoj srednjoj školi gde su nas "pripremali" za klanicu.Nije mi padalo na pamet da sa jedinicomn mrdnem makar i kilometar iz svog grada.Srećom, jedna četa je tih dana"odložila oružje"tj odbila da ide na ratište tako da posle toga i nisu baš insistirali...Neznam da li me razumeš, ali jako mi je teško da na vašem sajtu pišem o svom "učešću u ratu"...uglavnom, to je sve;u vojnoj knjižici stoji -60 dana vojne vežbe; sećam se da nas je i nova godina i sveti sava-školska slava zatekao na "pripremama".Otac je svaki drugi dan svraćao da me vidi.Brinuo je čovek s pravom;znao je da često umem da kažem ono što mislim i pred onima pred kojima se ne bi trebalo izjašnjavati.
Poštovani Hummin, pre par dana je bio savindan, ironijom sudbine sam bio pozvan na proslavu baš u tu školu gde smo bili smešteni tako da su mi emocije bile baš ono izmiksirane...Nisam bio u ratu ali sam veoma teško proživeo sve te ratne godine pa ispada kao da sam aktivno učestvovao.
Posle toga vešto izbegavam pozive (baš su mi se nešto nameračili-mora da sam na pogrešnom mestu nešto lanuo Smile medjutim 1999 su me 'nagazili' i to u stanu koji sam upravo kupio, još ni papiri nisu bili sređeni tako da ostaje misterija kako su me našli.
Tokom "Nato agresije " više od sedamdeset dana na Kosovu i Metohiji izigravam glinenog goluba...
Eto, to je moj ratnički cv.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Srboljub
Offline
Avatar

Ukupno postova: 21
Lokacija: Beograd,SCG, Balkansko poluostrvo,Evropa, planeta Zemlja,suncev sistem
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.01.2006. 12:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hrvatske i srpske vlasti su 2006.godinu proglasili godinom Nikole Tesle?
Prvi put čujem za tu inicijativu i evo upravo guglujem taj podatak.
I našao sam na ovo:
http://www.rts.co.yu/jedna_vest.asp?belong=&IDNews=138608

Naravno da je inicijativa krenula iz naših redova pa ste se onda i vi uključili Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Srboljub
Offline
Avatar

Ukupno postova: 21
Lokacija: Beograd,SCG, Balkansko poluostrvo,Evropa, planeta Zemlja,suncev sistem
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.01.2006. 12:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"A kako onda objašnjavaš da starije generacije koje su živjele u Jugoslaviji kažu da netolerancije nije postojalo među " narodima i narodnostima"
Ostao sam Ti dužan i odgovor na to pitanje.
Netolerancije je bilo s tim što bi je ja nazvao 'prigušena netolerancija'.
Po kuloarima se svašta pričalo i u SFRJ a često se dešavalo da dete izbrifuje 'obavešteni' ujak koji će mu objasniti da se npr Hrvatima ne sme verovati .
Dakle, i 70' i 80' je bilo kao i 90' samo što se je za to išlo u bajbok.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Allende
Offline
Avatar

Ukupno postova: 536
Lokacija: London
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.01.2006. 14:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U principu se klonim rasprava na ovakve teme, ali vidim da niste negativni...Ne bih se slozio da je tada bila "prigusena netolerancija" na sceni. Jednostavno mislim da prije pocetka vecinu ljudi jednostavno boljelo "ono" za sve te gluposti, jer su dovoljno kvalitetno zivjeli i nije im trebala takva vrsta ventila, sve ostale je vlast dobro znala primiriti. Ono sto su mangupi zajednicki uradili prije pocetka tog ludila, je da su potrosili 10 ili vise godina sistematski unistavajuci kvalitet zemlje i zivota u njoj, pa tek onda udarili na notu koja u takvom okruzenju i situaciji najglasnije svira...a balkan k'o balkan...kad ti je sve potaman, ne zanima te tko je zasluzan, a kad nije, uvijek je netko drugi kriv.

_________________
Najljepse su price na jastuku ispricane i za kafanskim stolom zaboravljene
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Srboljub
Offline
Avatar

Ukupno postova: 21
Lokacija: Beograd,SCG, Balkansko poluostrvo,Evropa, planeta Zemlja,suncev sistem
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.01.2006. 15:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Poštovani Aljende, pretpostavljam da o tom 'kvalitetu u kvantitetu' govorite iz ličnog iskustva.Odrastao sam u gradiću na jugu Srbije koji sem nešto malo Roma i dvadesetak Aalbanaca sa Kosova i Makedonije koji su držali poslastičare.Mene su otac i majka učili da sam Jugosloven ali tvrdim da se je srbovalo i tokom 70-ih, ništa manje no kasnije.Jeste, odjednom je prosečan jugosloven imao više no ikad:kupovali su se stanovi, namestaj, automobili...A šta je to-stan, nameštaj, auto?Nešto što se odavno podrazumeva i ne spada u luksuz.Pre toga mnogi su mogli da sanjaju o tim stvarima koje bi došle same po sebi pa Balkanom vladali komunisti, monarhisti ili fašisti...Potaman je bilo mahom svima ali se je gundjalo...te-zli zagorac koji je u prvom svetskom ratu na strabi crno-žute monarhije kao kaplar 'klao" po Mačvi, te -beogradizacija Jugoslavije...

krajem 80-ih takvi izlaze na trgove...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Srboljub
Offline
Avatar

Ukupno postova: 21
Lokacija: Beograd,SCG, Balkansko poluostrvo,Evropa, planeta Zemlja,suncev sistem
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.01.2006. 15:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"...na jugu Srbije koji sem nešto malo Roma i dvadesetak Aalbanaca sa Kosova i Makedonije koji su držali poslastičare..."ne završih rečenicu:
hteo sam da kažem da je u mom rodnom gradu bilo 99 procenata Srba kao što je to i danas.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Allende
Offline
Avatar

Ukupno postova: 536
Lokacija: London
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.01.2006. 15:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da, iz vrlo licnog iskustva govorim. Ne sumnjam da je uvijek u tako "homogenim" sredinama diljem bivse Juge bilo tako ( i jos uvijek jeste), ali takodjer mislim je tada bilo ili vrlo bezazleno ili strogo sanckionirano i kontrolirano. U mom rodnom gradu Osijeku, sa 8 razlicitih crkava i tko zna koliko raznoraznih naroda i narodnosti, u obitelji u kojoj se najblizi rodjaci sporazumijevaju na 3 razlicita jezika, bilo je malo drugacije. Jednostavan primjer, tipicni brojaci krvnih zrnaca, ispuzavsi iz tko zna kojih rupa pocetkom devedesetih., ne bi imali nikakvu dvojbu gdje bi me svrstali samo cuvsi moje ime i prezime, mada je u biti genericka situacija malo drugacija, ali, svakako, u gradu Osijeku, do pocetka velikog cirkusa, vecinu ljudi to jednostavno nije bilo briga, u to sam siguran.
Nikad me nitko nije ni poprijeko pogledao cuvsi moje ime, a kamoli nesto drugo.

Slavonci, za razliku od obicnih ljudi iz drugih podneblja, vise vole raditi nego ratovati...moj djed je otisao u partizane iz vrlo prostog razloga: nije bio u selu kad su ustase nasilno mobilizirale seljake, a zadesio se kod kuce mjesec dana kasnije kad su partizani nasilno mobilizirali ono sto je ostalo...veze to nije imalo sa politikom, povijesti, razlikama u religiji itd.

_________________
Najljepse su price na jastuku ispricane i za kafanskim stolom zaboravljene
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ozana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 701
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 31.01.2006. 22:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bit je u toleranciji. I u odgoju. Odgajana sam u strogo katoličkom duhu, uvijek sam redovito išla u crkvu, poštivala druge, a time i sebe. Ali, nikada me nisu odgajali na način da mislim loše o nekom jer pripada drugoj naciji ili religiji.
Ponosna sam na svoje roditelje zbog toga danas. Zapravo, uvijek sam bila ponosna.
Žao mi je jedino što danas gledam malu djecu koja govore o "četnicima" i "ustašama", a nemaju pojma o čemu pričaju. Djecu koja su već danas toliko zatrovana. Nažalost, to su budući pokretači budućih ratova. Zaista žalosno.

Btw, Allende, u pravu si, Slavonci su ratari, ne ratnici.

_________________
Puno je tuge u svijetu....
Upravo sad, dok čitaš ovo, 7 milijuna ljudi se seksaju!
A ti si na kompjutoru...
To je tako tužno...
Rolling Eyes
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Hummin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 276
Lokacija: City 17
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.02.2006. 0:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Srboljub je napisao/la (Pogledaj post): › Hummin, evolucinist sam.
Učešće u ratu?
Dok je besneo rat u Hrvatskoj studije sam nakratko morao da prekinem jer sam dobio vojni poziv;tada se niko nije mogao sakriti od vojne i one druge policije a imao sam nesreću da od svih ukućana baš ja budem na vratima kada mi je stigao poziv. Te zime (devedeseta na devedeset prvu, čini mi se)su nas dva meseca držali u jednoj srednjoj školi gde su nas "pripremali" za klanicu.Nije mi padalo na pamet da sa jedinicomn mrdnem makar i kilometar iz svog grada.Srećom, jedna četa je tih dana"odložila oružje"tj odbila da ide na ratište tako da posle toga i nisu baš insistirali...Neznam da li me razumeš, ali jako mi je teško da na vašem sajtu pišem o svom "učešću u ratu"...uglavnom, to je sve;u vojnoj knjižici stoji -60 dana vojne vežbe; sećam se da nas je i nova godina i sveti sava-školska slava zatekao na "pripremama".Otac je svaki drugi dan svraćao da me vidi.Brinuo je čovek s pravom;znao je da često umem da kažem ono što mislim i pred onima pred kojima se ne bi trebalo izjašnjavati.
Poštovani Hummin, pre par dana je bio savindan, ironijom sudbine sam bio pozvan na proslavu baš u tu školu gde smo bili smešteni tako da su mi emocije bile baš ono izmiksirane...Nisam bio u ratu ali sam veoma teško proživeo sve te ratne godine pa ispada kao da sam aktivno učestvovao.
Posle toga vešto izbegavam pozive (baš su mi se nešto nameračili-mora da sam na pogrešnom mestu nešto lanuo Smile medjutim 1999 su me 'nagazili' i to u stanu koji sam upravo kupio, još ni papiri nisu bili sređeni tako da ostaje misterija kako su me našli.
Tokom "Nato agresije " više od sedamdeset dana na Kosovu i Metohiji izigravam glinenog goluba...
Eto, to je moj ratnički cv.


Hvala na iscrpnim odgovorim Wink . Sorry ako su ti moja pitanja bila glupava i banalna, ali oduvijek me zanimalo kako jedan običan pojedinac (srbin) gleda na neke stvari koje su se dogodile na ovim prostorim u posljednjih 10-tak godina. Mislim za razliku od službene tadašnje politike...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
noj u bemveu
Offline
Avatar

Ukupno postova: 367
Lokacija: Guantanamo
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.02.2006. 12:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ozana je napisao/la (Pogledaj post): ›
Žao mi je jedino što danas gledam malu djecu koja govore o "četnicima" i "ustašama", a nemaju pojma o čemu pričaju.


upravo to!
mržnju svojih roditelja preuzimaju na sebe, jer njih gledaju kao svoj uzor...
a pojma nemju.
i što se dobije? začarani krug.
bljak

osijek031.com smile

_________________
daj kiki-riki-riki, daj kiki-riki-riki, daj kiki-riki-riki, kikiriki daj!


tko je najbolji? NOJ! tko je najbolji? NOJ!osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gost
Post Postano: 01.02.2006. 14:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hvala na iscrpnim odgovorim Wink . Sorry ako su ti moja pitanja bila glupava i banalna, ali oduvijek me zanimalo kako jedan običan pojedinac (srbin) gleda na neke stvari koje su se dogodile na ovim prostorim u posljednjih 10-tak godina. Mislim za razliku od službene tadašnje politike...
[/quote]
Hummin, Vaša pitanja nipošto nisu glupava & banalna.A moja mišljenja i stavovi su skoro oduvek jako odudarala od zvaničnih stavova "onih koje smo sami birali" i "onih koje narod hoće" Smile.Od samog početka ovog ludila u balkanskom buretu baruta sam uvek javno iznosio svoje stavove pa sam stoga često bio u nemilosti svoje 'otadžbine"....zbog toga mi je bilo teško i da nađem posao u struci, godinama sam radio kao honorarac...hajde, da se ne žalim na "neprijateljskom' sajtu da ne bi trpeo konsekvence.Do malopre mi je bila i fotka na avataru, doduše malo fotošopirana ali dovoljno jasna da me oni kojima to treba prepoznaju.
Eto, toliko o demokratiji u mojoj napaćenoj Srbijici

Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: