Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Gastroskopija

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Jeste li bili na gastroskopiji?

da
18%
 18%  [ 2 ]
ne
81%
 81%  [ 9 ]
Ukupno glasova : 11


Autor Poruka
Tuba
Offline
Avatar

Ukupno postova: 245
Lokacija: u shumarku skrivenom...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.04.2008. 1:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PsychoSoldier je napisao/la (Pogledaj post): › ... i najvjerojatnije ce ti reci da imas gastritis ...

pa imam^^ i bruh neki na zelucu iam.interesantno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.04.2008. 15:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nije toliko strašno koliko se čini... a još ako si žensko, onda ti je puno prirodnije progutati nešto dugoljasto Wink

Legneš na bok, opustiš se, otvoriš usta a doktor(ica) ti stavi sondu u grlo - uska je, nemoj se brinuti da nećeš moći. Kada je progutaš, onda ti ona krene prema želucu i tu osjetiš malo nelagodu. Za koju sekundu sonda je u želucu i počne ti ga napuhivati. Po meni je ovo najnezgodnji dio gastroskopije jer osjećaš mučninu kao da si na roller-coasteru ili kao kad avion naglo propadne prema dolje.

Meni se dogodilo da sam počeo podrigivati kao nenormalan... maltene tako glasno da su se sve slike na zidu iskrivile. E sad, došlo mi je da se puknem smijati, ali nekako me prošla volja kad sam se sjetio da imam pola metra crijeva u sebi, jelte...

Uglavnom, ništa strašno... dišeš na nos i gotovo je za par minuta. Ono što je strašno zove se bronhoskopija tj. stavljanje sonde u dušnik. To te obično čeka ako se družiš s duhanom i sumnjaju da imaš riječnu/morsku životinju koja se kreće postrance.

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.04.2008. 3:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma joj kad ti se želudac otvori pa počneš rigat je najgore. Meni su oči ispale prvi put. Al zato sam drugi put lakše podnio.
E sad kao što Zlusch kaže žene imaju više iskustva s gutanjem...Twisted Evil

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MacaPapucharica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3162
Lokacija: tu.
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.04.2008. 8:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zlusch je napisao/la (Pogledaj post): › Nije toliko strašno koliko se čini... a još ako si žensko, onda ti je puno prirodnije progutati nešto dugoljasto Wink


cane je napisao/la: ›
E sad kao što Zlusch kaže žene imaju više iskustva s gutanjem...Twisted Evil


lakše malo ljudi...cura koja je postavila pitanje ima 14godina...
inače nisam tip koji se lako vrijeđa i mnoge seksualne aluzije nalazim smiješnima, ali ovo je i meni na neki način uvredljivo

_________________
naivna k'o francuska sobarica
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.04.2008. 9:24 
Naslov:  Re: Gastroskopija
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Eto, ovo se događa kad se ljude psihološki ne pripremi za pretragu. Ljuta sam!

Jesu li ti išta objasnili? Tijek pretrage, pripremu?

OBAVEZNO dođi natašte. Zadnji obrok osam sati unatrag. Ovo ti naglašavam jer ćeš, ako dođeš "prljavog" želuca, sve morati prolaziti dva puta. Ako imaš neku obaveznu terapiju, možeš ju popiti do sat vremena prije pregleda s vrlo malo vode.

Ležati ćeš na lijevom boku, glave malo svinute prema prsima. U usta će ti staviti "usnik", tako da nećeš morati paziti da ne zagrizeš endoskop ili slomiš svoje zube Wink

Nježno gutaj cjevčicu i pri tome pokušaj disati na nos. Kad osjetiš da bi mogla povraćati, gutaj!

To ništa ne boli, ali može biti neugodno. Pritisak, nadutost... Vjerojatno ćeš i podrigivati, kao što je rekao zlusch. Ali to je to.

Ništa strašno i ništa čega se treba bojati. Opasnije je ne otići na pretragu.

Što se anestezije tiče, lokalna se definitivno prestala davati jer više odmaže no što pomaže. Lagana opća je opcija u privatnim klinikama, masno se plaća, a pretraga zbilja nije toliko neugodna da bi to bilo neophodno.

Ako sam dobro shvatila, ti imaš samo 14 godina? Mislim da bi čak imala pravo na anesteziju. Djeca sigurno u osječkoj bolnici mogu dobiti, samo ne znam koja je dobna granica. Mislim, da se ne uvrijediš, za njih si dijete do 18. Wink

Ipak, to je krajnja opcija i od nje više štete nego koristi. Stisni zube i izdrži, to će trajati nekoliko minuta i nije toliko strašno.

I meni je muka pri samoj pomisli na uzimanje uzorka za PAPA-test. Radije bih jednom mjesečno na gastroskopiju, nego jednom godišnje kod ginekologa. Ali, znam da se mora. Pa stisnem zube i u sebi pjevušim neku pjesmu ili intenzivno mislim na nešto drugo. I kad shvatim kolilko kratko je trajalo, pitam se čega sam se to grozila tjedan dana unatrag.

Budi hrabra i što prije se toga riješi. Mlađi ljudi to puno bolje podnose. Nakon što skužiš da to i nije bilo toliko strašno, reci starim prdonjama da su plačipičke Wink

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.04.2008. 15:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

wendy je napisao/la: ›
Nakon što skužiš da to i nije bilo toliko strašno, reci starim prdonjama da su plačipičke Wink

Uff, kad se samo sjetim onih faca iz čekaonice koji su bili na redu za gastroskopiju i bronhoskopiju. Jedni blijedi, drugi tresu nogom, treći nervozno šetaju, a neke babe i plaču od straha... ekipa samo takva Wink

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ruana
Offline
Ukupno postova: 1374
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 02.04.2008. 16:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vampireprincess zovi mene pa cu te drzat za ruku da te ne bude strah

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.04.2008. 17:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zlusch je napisao/la (Pogledaj post): › Uff, kad se samo sjetim onih faca iz čekaonice koji su bili na redu za gastroskopiju i bronhoskopiju. Jedni blijedi, drugi tresu nogom, treći nervozno šetaju, a neke babe i plaču od straha... ekipa samo takva Wink


Da kojim slučajem moram na bronhoskopiju (a kako mi se čini, ići ću), onesvijestila bih se u čekaonici. I pri ulasku u ambulantu. I neposredno prije pretrage osijek031.com smile

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ruana
Offline
Ukupno postova: 1374
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 02.04.2008. 18:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

wendy je napisao/la: ›
zlusch je napisao/la (Pogledaj post): › Uff, kad se samo sjetim onih faca iz čekaonice koji su bili na redu za gastroskopiju i bronhoskopiju. Jedni blijedi, drugi tresu nogom, treći nervozno šetaju, a neke babe i plaču od straha... ekipa samo takva Wink


Da kojim slučajem moram na bronhoskopiju (a kako mi se čini, ići ću), onesvijestila bih se u čekaonici. I pri ulasku u ambulantu. I neposredno prije pretrage osijek031.com smile


joj gledala sam i to, odvratno da odvratnije ne moze biti, kad bi morala birali bronhoskopiju ili gastroskopiju, izabrala bi gastro

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.04.2008. 22:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

wendy je napisao/la: ›
Da kojim slučajem moram na bronhoskopiju (a kako mi se čini, ići ću), onesvijestila bih se u čekaonici. I pri ulasku u ambulantu. I neposredno prije pretrage osijek031.com smile

A u biti strašnije zvuči nego što je... jest da sam ja išao u poluživom stanju pa sam se mogao i kreveljiti, ali mi nije bilo svejedno. No, lijepo mi je sestra sve ispričala kako ide, dobio lokalnu anesteziju i - voila! Naravno, crijevo koje idu u dušnik je šupljikavo i upuhuje zrak pa se može normalno disati.
Generalno, osjećaj je ljigav i bezvezan i poslije toga stvarno čovjek na gastroskopiju ide kao u dućan s čokoladom Wink
S druge strane, sve je to za žive ljude... nego, jel netko probao kolonoskopiju? Wink

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.04.2008. 22:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hmm, vidim da je dio postova otišao u offtopic Rolling Eyes

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.04.2008. 1:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja samo znam da sam im jebo kevu zadnji put kad sam bio na gastroskopiji. Kao bio naručen za 9... Doktor se pojavio tek oko pola 12, a ja došao na red oko pola 1. Gladan, žedan i izmrcvaren sam mu htio jebat kevu al pošto sam preko štele upao da ne moram čekat 2-3 mjeseca šutio sam.

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
misha
Offline
Avatar

Ukupno postova: 21
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.04.2008. 11:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bila sam i ja prije nekih 5 godina, i šta ja znam, neugodno je, ali nije baš toliko strašno. Bitno je samo slušat što ti doktor govori i duboko disati. eto, ja nisam niti podrignila, pa me dr. čak i pohvalio jer mu ljudi stalno rigaju tamo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sisibla
Offline
Avatar

Ukupno postova: 245
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.04.2008. 11:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nisam mogla vjerovati da rade gastroskopiju "na živo". katastrofa.

_________________
Ho perso le parole, oppure sono loro che perdono me.
Io so che dovrei dire cose che sai,
che ti dovevo, che ti dovrei.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ruana
Offline
Ukupno postova: 1374
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 25.04.2008. 12:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

danas bila tamo

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: