Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Batman, Burton, Keaton...

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.02.2008. 9:27 
Naslov:  Batman, Burton, Keaton...
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nastavak rasprave iz teme: http://www.osijek031.com/osijek.php?najava_id=12092

cane je napisao/la: ›
Jedino mi žao što je Burton pomalo zaboravio na glumca koji ga je pogurao u 80-ima, Michael Keaton. Čovjek je isto odličan. I šteta što ga nema više u filmovima ko prije...


meni je Michale Keaton bezveze. ne mogu reć ni da je loš glumac, ni da mi je antipatičan, al mi je baš bezeveze. nema on tu karizmu ko Depp. recimo, nikad mi nije bilo jasno zašto su njega izabrali za Batmana. pa pobogu, čovjek je proćelav!!! ne može Batman bit proćelav!!!

a Depp je stvarno nešto posebno. on naprosto hipnotizira. nisam ga još pogledala u ovoj ulozi, ali za sve što je do sada napravio zaslužuje Oscara. Zapravo je za nepovjerovat da ga još nije dobio, a mislim da nije.

recimo Pirati s Kariba bi meni bili negledljivi da nema njega... isto mogu reć i za film Willy Wonka...i Strah i prijezir u L.A.-u...jednom sam pročitala da je neki kritičar rekao "jeste li ikad pogledali film s Johnny Deppom koji nije dobar?!"

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
muskatniorascic
Offline
Ukupno postova: 25
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.02.2008. 9:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Keaton je odlican, pogotovo u ulozi Batmana. Oba filma o Batmanu koje je Burton rezirao su fantasticni, atmosfera koja je odlicno pogodjena, Gotham City kao jedna kombinacija futuristickog New Yorka i Berlina 20-ih godina XX stoljeca. Po meni najbolje uprizoreni strip, te maestralna gluma Jack Nicholsona, Michelle Pfeiffer, Danny DeVita....

A i Clooney i Kilmer su bar dvije lige iza Keatona sto se tice uloge Batmana. On nije nasminkani ljepotan, nego mracan covjek proganjan vlastitim demonima, te ga je malo tesko uvjerljivo shvatiti ako bi ga utjelovili Brad Pitt ili Johnny Deep. Bez obzira na manjak kose ili izbjegavanje depilacije.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.02.2008. 9:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

muskatniorascic je napisao/la: ›

A i Clooney i Kilmer su bar dvije lige iza Keatona sto se tice uloge Batmana. On nije nasminkani ljepotan, nego mracan covjek proganjan vlastitim demonima, te ga je malo tesko uvjerljivo shvatiti ako bi ga utjelovili Brad Pitt ili Johnny Deep. Bez obzira na manjak kose ili izbjegavanje depilacije.


Clooney i Kilmer bili Batmani?! Tog se ni ne sjećam... Slažem se da u toj ulozi ne treba bit neki manekenčić, ali Keaton meni nije nimalo "mračan" tip, pa ni u toj ulozi... a evo iz ženske perspektive mogu ti reć da nije ni seksipilan, i kad sam gledala film pitala sam se šta bi takva ljepotica kao Kim Basinger vidila u tom tipu?!
meni je recimo Christian Bale bio odličan u ulozi Batmana. I inače jako dobar glumac, čudim se da nije veća zvijezda već do sad.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OligofreniDikobrazoid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2339
Lokacija: Šikara uz Dravu
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.02.2008. 9:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Poppy je napisao/la: ›
meni je recimo Christian Bale bio odličan u ulozi Batmana. I inače jako dobar glumac, čudim se da nije veća zvijezda već do sad.
Da, Bale je stvarno OK, a strašno je zapostavljen... Iako, glumio je u hrpi B produkcija koje nisu nikada ni došle u kina ili na male ekrane. Meni je bio legendaran u Američkom Psihu....

_________________

Tis' mi mjesec, tis' mi zvijezda, dobra ti je mliječna žlijezda...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
muskatniorascic
Offline
Ukupno postova: 25
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.02.2008. 10:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bale je dobar, no zadnji Batman i Burtonovi nemaju previse dodirnih tocki. Atmosfera, ugodjaj i likovi su razlicito stvarani. A Bale i Christopher Nolan odlicno suradjuju. I filmovi su mu kao radjeni za Balea.

A zasto Keaton i Kim Basinger, koja je odlicna kao Vicki Vale? Pa mozda da pokaze da se ponekad i ne tako zgodnim i procelavim likovima omakne pa i oni zavrse sa takvom ljepoticom...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.02.2008. 10:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

muskatniorascic je napisao/la: ›
A zasto Keaton i Kim Basinger, koja je odlicna kao Vicki Vale? Pa mozda da pokaze da se ponekad i ne tako zgodnim i procelavim likovima omakne pa i oni zavrse sa takvom ljepoticom...


haha... ne zaboravimo da je Batman pun para, možda je Vicki na to pala?! Wink

ne bi se s tobom složila. mislim da u ovom filmu to nije bila ideja. ne kažem da Batman mora bit superzgodan, ali mora bit karizmatičan i seksipilan.

Superman i Spiderman su šmokljani kad nisu superjunaci, ali Batman je drugačiji, on ne doživljava transformaciju, on se samo maskira. On je Batman i kad nije u kostimu. Kužiš šta želim reć?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
muskatniorascic
Offline
Ukupno postova: 25
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.02.2008. 10:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Procitaj strip, ni u njemu Bruce Wayne nije nesto zgodan niti seksipilan.
Pogledaj filmove, i vidi sto je Burton htio docarati. Wayne je gonjen mrznjom i osvetom, tokom dana biznismen i povucen, pomalo cudak, a kada je u kostimu Batmana onda je to totalno drukcija osoba, netko progonjen vlastitom proslosti i demonima.
Keaton koji moze proci kao Everday Joe uvijek je bolji izbor od nekog razvikanog imena, koje sluzi za privlacenje publike.
Pa stos s tim stripom i je u tome da je Batman netko za koga se to ne bi nikada reklo, a ne netko gradje Conana ili Terminatora.
I karizma i seksipil nemaju previse veze s osvetom i mrznjom.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.02.2008. 10:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

muskatniorascic je napisao/la: ›

I karizma i seksipil nemaju previse veze s osvetom i mrznjom.


a dobro... onda su trebala stavit Georga Constanzu za tu ulogu... eto on je pun mržnje i želje za osvetom! Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aethur
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2861
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.02.2008. 11:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Clooney i Kilmer su bili promašeni Batmani, totalno.
Keaton je bio izvrstan, posebice u prvom dijelu.
Drugi me malo izritirao, ništa posebno, možda zbog DeVita, koji mi ionako djeluje prenapuhano (iako, gledah Big Fish opet nedavno i tamo je lud... Very Happy) ali prvi je ipak klasik.
Bale, pak, djeluje kao i cijeli peti dio. Mračno i iznimno osvetnički. Također sam ga prvi put vidio u American Psycho i bio je fantastičan. No, ono ostvarenje o zmajevima, mislim Reign of Fire, treba što prije zaboraviti. Ili je već zaboravljeno.
U petom dijelu su skupili savršenu glumačku ekipu, posebno tu mislim na Liama, koji je jako dobar izbor za zločinački um.
No, i treći i četvrti su imali dobru postavu (Carrey, Lee-Jones, Švarceneger), pa je svejedno podbacio.
Čitao sam onaj famozni strip o Jockeru i Batmanu, zaboravih ime... I... Savršen je... Očarao me, gutao sam ga, isto kao i prva dva filma, ali i peti.
Uglavnom, da ne duljim, jer sam ovdje nabacao svega, Batman je heroj moje mladosti, tamni osvetnik, pun bijesa, mržnje, zaštitnik Gothama.
A tek Batmobil...

_________________
Can't stand me now...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.02.2008. 11:17 
Naslov:  Re: Batman, Burton, Keaton...
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Keaton je meni odličan kao Beetlejuice i bez obzira koliko bio možda neugledan kao izbor za super heroja je najbolji Batman do sada. Od Clooneya mi se iskreno rečeneo s.e.r.e., užasan je, dok je C. Bale odličan glumac, trebalo mi je da shvatim The Machinist, ali odličan depresivni manični film.
J. Depp je komad, slažem se i može odglumiti svašta, ali Batmana naprimjer ne.
Njemu bolje stoje uloze psihotičara, štrebera i naravno keptna Džeka Sperova.
Sviđa mi se Burtonov stil i nadam se da će ostati vjeran svojem filmskom izričaju.
Izgleda da je i muškarce uhvatilo ono zlo što hvata žene u Hollywoodu, kad prođeš ajd 35 g., više nisi komad pa tko te j...!

_________________
Gola sisa je dobra sisa.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.02.2008. 11:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

keaton je bog i batina kao batman, niko drugi mu nije do koljena, svi ostali su ko neke curice napumpane naspram njega, zato mi i je najbolji batman baš keaton jer se savršeno uklapa u cijelu priču batmana kao klinca čije roditelje ubijaju bla bla bla svi već znate kako i šta dalje, a što se mene tiče nakon što je burton reko dosta poslje 2 dijela komotno su trebali stat jer oni "šareni" nastavci, a ima ih ko santa barbara, nisu al ni do gležnja burtonu/keatonu = batmanu

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aethur
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2861
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.02.2008. 11:59 
Naslov:  Re: Batman, Burton, Keaton...
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo zanimljivi tekst o Tim Burtonu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonya
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2171
Lokacija: Nedođija
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.02.2008. 12:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

muskatniorascic je napisao/la: ›
Keaton je odlican, pogotovo u ulozi Batmana. Oba filma o Batmanu koje je Burton rezirao su fantasticni, atmosfera koja je odlicno pogodjena, Gotham City kao jedna kombinacija futuristickog New Yorka i Berlina 20-ih godina XX stoljeca. Po meni najbolje uprizoreni strip, te maestralna gluma Jack Nicholsona, Michelle Pfeiffer, Danny DeVita....

Ovo toliko u potpunosti potpisujem da jednostavno ne mogu vjerovati koliko to u potpunosti potpisujem! Very Happy
Ositali su dijelovi Batmana samo "wannabe".
A kombinacija Tima Burtona i Johnnyja Deppa po meni je neprocjenjiva.

_________________
Space: The final frontier
These are the voyages of the Starship, Enterprise
Its 5 year mission
To explore strange new worlds
To seek out new life and new civilizations
To boldly go where no man has gone before
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.02.2008. 19:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Čekaj, ne kužim, nije vrag da će snimiti Batmana s Deppom?! Pičkastog Batmana?! Ma daaaaj...

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.02.2008. 19:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma no! Kakav Depp! Ako postoji uloga koja nije za njega onda je to Batman. Mada, ne bi čudilo da se taj čarobnjak i u takvoj ulozi snađe. Smile

Inače, prvi Batman je i meni fantastičan. Zaista odlična mračna beznadna atmosfera, Nicholson uvjerljivo jeziv, Kim ostavlja bez daha... Eto samo taj Keaton meni nije bio najbolji izbor.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: