Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Galerija Waldinger: 'Bijela lađa - nova arhitektonska vizija' - izložba pristiglih rješenja

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Na mjestu Bijele lađe voljeli biste vidjeti...

Rad broj 008
41%
 41%  [ 84 ]
Rad broj 004
38%
 38%  [ 79 ]
Rad broj 002
2%
 2%  [ 6 ]
Rad broj 003
2%
 2%  [ 5 ]
Ništa od navedenog
14%
 14%  [ 30 ]
Ukupno glasova : 204


Autor Poruka
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 12.02.2009. 13:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meni je zanimljivo kako je vecina ovih glasnih za betonizaciju obale svi odreda sa manje od 10 postova ?

kako vam nije neugodno otvarati toliko klonova. Izgleda da se cijeli rechnerov biro ukljucio u ovu raspravu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.02.2009. 13:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Inače ni ideja 10-metarskog zelenog brdašca mi se ne sviđa..ali kad pogledaš onak od drave s promenade ..ne bi trebao biti na smetnji nekakav ogromni neboder..možda koji omanji objekt kao što je i ovaj prijašnji...

_________________
Niti jedan dokaz ne podupire tezu da je život ozbiljan.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.02.2009. 13:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

verycreativan je napisao/la (Pogledaj post): › Anakonda, maco, ajde u mi Osječani, ubroji samo sebe, jer kuckaš u svoje ime, a ne u ime svih Osječana. To što ti umjesto zatravnjenog brda ispod kojeg je shopping centar, vidiš park to je tvoj problem. Ti se ponosiš livadom, ja Europskom avenijom. Želim u gradu nešto novo po uzoru na svjetske gradove i načine kako oni rješavaju obalu. Ne želim brdo od kojeg ne vidim Dravu i na koje se moram penjati da bih došao do promenade. Wtf? Šta je to, drugi red nasipa ako Drava poplavi? Shopping centar pod zemljom, neš ti sadržaja, neš ti ideje.


...zlato, ulica Europske avenije je secesija, nije nešto što je moderniziralo grad....a što se šoping centra pod zemljom tiče, ti očito više voliš kockaste limeno-staklene kutije na zemlji, pa dobro...ukusi su različiti....oprosti (i ti i svi ostali Osječani) što sam vas strpala u isti koš skupa sa mnom, Osječankom.....a Drava se vidi jako dobro duž cijelog grada, tako da se ne bi morao penjati na nikakvo brdo.....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
beziljy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 367
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.02.2009. 13:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda ti isto lupetaš....kad je bila secesija...to je onda bilo moderno...i isto se gradilo na livadi ili su bile neke trošne kuće...ili se varam...al svejedno...tad je bilo moderno....i gotovo

prije par milijuna godina smo izašli iz vode na kopno...a ti ako se hoćeš vratit opet po vodu odnosno zemlju izvoli...kupi plac...pa se ukopaj...

nastoj što dublje da mi ne zakloniš pogled Wink

_________________
Ignorance is bliss!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.02.2009. 13:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osječanin je napisao/la: ›
Ingo je napisao/la (Pogledaj post): ›
Osječanin je napisao/la (Pogledaj post): › E pa da se ponosio livadama (doslovno) i nije... Smile Neki ovdje "zapišanu livadu" predstavljaju kao park, što li. Ljudi to je obična zapuštena livada i ništa više. Kakvo zelenilo, priče za malu djecu...


onda je puno jeftinije od zapustene zapisane livade napraviti par kamenih stazica, mozda posaditi koje drvce, staviti klupe ... i voilà


Pa za tjedan -dva, drvca iščupana, klupe polomljene...


...pa je onda bolje zabetonirati čitav grad, jer to pijana dječurlija ne može potrgati...ah, da - mogu išarati grafitima...onda staklo?...ma, ni to nije dobro jer im može pasti na pamet gađati kamenjem, a i ti golubovi puno seru....hm, ne znam što bi onda tom logikom bilo pametno napraviti.....najbolje ništa....

....pa možda bi bilo pametno uložiti u par komunalnih redara koji bi kontrolirali seljačine koje ne znaju pokupiti govno iza svog psa, poslati par policijskih ophodnja da rastjera pijanu dječurliju koja se valjaju po toj istoj livadi navečer i tako to????....a ni malo kućnog odgoja ne bi naškodilo....ali, što ja matora baba znam o modernom svijetu, odo se ukopat....


Zadnja promjena: anakonda; 12.02.2009. 13:33; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.02.2009. 13:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la (Pogledaj post): › meni je zanimljivo kako je vecina ovih glasnih za betonizaciju obale svi odreda sa manje od 10 postova ?

kako vam nije neugodno otvarati toliko klonova. Izgleda da se cijeli rechnerov biro ukljucio u ovu raspravu.


...izgubila sam volju za nastavkom diskusije na ovu temu, baš radi padobranaca koji svoje frustracije liječe na navedeni način....hvala na pažnji, bilježim se sa štovanjem....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
verycreativan
Offline
Ukupno postova: 18
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.02.2009. 13:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...maco, Europska avenija je u vrijeme svog nastajanja bila primjer kako moderno urbanizirati grad. Zato se time ponosim, ne ponosim se livadom, nastala ona u secesiji, moderni, postmoderni ili slučajno. Shopping centar? Hm, postoji li još koji sadržaj kojeg možemo izmisliti i koji bi bio potrebniji gradu ili je to krajnji domet?...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.02.2009. 13:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la (Pogledaj post): ›
Osječanin je napisao/la: ›
Ingo je napisao/la (Pogledaj post): ›
Osječanin je napisao/la (Pogledaj post): › E pa da se ponosio livadama (doslovno) i nije... Smile Neki ovdje "zapišanu livadu" predstavljaju kao park, što li. Ljudi to je obična zapuštena livada i ništa više. Kakvo zelenilo, priče za malu djecu...


onda je puno jeftinije od zapustene zapisane livade napraviti par kamenih stazica, mozda posaditi koje drvce, staviti klupe ... i voilà


Pa za tjedan -dva, drvca iščupana, klupe polomljene...


...pa je onda bolje zabetonirati čitav grad, jer to pijana dječurlija ne može potrgati...ah, da - mogu išarati grafitima...onda staklo?...ma, ni to nije dobro jer im može pasti na pamet gađati kamenjem, a i ti golubovi puno seru....hm, ne znam što bi onda tom logikom bilo pametno napraviti.....najbolje ništa....

....pa možda bi bilo pametno uložiti u par komunalnih redara koji bi kontrolirali seljačine koje ne znaju pokupiti govno iza svog psa, poslati par policijskih ophodnja da rastjera pijanu dječurliju koja se valjaju po toj istoj livadi navečer i tako to????....a ni malo kućnog odgoja ne bi naškodilo....ali, što ja matora baba znam o modernom svijetu, odo se ukopat....


Pretjeruješ. Nitko ne zagovara betoniranje cijelog grada. Ovdje se radi o točno određenoj lokaciji. Ja sam u svakom slučaju za nekoliko modernih zgrada sa uređenom okolinom umjesto "zapišane livade". Ne vidim što trenutno ta livada predstavlja u vizuri grada Osijeka osim obične livade. Da je netko mislio praviti park na tom mjestu, davno bi ga napravio.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
beziljy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 367
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.02.2009. 13:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›
meni je zanimljivo kako je vecina ovih glasnih za betonizaciju obale svi odreda sa manje od 10 postova ?


a meni se čini da si ti djelatnik u gradskoj upravi ili si neki podoban....ili se uvlačiš negdje...pa ti podsvijesno odgovara ovo "uvlačenje" po zemlju... hm

jel ja plaćam porez da bi ti seruckao po forumu...!?!?!
aj radi nešto...

postam kad mislim da treba...
a kako živim na gornjodravskoj...direktno me dira ova tema...

_________________
Ignorance is bliss!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 12.02.2009. 13:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da radim u gradskoj upravi, onda bi bio zdusno za tvoj projekt jer cete hrpetinu novaca potrositi za novu gradsku staklenu katedralu.

cudim se da jos nitko nije pitao odakle gradu novaca za takvu zgradurnu ?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
legica_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4562
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 12.02.2009. 13:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›
da radim u gradskoj upravi, onda bi bio zdusno za tvoj projekt jer cete hrpetinu novaca potrositi za novu gradsku staklenu katedralu.

cudim se da jos nitko nije pitao odakle gradu novaca za takvu zgradurnu ?


Grad uvijek ima novaca za velike projekte koje kao navodno plaća.a da samo znaš koliko sam poslova napravila za njih i pola toga nije plaćeno.isti su kao i hep..rade ovo ono hitno je a novaca nema....

_________________
osijek031.com smile Sada sam shvatila da ti je bilo teško,dok sam te varala,lagala te sa smiješkom,šta mogu kada sam
takva, rođena sa greškom osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
legica_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4562
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 12.02.2009. 13:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...ili ajde ubrzajte te poslove,treba na teren,treba nacrtati sve,izgraditi,provesti sve i na kraju ih moraš moliti da plate.

_________________
osijek031.com smile Sada sam shvatila da ti je bilo teško,dok sam te varala,lagala te sa smiješkom,šta mogu kada sam
takva, rođena sa greškom osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tempus031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 234
Lokacija: In Da House
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.02.2009. 13:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je moj favorit, izgleda mi zadovoljavajuće ( zgrade u obliku slova O, nešto novo), a kad bi se i gradska uprava preselila tamo, bio bi to pun pogodak. 4 mi stvarno liči na teletabi park. Ne vjerujem da bi se na toj lokaciji mogli graditi toliki podzemni katovi, jednostavno mi ''ne drži vodu''. O održavanju tog brda da i ne govorim.

_________________
Slavonijo 'ko te nije volio, ne zna što je izgubio!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
beziljy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 367
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.02.2009. 13:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nije to nikakav moj projekt....
iznosim mišljenje na predloženo...i biram što mislim da je za mene najljepše....

što ti tako pametan se nisi prijavio pa da za tebe glasamo...kad ti ništa nije dobro...

_________________
Ignorance is bliss!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.02.2009. 14:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

legica_os je napisao/la: ›
Ingo je napisao/la: ›
da radim u gradskoj upravi, onda bi bio zdusno za tvoj projekt jer cete hrpetinu novaca potrositi za novu gradsku staklenu katedralu.

cudim se da jos nitko nije pitao odakle gradu novaca za takvu zgradurnu ?


Grad uvijek ima novaca za velike projekte koje kao navodno plaća.a da samo znaš koliko sam poslova napravila za njih i pola toga nije plaćeno.isti su kao i hep..rade ovo ono hitno je a novaca nema....


U ovom projektu bilo je potrebno uočiti da investitor nije Grad, nego Osijek Koteks d.d.

Grad je samo zamolio Osijek Koteks (te mu se vjerojatno na nekim drugim mjestima i odužio) da s obzirom na lokaciju, građevina ne bude betonska kockica, sa (u novije vrijeme) ponešto keramike i stakla. Naime, to je današnji standard hrvatske arhitekture, a uvjetovan je prije svega željom investitora da potroši što manje novaca za što više kvadrata.

Parkovi? Ponovit ću - u neposrednoj blizini ove lokacije predviđen je pješački most, preko kojeg će se za 3-5 minuta šetnje moći doći do Zoo vrta, i sve sile zelene površine na suprotnoj obali Drave. Park je ovdje potpuno nepotreban, a krajnje blesavo bi bilo tražiti da stanje ostane takvo kakvo jest. No, kako se ovdje radi o privatnom investitoru, park možemo prekrižiti u startu.

Iskustva stotina drugih europskih metropola govore nam da su upravo lokacije neposredno uz rijeku (u gradovima koji žive na rijeci, a takvi su većina) najbolje za gradnju reprezentativnih građevinskih objekata. Da li su ova rješenja reprezentativna najbolje će reći vrijeme.

Uz ovu, bilo bi neophodno da se i na lokacijama rupe i "eseker 2" provede sličan postupak, ili barem pokuša. No kako je na lokaciji eseker 2 privatni investitor Panteon, u to iskreno sumnjam.

Na sve tri lokacije bilo bi sasvim u redu graditi i preko 5 nadzemnih etaža (čak i preko hotela Osijek, ako se dozvoli) jer neki su forumaši dobro napisali - centar grada ne služi za šetnju pasa, cuganje na klupicama i igranje nogometa na golovima iz kućne radinosti.

Opet, možemo i odustati od svega i napraviti u centru veliku zeleno-rekreacijsku zonu. U tom su slučaju urbanisti svih europskih metropola budale.

Parkove treba graditi, ali tamo gdje ih nedostaje. No Osijeku ih zasad ne nedostaje, naravno ako Tone Papić ne posječe drveće koje danas imamo (a najavljuje da hoće - u Vukovarskoj). Osijeku nedostaje urbanog štiha, pogotovo u centru grada.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: