Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Problemi s grafičkom

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.05.2009. 1:17 
Naslov:  Problemi s grafičkom
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vražja grafička. Uglavnom, imam grafičku gainward gts 250 2048mb ram ddr3 i svaki n-ti put ventilator na kartici se jednostavno neće upalit.

normalna radna temp kartice je 50-60C i pali se u 90% slučajeva no svaki recimo treći dan upalim komp i ne starta se ventilator na grafulji i temp skoči na 150C i automatski mi se ugasi komp. event viewer ne prikazuje apsolutno nikakav problem, po njegovom je sve u redu.

jel netko ima pojma u čemu je problem. mislim da driveri nisu stavio sam nove i isto mi se događa kao i sa starima. kažem u 90% slučajeva radi sve ko podmazano i onda BAM ne starta se. kontam si da ako ju odnesem na reklamaciju neće nać grešku jer će se palit siguran sam u to. drajveri vjerovatno nisu. napajanje 100% nije, jest da kartica u najžešćim slučajevima vuče i do 300W al imam tagana od 600W.

ne bi bio nikakav problem da ga ja moram samo restartirat al moram otvorit kućište i čvrknut ventilator na grafičkoj pa onda tek restartirat da se upali na sljedećem restartu. mislim užas živi i to me užasno izluđuje. da postoje alternativni ventilatori ošo bi kupit odma al nema. jedino mi preostaje otvorit grafičku i probat nauljit ventilator ili ga rastavit što iskreno ne želim radit sve dok imam garanciju.

bilo kakav savjet i pomoć su dobrodošli.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.05.2009. 7:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa ako imaš garanciju rješavaj to gdje si kupio

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.05.2009. 10:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

IMHO, problem je 100% u ventilatoru na grafickoj. Zamijeni ventic i vjerojatno ce sve raditi iz prve.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.05.2009. 11:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

e ti i je problem, nema ventilatora za tu grafičku, jednostavno nema zamjenskih osijek031.com smile

fora je da je ta kartica zapravo na jezgri starih gtx kartica najjače serije i na osnovicu klasične gts 250 s 512 rama samo nakrkana ramom do maximuma i zbog tog rama silong morali su izvest drugačije hlađenje. na prednjem dijelu memorije opaljen je pasivnjak i aktivni fan no pošto ima 2gb ddr3 rama koji se grije, dio memorije je sa stražnjeg dijela kartice i popločen s metalnim pasivnim hladnjakom (ploča).

gainward geforce gts 250 2048 mb ram

i fora je što kartica radi na 50-60C i nikad preko (jedino kad opalim neki 3d rendering program da ju zajebavam onda ode i na 73C) i tiha je i ima taj dinamički fan kojeg moš klokirat, ma kartica je sasma ok jedino eto što se meni svaki 10X neće startat fan. sve si mislim otvorit i možd malo očistit osovinu fana i nauljit. imam super najfinije ulje za plinske pumpe za nesmetan protok plina u plinskim sandučićima pa možda s tim nauljit malo. nemam pojma osijek031.com smile

al stvarno nemam pojma u čemu je problem. da je napajanje jebalo bi ga svaki put, da su driveri isto tako i izmjenjo sam već 3 seta drivera i stalno jedno te isto. mislim si možda tvornički nije fan dobro prikopčan na kartično napajanje pa ga jebe ili se možda nakupilo prljavštine na osovinu pa ga jebe. ne znam stvarno osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.05.2009. 15:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vrati u links,uzmi model sa manje rama. Ova sva 2 gb iskoristena su ti,brat bratu, 30% ako i toliko...
Za razliku para si kupis josh ventilatora Very Happy

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 17.05.2009. 17:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Spoji vent direktno na struju nek stalno radi Very Happy

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.05.2009. 17:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): › Vrati u links,uzmi model sa manje rama. Ova sva 2 gb iskoristena su ti,brat bratu, 30% ako i toliko...
Za razliku para si kupis josh ventilatora Very Happy


a šta će mi više ventilatora ionak su mi svi fan headeri na matičnoj zauzeti fanovima Very Happy

Frost je napisao/la: ›
Spoji vent direktno na struju nek stalno radi Very Happy


ovo je šala jel tako ?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 17.05.2009. 19:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la: › ovo je šala jel tako ?

Zašto?

Staviš da vent radi stalno dok je komp upaljen Very Happy

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.05.2009. 21:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

osijek031.com smile ? grafička ima PWM i dinamičku kontrolu vrtnje. zašto bi rastavljo grafičku i prespajo fan na matičnu jer ne može ić direktno na napajanje automatski gubim pravo reklamacije, a i omogućujem samo maximalnu brzinu vrtnje ventilatora koji na preko 75% rada zvuči ko avion jer proizvodi preko 40dba pri vrtnji od preko 75% (nikad ne radi na 75% čak ni kad sam ju pola sata držo na 3D rendering programu i našibo temp na 70C a vrtnju na 53%)


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: