Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Bikeri u Osijeku

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Allende
Offline
Avatar

Ukupno postova: 536
Lokacija: London
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.04.2006. 1:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Koliko ja znam, niti jedna auto-skola u Osijeku nema motor. "Slavonac" ima neki stari pandurski BMW koji nije u voznom stanju i nije registriran, znaci ni oni nemaju motor. Polazes ili na svom motoru ili na motoru kojeg od nekog posudis, a oni ti "pruzaju" sve ostalo.

_________________
Najljepse su price na jastuku ispricane i za kafanskim stolom zaboravljene
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Allende
Offline
Avatar

Ukupno postova: 536
Lokacija: London
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.04.2006. 1:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jos nesto, "A" kategoriju moras polagati na motoru koji ima mehanicki mjenjac, znaci oni mlinovi za kavu sa kotacima ne dolaze u obzir.

_________________
Najljepse su price na jastuku ispricane i za kafanskim stolom zaboravljene
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jugovac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 84
Lokacija: Penthouse
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.04.2006. 10:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Anastazija je napisao/la (Pogledaj post): ›
Jugovac je napisao/la: ›
Ahhhhh...glede&unatoč raznim problemima danas sam konačno uspio skinuti paučinu sa motora...uznemiravao sam sugrađane uzduž&poprijeko našeg grada...nadam se ranom početku sezone...rock&roll


Koji motor imaš?


pikčr ti je malo iznad posta na prvoj pejđ.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jugovac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 84
Lokacija: Penthouse
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.04.2006. 10:47 
Naslov: Question 
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gundjalo2_os je napisao/la (Pogledaj post): › [font=Times New Roman][size=14][color=darkred]
Ono što me zanima jest slijedeće: Koje autoškole u Osijeku imaju najbolje uvjete polaganja, odnosno neki normalni motor? Nekako mi se ne da polagati na Vespi ili nekom glupavom scooteru koji nema ni mjenjač.


Normalan motor?
vjerujem da pod tim misliš neki veći motor....eeee...u tom zecu leži grm.....tehnički dio polaganja (slalom i osmice) praktički je nemoguće izvesti s "normalnim" motorom....zato se i koriste uglavnom manji motori od 125cm3 koji su puno lakši i upravljiviji od mrcine od 200 kila.

Nažalost naše auto škole te samo formalno nauče voziti motor. Sve drugo je na tebi, tehnike kočenja i ine tehnikalije najbolje je prvo teoretski savladati i onda polako vježbati na pravom motoru. Bogu hvala na internetu ima dosta savjeta i malih škola vožnje koje su uistinu korisne pogotovo za početnike.
Ukoliko te još koja sitnica zanima javi

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jugovac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 84
Lokacija: Penthouse
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.04.2006. 10:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Allende je napisao/la (Pogledaj post): › Jos nesto, "A" kategoriju moras polagati na motoru koji ima mehanicki mjenjac, znaci oni mlinovi za kavu sa kotacima ne dolaze u obzir.


naprotiv, po želji je moguće polagati A kat. na automatiku.
Kao što rekoh kod nas je polaganje čisto pro forma i na čemu god polažeš priznaje se.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Allende
Offline
Avatar

Ukupno postova: 536
Lokacija: London
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.04.2006. 15:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jugovac je napisao/la: ›
Allende je napisao/la (Pogledaj post): › Jos nesto, "A" kategoriju moras polagati na motoru koji ima mehanicki mjenjac, znaci oni mlinovi za kavu sa kotacima ne dolaze u obzir.


naprotiv, po želji je moguće polagati A kat. na automatiku.
Kao što rekoh kod nas je polaganje čisto pro forma i na čemu god polažeš priznaje se.


Nisam znao. Od kada je to?

_________________
Najljepse su price na jastuku ispricane i za kafanskim stolom zaboravljene
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jugovac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 84
Lokacija: Penthouse
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.04.2006. 8:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Allende je napisao/la (Pogledaj post): ›
Nisam znao. Od kada je to?


pojma nemam...niti sam se previše interesirao...bilo mi je važno što prije žig dobiti...ja sam položio u 3 dana...malo vježbao na vespi i položio, moja draga je polagala na skuteru automatiku(ista škola), ona je za dva tjedna položila, htjela je što više iskoristiti skupo plaćene sate
ja sam htio polagati na svom motoru, ali brzo sam se uvjerio da je to malo prevelik zalogaj...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Lugar
Offline
Avatar

Ukupno postova: 607
Lokacija: Hladovina
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 28.05.2006. 22:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ekipa moja, pozdrav!

Zapala mi je za oko misao o narusavanju izgleda motora sa dodatnom opremom za isti. Ako mislis da saddle bags kvare estetski dojam samog motora grdno se varas. To je sve stvar ukusa. Osim toga o ukusima se ne raspravlja, premda se može reći da je tvoj ukus los. A istina je da saddle bagsi pridonose funkcionalnosti samog motora bio on cruiser ili ne. Ako vec ne zelis tu varijantu, kreni na put negdje, pa ti lijepo sve stvari objesi oko vrata pa ces vidjeti lijepe voznje. Uostalom tebi vjerojatno motor (ako ga uopce imas) sluzi samo za puhanje pred picama kojima je i scooter odlicna pila. Mislim, cast iznimkama. Samo reci da ti je omiljeno mjesto za izlazak klupice kod kina Europa. Inace ce ti vecina ljudi reci da je to obicna izlozba majmuna koji su dosli reklamirati svoje takozvane "motore" i nove patike koje su im roditelji kupili isto kao i taj "motor".

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.05.2006. 6:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Lugar je napisao/la: ›
Ekipa moja, pozdrav!

Zapala mi je za oko misao o narusavanju izgleda motora sa dodatnom opremom za isti. Ako mislis da saddle bags kvare estetski dojam samog motora grdno se varas. To je sve stvar ukusa. Osim toga o ukusima se ne raspravlja, premda se može reći da je tvoj ukus los. A istina je da saddle bagsi pridonose funkcionalnosti samog motora bio on cruiser ili ne. Ako vec ne zelis tu varijantu, kreni na put negdje, pa ti lijepo sve stvari objesi oko vrata pa ces vidjeti lijepe voznje. Uostalom tebi vjerojatno motor (ako ga uopce imas) sluzi samo za puhanje pred picama kojima je i scooter odlicna pila. Mislim, cast iznimkama. Samo reci da ti je omiljeno mjesto za izlazak klupice kod kina Europa. Inace ce ti vecina ljudi reci da je to obicna izlozba majmuna koji su dosli reklamirati svoje takozvane "motore" i nove patike koje su im roditelji kupili isto kao i taj "motor".

Dobro dosao na forum... Drago mi je da si prvi dan/drugi post procijenio moj ukus.

Saddle Bags - Na nekim motorima izgledaju dobro kao recimo Harley Davidson, Indian ili Triumph. Za ostale estetika i funkcionalnost dolazi upitanje. @Allende kupujes saddle bags za R1?
U pravu si, nemam motor. Imao sam ih sedam ako ubrajamo jos jednoga sto sam imao u Osijeku, to je osam. Taj sto sam imao u Osijeku sam zaradio bez mame i tate. Svaki dan poslije skole (osnovne) sam istovarao kamione tamo kod stare JNA kasarne u Tvrdi, blizu Bastiona. Naslo se cak i za nove Rome patike.

Vecina motora (mojih) je imala jedno sjedalo. Dva razloga. Prvi, ako kupujes motor za isti razlog kao i ja, tu nema mjesta za drugu osobu. Drugi, ispod takvog sjedala ima mnogo vise mjesta. Taj prostor je zakljucan, nepromociv i nenametljiv sa slicnim kapacitetom kao i saddle bags, sada zakljuci sam...

Saddle Bags izgledaju kao dva jaja bez k***a. U tvom slucaju sa...

Imas kikiriki od mene.

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Lugar
Offline
Avatar

Ukupno postova: 607
Lokacija: Hladovina
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 30.05.2006. 23:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fatcat.... sto se tice zadnjeg posta, nisam te htio uvrijediti nego sam samo komentirao saddle bagse. Ono dalje oko scootera i preseravanja nije bilo upuceno nikom osobno, vec sam se vjerojatno ja krivo izrazio. Mislio sam opcenito, kako se neki ljudi smatraju, toboze, bajkerima, a sve sto su ikada vozili nije dostojno ni da bude na 2 kotaca, a ne da se zove motor.
Mislivsi potom, da se malo vratim na famozne saddle bagse, naravno da na nekim motorima strse kao govno u puncu, tipa na R1, ali taj motor nije ni predvidjen za tako nesto.
Saddle bags su, po mom ukusu i misljenju, napravljeni za putne motore ili takozvane touring motore koji prelaze vece udaljenosti, u koje takodjer mozez ubrojati i cruisere. Inace ne znam sto si vozio i koji tip motora preferiras, ali misljenja ima razlicitih. Meni osobno, saddle bagsi na cruiseru izgledaju sasvim u redu, a kome se to ne svidja, a boze moj, ne mora ih staviti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Allende
Offline
Avatar

Ukupno postova: 536
Lokacija: London
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.05.2006. 23:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

He he...pokušavam se zamisliti sa saddle bag-ovima na R1! Kakav bi to prizor bio, vjerojatno bi me hapsili zato što sam majmun....prodao sam R1, zaključio sam da sam premator za takvu beštiju (iako istu obožavam)...uzeo sam FJR 1300 sa sve torbama ukomponiranim u tijelo motora, ali cak i da ih nema, radije bih montirao kofer iza leđa, nego jaja bez....jel'te...

_________________
Najljepse su price na jastuku ispricane i za kafanskim stolom zaboravljene
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.06.2006. 9:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Lugar je napisao/la: ›
fatcat.... sto se tice zadnjeg posta, nisam te htio uvrijediti nego sam samo komentirao saddle bagse. Ono dalje oko scootera i preseravanja nije bilo upuceno nikom osobno, vec sam se vjerojatno ja krivo izrazio. Mislio sam opcenito, kako se neki ljudi smatraju, toboze, bajkerima, a sve sto su ikada vozili nije dostojno ni da bude na 2 kotaca, a ne da se zove motor.

Ajde... nema veze. Da si procitao post potpuno bi bilo jasno da se slazemo na koji tip motora pripadaju saddle bags. Moji prijatelji vecinom imaju Harley Davidson, ja sam jedini bio sa japanskim motorom ili kako i kako ih ovdje zovu: japanska govna (jap crap).
Tocno je da su saddle bags napravljene za cruisers ali u mom pojmu nisu prakticni. Napravljeni su vecinom od koze, znaci ako kisa padne (ne bas kisa nego voda od zadnjeg tocka) sve ti ostane mokro. Vecina se nemoze zakljucati a znam da neki mogu ali to i klinac od pet godina moze razbiti. Imao sam uvijek mali nepromocivi ruksak (i nesto alata) ispod sjedala.
Vrati mi onda ta dva kikirikija i nema problema. Znam da sam ti dao jedan ali eto zivim u kapitalistickoj zemlji pa sta ces...
Allende je napisao/la: ›
He he...pokušavam se zamisliti sa saddle bag-ovima na R1! Kakav bi to prizor bio, vjerojatno bi me hapsili zato što sam majmun....prodao sam R1, zaključio sam da sam premator za takvu beštiju (iako istu obožavam)...uzeo sam FJR 1300 sa sve torbama ukomponiranim u tijelo motora, ali cak i da ih nema, radije bih montirao kofer iza leđa, nego jaja bez....jel'te...

Koji matori bog te ubio... gdje ja onda spadam?
Kad bi stavio saddle bags na R1 zasluzio bi da te murija uhapsi... Takva je i moja prica, Suzuki GSXR1100 u svoje vrijeme je bio kao R1, metak. Takav motor nije lako voziti po gradu. Zadnja dva motora su bila FJ11 i FJ12. Dobra kombinacija za matore, ovdje su ih reklamirali kao sportski tourer. Za mene je to bila perfektna kombinacija a siguran sam da je FJ13 isto tako. No Harley?
U Australiji nema kofera, samo se nosi standarna majica: "If you can read this the bitch fell off".

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: