Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Kako biramo prijatelje?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
jooooooj
Offline
Avatar

Ukupno postova: 133
Lokacija: D.G.O.
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.01.2006. 10:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ozana je napisao/la (Pogledaj post): › Moj najbolji prijatelj je muškarac. I to već nekih 10 godina. Znamo jedno o drugom sve. Razgovaramo otvoreno o ama baš svemu. Nema kemije, nema feromona, nema privlačnosti. To je čovjek koji me vozio u bolnicu, koji me izvukao iz kuće kad sam bila očajna (nije bila nesretna ljubav u pitanju, da ne bude krivih pretpostavki), koji bi došao po mene usred noći pitaj boga kamo ako mi treba. Moj je odnos prema njemu isti. I funkcionira. Pomogli smo jedno drugom puno, ne gledajući hoće li nam onaj drugi to moći vratiti istom mjerom. Mislim da je to prijateljstvo.
Kada se zaljubljujemo puno toga sa strane ima "svoje prste" u tom, pa često znamo gledati kroz ružičaste naočale i previdjeti negativne osobine.
Kada biramo prijatelja, biramo čovjeka - spol nije bitan.


Dobro, on je divan, krasan, prekrasan ali ne privlači te...baš mi nije sasvim jasno ali dobro, recimo da smo sigurni da te fizički ne privlači ali kako ti možeš biti sigurna da ti njega ne privlačiš. Ma možete vi biti najnajprijatelji ali mora, mora biti fizičke privlačnosti, barem s jedne strane.
Koliko sam vidio muški dio se slaže s tom tezom (osim pukia, poštujem svačije mišljenje).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
puki
Offline
Ukupno postova: 1114
Lokacija: Kokuće zasad
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.01.2006. 11:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a cuj, slazem se i ne slazem. kazem moja iskustva. al opet, ne zelim previse razmisljat o tome jer cu postati paranoican, pa necu imati zenske prijateljice.

_________________
Ná glac pioc comhairle gan comhairle ban.

übergefickt osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jeff Murdock
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1502
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.01.2006. 11:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jooooooj je napisao/la (Pogledaj post): › Ma možete vi biti najnajprijatelji ali mora, mora biti fizičke privlačnosti, barem s jedne strane.
Koliko sam vidio muški dio se slaže s tom tezom (osim pukia, poštujem svačije mišljenje).


Ja sam 99,1% siguran to da mora postojati fizička privlačnost barem s jedne strane. Ili je postojala u početku odnosa.
Ako smo konstatirali da se prijateljstva, pogotovo što smo stariji, sklapaju na temelju nekakvih zajedničkih interesa, koji to zajednički interes mogu imati mušarac i žena da postanu bliski prijatelji?
Neka se javi jedan muškarac ovdje koji bi iz bilo kojeg razloga (ne mislim sad na žicanje upaljača i takve stvari) prišao djevojci koja mu nije fizički privlačna. Pretpostavljam da je tako i kod ljepšeg spola?
U biti sam sastavio u glavi dug i opširno-obrazlagajući tekst, ali sam na poslu pa nemam vremena toliko pisati. Nadam se da ste sthvatili. Cool

_________________
Zbirka poezije: Na rubu ljubavi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ozana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 701
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.01.2006. 21:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E, jebešga, dečki, pa sad ispada da su svi muškarci - muške šovinističke svinje! koje bi samo pukle nekog, pa i samog sebe kad bi im to bilo moguće - samo da je rupa u pitanju. (Puki, sorry, samo ću se tebi ispričti) Daj, odrastite.
Nije mi svojstveno gledati tako jer ne promatram muškarce u tom kontekstu. I ne generaliziram. Nikad se nisam slagala s mišljenjima nekih mojih prijateljica o muškom rodu. A sad, čitajući vaše komentare ispada da je taj babinjak bio u pravu.

Kad promatram odnos žena-žena, muškarac-muškarac, žena-muškarac, prvenstveno promatram odnos dvoje ljudi, a tek tada odnos dva spola.

Ako je neka osoba dobra, poštena, iskrena - znači li to da ju ne smijem uzeti za prijatelja jer se ne privlačimo seksualno?

_________________
Puno je tuge u svijetu....
Upravo sad, dok čitaš ovo, 7 milijuna ljudi se seksaju!
A ti si na kompjutoru...
To je tako tužno...
Rolling Eyes
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ozana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 701
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.01.2006. 21:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jooooooj je napisao/la: ›
ali kako ti možeš biti sigurna da ti njega ne privlačiš. Ma možete vi biti najnajprijatelji ali mora, mora biti fizičke privlačnosti, barem s jedne strane.


Ma daj mi reci, molim te, tko bi izdržao deset ili više (znam da ima i duljih m-ž prijateljstava od ovog mog) godina a da drugoj osobi to ne pokaže na bilo koji način.
Mogu biti kratkovidna, ali slijepa nisam.

_________________
Puno je tuge u svijetu....
Upravo sad, dok čitaš ovo, 7 milijuna ljudi se seksaju!
A ti si na kompjutoru...
To je tako tužno...
Rolling Eyes
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
jooooooj
Offline
Avatar

Ukupno postova: 133
Lokacija: D.G.O.
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.01.2006. 22:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ozana je napisao/la (Pogledaj post): ›
jooooooj je napisao/la: ›
ali kako ti možeš biti sigurna da ti njega ne privlačiš. Ma možete vi biti najnajprijatelji ali mora, mora biti fizičke privlačnosti, barem s jedne strane.


Ma daj mi reci, molim te, tko bi izdržao deset ili više (znam da ima i duljih m-ž prijateljstava od ovog mog) godina a da drugoj osobi to ne pokaže na bilo koji način.
Mogu biti kratkovidna, ali slijepa nisam.


Evo, iako dosta riskiram, reči ću ti da ja mogu. Bio sam nevjerojatno zaljubljen u nju, privukla me od prvog trenutka kad sam je vidio i znamo se 14-15 godina i nikad joj to nisam rekao i neču. Razlog je taj što više ne osječam to prema njoj, sigurno ne tolikim intenzitetom jer je bilo u međuvremenu djevojaka koje sam (i više) volio i shvatio sam da nakon toliko godina ne želim izgubiti takvu prijateljicu ili riskirati to. U mene se uvijek mogla pouzdati, obratiti, razgovarati...bilo što. Ali eto fizički me privukla, i ne samo fizički, i da nije bilo te privlačnosti možda i ne bi bilo takvog prijateljstva.
E sad jesam li ja šovinistička svinja, ne znam, volim misliti da nisam. Smile

_________________
...malo sam maka...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Catharine
Offline
Avatar

Ukupno postova: 354
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.01.2006. 23:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
Catharine je napisao/la: › Nikad se ništa nije dogodilo između nas dvoje, a prijatelji smo već sad skoro 7 godina... A viđamo se dosta često i pričamo o svemu. Tak da... Kod mene barem to ne vrijedi


Nije bitno je li se nesto dogodilo ili nije, vec postoji li u glavi nekoga od vas ta zelja...mozda ti ni ne kontas kojim i s koliko ociju (i glava ;-)) te on promatra... Smile
Joj, mungose, vama dečkima se uvijek motaju dvije glave u svim mogućim smjerovima i ništa me više ne bi iznenadilo. Ali, mi se jednostavno predugo i predobro znamo da bi postojalo nešto više. Ne vjerujem da postoji nešto više i s njegove strane jer ja to osjetim kad sam nekome privlačna. Imam osjećaj kao da me netko "skida" očima i sva se naježim, pa čak i s leđa... Ne znam, nikad ne reci nikad, ali ja ću ipak reći a-a

_________________

www.myspace.com/venus4u
Anonymous
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.01.2006. 23:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ozana je napisao/la: › Ako je neka osoba dobra, poštena, iskrena - znači li to da ju ne smijem uzeti za prijatelja jer se ne privlačimo seksualno?


Svojim dugackim tekstom se zapravo boris protiv spoznaje da bi i tebe tvoj lega opalio... mozes biti 100% sigurna da bi... vjerojatno to nije jedini razlog zasto se druzi s tobom... ali... ali...

Procitaj si svakako Ladder theory - teorija ljestvica... vrlo poucno stivo, pisano na zabavan nacin... mnoge zene i mnogi muskarci su potvrdili da ima smisla to sto pise u toj teoriji...

http://en.wikipedia.org/wiki/Ladder_theory

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.01.2006. 23:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Catharine je napisao/la: › Ali, mi se jednostavno predugo i predobro znamo da bi postojalo nešto više. Ne vjerujem da postoji nešto više i s njegove strane jer ja to osjetim kad sam nekome privlačna. Imam osjećaj kao da me netko "skida" očima i sva se naježim, pa čak i s leđa... Ne znam, nikad ne reci nikad, ali ja ću ipak reći a-a


I kod tebe i kod Ozane se moze prepoznati racionaliziranje i otpor i najmanjoj mogucnosti da bi vas ti likovi prasnuli... sto je i normalno, zasigurno bi vas razocarala spoznaja da ste im vise od prijateljice, da ste im i seksualni objekti...

Umjesto da budete sretne zbog te cinjenice... ah, chick logic! ;-)

Vrlo vjerojatno su oni XY posto s vama jer ste im dobra prijateljica, ali crv sumnje uvijek razdire... donje rublje Smile

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jeff Murdock
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1502
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.01.2006. 6:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jooooooj je napisao/la (Pogledaj post): › Evo, iako dosta riskiram, reči ću ti da ja mogu. Bio sam nevjerojatno zaljubljen u nju, privukla me od prvog trenutka kad sam je vidio i znamo se 14-15 godina i nikad joj to nisam rekao i neču. Razlog je taj što više ne osječam to prema njoj, sigurno ne tolikim intenzitetom jer je bilo u međuvremenu djevojaka koje sam (i više) volio i shvatio sam da nakon toliko godina ne želim izgubiti takvu prijateljicu ili riskirati to. U mene se uvijek mogla pouzdati, obratiti, razgovarati...bilo što. Ali eto fizički me privukla, i ne samo fizički, i da nije bilo te privlačnosti možda i ne bi bilo takvog prijateljstva.
E sad jesam li ja šovinistička svinja, ne znam, volim misliti da nisam. Smile

Evo savršenog primjera za ono što sam ja htio reći. Osobno imam par sličnih slučajeva. U nekima ta privlačnost izblijedi, u nekima traje i dalje, no kao i u tvom slučaju, ne želim riskirati prijatljstvo, prije svega jer smatram da eventualna veza ne bi imala budućnosti. Netko je spomenuo prije da više tražimo u osobi za vezu, nego za prijateljstvo...

_________________
Zbirka poezije: Na rubu ljubavi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ozana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 701
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.01.2006. 17:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
zasigurno bi vas razocarala spoznaja da ste im vise od prijateljice, da ste im i seksualni objekti...


Spoznaja da sam nekom objekt, pa bio to i seksualni, uvijek bi me razočarala, od kog god dolazila.

_________________
Puno je tuge u svijetu....
Upravo sad, dok čitaš ovo, 7 milijuna ljudi se seksaju!
A ti si na kompjutoru...
To je tako tužno...
Rolling Eyes
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ozana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 701
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.01.2006. 17:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jeff Murdock je napisao/la: ›
Netko je spomenuo prije da više tražimo u osobi za vezu, nego za prijateljstvo...



Pa naravno, postoje neki razlozi iz kojih ne dolazi do kemije - koliko puta smo se sreli s činjenicom da o nekom mislimo sve dobro, ali u sebi kažemo - e, ne bih ja živjela s njim - je li razlog što prljavo rublje ne baca u košaru već ostavlja pod krevetom ili što ženi brani da kupi 10 čarapa mjesečno ili bilo što drugo..

_________________
Puno je tuge u svijetu....
Upravo sad, dok čitaš ovo, 7 milijuna ljudi se seksaju!
A ti si na kompjutoru...
To je tako tužno...
Rolling Eyes
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.01.2006. 18:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ozana je napisao/la: ›
Leteci mungos je napisao/la: ›
zasigurno bi vas razocarala spoznaja da ste im vise od prijateljice, da ste im i seksualni objekti...


Spoznaja da sam nekom objekt, pa bio to i seksualni, uvijek bi me razočarala, od kog god dolazila.


Sexualni subjekt je puno prihvatljivija sintagma...iako se sve svodi na isto, htjela ne htjela...

_________________
Gemi031
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.01.2006. 18:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jeff Murdock je napisao/la: ›
... no kao i u tvom slučaju, ne želim riskirati prijatljstvo, prije svega jer smatram da eventualna veza ne bi imala budućnosti.


Uvijek sam bila sklona uvjerovati se kao i ti da neke stvari nemaju budućnost, a redovno se pokazivalo da sam u krivu...

_________________
Gemi031
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ozana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 701
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.01.2006. 18:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gemi je napisao/la: ›
ozana je napisao/la: ›
Leteci mungos je napisao/la: ›
zasigurno bi vas razocarala spoznaja da ste im vise od prijateljice, da ste im i seksualni objekti...


Spoznaja da sam nekom objekt, pa bio to i seksualni, uvijek bi me razočarala, od kog god dolazila.


Sexualni subjekt je puno prihvatljivija sintagma...iako se sve svodi na isto, htjela ne htjela...



Wink Da, bolje nego objekt za pražnjenje Wink ili pražnjenje negativnih naboja Wink objekt za boksanje Wink itd.. itd...
Ipak, u seksu više volim biti subjekt ili predikat WinkWink

_________________
Puno je tuge u svijetu....
Upravo sad, dok čitaš ovo, 7 milijuna ljudi se seksaju!
A ti si na kompjutoru...
To je tako tužno...
Rolling Eyes
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: