Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Jeste li za ili protiv ulaska Hrvatske u NATO?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Jeste li za ulazak Hrvatske u NATO?

Da
32%
 32%  [ 60 ]
Ne
49%
 49%  [ 92 ]
Ne znam/Svejedno mi je
18%
 18%  [ 34 ]
Ukupno glasova : 186


Autor Poruka
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.04.2008. 13:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

wendy je napisao/la: ›
Ti misliš da je R. Hrvatska suverenija, dakle da su njeni elementi samostalniji i neovisniji u donošenju odluka, ako smo izvan "tog" društva?


Iz mojih se postova vidi da naši ljudi ne donose odluke samostalno, nevermind, lupam kontre na tvoje baljezgarije pa su i takvi argumenti oke.

wendy je napisao/la: ›
Ti procesi su jasni, ali jureća kola ne možeš prevrnuti ako si pokraj puta, nego ako si u njima.


Baljezg, baljezg...

wendy je napisao/la: ›
bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): › Jebote, kako smo mi poželjna zemlja za napast nas! Svi nas oće okupirat, i dalje smo okruženi BRIGAMA


Ne znam zašto tako, sad već moram reći, nekulturno razgovaraš sa mnom? Je li to zato žto sam žensko, pa bi ja morala treptati okicama na ove tvoje verbalne akrobacije, kojima je jedini cilj poricanje stvarnosti? Ostavimo to drugima da zaključe.


Nekulturno? Vodim najnormalniju raspravu, tipa onih kakve sam uvijek vodio po ovom forumu. To je moj način izražavanja, tako ja to radim, ne zato što si žensko ili zato što sam ja crnac, nego jednostavno tako to radim. Nešto nije jasno? O klonovima sam već pisao onom liku koji je isto bio strašno povrijeđen. Boli me kurac.

wendy je napisao/la: ›
Ako nisi razumio, onda ti evo zadatak: uzmi temu Balkan. Prebroji sve narode koji na njemu žive. Vremenski okvir ti je 200 godina. Prebroji populaciju onda, broj ratova, broj poginulih i nestalih. Usporedi odstupanje od pravca trenda normalnog rasta populacije, pa ćeš vidjeti da je itekako ovo područje u kojem 1 ČOVJEK jako, jako malo vrijedi...


Evo tebi jedan dobar: uzmi temu SAD-a, vremenski okvir 200 godina i broj ratova u kojima su sudjelovali/sudjeluju, te usporedi sa trendom rasta kojega bi njihova populacija imala da ti dečki nisu morali pogibati uokolo. Budući da ovdje pričamo o samo jednoj naciji - statistika je daleko poraznija za njih nego za Balkan - a sa takvom državom ulaziti u vojno-političke paktove ja baš i ne bih, fala.

wendy je napisao/la: ›
Radije bih, kad se donosi odluka o kupovini skupe opreme, da ju kupujemo na poštenim tenderima, a ne da mi ju nabavljaju Zubak, Zagorec... a na kraju nema metaka u Laslovu, Nuštru, a Tuđmanin samodopadno helikopterom ide na tenis 2x dnevno.


Daj si izbij više taj rat iz glave i razmišljaj u prezentu! Kakav Nuštar, kakvo Laslovo, kome tamo treba metaka? Kuiš?

wendy je napisao/la: ›
bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): › Dakle, misliš da dobro utrenirana i disciplinirana vojska ne znači ništa naspram tehnoloških divota elektroničkog otpada kojega će NATO rješavati kod nas?


Prestani se pjeniti i ako hoćeš razgovaraj na temelju činjenica... HV, HRZ, HRM su gomila smeća i starog željeza. Sve redom otpad i totalno neupotrebljivo. Iako sam protiv uvaljivanja dotrajaloga, treba vidjeti koristi i mane nabavke pojedinih sustava. Sve što sad imamo među kapitalnim sredstvima HV ne bi uplašilo nikoga. Kad vidim onaj šareni MIG-21, duša me zaboli. Narod se veseli, a skineš ga tandžarom.


Opet ti o pjenjenju. Svašta. Pišem ti sa smješkom na licu. Bez ljutnje.
Znaš li ti razliku između Mirage III. (kojeg je tvoja 'švicarska policija' umirovila prije par godina) i Mig-a 21? Osim tko ih je proizveo - baš i nema previše.
Znaš li karakteristike glavnog tenka KoV-a, M-84A? Uz to što je daleko noviji od, say, Leopard 1 tenka, ima još puno mjesta za modifikacije. Zapravo, današnji MBT rusa, T-90 nije ništa do modifikacija T-72 čija je modifikacija i M-84A. Dakle, taj tenk se, uz modifikacije, u KoV-u može zadržati narednih 30-40 godina. Ne kažem da smo super, ali neke stvari imamo (kapitalne što bi ti rekla) bolje od svih naših susjeda (BRIGA, jelte). Dakako, ima puno mjesta za dodatnu opremu (nove jurišne puške, novi radarski sustavi za otkrivanje artiljerijske paljbe...), ali glavna, jako bitna stvar koja se još u prošlom stoljeću morala uvesti u HV, a nije je jedinstveni nadzorni i zapovjedni sustav, kao i standard za informatički sustav. U tome drugi vide jako veliku priliku zarade, a ja mislim da smo sposobni napraviti vlastiti. Ne nužno bolji, ali jeftiniji i - domaći.

wendy je napisao/la: ›
Iovako mi sad izdvajamo prevelika sredstva za jako, jako lošu HV, pa se nitko nije bunio. Sad je to postalo problem.


Wrong! Mi izdvajamo premalo za vojsku, u tome i je problem. One pare koje se izdvajaju iz proračuna idu na održavanje 'hladnog pogona', višak odlazi u međunarodne misije - i to je to. Ono što bi NATO riješio - RH bi se kao država članica morala obavezati povećati izdvajanje za vojsku. Kao da se ista odluka ne može samostalno donijeti.

wendy je napisao/la: ›
Članstvo u NATO-u u svojoj biti počiva na solidarnoj kolektivnoj obrani zemalja-članica. Hrvatska dobiva snažno, dodatno jamstvo sigurnosti svoga teritorija, svoje samostalne državnosti, dobrobiti i prosperiteta svojih građana.


Ovo mi opasno smrdi na PR. Very Happy

wendy je napisao/la: ›
Ako je važnost NATOa prepoznata i od zemalja koje su razvijenije i s dužom demokratskom tradicijom od naše, i ako je važnost toga pretpostavljena važnosti EU, onda je najmanje što možete kao protivnici saveza prestati podastirati laži i pokušavati dobiti referendum na izvrnutim činjenicama i strahu.


Važnost NATO-a pretpostavljena važnosti EU? O tome bi se dalo drugdje.
Kako već rekoh - narod je glup, treba ga kako god natjerati na referendum protiv NATO-a. I to je to.

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.04.2008. 14:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

NATO u BLATO !

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.04.2008. 18:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gaap je napisao/la: ›
protiv NATO-a, protiv EU, protiv religija, protiv klanova, protiv lobija, protiv interesnih skupina, protiv udruga, protiv stranaka, protiv oružja, protiv love, protiv nafte, protiv ratova, protiv "mirotvoraca", protiv novog svjetskog poretka, protiv terorizma, protiv patriotizma, protiv regionalizma, protiv feminizma, protiv socijalizma, komunizma i kapitalizma, protiv podjele na jake i slabe, protiv podjele na velike i male, crne i bijele, crvene i žute, protiv lijevih i desnih, izuzetno protiv onih u "sredini" - bez ikakvog stava, protiv "naših" i "vaših"!


Potpisujem. i ja sam protiv svega toga.. protiv jednih i drugih.. svi smo tu zajedno, tako mora biti.. I definitivno protiv NATO-a..

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.04.2008. 21:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kad su ti potpisi
već dva dana prolazim kraj štanda na trgu slobode, a nema nikoga??? osijek031.com smile

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
faktor-x
Offline
Ukupno postova: 447
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.04.2008. 22:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bili su danas tamo oko 13 h kad sam prolazio

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 02.04.2008. 22:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam ZA REFERENDUM pa neka narod odluci...

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MacaPapucharica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3162
Lokacija: tu.
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.04.2008. 22:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Circa je napisao/la (Pogledaj post): › Ja sam ZA REFERENDUM pa neka narod odluci...


slažem se s tobom

_________________
naivna k'o francuska sobarica
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tuba
Offline
Avatar

Ukupno postova: 245
Lokacija: u shumarku skrivenom...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.04.2008. 23:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ovo kruzi netom..o nato-u..ak je to sve istina..
zashto niko ne zna o tome bash+.+
??

Hrvatska se sprema za ulazak u NATO. Intenzivno nam se servira preko medija kako je to nuzno, i kako su samo primitivci protiv. Uobicajeni argumenti su kako ce nas NATO braniti od nemirnog Balkana i Srbije, kako ce nas manje kostati vojska jer ce sada biti mala i profesionalna, a kako se za NATO baze ne moramo brinuti, jer da "nece biti NATO baza u Hrvatskoj". U isto vrijeme se sve koji bi se usudili iznjeti suprotne argumente usutkava i marginalizira. Rezultat je to instrukcija koje je kod predsjednika Mesica i premjera Sanadera pohadjao Vanja Sutlic (glavni urednik HRT-a) i jos neki celnici iz medija o potrebi da NATO uljepsa i usminka pred ocima hrvatske javnosti. A jos prije toga, za svaki slucaj, pripremio se teren ustavnom izmjenom po kojoj nam ne treba referendum. Jer narod je naivan, i ne smije odlucivati sam o svojoj sudbini.
Zasto NATO zeli Hrvatsku:
*-radi slobodna preleta NATO-ovih zrakoplova nad
Hrvatskom: trenutno njihovi zrakoplovi mogu koristiti samo zracne koridore i to moraju placati. Ako udjemo u NATO, citav ce im hrvatski zracni prostor biti besplatno dostupan.
-*baze*: Amerikanci inzistiraju na tri lokacije za NATO-ove tj. svoje baze u Hrvatskoj. Jedna je Zemunik kraj Zadra, jer je Zadar u vrhu u Europi po broju vedrih dana sto je posebno povoljno za zracne snage.
Druga je lokacija u okolici Dubrovnika, radi morske kontrole Jadrana. Treca je lokacija vojni poligon u Slunju. Valja napomenuti da ce ondje Amerikanci,imati sve ovlasti (tj. taj prostor uopce nece biti pod hrvatskom jurisdikcijom).
NE postoji zemlja clanica NATOa koja nema NATO bazu.
-*vojna oprema*: jasna je stvar da ce clanice NATO-a (a ponajprije SAD) profitirati na tome sto ce Hrvatska morati od njih kupovati sve oruzje (i municiju !), radi "prilagodbe NATO-ovim standardima". Pritom otpada sve naoruzanje koje HV vec ima, a koje nije "u skladu s NATO-ovim standardima" iako je inace posve funkcionalno.
-*zracne snage*: NATO trazi od Hrvatske da nema zracne snage, jer nam ne trebaju, oni ce nas stititi.
Slovenci su od toga odustali nakon sto su nakon godinu dana "zracne zastite" za koju je bila ovlastena Turska (dok je zapovjednistvo bilo u Litvi!) dobili racun od 20 milijuna eura.
-*Hrvatska* *ce, nakon ulaska u NATO, morati imati 700 vojnika izvan Hrvatske* (u Afganistanu za pocetak), *a 700 vojnika u pripremi u Hrvatskoj cijelo vrijeme*. Slovenci, s obzirom na to da su sad dio NATO-a, sto ukljucuje i medjunarodne misije,* imaju velikih problema s privlacenjem mladih ljudi da popune kvotu.
-*Suverenitet*: nakon ulaska u NATO, NATO-ove snage imaju pravo iskrcati se i intervenirati na podrucju Hrvatske bez dopustenja hrvatskih vlasti.
-*Godisnja clanarina*: Hrvatska ce u NATOvu blagajnu uplacivati *3 milijuna eura godisnje*.


-*Jos malo Slovenskih iskustava*: baza u Cerklju je unutar 10 km od nuklearne elektrane Krsko, dok u Europi zakon propisuje barem 50 km. U tu bazu ce slijetati avioni i izmedju ostalog ostavljati neiskoristene bombe (mali podsjetnik stvarnosti!).
Vjezbe se odvijaju danju i nocu, ''touch down'' vjezbe izvode se svake 4 minute. Buka je stanovnicima slovenskog Posavlja nesnosna. Otkad je Slovenija pristupila NATO-u velike korupcijke trzavice potresaju ministarstvo obrane. Jos jedan uvjet Sloveniji za pristup NATO-u bio je povecanje izdataka za vojsku.
Karel Lipic (Zveza ekoloskih gibanj,
Slovenija) je izjavio da se sada ponovno treba provesti referendum o NATO-u u Sloveniji, nema sanse da bi prosao.
-napad Srbije na Hrvatsku??: sve negativne posljedice pobrojane gore neki odbacuju logikom "ma neka je to sve i istina ali barem cemo biti sigurni".
Sigurnost? Govori se o sigurnosti od globalnih i regionalnih prijetnji. Ako dodje do globalnog sukoba NATOa i Rusije, ocito je da cemo biti sigurniji izvan NATOa nego u njemu. Isto je i u slucaju globalnih teroristickih prijetnji. Ukoliko se ne umjesamo u NATO, arapski i drugi teroristi nemaju motiva dirati nas.
-*ako je NATO tako dobar, zasto* su ucestali protesti pred NATO bazama u Grckoj, Italiji, Japanu...sa sloganima "NATO out!".

_________________
osijek031.com smile To je minimalizam
to je minimalizam
svi vide, niko da prizna
koja to gazi nas cizma osijek031.com smile

osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
jamas
Offline
Avatar

Ukupno postova: 74
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.04.2008. 20:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja sam prikupljala potpise ovdje u blatu na korculi i ide to potpisi se brzo skupljaju al ljudi ne vjeruju da narod odlucuje.
vjerujete li vi? blabla

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.04.2008. 8:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jamas je napisao/la: ›
ja sam prikupljala potpise ovdje u blatu na korculi i ide to potpisi se brzo skupljaju al ljudi ne vjeruju da narod odlucuje.
vjerujete li vi? blabla

ma kakav narod! pa ovima gore je to malo prebitno pitanje za očuvanje njihovih fotelja da bi dali narodu da odlučuje o tome! ako i bude referenduma, to će biti neka šarada. ipak se tu radi o hrvatskim političarima, koji gotovo nikad ne osjete moralnu dužnost ponuditi (ili nedajbože dati!) ostavku kad se dogodi neka pizdarija na polju za koje su resorno odgovorni. pizdarija će uvijek biti, ali - fotelja je fotelja!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Evil Poodingh
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2517
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.04.2008. 11:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ako uđemo u NATO, hoćemo moći zaratiti sa Slovenijom , a da se ostali ne miješaju Very Happy? Ono tipa, obje su članice pa neka to riješe među sobom Smile

No da se uozbiljim, ja sam izrazito protiv zbog više razloga.
1. Islamističke zemlje su svakim danom sve okrutnije, a čim si u NATOu postaješ njihov protivnik, a to mi se nimalo ne sviđa, ostavio sam na forumu filmic FITNA, pa eto pogledajte
2. Gubimo dosta svojih sloboda, pravo na vlastiti zračni, ali i vodni prostor, gdje će američki i ini borbenjaci i topovnjače smjeti doći svakom prilikom.
3. Postajemo sluge Amerikancima, TOČKA!

_________________
https://www.facebook.com/GO.Osijek
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
echoes
Offline
Avatar

Ukupno postova: 345
Lokacija: deep beneath the rolling waves in labyrinths of coral caves
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.04.2008. 12:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

protiv

_________________
samo da nađem mjesto da je posadim, ona procvjeta brzo i dosadi, ljubav, pa zar i ljubav...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
VESP
Offline
Ukupno postova: 285
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 14.04.2008. 20:32 
Naslov:  Re: Jeste li za ili protiv ulaska Hrvatske u NATO?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nandino je napisao/la (Pogledaj post): › Peticiju za raspisivanje referenduma o pristupanju Hrvatske NATO-u prvog dana akcije (30. ožujka 2008., op. ur.) potpisalo je 15.000 građana. S obzirom da se potpisivanje provodilo na polovini za to predviđenih mjesta, iz Odbora su rekli da su zadovoljni takvim početkom akcije.

Na više upisnih mjesta Odbor je bio prisiljen nezaprimiti potpise nekoliko stotina građana, koji sa sobom nisu imali ili nisu znali svoj matični broj građana (JMBG). Stoga pozivaju građane da prije potpisivanja potraže svoj matični broj građana, koji se nalazi na starijim dokumentima - osobnim iskaznicama, zdravstvenim iskaznicama, vozačkim dozvolama i domovnicama, ili da ga zatraže u policijskoj upravi.

Prvoga dana zahtjev su svojim potpisom podržale i mnoge javne osobe. Od sutra (31. ožujka 2008., op. ur.) građani će svoj potpis moći dati na svim predviđenim mjestima, a popis mjesta objavljen je na internetskoj stranici www.natonareferendum.org

Udruga planira skupiti deset posto potpisa ukupnog biračkog tijela kako bi Hrvatski sabor, prema Ustavu, raspisao referendum. Premijer Ivo Sanader izjavio je da ako se skupi dovoljan broj potpisa da će referendum biti raspisan. Dodao je da posljednje ankete pokazuju da raste potpora građana za ulazak u NATO te da sada iznosi oko 70 posto.

U Odboru ističu da nisu ni za ni protiv ulaska Hrvatske u NATO, nego smatraju kako se građani imaju pravo o tom pitanju izjasniti na referendumu.

HINA

U Osijeku peticiju možete potpisati na štandovima postavljenim na sljedećim lokacijama:
- Trg slobode
- RK Doma
- Trg A. Šenoe 1 (Centar za mir, nenasilje i ljudska prava)
- glavna tržnica, Trg Lj. Gaja 5
- RK Sjenjak

Vezane rasprave na forumu portala Osijek031.com:

ZADOVOLJNI SU KKKUUURRRAAAACCCCC!!!!!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.04.2008. 1:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam za NATO i za EU i za seks utroje (al samo za kombinaciju dvije žene i ja!)....Smile

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.04.2008. 18:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam uspjela potpisati peticiju iz trećeg pokušaja zato što likova na štandu ispred Dome dva dana za redom nije bilo iza 16h.. Treći dan sam došla u 13h i potpisala ali ga i pitala gdje su bili dva dana ranije. Odgovor je bio: Pa eto, nažalost, tako se dogodilo.. ??!!?? I onda danas u novinama pročitam da su skupili samo 145 000 i nešto sitno potpisa..
Pa naravno da nisu ni mogli skupiti više kad nisu bili na štandovima cijeli dan, vukli ljude za rukav, objašnjavali i pokušali ljude nagovoriti ili nekako osvijestiti kako bi potpisali peticiju.. I opet je Sanader dobio bitku protiv naroda, koji je upao u takvu letargiju da ga apsolutno ništa ne zanima, jer se samo vrtimo u krug a sad ćemo još postati i sluge Amerima, kako je već netko rekao!
Nažalost, sve zbog toga što ljudi više nemaju snage ni volje boriti se protiv sustava i kretena koji su na vlasti.. Umjesto da se na bilo koji način pokušaju usprotiviti ovoj Vladi koja ku... ne mrda da nam išta dobroga donese, svi sjede i kukaju, razglabaju kako bi mogli promijeniti svijet i politiku, a ne shvaćaju da samo moraju početi mijenjati i aktivirati prvo sebe, kako bi mogli učiniti više..
Možda ga zatupih, ali to me užasno ljuti..

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: